Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2018 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Hey poszukuje jakiejś sensownej opcji na safari z Arusha, rozważałem wypożyczenie Landcruiser i jazdę samemu choć to nie wydaję się tak banalne jak w Krugerze( wszelkie doświadczenia w tym zakresie mile widziane) ewentualnie może ktoś zna jakąś godną polecenia firmę organizującą tego typu atrakcję na miejscu. Myślałem o 3-4 dniowym safari przy budżecie do 650$ na osobę. Nocleg w namiotach choć fajna by była opcja bungalowów. Z góry dzięki za podpowiedzi. ( oczywiście pierwsze rozeznanie już poczyniłem znam taryfy za dzień pobytu w parku itp)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 06 Cze 2018 00:22 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Polecam Amazing Kilimanjaro Tours, Arusha Mosque St. , poproś o kierowcę/przewodnika Najary i kucharza Isacka. Spoko ludzie. Przewodnik b.doświadczony. Z mojego punktu widzenia spanie w namiocie jest rewelacyjne. Cena zależy od ilości osób w samochodzie. Za 3 noce czyli 4 dni dla 2 osób zapłaciłem 2000$ dwa lata temu. Ale wszystko było załatwione na miejscu.Wieczorem po przylocie do Arushy taksówkarz mnie umówił z szefem ten przyszedł do biura z sekretarką omówiliśmy szczegóły zapłaciłem, podpisałem umowę. Następnego dnia rano pod hotel przyjechał kierowca/przewodnik i kucharz i w drogę. Spaliśmy a Arusha w hotelu "Raha Leo" poleconym przez szefa. Hotel jak najbardziej OK na jedną noc. Moja trasa: Arusha-Tarangire-Olduvai George(moja zachcianka)-Ngorongoro-Lake Manyara-Arusha airport. Z Serengeti zrezygnowałem ale nie za bardzo żałuję bo Ngorongoro zobaczyłem wszystko poza flamingami. Podróż w lutym. Pogoda super, wrażenia niesamowite, zdjęć masa. Długo by opowiadać. Podana cena obejmuje transport, noclegi, jedzenie, wstępy do parków. Przed wyruszeniem w trasę podjeżdżacie do supermarketu dla safarowiczów i dokupujesz więcej wody, papier toaletowy, piwo itp co Ci będzie potrzebne. Podana cena dla 2 osób może i wysoka ale mieliśmy ten komfort, że jechaliśmy tam gdzie chcieliśmy nic nie uzgadnialiśmy z innymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2018 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@chester0 również szukam sensownej oferty na wrzesień i choćby ta https://www.safaribookings.com/tours/t9155 wydaje się ok.
Zakładam podobny do twojego budżet w tj. 2.3 k na os. A, że podróżujemy w 4 os. to liczę na jakiś rabat. Niestety mamy ograniczony czas i chciałbym wszystko ogarnąć przez @. Odbiór i dowóz na lotnisko w cenie itd.
Podbijam zatem temat, liczę że ktoś jeszcze kogoś sprawdzonego poleci ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@J.1 a nie rozważałeś wynajmu auta i jazdy samemu ? w necie czytałem trochę relacji angielsko języcznych i wydaje się być to do zrobienia choć nie jest to jazda po Krugerze. Plusem jest oczywiście możliwość samodzielnego decydowania gdzie się chce jechać minusem brak doświadczonego przewodnika. My też jedziemy w 4 osoby i pewnie przekonamy się już w niedzielę jak wygląda sytuacja na miejscu ( wydaje mi się że jest taniej niż rezerwowanie przez net z góry)
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2018 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Byłem kilkukrotnie w różnych parkach na safari w Botswanie i Zimbabwe i pamiętam np. sytuację, gdy przewodnik w wysokiej trawie dostrzegł ucho geparda. Za nic w świecie bym go nie zauważył. To jednak trochę inny sport od szukania grzybów ;) Często przewodnicy komunikują się przez radio i przekazują sobie co, kto, gdzie widział.
Pierwotnie chcieliśmy objechac wynajętym 4x4 Namibię, ale ceny przelotów w naszym terminie były skandaliczne i padło na Tanzanię. A tutaj może trochę z wygody i braku czasu celujemy w auto z przewodnikiem. Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś po powrocie dał znać z którym biurem się udałeś na safari. Albo wypożyczonym 4x4.
Może uda Wam się coś utargować mówiąc,ze 4 znajomych z Pl przyleci do nich we wrześniu.
Lecicie z DAR do ARK czy JRO( jeśli tak to za ile i jakim przewoźnikiem), a może jedziecie autobusem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Wiem wiem dobry i doświadczony przewodnik robi kolosalną różnice tyle że jak zawsze chodzi o finanse i obniżenie ceny bo ta przygoda do najtańszych nie należy dlatego rozważamy też wypożyczenie tym bardziej, że po safari mamy w planach pokręcić się po okolicy Arushy przez 2-3 dni więc auto i tak będziemy raczej wypożyczać, my lecimy LHR-IST-JRO udało się złapać TK w dobrej cenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2018 15:24 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
Hej, jesli jeszcze szukacie podpytajcie przez whatsappa u Morrisa.
Morris Kingazi
+255 759 193 874
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2018 10:07 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 645
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
chester0 napisał(a):
po safari mamy w planach pokręcić się po okolicy Arushy przez 2-3 dni więc auto i tak będziemy raczej wypożyczać,


