Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Cze 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@lewan Dwóch dorosłych plus dziecko 8 lat
Opcja z wcześniejszą rezerwacją wydaje mi się o tyle sensowna, że na safari mamy przeznaczone 4 dni w wysokim sezonie w dniach 27-30 grudnia i data jest nienegocjowalna.

@gosiagosia
Sugestia z ograniczeniem się do dwóch parków zdecydowanie warta rozważenia i pewnie z niej skorzystamy, dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 14 Cze 2019 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@lewan - dokładnie już nie pamiętam ale to było baaardzo drogo. Sprawiliśmy sobie prezent na okragła rocznicę ślubu więc plan był na Serengeti, Ngorogoro i Manyarę na 5 dni i mieliśmy samochód z renomowanym przewodnikiem tylko dla nas plus noclegi w bardzo wysokim standardzie. Te trzy czynniki wpłynęły na wysokość stawki. No i jeszcze odebrali nas już z lotniska więc całe przedsięwzięcie było organizowane wcześniej.
Serengeti jest najdroższym parkiem ale tez najbardziej godnym odwiedzenia, To nie jest tylko kwestia zobaczenia Wielkiej Piątki ale "jakości" tego oglądania, ilości zwierząt. Stada lwów, zebr, bawołów czy słoni na wyciągnięcie ręki to było dla nas ogromne przeżycie.
Gdybym miała jechać jeszcze raz to mogłabym zrezygnować z super wypasionych lodge czy hoteli (chociaż to też mialo swoje plusy z uwagi na położenie) ale na pewno nie zrezygnowałabym z wyboru Serengeti i Ngorogoro, samochodu na wyłaczność i długości spędzonego tam czasu (chyba zę rezygnacja z Manyara). To daje ten plus,ze możesz zatrzymać się w każdym momencie. Zadecydować o pozostaniu dlużej w jakimś miejscu. Lub krócej.
No i to wszystko ma swoją cenę niestety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 17 Cze 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Mysmy robili budzetowo, safari znalezione na miejscu, wyjazd nastepnego dnia rano dolaczajac do grupy innych ludzi, spanie w namiocie, slabe jedzenie w stylu bulka z makaronem badz ugali z sola ;-)

100$ za dzien, lacznie 300$ za calosc (nocleg, transporty, wjazdy, permity, jedzenie, przewodnik itd.) - bez Serengetti.
Góra
 Profil Relacje PM off
evedodo lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 17 Cze 2019 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Oferty z rezerwacją z wyprzedzeniem są kosmicznie drogie i chyba jednak się na nic nie zdecyduję i będę szukać na miejscu.
@LonDynia Twoja opcja chyba była najbardziej budżetowa z możliwych - takie oferty z rezerwacją z wyprzedzeniem kosztują 180-200 USD na dzień. Różnica do tego co Ty podałeś jest ogromna.
Sprawdzałeś może wtedy na miejscu opcje powyżej standardu Camping i kojarzysz jakie były ceny?

Najtańsza opcja godna zaufania jaką mi wyceniono online to 1400 USD za osobę dorosłą i 700 USD za dziecko (safari prywatne 4 dniowe Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, nocleg w hotelach Economy ale z bardzo dobrymi ocenami i basenem)

Wychodzi 350 USD za dzień. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nie znajdę czegoś równie ciekawego na miejscu za 250-max 300 usd za dzień, skoro różnica na najbardziej budżetowej opcji jest tak znacząca. Przy trzech osobach każde 10$ oszczędności na dzień robi sporą różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Cze 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Internet to rzecz normalna w krajach bogatych, w biedniejszych niekoniecznie, dlatego tez wiele firm, przewodników nie reklamuje sie online a po prostu na dworcach, lotniskach czy nawet w hostelach.
Na miejscu jest rowniez o tyle latwiej ze jak znajdzie sie grupe niepelna to mozna sie do nich dolaczyc zawsze, przez co koszta sie redukuja (koszt benzyny, przewodnika, wjazdów do parkow gdy jest cena od samochodu itd.) Tam w osrodku gdzie spalismy w namiocie byl basen, domki tez, wiec powinno sie dac.

