Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Swaziland
#1 PostWysłany: 09 Lut 2016 20:46 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Stosowana wszędzie nazwa państwa to SWAZILAND, a nie SUAZI, przynajmniej ja się z tym spotkałem, nawet pieczątka w paszporcie tak brzmi.
Wjazd i wyjazd bezproblemowy, max 5 minut.
Stolica MBABANE- nic ciekawego generalnie. Zaliczyliśmy jedną wizytę w pubie/dyskotece, gdzie miejscowi byli ciekawi świata i życia w Europie. Nie dawali Nam wręcz spokoju (podobnie na imprezie w MASERU w Lesotho), ale wszystko pozytywnie. Kraj bardzo górzysty, stricte na tzw. zaliczenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Swaziland
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2016 00:53 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 17
A jaka miejscowość jest wartą odwiedzenia? Będziemy w RPA i chcemy na dwa dni wybrać się właśnie do Swaziland.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#3 PostWysłany: 29 Kwi 2016 11:12 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 17
Ok, a jesteś w stanie polecić jakieś miasto w Suazi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Suazi
#4 PostWysłany: 29 Kwi 2016 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Pozi napisał(a):
Stosowana wszędzie nazwa państwa to SWAZILAND, a nie SUAZI, przynajmniej ja się z tym spotkałem, nawet pieczątka w paszporcie tak brzmi.


Oficjalna nazwa po polsku to Suazi a nie żadne Swaziland
Urzędowy wykaz nazw państw i terytoriów niesamodzielnych (wyd. 3, 2015)

Załączniki:
suazi.jpg
suazi.jpg [ 30.81 KiB | Obejrzany 7119 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#5 PostWysłany: 29 Kwi 2016 11:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
No dobra, nazwę mamy ustaloną.

To teraz pora na zdefiniowanie tytułowych atrakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#6 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@Sudoku uczciwie muszę stwierdzić, że nie ma tam nic specjalnego - byliśmy teraz w lutym 1 dzień i poza pieczątką w paszporcie i koniecznością zapłacenia jak dobrze pamiętam 50 randów podatku drogowego to nic mi nie utkwiło w pamięci. Podobno jest jakiś rezerwat czy też park narodowy - tak mówili spotkani turyści z Niemiec ale po Krugerze nie zrobiło to na nich większego wrażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
martaa1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#7 PostWysłany: 11 Mar 2017 18:29 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 49
Z informacji praktycznych: Suazi to najbliższy RPA kraj gdzie najtańszym sposobem możemy formalnie przedłużyć "wizę" do RPA.
Namibia - drogo (wiza), Lesotho się nie kwalifikuje do "resetu" wizy RPA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2018 20:19 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
Zmiana nazwy na the Kingdom of eSwatini.
http://www.bbc.com/news/world-africa-43821512
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#9 PostWysłany: 03 Maj 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2017
Posty: 17
Loty: 144
Kilometry: 279 616
-- 03 Maj 2018 22:04 --

Z ciekawostek - w Suazi, aka Swaziland - w okolicach Simunye znajduje się dużo Farm trzciny cukrowej - ten kraj eksportuje cukier i inne pochodne upraw m.in. do Europy. Niedaleko jest fajny rezerwat Hlane, a w okolicach Lobamby jest basen z gorącymi źródłami - miłe miejsce na chill z lokalnym towarzystwem.

-- 03 Maj 2018 22:05 --

Tylko nie polecam przekraczania graniczy w Bulembu - jeśli nie masz 4x4 to ryzykujesz urwanie zawieszenia na lokalnych drogach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#10 PostWysłany: 04 Cze 2018 23:29 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Byliśmy w Suazi 3 dni. Trasa z Matsamo do Mababane, Lobamba, Malkerns, Manzini, Lavumisa.
Fajny kraj, bardzo na luzie. Może mało "oficjalnych" atrakcji, ale jazda autem po wsiach, tak po prostu i obserwowanie życia to dla mnie wystarczająca rzecz.
Obok Maseru jest Sibebe - chyba drugi największy na świecie ( po Ayers Rock) kawał wolnostojącego kamienia.
Chcieliśmy zrobić foty pod parlamentem w Lobombo ale odbilismy się od szlabanu. Zawróciliśmy i widzę że jedzie za mną jakiś pickup, gość trąbi mruga światłami. Zatrzymałem się, a facet mówi że widzial że turyści i chce pomóc. Przedstawia jako minister od komunikacji i technologii; brat króla zarazem i zaprasza do środka. Oprowadzil nas po całym tym parlamencie, sali senackiej i sejmowej. Pozwolił udokumentować fotograficznie. Oczywiście opowiadał przy tym jak co działa, ile jest posłów, kto ich wybiera etc.

Dobry bazar jest w samym Manzini i Mababene. Dużo fajnych, lokalnych "wytworów" za grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#11 PostWysłany: 05 Cze 2018 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
blantomat napisał(a):
Chcieliśmy zrobić foty pod parlamentem w Lobombo ale odbilismy się od szlabanu. Zawróciliśmy i widzę że jedzie za mną jakiś pickup, gość trąbi mruga światłami. Zatrzymałem się, a facet mówi że widzial że turyści i chce pomóc. Przedstawia jako minister od komunikacji i technologii; brat króla zarazem i zaprasza do środka.


Ale fart!!! Super!

Ja przejechałem wczoraj tylko tranzytem ze wschodniego wybrzeża RPA w stronę Krugera. Było ciemno więc niewiele widziałem, więc tylko opiszę swoje doświadczenia motoryzacyjne. Polacy jak wiemy nie potrzebują wizy, więc wizyta na granicy szybka i przyjemna. Przy wjeździe i wyjeździe nikogo nie interesował mój samochód. Parkujemy przed pawilonem, idziemy do środka po pieczątki, wracamy, przejeżdżamy. Paliwo 3 randy tańsze niż w RPA, więc warto zalać przy wyjeździe. Jest podatek drogowy 50 ZAR (można kartą). W kraju przy płaceniu gotówką trzeba poprosić aby resztę otrzymać w randach, inaczej otrzymamy równoważną walutę Suazi, która jednak jest nieważna w RPA. Drogi dużo lepsze niż w Lesotho. Po zmroku dużo ludzi kręci się po poboczach, trzeba uważać.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#12 PostWysłany: 05 Cze 2018 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Sam zawsze chciałem się wybrać i do Leshoto i Suazi. Fajna sprawa, rzadko można przeczytać jakieś praktyczne i sprawdzone info. Czekam na więcej :D
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#13 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Pytanie do tych, którzy wjechali do Swazilandu samochodem wynajętym w RPA. Pamiętacie, ile wypożyczalnia zawołała sobie za pozwolenie wjazdu do Suazi? Nasza (firstcarrental) aż 1300 randów, co jest niemałą sumką, bo to niecałe 350 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Swaziland
#14 PostWysłany: 19 Gru 2018 14:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja wypożyczałem w Tempest i w ogóle nie było opłaty za wjazd do Swazi i Lesotho.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
barka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group