Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2016 14:25 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 4
Cześć. Czy może ktoś polecić w miarę tani transfer z lotniska w kierunku Grand Baie?

Jak na razie tyle udało mi się znaleźć:
http://www.taxismauritius.com/index.htm#transfer_rates : 70 EUR


Ostatnio edytowany przez Roku, 04 Mar 2019 19:32, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Lis 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Hej, zerknij sobie tu: http://www.mauritius-buses.com/airport-bus/
PS. I wstaw w temacie z jakiego lotniska :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lis 2016 16:09 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 4
Dzięki za podesłanie strony :). Przyda się przy wyszukiwaniu połączeń na Mauritiusie. Jak widzę ostatnie autobusy odjeżdżają o 19:45 natomiast ląduje na miejscu o godzinie 22:05 :(.

Czy macie do polecenia jakiś transport którym można o takiej godzinie wydostać się z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2016 15:18 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
makkay napisał(a):
Cześć. Czy może ktoś polecić w miarę tani transfer z lotniska w kierunku Grand Baie?

Jak na razie tyle udało mi się znaleźć:
http://www.taxismauritius.com/index.htm#transfer_rates : 70 EUR


Kiedy lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2018 15:33 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 6
MaciekM napisał(a):
Hej, zerknij sobie tu: http://www.mauritius-buses.com/airport-bus/
PS. I wstaw w temacie z jakiego lotniska :)


Generalnie polecam stronkę jak i busy na Mauritiusie, ale... nie w kontekście wydostania się z lotniska.
Po porannym przylocie i odnalezieniu przystanku autobusowego (mała wiatka na przestronnym parkingu) czekaliśmy na autobus 198, który teoretycznie jedzie bezpośrednio do Port Louis (tam mieliśmy w planach przesiąść się w kolejny autobus w kierunku północnym). Na autobus czekaliśmy około 40 minut i nie przyjechał ani razu :cry: . Bardzo często jeździły za to busy do Mahebourga, pojawiała się też jedna linia do Flic-en-Flac ;). Z racji że nie uśmiechała nam się przesiadka w centrum wyspy zdecydowaliśmy się na wspólny przejazd taksówką z inną parą (targujcie się ;) )
Na trasie widzieliśmy "nasz" autobus 198 (kursujący od Mahebourga do Port Louis) pełny lokalnych mieszkańców - zapewne zmierzających do pracy w stolicy. Kierowca chyba odpuszcza przystanki po drodze jeśli ma komplet :lol:
Być może sytuacja wygląda inaczej w ciągu dnia - my wylądowaliśmy na wyspie około 7 rano czasu lokalnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2018 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
My lądujemy o 14:00 i chciałbym się dostać do Pereybere na północy. Ze strony https://www.mauritius-buses.com/routing/request wynika, że autobusy odjeżdzają co 15 min 8-) Ktoś jechał autobusem do Port Louis i dalej na północ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2018 17:49 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 16
Jechałam autobusem z lotniska do Port Louis i faktycznie było tak, że podjeżdżało mnóstwo autobusów w różne miejsca ale tego do Port Louis nie było. Za to każdy z konduktorów namawiał na podwózkę (nawet jeśli jechali w przeciwnym kierunku) i w końcu się skusiłam. Podrzucili mnie za darmo przystanek i kazali wysiąść - tam już autobusy do Port Louis zatrzymywały się co chwilę. Nie wiem o co chodzi, bo na rozkładach linia zatrzymuje się na przystanku koło lotniska... ale anyway - udało się dotrzeć na miejsce. Niektóre autobusy do Port Louis są ekspresowe i w znacznie lepszej kondycji, z klimą. Warto poczekać, bo w normalnym droga się dłuży, przystanki są co chwilę i duży tłok.
W Port Louis autobus wysadził nas niedaleko dworca, trzeba było dojść kawałek (ja akurat miałam niewielki bagaż) - uciążliwość polega bardziej na różnicach wysokości chodników, kiedy walizkę trzeba znosić i podnosić. Autobusy ekspresowe do Grand Baie jeżdżą z dworca po lewej stronie, bodajże pierwszy przystanek od strony ulicy Trunk Road, wyraźnie oznaczony. Stamtąd można dojść bądź podjechać parę przystanków lokalnym, jeżdżą bardzo często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2019 20:05 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Cała Afryka używa whastappa i przed wyjazdem polecam umówić kierowcę sobie.
Ogólnie ponoć na lotnisku trasę do okolic Grande Baie wyceniają na 2000-2500 rupii.
W necie można wynaleźć za 1500-1800 - odzywałem się, ale o targowaniu nie było mowy.
W końcu znalazłem Mauritius Taxi - telefon +230 59760800 - koszt 1300 rupii - jakieś 33-34 euro.
Kiero czekał z kartką z moim nazwiskiem na lotnisku.
Firma koncesjonowana, kierowca nawet za bardzo cen nie zna - wie ile mamy zapłacić, ale sam ceny na wycieczkę nie umie wycenić.

