Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2015 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Czy ktoś może potwierdzić, że z lotniska odjeżdżają busy do centrum Victorii co 20-30 minut i kosztują niecałą złotówkę (3 seszelskie?)
Ktoś może powiedzieć jaką trasą porusza się ten autobus? Może też są w stronę Anse Royale?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 05 Paź 2015 09:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Autobusy kosztują 5 rupii, niezależnie od trasy i długości jazdy (więcej bo 10 rupii jest tylko za klimatyzowany pojazd, ale takowy widziałem tylko raz na Praslin).
W stronę Victorii będziesz miał co ok 20min (w szczycie nawet i częściej), będzie to każdy jadący w prawo od lotniska. Do Anse Royal rzadziej (na pewno nr 5, nie jestem pewien czy też nie inne)
Rozkład jazdy masz na http://www.sptc.sc/bus-schedule/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:11 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 68
Washington napisał(a):
Autobusy kosztują 5 rupii, niezależnie od trasy i długości jazdy (więcej bo 10 rupii jest tylko za klimatyzowany pojazd, ale takowy widziałem tylko raz na Praslin).
W stronę Victorii będziesz miał co ok 20min (w szczycie nawet i częściej), będzie to każdy jadący w prawo od lotniska. Do Anse Royal rzadziej (na pewno nr 5, nie jestem pewien czy też nie inne)
Rozkład jazdy masz na http://www.sptc.sc/bus-schedule/


Tylko czy jesteś pewien iż wpuszczają do autobusów z bagażami? Jest nas 7 osób i waham się co zrobić, taxi, bus czy wynajem samochodów.... będziemy mieszkać na północno wschodnim wybrzeżu Mahe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Jestem w miarę pewien bo sam tak podróżowałem ;) Co prawda z bagażem podręcznym (cabin max), ale znajomi mieli już większe bagaże (60L plecaki i jeszcze do tego podręczny) i nikt nie robił najmniejszego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lis 2015 17:51 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 68
Z bagażem jest trudno wejść do autobusu, to są małe autobusy indyjskiej firmy Tata gdzie po prostu nie ma miejsca, wąskie siedzenia a przejście takie iż 2 osoby mają kłopoty by się minąć. Raczej nie ma szans by nimi pojechać z bagażami. Ceny taksówek raczej stałe, płaciliśmy 600 Rupii pomiędzy lotniskiem a portem za busik 7osobowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lis 2015 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
mpbc napisał(a):
Z bagażem jest trudno wejść do autobusu, to są małe autobusy indyjskiej firmy Tata gdzie po prostu nie ma miejsca, wąskie siedzenia a przejście takie iż 2 osoby mają kłopoty by się minąć. Raczej nie ma szans by nimi pojechać z bagażami. Ceny taksówek raczej stałe, płaciliśmy 600 Rupii pomiędzy lotniskiem a portem za busik 7osobowy.


Faktycznie jest bardzo mało miejsca, nam udało się wejść z plecakami na plecach i tak jechaliśmy chociaż było to bardzo kłopotliwe, co chwile musiałem wysiadać, żeby kogoś wpuścić. Słyszałem, że kierowca może też nie wpuścić z dużymi bagażami.

PS. Udało nam się bez problemu złapać stopa spod lotniska, jechaliśmy do Ans Aux Pins czyli tylko kilka kilometrów. Stopa łapaliśmy 30 sekund! 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2017 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Czy korzystał ktos z przechowalni bagażu na lotnisku na Mahe ??
Góra
 Profil Relacje PM off
iloszka uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2018 23:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
podróżował ktoś ostatnio autobusem z lotniska do Victorii (na terminal promowy konkretnie) z większym bagażem i nie było problemów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Mar 2018 15:50 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 23
podpinam się pytaniem,ile może kosztować taxi na 4 osoby z lotniska w Mahe do Anse Royale ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2018 14:58 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Nie wiem na ile miarodajna będzie to wskazówka, ale powiedziano mi że taxi z lotniska do Eden Island (ok 7km) to ok 20-25euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Maj 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Bandzi napisał(a):
Czy korzystał ktos z przechowalni bagażu na lotnisku na Mahe ??


