Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Gru 2017 17:06 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Jutro tzn 7.12.2017 zostaje oficjalnie otwarte nowe międzynarodowe lotnisko dla Dakaru. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Blaise Diagne (lotnisko nazwane na cześć pierwszego czarnoskórego francuskiego deputowanego). Lotnisko zastąpi dotychczasowy pot lotniczy dla Dakaru zlokalizowany w Yoff. Nowe lotnisko jest zlokalizowane w Diass, ok 50 km na południowy wschód od Dakaru. To jest ok 30 km od senegalskiego złotego wybrzeża z hotelami i plażami (Saly). Informacje są sprzeczne i nie do końca potwierdzone ale jako pierwszy na nowym lotnisku najprawdopodobniej wyląduje samolot Emirates albo Air Cote d'Ivoire. Kolejne linie lotnicze będą sukcesywnie przenosić się ze starego lotniska na nowe bo stare ma być docelowo zamknięte (jeszcze nie wiadomo co z nim zrobić ale są plany by zbudować tam np. całkowicie nową dzielnice - analogia do CPL wskazana ;) ). Dlatego sugeruje tym, którzy w tym okresie przebywają/badz planują wycieczkę do Senegalu, by sprawdziły dokładnie na jakim lotnisku będą startować/lądować by uniknąć przykrych niespodzianek. Zwłaszcza, że oba lotniska są od siebie oddalone o ok 60 km.
Jako ciekawoste podam, ze nowe lotnisko zostało sfinansowane/zbudowane przez Saudi Binladin Group - tak, z tych Bin Ladenów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 08 Gru 2017 10:40 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
TAP przeniósł juz tam swoje loty. Wracam z Senegalu w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że to nowe lotnisko jest o niebo lepsze niz ten stary blaszak w Yoff

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Gru 2017 00:25 

Rejestracja: 11 Maj 2017
Posty: 6
Potwierdzam wyloty są z Blaise Diagne. Stare lotnisko podobno zamknięte i ma zostać "wojskowe".
Samo lotnisko nie jest największe. Oczywiście nowoczesne. W dniu otwarcia działał jeden bar w strefie przed pierwszą kontrolą bezpieczeństwa. I dwa lokale (wolnocłowy i relay) po drugiej kontroli bezpieczeńśtwa (ale zamykane na noc).
Na lotnisku brak ławek po check-in. Gniazdka elektryczne są. W dniu otwarcia wyloty jakoś szły, opóźnienia było coś koło godziny.

Pozdrawiamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Gru 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Dla szybkiego rozróżnienia dopowiem, że nowe lotnisko ma kod iata DSS :) (stare: DKR)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Gru 2017 21:02 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
-- 12 Gru 2017 20:00 --

A może coś napiszesz, jak wygląda dojazd z tego nowego lotniska do Dakaru?
Pewnie autobusy? Ale jak często, no i cena?

kaHa11 napisał(a):
Potwierdzam wyloty są z Blaise Diagne. Stare lotnisko podobno zamknięte i ma zostać "wojskowe".
Samo lotnisko nie jest największe. Oczywiście nowoczesne. W dniu otwarcia działał jeden bar w strefie przed pierwszą kontrolą bezpieczeństwa. I dwa lokale (wolnocłowy i relay) po drugiej kontroli bezpieczeńśtwa (ale zamykane na noc).
Na lotnisku brak ławek po check-in. Gniazdka elektryczne są. W dniu otwarcia wyloty jakoś szły, opóźnienia było coś koło godziny.

Pozdrawiamy


-- 12 Gru 2017 20:02 --

Napisz proszę parę wskazówek co do dojazdu na lotnisko z Dakaru.
Głównie interesują mnie ceny?

pbak napisał(a):
TAP przeniósł juz tam swoje loty. Wracam z Senegalu w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że to nowe lotnisko jest o niebo lepsze niz ten stary blaszak w Yoff

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Gru 2017 02:12 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
No więc przynajmniej w teorii autobusy są, z Dakaru, Thies i Mbour.
http://www.dakaraeroport.com/taxi.php

W praktyce chciałem dziś złapać transport z Mbour i nikt tam o żadnym bezpośrednim transportcie nie słyszał. Złapałem więc sept-place z Mbour do Dakaru, wysadzili mnie przy zjeździe na lotnisko. Stąd można przejsc 2-3km z buta albo za 500 cfa można złapać taksówkę. Taki kombinowany przejazd wyszedł taniej niż ten teoretyczny autobus.

W Dakarze spotkałem pannę, która za przejazd bezpośrednią taksówką utargowała 15000 cfa.

Lotnisko jeszcze jest na wykończeniu, właśnie teraz za ścianą coś mi wiercą. Ławki po checkinie już są. Duty free zamykają przed północą. Lounge jest, na wejsćie *A Gold. Hasło do internetu ciekawe: ILOVEWAW :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2018 19:36 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
są jakieś nowe informacje na temat lotniska i ewentualnie transportu z niego, do niego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2019 18:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Z lotniska w okolice Stadionu Leopolda jeździ autobus za 6000 CFA. Pierwszy odjazd o 6:00, czas przejazdu około 45 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2019 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Potwierdzam kursowanie autobusu "navette" sprzed lotniska (tuż przy wejściu/wyjściu po prawej stronie jest oznakowany przystanek).
Natomiast na lotnisko kursują także autobusy komunikacji miejskiej. Nieoznakowany przystanek znajduje się tuż za wieżą kontroli lotów. Sam w niedzielny poranek widziałem zatrzymujące się tam busy 401 i 402. Interesujący nnie 404 nie pojawił się, na powrót udało mi się uhandlować w zatrzymanej po drodze taxi dojazd na lotnisko. Zapłaciłem jedynie 9000
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group