Safari nie jest rzecza która wiekszosc ludzi wybiera na wakacje, a jak juz sie zdecyduja to sa w stanie wyrzucic gruba kasa na podroz zycia przez co te oferowane ceny przez internet sa kosmiczne :)
Ale jak sam mówisz jak chcesz wille z basenem i luksus to musisz konkurowac z ludzmi z USA/UK/DACH itp.

Jak masz czas na miejscu to pewnie da sie cos o wiele taniej zalatwic, ale na Serengetti to trzeba z 5-6 dni minimum (licz 100$ za dzien minimum przy niskim standardzie), gdzie blizsze parki mozna 2-3 dni zwiedzic - mysmy widzieli wszystkie zwierzeta, choc z kotów to tylko lwy.

Na miescie tez latwo znalezc oferty wycieczek, tam w Arushy zamiast "hello" mówia "Safari"? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 17 Cze 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Po chwili namysłu nie rezerwuję nic z wyprzedzeniem i mimo wyjazdu w wysokim sezonie będę szukała na miejscu.
Cena jaką podał @chester0 byłaby dla mnie zupełnie do zaakceptowania, prawie dwa razy wyższa oferowana przez net już nie bardzo.
Nie traktuję safari w kategorii przygody życia ale nawet gdyby tak miało się okazać, nie wydaje mi się żeby ta przygoda była warta 1400 usd za osobę, nawet wliczając komfort rezerwacji 6 miesięcy do przodu ;)
Dzięki wszystkim za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Cze 2019 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@maginiak cena jak najbardziej do uzyskania na miejscu po negocjacjach , SD safari poleciła nam recepcjonistka w hotelu gdzie mieszkaliśmy - na miejscu jest pełno różnego rodzaju naganiaczy, i każdy tam proponuje safarii my unikaliśmy takich ulicznych tym bardziej, że po dwóch zapytaniach okazało się, że ich oferty nie są specjalnie konkurencyjne. Co do parków to tak naprawdę liczy się Serengetii tam jest mega plus krater , Lake Manyara i Tarangire szału nie robią ale jako alternatywa do siedzenia w Arusha zdecydowanie warte rozważenia. Z perspektywy czasu osobiście nie żałuje wyboru lodge bo byliśmy każdego dnia mega wyspani i w dobrych humorach a kanadyjczycy którzy jeżdzili z nami w jeepie po nocy w kraterze w namiocie nie wyglądali zbyt szczęśliwie i świeżo ( było tam dość zimno). Ale to już kwestia przyzwyczajenia i indywidualnych preferencji.
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Cze 2019 13:20 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 5
Dla informacji, SD Safari po negocjacjach przez maila zaproponowalo 5 dniowe safari( 2x Serengeti, 1x Ngorogoro, 1x Tarangire, 1x Lake Manyara), 2 noclegi w Fanaka lodge a reszta pod namiotem, koniec sierpnia, 850$. Nie wiem czy uda sie zejsc jeszcze nizej z cena.

Chca 10% zaliczki na konto.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Cze 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
A ile osób masz w swojej grupie?

Bo do auta wchodzi z 5-6 wiec majac taki komplet negocjuje sie latwo, badz tez bedac samemu czy w 2 osoby tez - dopchaja cie do nie pelnego samochodu.