W Aruszy nic specjalnego nie ma. To miasto nie zachęca żeby tam zostać. Przemyśl :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Cze 2018 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@J.1 Już wróciliśmy więc z autopsji kilka uwag w temacie- nie opłaca się rezerwować nic przez internet począwszy od hotelu po safari i inne wycieczki, zdecydowanie taniej wychodzi na miejscu oczywiście umiejętność negocjacji bardzo się przydaje, dobrze jest też być w co najmniej 4 osoby a optymalnie w 6 - tyle wchodzi do jeepa. Warto pierwszy dzień przeznaczyć na kwestię organizacyjne choć w samej Arushy totalnie nic nie ma i lepiej uciekać stamtąd jak najszybciej. Osobiście mogę polecić SD Safari po negocjacjach mieli najlepszą cenę i okazało się, że dotrzymują słowa co do standardów noclegów i ogólnie usługi co w warunkach miejscowych nie jest takie oczywiste. My zapłaciliśmy po 850$ za 3 noce 4 dni Tangarire, Ngorogoro i Serengeti - noclegi w lodge min. Rhino i Bush Camp , do tego powrotny transfer na lotnisko JRO w cenie. Kierowca przyjechał po nas o 2 w nocy nie było problemów. Przewodnik ( Abdul) okazał się super profesjonalistą wypatrywał zwierzęta w takich miejscach, że chylę czoło bo nikt z nas nie był w stanie ich odnaleźć bez jego wskazówek tak więc "wielka piątką" zaliczona bezproblemowo. A samo Serengetii jest według mnie najlepszym parkiem w jakim byłem bijąc Krugera i Chobe na głowę.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Cze 2018 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@chester0 super !
Dzięki za konkretne info.
Mamy mało czasu i chcielibyśmy chyba prosto z samolotu udać się na safari .
Czy masz może jakiś kontakt do SD Safari, abym posługując się tym co napisałeś móc już teraz zacząć negocjacje ?
I jeszcze w kwestii organizacyjnej o której byliście na lotnisku JRO ostatniego dnia?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Cze 2018 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
http://sdsafaris.net/244-2/ tu jest kontakt do nich miałem gdzieś jeszcze nr whats up ale nie wiem czy nie skasowałem przypadkiem jak znajdę napiszę. My mieliśmy wylot o 6 rano ale TK oczywiście miał dużą obsuwę, samo lotnisko nie jest duże ale jak na standardy afrykańskie bardzo ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 4
chester0 napisał(a):
nie opłaca się rezerwować nic przez internet począwszy od hotelu po safari i inne wycieczki, zdecydowanie taniej wychodzi na miejscu oczywiście umiejętność negocjacji bardzo się przydaje, dobrze jest też być w co najmniej 4 osoby a optymalnie w 6 - tyle wchodzi do jeepa. Warto pierwszy dzień przeznaczyć na kwestię organizacyjne.