Pytanie dość stare, ale jak najbardziej aktualne.

Od razu po opuszczeniu hali (wielkie słowo :lol: ) przylotów po prawej stronie jest posterunek policji. Za darmo są w stanie przechować bagaż. Skanują go, a następnie zanosi się swój pakunek do małego pomieszczenia pod kluczem w męskim kiblu :D
Ważna uwaga - bagaż musi być zamknięty na zamek, kłódkę lub ostretchowany.
Obok terminala lotów wewnętrznych jest punkt stretchowania. Koszt- 125 rupii.
Jeśli mamy tylko bagaż podręczny można się dogadać aby owinęli dwa plecaki jako jeden ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2018 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Adżi - a na jak długo można sobie u nich taki bagaż przechować? dają jakieś potwierdzenia/karteczki, czy "na słowo" to działa?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Zostawiałem na jakieś 6h. Jeśli byś chciał na dłużej, to zorientuj się do której jest czynne lotnisko ;)
A jeżeli planujesz odebrać dzień później, to myślę że też nikt by Ci tego nie wywalił, ale najlepiej dogadaj się na miejscu.
Praktycznie na słowo. Wpisujesz tylko się w ich zeszycik o której zostawiłeś bagaż, ale nie dają żadnego potwierdzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Maj 2019 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 18
Loty: 142
Kilometry: 293 787
bella00 napisał(a):
podpinam się pytaniem,ile może kosztować taxi na 4 osoby z lotniska w Mahe do Anse Royale ?


Taxi z lotniska na Anse Royale to koszt 400SCR OW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Maj 2019 22:00 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 6
Loty: 45
Kilometry: 89 808
Taxi z lotniska do glacial na północy wyspy mahe. Tam mamy apartament w Villa koket. Koszt 40 euro =600scr. Zapłaciliśmy w scr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Cze 2021 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Update covidowy
Niestety teraz (czerwiec 2021) autobusy nie mogą brać turystów z lotniska - w innych miejscach na Mahe już nie robili problemów. Zostaje taxi, zależy na jak zblazowanych kierowców się trafi -20-30 EUR.
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2022 20:33 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Czy ktoś próbował ostatnio wsiadać z walizkami na lotnisku? Czy strasznie tego przestrzegają, czy "na ładne oczy" czy tam "biednego misia" da radę się wbić? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Sty 2022 17:16 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
B1916 napisał(a):
Czy ktoś próbował ostatnio wsiadać z walizkami na lotnisku? Czy strasznie tego przestrzegają, czy "na ładne oczy" czy tam "biednego misia" da radę się wbić? :roll:

Odpowiem sam sobie 😁 Ze średniej wielkości walizką, drugą kabinówką, dużą torbą sportową i trzema zwykłymi plecakami, dziś we troje, bez problemu wsiedliśmy i pod lotniskiem i na pętli w Victorii. Niestety, teraz cena biletu to 12 SCR 🤷‍♂️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Cze 2022 11:17 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 7
Czy przemieszczał się ktoś z lotniska Mahe na prom Cat Cocos w inny sposób niż taxi- konkretniej zastanawiam się, czy da się dojechać bezpośrednio autobusem z lotniska np. do Victorii i wyrobić się po wylądowaniu w Mahe o 8:30 tak, aby zdążyć na prom, który odpływa o 10:30? Czy wg Was lepiej nie rozpatrywać innej opcji dojazdu jak dojazd oferowany przez Cat Cocos za 10EUR za osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Cze 2022 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Lubie przyoszczędzić, ale nie widziałem sensownej alternatywny do transportu Cat Cocos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group