Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2015 14:32 

Rejestracja: 19 Lip 2015
Posty: 6
Witam forumowiczów!

Wraz z moją przyszłą żoną wybieramy się 17 września w podróż poślubną na seszele. Zarezerwowaliśmy hotel na cały pobyt w Mahe, aczkolwiek grzechem byłoby nie zwiedzić wysp takich jak Praslin czy La Digue. Tak więc planujemy z rana popłynąć promem na La digue a wieczorem wrócić na Praslin, tam spędzić noc i wieczorem nastepnego dnia wrócić na Mahe.

Moje pytanie brzmi następująco, czy 1 dzień Na La Digue i 1 dzień na Praslin wystarczy, aby nacieszyć się tamtymi widokami? Czy może jednak powinniśmy przedłużyć na którejś z wysp swój pobyt? Dodam, że Spędzimy tam ogólnie 12 dni, a towarzyszyć nam będzie moja siostra z mężem :)

Czekam na opinie doświadczonych Seszelskich podróżników :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Sie 2015 16:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Proszę na przyszłość umieszczać pytania w właściwym dziale!

Z tego co czytałem to ja podzieliłbym pobyt prawie po równo (5dni Mahe 4dni Praslin i 3 La Digue), jeden dzień na Praslin i La Digue wydaje się zdecydowanie za krótko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:10 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Trochę nie od tej strony się za to bierzecie, skoro już hotel zarezerwowany, a te raczej na Seszelach do tanich nie należą...
Trudno mnie nazwać "doświadczonym seszelskim podróżnikiem" bo ledwie 6 dni tam byłem, po 2 na każdej z wysp - traktując to bardziej jako rekonesans :) Mahe jest zdecydowanie największa, stąd też najwięcej rzeczy do zobaczenia czy zrobienia. La Digue to raczej karzełek, choć widoki moim zdaniem najładniejsze i atmosfera jakaś taka "sielska" - w sam raz na podróż poślubną :)
Przy 12 dniach zostałbym przez 2 na La Digue, żeby sobie spokojnie pospacerować i pooglądać wszystko. Na Praslin też 2 raczej wystarczą. Mahe miejscami tylko zobaczyłem i "po łebkach", przy 4 osobach radziłbym wam wziąć auto i objechać wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Byłem na La Digue tydzień, a pozostałe wyspy tylko objechałem. Jak polecę ponownie to zrobię tak samo. Klimat tego miejsca jest świetny, a plaże przecudne.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:27 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Masz rację - tylko że na Mahe mają hotel i dość niedługi termin wyjazdu, więc pewnie i tak na innych wyspach ceny za nocleg im wyrzuci zaporowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:36 

Rejestracja: 19 Lip 2015
Posty: 6
Dziękuje za opinie ;)

Tak też myślałem, że po 1 dniu to za mało na poszczególne wyspy. Najwięcej dobrego słyszałem o La Digue, więc może wynajmiemy tam hotel na 1 noc (znalazłem hotele już od 700zł), wypłyniemy z Mahe rano, będziemy mieli cały dzień na La Digue a nastepnego dnia wieczorkiem ruszymy na Praslin, tam również spędzimy noc i cały następny dzień, aby wieczorkiem wrócić na Mahe do naszego pierwotnego hotelu :) ten pomysł nie wydaje się być taki zły i całkiem niedrogi.

Wiem, że dałem ciała za szybko rezerwując stały pobyt na Mahe :/ no ale mówi się trudno!

Mam jeszcze jedno pytanko, jak wygląda sprawa transportu z wyspy na wyspę, promy trzeba zamówić podobno z wyprzedzeniem, a ich koszt w jedną stronę szacuje się na 50-60 euro z Mahe na Praslin i z Praslin na La digue ok. 15 euro. A jak jest z samolotem? Zna ktoś koszt w jedną stronę np. z Mahe na Praslin oraz sposób zamówienia takiego lotu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sie 2015 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Tak na prawdę, zależy czego oczekujecie... i jaki macie budżet.
Byłem 7 dni na Mahe, 7 na Praslin, 1 na La Dique.

Mahe największe, ale najbardziej zurbanizowane, jest tam co robić.
Praslin mniejsze i wg mnie ciekawsze. Może służyć jako doskonała baza wypadowa na mniejsze wysepki.
Gdybym był jeszcze raz, chciałbym spędzić większość czasu właśnie tam.
La Dique można objechać rowerem w 1 dzień, tylko weźcie śrubokręt i kombinerki, bo pedały lubią się odkręcić :lol:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2015 19:42 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Bilety najlepiej chyba sprawdzić bezpośrednio na stronie Air Seychelles - ceny od 71,20USD w jedną stronę i największy wybór dostępnych lotów. Polecam co najmniej w jedną stronę się przelecieć - mała, ok. 20-miejscowa maszyna i fajne widoki z góry na wysepki i opalizującą wokół nich wodę oceanu.
Jak chcesz zaimponować wybrance, to latał też z Praslin na La Digue helikopter, cena nieznana ale na pewno można gdzieś to znaleźć. Tylko to chyba już jakaś prywatna firma.