Pod warunkiem, że ma się tyle czasu, żeby tracić cały dzień na poszukiwania. Opcja z wcześniejszą rezerwacją jest mimo wszystko dużo prostsza od biegania po lokalnych touroperatorach i ucieczki przed kolejnymi naganiaczami. Finansowo nie ma tak dramatycznej różnicy.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 03 Mar 2019 21:14, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Maj 2019 11:26 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
Jakby ktoś organizował safari to moge polecić przewodnika Raja, kontakt bezposrednio do niego najlepiej przez whatsappa:
+255 784 563 491
https://www.facebook.com/Team-Guide-saf ... 642739558/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Maj 2019 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@lewan korzystałeś rozumiem?
możesz coś napisać o cenie? ja planuję safari 4 dniowe pod koniec grudnia i póki co nie planowałam rezerwować z wyprzedzeniem
ale jeśli cena sensowna to czemu nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:22 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
@maginiak

Tak, korzystalem, czlowiek jest godny zaufania i mam z nim kontakt do dzis.
Co do ceny to wacha sie ona od ilosci osob, dni, parków które chcecie odwiedzić (w kazdym jest inna oplata ze wejscie) ,zakwaterowania (czy wolicie budzetowe czy bardziej komfortowe), a przede wszystkim czy bedziecie mieli czas na szukanie czegos na miejscu i targowanie sie.

Jakie parki was interesuja?

przykladowe entrance fees
https://www.roadtripafrica.com/tanzania ... onal-parks
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@lewan Chcemy spędzić na safari 4 pełne dni więc najpewniej Ngorongoro, Tarangiri, Manyara i Serengeti.
Lądujemy w Arusha w południe dzień przed planowanym rozpoczęciem safari więc teoretycznie trochę czasu będzie na szukanie.
Będziemy z dzieckiem więc nie chciałabym żeby warunki były zupełnie spartańskie, ale na luksusie też mi nie zależy. Powiedzmy coś pośrodku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@maginiak - rozważyłabym poświęcenie tego czasu tylko na Ngorogoro i Serengeti. Krajobrazowo parki najpiękniejsze. Ogromne a jednak te dwa różnią się od siebie. Wszystkie zwierzęta zobaczycie w tych dwóch parkach i tam właśnie jest ich najwięcej. Nie byliśmy w Tarangiri ale po pobycie w Ngorogoro i Serengeti Manyara okazał się po prostu... nudny. Żałowałam, że nie wybrałam tylko tych dwóch parków - byłam 4 noce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Cze 2019 11:42 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 645
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja zrezygnowałem z Manyara bo wydawał mi się nudny. Z Tarangire byłem za to bardzo zadowolony (a na początku wydawało mi się, że będzie słabo)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Cze 2019 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Rowniez, wszytsko zalezy od szczescia ze spotkania zwierzat. Ngorongoro jest latwy bo to duza plaska laka i zwierzyne mozna tropic przez lornetke.
Mysmy znalezli Safari na miejscu, bez Serengetti bo na nie ponoc trzeba 5 dni wydac i kosztuje o wiele wiecej bo ponoc zeby tam dojechac trzeba jechac przez inne parki a dzien w parku to z 50$.

Cala jazda odbywa sie z rana 6-7 do 13, wiec jak ktos chcial zdarzyc prosto z samolotu to ten.. 8-)

Samemu, da sie, aczkolwiek bedzie ciezej, Ngorongoro luz - mozna jezdzic nawet Cinquocentem za przewondikami, badz jechac tam gdzie wiele samochodow sie zatrzymalo. Z pozostalymi parkami gorzej, bo sporo drzew, jakos drug szturowych gorsza, wiecej kolein, drzew itd. wiec tu raczej 4x4. Ale ogólnie do zrobienia, chociaz Tanzania nie jest taka latwa jak RPA gdzie samochód na lotnisku mozna za 100zl na dzien pozyczyc i jezdzic. Chociaz jadac drugi raz bym sie pokwapil na ta opcje.

A jak ktos chce tracic czas na Arushe to tu jest glowny zabytek:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _Tower.JPG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:35 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
@maginiak
w ile osob lecicie?

@LonDynia, @Mikolaj2206, @gosiagosia

Z Ciekawosci jak to u was wygladalo finansowo?

W Serengeti niestety nie bylem wiec sie nie wypowiem, natomiast Ngorongoro i Tarangire super, Manyara slabo akurat trafilismy na okres w ktorym bylo malo zwierzat i niski poziom wody w jeziorze wiec flamingi byly bardzo daleko.

Co do noclegu w Arushy to zdecydowanie Mazzola Safari House & Backpacking - prowadzacy go Innocent to złoty człowiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group