Rowniez pytanie ile masz dni w regionie Arushy bo jak 6 to na styk wiec pewnie i warto wziac, ale jak masz jeden czy dwa to mozna zawsze poczekac i na pewno znajdziesz cos tak ze was wcisna do grupy jakiejsc.
Tam ogólnie bilet do parku kosztuje max 50$ za dzien, wiec 5 dni to koszty max 250$ - reszta, czyli w twoim przypadku 600$ jest w miare negocjowalna, aczkowliek jak mówie - tam jest monopol i nikt ponizej 100$ za dzien nie zejdzie bo po co, chyba ze jak mówie, akt despecracji bo trzeba jutro jechac a sa 2 wolne miejsca w aucie i akurat was jest dwójka - ale tu trzeba miec szczescie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Sie 2019 12:09 

Rejestracja: 19 Cze 2016
Posty: 10
Ja ze swojej strony moge polecic J&R Safari Adventures.Prowadzi to Polak.Byłem z nim na safari 3 dniowym Tarangire,Ngorongoro i Lake Manyara.Wszsytko ok.Najpierw mielismy jechac w 4 osoby ,ale niestety 2 zrezygnowały, wiec pojechalismy tylko ja z zona i przewodnik.Mieliesmy samochod tylko dla siebie.Zakwaterowanie mielismy zarezerwowane w Bougainvillea Safari Lodge.Cenowo według mnie tez było ok.Za te 3 dni i z tym zakwaterowaniem zapłacilismy po 700 euro od osoby. Dodoatkowo mielismy transfer na lotnisko po safarii.W razie pytan ,piszcie smiało.
Góra
 Profil Relacje PM off
romiso uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@chester0
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Skorzystaliśmy z SD Safaris, rezerwowałam na miejscu na dzień przed rozpoczęciem safari. Mimo szczytu sezonu udało się wynegocjować niższą cenę niż zakładałam w budżecie. Spaliśmy w Jambo (tu jedyny bardzo średni nocleg), Bush Camp w Serengeti (genialny) i Rhino Lodge w Ngorongoro (super).
SD Safaris bardzo polecam - mimo kilku zabawnych wpadek, które tylko dodały kolorytu naszej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 16 Maj 2020 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
maginiak napisał(a):
@chester0
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Skorzystaliśmy z SD Safaris, rezerwowałam na miejscu na dzień przed rozpoczęciem safari. Mimo szczytu sezonu udało się wynegocjować niższą cenę niż zakładałam w budżecie. Spaliśmy w Jambo (tu jedyny bardzo średni nocleg), Bush Camp w Serengeti (genialny) i Rhino Lodge w Ngorongoro (super).
SD Safaris bardzo polecam - mimo kilku zabawnych wpadek, które tylko dodały kolorytu naszej podróży.


I jak to cenowo was wyszło? na ile dni i w ile osób w aucie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Maj 2020 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
4 dni, 2100$ za 2 osoby dorosłe i dziecko 8 lat.
Płaciliśmy za opcję grupową ale pierwszego dnia byliśmy sami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Maj 2020 03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kuba71 napisał(a):

I jak to cenowo was wyszło? na ile dni i w ile osób w aucie?


Ceny zaleza od standardu lokum i agencji.
Mozna zaplacic za jedna osoba bez grupy z profesjonalnym przewodnikiem ok. tausena dziennie.
Mialem przewodnika, ktory znal nawet lacinskie nazwy drzew. :D
Sporo przewodnikow nie ma ani odpowiedniej wiedzy ani doswiadczenia czy slaba znajomosc j. angielskiego.
Niestety, najtansze agencje zatrudniaja nieodpowiedzialnych przewodnikow z ulicy.
Trudno sie dziwic skoro jeden napiwek od turystow moze przekrac 2-3 pensje miesieczne i przecietny Tanzanczyk nie marzy o czym innym tylko zostac przewodnikeim.
Polecam park Tarangire, gdzie widzialem np. leoparda i nie bylo az takiej rzeszy turystow.
Jednak moim najwiekszym faworytem pozostaje Ruaha, ktory potrafil zachowac swoja naturalna dzikosc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Maj 2020 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
maginiak napisał(a):
4 dni, 2100$ za 2 osoby dorosłe i dziecko 8 lat.
Płaciliśmy za opcję grupową ale pierwszego dnia byliśmy sami.