W drogę powrotną miałem również korzystać z ich usług, ale właściciel hotelu się zainteresował... więc ja tradycyjnie: tam płacę 1300, jak znajdziesz lepiej to skorzystam z Twoich usług. A on, że nie - cena 1600 rupii i nie ma negocjacji. To sztywna cena i nikt nie pojedzie.
Afryka - i się nie chcą targować. Lipa.
Na szczęście rozmowę słyszał pracownik, który po cichu... zagadał, że załatwi kolegę za tą cenę.
I załatwił.
Totalnie po cichu pojechaliśmy na lotnisko eleganckim samochodem również za 1300 rupii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Kwi 2019 20:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Update co do transferu z / na lotnisko autobusem : jest to absolutnie wykonalne (bez dużego bagażu), tyle że nieco męczące i czasochłonne, ale za to też można poobserwować trochę ludzi i zobaczyć "prawdziwe" oblicze wyspy.

Autobusy 198 formalnie jeżdżą w obie strony przez lotnisko, ale w praktyce tylko NIEKTÓRE rzeczywiście o nie zahaczają, większość jeździ z pominięciem lotniska od razu do /z "Majo", nie ma żadnego klucza. Autobusy bywają mocno zatłoczone na tej trasie.

W przypadku przejazdu z lotniska do Port Louis rozwiązaniem alternatywnym (już wspominanym tu) jest podjechanie dowolnym innym autobusem (te kursują co kilka/kilkanaście minut) do pierwszego skrzyżowania i przejście na przystanek w stronę miasta (najlepiej podpytać miejscowych, bardzo użyteczna znajomość francuskiego!). Bilet kosztuje 34 MUR, jedzie się ok. 70-80 minut w zależności od warunków ruchu, przy czym pierwsza część trasy się mocno dłuży, potem autobus jedzie już głównie ekspresówką do stolicy. Autobus kończy kurs w centrum miasta, ale NIE JEST to główna stacja autobusowa. Jeśli ktoś jedzie dalej na północ, czy w innym kierunku, to trzeba będzie całkiem ładny kawałek przejść w stronę targu i potem za nim jest duża stacja, z której odjeżdża większość autobusów. Nie polecam tego z większym bagażem.

W drodze powrotnej kierowca i konduktor od razu mnie uprzedzili, że autobus nie będzie jechał przez lotnisko, ale wszyscy są tam generalnie bardzo pomocni więc na jakimś przystanku już w okolicach lotniska przerzucili mnie (bez konieczności zakupu nowego biletu) do innego autobusu, który akurat tam stał i ten jechał przez lotnisko. Jeszcze raz powtarzam, bardzo przydaje się znajomość francuskiego, bez tego będzie raczej trudno się bardziej konkretnie porozumieć ze zdecydowaną większością kierowców/pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Lis 2019 20:01 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 8
Loty: 77
Kilometry: 234 709
Serwus,
skorzystałem z rady jednego z poniższych postów i polecam.
W końcu znalazłem Mauritius Taxi - telefon +230 59760800 - koszt 1300 rupii - jakieś 33-34 euro.
Ja z nim pojechałem z lotniska do Radisson Azuri za 1800 rupii gdzie wszyscy chcieli 2000-2200 ( oczywiście wszystko dogadałem w PL przez wylotem via WhatsUpp)
Dogadałem również z nim wycieczkę po wyspie ok. 10% taniej niż konkurencja, także polecam wszystkim.
Antek
ps. Faktycznie, targowanie na Mauritiusie idzie ciężko....... :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
Dududu lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Kwi 2022 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy te 1300 rupii to lotnisko - Port louis?
Czy ktoś zna ceny w kierunku Tamarin/LE Morne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Maj 2023 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
Z lotniska odjeżdża tylko jeden autobus 198, to linia przelotowa Port Louis - Mahebourg, cena 44 rupii do Port Louis. Przystanek znajduje się kilkaset metrów od terminalu, na sąsiednim parkingu. Po wyjściu z terminalu od razu skręć w prawo, przejdź parking, który jest tak jakby pod wiaduktem, a następnie przejdź pod wiaduktem. Po wejściu na bardzo duży parking idź w kierunku baru, za którym znajduje się przystanek. Nie ma rozkładu, ani informacji jakie autobusy się zatrzymują (tak zresztą jest w całym kraju).

Załącznik:
busstop.jpg
busstop.jpg [ 62.5 KiB | Obejrzany 796 razy ]


Załącznik:
airportbus.jpg
airportbus.jpg [ 74.73 KiB | Obejrzany 782 razy ]


Autobus jedzie ok. 80 min, jest ciasny i niewygodny. Nie ma miejsca na duży bagaż - no chyba że na kolanach.

W Port Louis autobus kończy/ zaczyna trasę na ul. Deschartres, to w sąsiedztwie Victoria Bus Terminal (Głównym Dworcem w mieście)


Jest strona z rozkładem autobusów (kursujących po całej wyspie):
https://www.mauritius-buses.com/airport-bus/ lub
https://www.mauritius-buses.com/
ale mało pomocna bo musisz znać nazwę przystanku, a takowych nigdzie nie ma. Wszyscy na wyspie mówią po angielsku i francusku trzeba się pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group