Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2013 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Cześć,

Czy wiecie jak najtaniej dostanę się z lotniska w Johannesburgu na jeden z przystanków http://www.citysightseeing.co.za/mapsJHB.php żeby zwiedzić sobie w czasie przesiadki (8 h) miasto?

Pozdrawiam
Przemek
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 16 Sie 2016 10:44, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#2 PostWysłany: 08 Cze 2015 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Orientuje sie ktos w aktualnych cenach publicznego transportu JNB<->centrum ?
http://www.johannesburg-airport.com/transportation.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Cze 2015 16:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
http://join.gautrain.co.za/Fares.aspx

Tutaj masz informacje o oplatach - jezeli nie masz tej karty do doladowan to sie za nia placi tez 14 randow. Szybko, czysto i bezpiecznie.

PS. Karte gdzies mam, nawet pewnie pare groszy sie tam znajdzie, ale pewnie znaczek wiecej kosztuje niz ta karta warta, no ale jakby komus bardzo zalezalo heh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Gru 2016 13:22 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
przemos74 napisał(a):
Cześć,

Czy wiecie jak najtaniej dostanę się z lotniska w Johannesburgu na jeden z przystanków http://www.citysightseeing.co.za/mapsJHB.php żeby zwiedzić sobie w czasie przesiadki (8 h) miasto?

Pozdrawiam
Przemek


Moze jeszcze pamietasz jak poradziles sobie z tym transferem, gdyz w najblizsza srode czeka mnie podobny manewr. Podpowiesz co i jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Gru 2016 13:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
pociag gautrain z lotniska do sandton, tam przesiadka do park
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Gru 2016 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Tylko ten pociąg w dwie strony wychodzi dość drogo. Są prawdopodobnie autobusy (odjeżdżają z dworca przy terminalu B) , które z lotniska jeżdżą do centrum. Ktoś cos o nich wie?
Wyczytałem też coś o Magic Transfers - do centrum 40-50 Randów. Ale też jeszcze nie wiem, ja i gdzie ich łapać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Gru 2016 16:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
ok, o wiele taniej jest z nastepnej stacji Rhodesfield, z ktorej sam jezdzilem, bo mialem hotel w poblizu

natomiast dojscie do tej stacji z lotniska jest dosc trudne, google mowi 3.4km/42min, choc w linii prostej to jest chwila

nie sprawdzalem busow, ale gdyby byla latwa opcja, to nie wywalili by takiej ceny na airport link.. pewnie to doplata za bezpieczenstwo vs lokalny transport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Gru 2016 20:40 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
ibartek napisał(a):
pociag gautrain z lotniska do sandton, tam przesiadka do park


skrótami piszesz, co to znaczy przesiadka do park? co to za przystanek?

-- 02 Gru 2016 19:41 --

ibartek napisał(a):
ok, o wiele taniej jest z nastepnej stacji Rhodesfield, z ktorej sam jezdzilem, bo mialem hotel w poblizu

natomiast dojscie do tej stacji z lotniska jest dosc trudne, google mowi 3.4km/42min, choc w linii prostej to jest chwila

nie sprawdzalem busow, ale gdyby byla latwa opcja, to nie wywalili by takiej ceny na airport link.. pewnie to doplata za bezpieczenstwo vs lokalny transport


i co to znaczy następna stacja Rhodesfield, następna od czego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2016 22:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Załącznik:
gautrain.jpg
gautrain.jpg [ 30.71 KiB | Obejrzany 2199 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Gru 2016 23:56 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
ibartek napisał(a):
ok, o wiele taniej jest z nastepnej stacji Rhodesfield, z ktorej sam jezdzilem, bo mialem hotel w poblizu

natomiast dojscie do tej stacji z lotniska jest dosc trudne, google mowi 3.4km/42min, choc w linii prostej to jest chwila

nie sprawdzalem busow, ale gdyby byla latwa opcja, to nie wywalili by takiej ceny na airport link.. pewnie to doplata za bezpieczenstwo vs lokalny transport


A pamiętasz ile kosztuje bilet z Rhodesfield?

-- 04 Gru 2016 22:57 --

tomwie napisał(a):
Tylko ten pociąg w dwie strony wychodzi dość drogo. Są prawdopodobnie autobusy (odjeżdżają z dworca przy terminalu B) , które z lotniska jeżdżą do centrum. Ktoś cos o nich wie?
Wyczytałem też coś o Magic Transfers - do centrum 40-50 Randów. Ale też jeszcze nie wiem, ja i gdzie ich łapać.


Czy udało Ci się rozkminić jakoś tańszą opcję dotarcia do centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Gru 2016 01:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
link z cenami jest pare postow wyzej, ewentualnie google nie boli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Gru 2016 01:30 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
ibartek napisał(a):
link z cenami jest pare postow wyzej, ewentualnie google nie boli


No nie tak do końca, bo cena podana jest do Lotniska z Rhodesfield, a nie z Rhodesfield do centrum! Dlatego prosiłem Cię o informację z pierwszej ręki, ale jak to taki problem to możesz ją zabrać ze sobą do trumny!

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Gru 2016 01:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@‌becareful‌ - sorry, ze sie wtracam no ale to ja dalem link wiec czuje sie uprawniony. Tuz obok "airport services" masz commuter services i tam znajdziesz wszelkie inne interesujace cie ceny, wiec spokojnie ale @‌ibartek‌ mial troche racji.

Baw sie dobrze w RPA ale becareful bo J'bourg to J'bourg.

(na marginesie dodam, ze pomysl z "isciem" na piechote to kolejnej stacji zdecydowanie odradzam, to nie jest szczegolnie fajna okolica).
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Gru 2016 11:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
@‌becareful‌ trumna w kontekscie RPA to wcale nie jest obcy temat... to nie jest ani Rzym ani Barcelona

jesli ktos ma problem zeby znalezc mape albo ceny biletow w podanym linku, to srednio to widze

polecam troche poczytac i sprawdzic ktorych dzielnic nalezy unikac (serio)

ten pociag moge polecic, natomiast lokalna komunikacje nie - alternatywa jest uber
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Sty 2017 12:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Ktoś szedł do Rhodesfield? Mnie kusi niedzielny spacer;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sty 2017 14:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
wielu wyruszylo, ale nikt jeszcze nie dotarl :)

ja bym odradzil, sporo drog szybkiego ruchu obok lotniska, ktorych nie mozna przejsc, tylko trzeba obejsc na okolo, ale moze ktos probowal..
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Sty 2017 09:18 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
To jestem pierwszy który poszedł i doszedł :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Sty 2017 11:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
i to jest sens podrozowania...:-)

trasa z googla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Sty 2017 21:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Nie chciało mi się naokoło, poszedłem na kreche :)
Na marginesie ktoś mocno straszył Joburgiem. Nawet mnie się niepotrzebnie udzielilo, a miasto całkiem sympatyczne. Wczoraj 7KM.z plecakiem, dziś trochę mniej i nie miałem poczucia zagrożenia. W sumie najmniej pewnie się czułem przy Park Station w uliczkach handlowych,gdzie byłem jedynym białym i zero policji,czy ochrony wokół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sie 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Cześć, mam nieco inne pytanie. Czy opłaca się wymieniać pieniądze na lotnisku czy kurs jest raczej niekorzystny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group