No to brzmi jak bardzo dobry deal zważywszy na to gdzie nocowaliście i jakie ceny są w internetach ( Chyba że dziecko zrobili wam gratis ;) ).

My się rozglądamy właśnie nad safari na wrzesień-październik. Chcemy Tarangire - Norongoro - Serengeti, jakoś koło 4-5dni i nie w namiotach. Ciekaw jestem jak nasza aktualna sytuacja wpłynie na organizacje takiego wypadu. Jesteśmy z tych co raczej wszystko rezerwują przed wyjazdem ale jak widzę rozbieżność cenową rezerwacji przed wyjazdem i na miejscu to chyba jednak zaryzykujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Maj 2020 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@Kuba71 Płaciliśmy za dziecko ale mniejszą stawkę, za osobę dorosłą było chyba 850$.
Ja zwykle też rezerwuję z wyprzedzeniem, bo nie lubię na miejscu tracić czasu na szukanie. W przypadku safari wcześniejsza rezerwacja jest jednak zupełnie bezsensowna, ważne żeby wiedzieć gdzie chcesz pójść i nie brać przypadkowych ofert z ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Gru 2022 20:33 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 17
Loty: 50
Kilometry: 132 366
mpyro napisał(a):
Ja ze swojej strony moge polecic J&R Safari Adventures.Prowadzi to Polak.Byłem z nim na safari 3 dniowym Tarangire,Ngorongoro i Lake Manyara.Wszsytko ok.Najpierw mielismy jechac w 4 osoby ,ale niestety 2 zrezygnowały, wiec pojechalismy tylko ja z zona i przewodnik.Mieliesmy samochod tylko dla siebie.Zakwaterowanie mielismy zarezerwowane w Bougainvillea Safari Lodge.Cenowo według mnie tez było ok.Za te 3 dni i z tym zakwaterowaniem zapłacilismy po 700 euro od osoby. Dodoatkowo mielismy transfer na lotnisko po safarii.W razie pytan ,piszcie smiało.


witam serdecznie chcemy skorzystac z usług J&R Safari Adventures i ich organizacji Safari w Tanzanii w marcu 2023, widzialem, ze ktos z Was polecal, czy z nimi wszystko w porzadku? Musimy wplacic zaliczke za safari i chcemy się upewnić, ze wszystko bedzie ok.
Kontaktujemy sie z przedstawicilem firmy Panem Jakubem, ktory dla nich pracuje.

Jak ktoś cos to proszę o info

Dziekuje i pozdrawiam
Frondi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Maj 2023 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Czy ktoś może ostatnio był i może polecić lub nie jakąś konkretną firmę? Niestety 99% opinii i poleceń na tripadvisor, grupach Zanzi, itp. to rekomendacje pisane z fake'owych kont. Trudno się w tym odnaleźć :|
Mam świadomość, że wszystkie firmy to i tak zwykli pośrednicy i nie oczekuję cudów. Chciałbym tylko kogoś sprawdzonego w normalnej cenie, kto mnie nie wystawi na ostatnią chwilę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Maj 2023 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Nie wiem jak cena, ale moja ekipa z Kili była później z tą samą firmą - Arrow Trek na safari i zdjęcia mieli fajne. Z wejścia na Kilimandżaro z nimi byłem zadowolony.
Numer do Isaacka, właściciela to +255 788 500 333, można na Whatsapp pisać i zapytać, to nic nie kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
ricinus78 lubi ten post.
ricinus78 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 13 Lip 2023 20:32 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Jako że Saudia rzuciła fajne ceny to za kilka miesięcy powinienem się zjawić w Tanzanii.

Był ktoś niedawno i może powiedzieć coś bardziej aktualnego?

Jest warto dostawać się do Arushy czy z Dar Es Salaam można kupić Selous/Mikumi i człowiek też będzie zadowolony? Jakie ceny, jakie biuro wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group