-- 09 Sie 2015 19:43 --

Cena za osobę oczywiście :)
Góra
 Profil Relacje PM off
futrzak lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:20 

Rejestracja: 19 Lip 2015
Posty: 6
dziękuje toth za nazwę linii lotniczych ;) rzeczywiście, opłaca się polecieć samolotem, to tylko 65 euro, a przecież prom w jedną stronę 50 euro (a nawet 60 jeżeli się nie wraca) także na pewno będziemy latać! :) a powiedzcie mi jak tam stoi sprawa z alkoholem? Znajdę jakiś mocniejszy trunek typu whisky bądź wódka? Zarówno w sklepie jak i restauracji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ciemny rum Takanaka - miodzio. Nie piłem co prawda zbyt wielu, ale ten był bez wątpienia najlepszy.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sie 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Przede wszystkim-nawet po 2 dni na Praslin czy La Dique to zdecydowanie za malo. Na samej La Digue sa przynajmniej 4 cudnej urody plaze i nawet jak sobie rozlozycie to na 2 dni to bedziecie biegac od jednej do drugiej. Plaze sa ukryte w otoczonych pagorami i dzungla zatokach, zeby sie tam dostac trzeba sie troche powspinac, ale wysilek jest zdecydowanie warty widokow!

Na Praslin tez sa fajne plaze, moim zdaniem 3 dni to absolutne minimum na tej wyspie, ale skoro hotel juz zarezerwowany to nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem ;)

Na poludniu Mahe tez sa zapierajace dech w piersi plaze, z pewnoscia nie bedziecie zalowac pobytu na tej wyspie ;)

Alkoholu tam pod dostatkiem-rowniez lokalnego (Takamaka rum), wiec z tym nie bedzie problemu :)

Jesli ceny w Air Seychelles beda korzystne to warto leciec, bowiem wyprawa promem w 1 strone to wydatek rzedu 50e. My nie kupowalismy biletow wczesniej, na promie ponad polowa miejsc byla pusta... Bylismy na Seszelach w marcu tego roku, wiec info jeszcze dosc aktualne, przesylam linka do relacji, zamiescilam tam troche zdjec, cen, opisow, rad i wskazowek-moze Wam sie cos przyda!

seszele-grawitacja-w-raju,213,70829

Pozdrawiam i juz zazdroszcze wyprawy! :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 22 Lis 2015 19:55 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 68
Dla mnie najnudniejsza jest La Digue, mała wysepka z kilkoma przepięknymi plażami.... ale już Ocean nie taki wspaniały, płycizna, koralowce, ciepła zupa.... dla mnie zdecydowanie numer jeden to Praslin :)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lis 2015 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Zależy co kto lubi :)
Snorkowaliśmy bardzo dużo na każdej z wysp i właśnie La Digue okazało się najlepsze pod względem bogactwa w wodzie. Niezliczona ilość kolorowych ryb, płaszczki i nawet trafiliśmy na kilka żółwi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Lis 2015 00:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Zacytuje sam siebie ;)

Washington napisał(a):
Proszę na przyszłość umieszczać pytania w właściwym dziale!

Z tego co czytałem to ja podzieliłbym pobyt prawie po równo (5dni Mahe 4dni Praslin i 3 La Digue), jeden dzień na Praslin i La Digue wydaje się zdecydowanie za krótko.


i sprostuję po pobycie:
La Digue 6 dni, 4 Praslin, 2 Mahe :P (na Mahe najlepiej wynająć auto)
La Digue kameralna, najładniejsze plaże, największy spokój. Praslin ciekawa, różnorodna. Mahe zurbanizowana, plaże najsłabsze (choć i tak biją na głowę te nie seszelskie ;), ale zdarzają się perełki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Lut 2016 12:25 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 81
Polecam La Digue, jest tam kilka fajnych plaz do zwiedzenia :-), np Anse Marron
[...]
_________________
http://pieczatki-w-paszporcie.blogspot.com/


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Lut 2016 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Praslin
#16 PostWysłany: 21 Lip 2017 07:39 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Mi się obie wyspy podobały, ale La Digue chyba trochę bardziej. Między innymi dlatego, że była bardziej kameralna i wszędzie dało się dojechać na rowerze. Plus jakby trochę mniej ludzi, bo dużo osób przypływa tylko na jednodniowe wycieczki z Praslin. Jednak jak jest możliwość to polecam być na obu :D

Co do rowerów nam się udało na La Digue 50 rupii za os. za dzień (przy dwóch osobach i wypożyczeniu na 5 dni).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Praslin
#17 PostWysłany: 01 Wrz 2017 13:13 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 81
Na Parslin fajnie, ale La Digue ma swój klimat.
_________________
http://pieczatki-w-paszporcie.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Wrz 2017 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
My podzieliliśmy pobyt bardzo podobnie jak opisywał wyżej @Washington -> 7 dni La Digue, 5 dni Praslin (w tym 1 dzień wycieczka na Curieuse+St.Pierre) i 2,5 dnia Mahe. Był to strzał w dziesiątkę! Może jedynie oddałabym dzień z La Digue na rzecz Mahe by dokładniej obejrzeć północ wyspy (przy poruszaniu się autobusami, jeśli ktoś ma w planach wypożyczenie samochodu to bez problemu w dwa dni ją objedzie). Mahe w porównaniu do Praslin czy La Digue nie ma aż tyle uroku, ale południowe plaże są naprawdę bardzo ładne :)
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lut 2018 20:06 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Również polecam La Digue, plaże są tam wręcz nieziemskie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lut 2018 22:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy nurkowaliście z butlą na Seszelach? Z której wyspy startować? Gdzie znaleźć centra nurkowe? Ktoś może coś polecić??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group