Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dakar lotnisko - Yoff
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2022 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Przylatuję z Wysp Zielonego Przylądka do Dakaru ok. godziny 15. Czy ktoś się orientuje czy są busy do dzielnicy Yoff z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2022 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Ze strony lotniska: https://www.aeroport-dakar.com/en/int/b ... .php?lg=en
"The Dakar Dem Dikk bus line 8 takes travelers from the airport to downtown Dakar with various stops including Yoff, Patte d'Oie, Grand Yoff or Cheikh Anta Diop University. Depending on the trip, the cost varies from 150 to 175FCFA (0.23 to 0.27€). Buses leave approximately every 10 minutes from 6:00AM to 8:30PM." Czy to działa, nie wiem, ale najtańszy transfer kosztuje 10,000 CFA (około 73 zł). Jest jeszcze transfer do "Dakar Zone 1" za 5000 CFA (ta sama firma). Temat mnie interesuje, bo będę sam korzystać z autobusu/transferu w styczniu.

Załączniki:
capture-20220904-112727.png
capture-20220904-112727.png [ 59.06 KiB | Obejrzany 758 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2022 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
No właśnie czy ktoś to połączenie przetestował? Mój hotel zaśpiewał sobie 25k czyli jakieś +/- 40euro :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
@kika28x A kiedy tam będziesz? Proszę daj znać, ile wyszło.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2022 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
kika28x napisał(a):
No właśnie czy ktoś to połączenie przetestował? Mój hotel zaśpiewał sobie 25k czyli jakieś +/- 40euro :(

to jest raczej normalna cena.
Pod koniec 2019 roku za umówiony transport płaciłem 25000 XOF, co prawda z Grand Dakar ale ceny podobne.

Swoją drogą Yoff bardzo średnie a ocean to ściek
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2022 11:27 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Miejski bus DDD sprzed wrót za 6000 CFA, czyli około 9 eur. Śmiga godzinę lub więcej z korkami i nie ma sensu za nic innego przepłacać, chyba, że lubicie się czuć jak krezusy i wymagacie extra usług;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Jechaliśmy w 3 osoby więc już niekoniecznie tak przepłacone i dla twojej wiadomości nie lubię się czuć krezusem ale po spędzonych wielu godzinach w busach i bush taxówkach żona niekoniecznie miała ochotę a ja to uszanowałem.
Kolejna rzecz to miałem wylot o godz. 2 w nocy, więc podrzuć hinta na tańszy dojazd.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lis 2022 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
DEM DIKK obsługuje autobusami trasę z lotniska do Yoff okolice stadionu Leopolda Sedara i do stacji kolejowej w Diamniadio. Cena odpowiednio 6 i 3tys. franków płatne gotówka. Przy wyjściu jest kantor, który oszukuje i pod wieczór nie ma pieniędzy. Kurs euro to 640 franków. Obok są bankomaty. DEM DIKK Pracuje 24h/7. Pociągi kursują średnio co 10min. od 5 do bodajże 22, więc ten transport przez 24h jest trochę wątpliwy. Próbowałam się dowiedzieć, ale do dzisiaj nie odpowiedzieli...... Ja jechałam o 21 do Yoff, wracałam via Diamniadio po południu. Pociągi są klimatyzowane z wifi, cena 1,5tys. więc jak ktoś planuje mieszkać w okolicach portowych to jest to dobre rozwiązanie. Sugeruję w drodze powrotnej kupić sobie coś do picia/jedzenia bo Diamnadio to pustynia, nie ma nic w okolicach dworca. Niedaleko dworca w Dakarze jest Auchan.
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Sty 2023 12:40 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
ile może kosztować transfer na lotnisko z Pointe Sarène?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lip 2023 21:09 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 171
czy przetestowałeś, ile kosztuje trasnfer z Pointe Sarène na lotnisko i z powrotem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group