Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Kwi 2019 11:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
władze RPA twierdzą inaczej - mapa, update z grudnia 2018
https://santhnet.co.za/index.php/travel ... -2017.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 20 Kwi 2019 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Byliśmy z maluchami (8mcy i 2.5 lata) w Krugerze w styczniu. Zero komarów, zero ostrzeżeń przed malarią pisemnych czy uwag w tym temacie od kogokolwiek, sporo maluszków w Skukuza. No i Kruger wymiata, zwłaszcza gdy wjeżdżasz swoim samochodem i już za bramą witają Cię żyrafy i słonie. BTW RPA jest krajem świetnie przystosowanym do dzieci, nie raz byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Lip 2019 03:18 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Czy ktos z Was moze byl i poleca/nie poleca safari w okolicach Kapsztadu (Inverdoorn/Sanbola/Aquila/Fairy Glen)? Rozwazam ok. 2-tygodniowe wakacje w RPA na przelomie pazdziernika i listopada, natomiast trasa az do Kruger to raczej ponad moje mozliwosci, nie chce spedzic calego urlopu w aucie (oczywiscie mozna jeszcze samolotem lub autobusem, ale to jeszcze musze zobaczyc, jak mi sie ulozy plan).
I jeszcze jedno pytanie: na ile oceniacie koniecznosc zabrania ze soba lornetki, zeby obserwowac zwierzyne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lip 2019 08:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
nie wiem czy dosc blisko ale polecam Garden Route Game Lodge - super sprawa, prywatny rezerwat ale na sporym terenie, nie czuc wiec jakby bylo sie w zoo, a jednoczesnie zwierzeta sa blisko, przewodnika zas mielismy super przygotowanego, opowiadal bardzo ciekawe rzeczy

lornetka nie konieczna, nawet w Abbo, zwierzat jest naprawde duzo i podchodza blisko, jak sa za daleko to czekasz lub jedziesz dalej i trafia Ci sie jakies blisko ;)

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:17 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Washington napisał(a):
nie wiem czy dosc blisko ale polecam Garden Route Game Lodge - super sprawa, prywatny rezerwat ale na sporym terenie, nie czuc wiec jakby bylo sie w zoo, a jednoczesnie zwierzeta sa blisko, przewodnika zas mielismy super przygotowanego, opowiadal bardzo ciekawe rzeczy

lornetka nie konieczna, nawet w Abbo, zwierzat jest naprawde duzo i podchodza blisko, jak sa za daleko to czekasz lub jedziesz dalej i trafia Ci sie jakies blisko ;)


Udalo Ci sie zobaczyc Wielka Piatke?
Chyba nie ma co zwlekac i trzeba rezerwowac bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie widzieliśmy lamparta, ale i tak wyjechaliśmy w pełni usatysfakcjonowani ;)
My nie rezerwowaliśmy, przyjechaliśmy 15min przed samą wycieczką i z marszu znalazło się miejsce, ale wiadomo, jak macie sztywne plany to lepiej zarezerwować

ps najlepszy stek jaki jadłem w RPA jadłem właśnie tam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lip 2019 11:25 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
aano napisał(a):
Czy ktos z Was moze byl i poleca/nie poleca safari w okolicach Kapsztadu (Inverdoorn/Sanbola/Aquila/Fairy Glen)?


Byłem w Sanbonie i gorąco polecam. Nocleg w komfortowych warunkach z super jedzeniem. W cenie dwa 3 godzinne "polowania". Teren rezerwatu jest ogromny ale nam udało się zobaczyć z bliska lwy, słonie, żyrafy, nosorożce i sporo innych zwierząt.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 21 Lut 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@Washington Dzięki za info o płaszczkach, bo nie wyczytałam o tym nigdzie wcześniej, a na Twój post trafiłam wczoraj. Bardzo mi się dzisiaj podobało w tym miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Lut 2020 18:27 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Płaszczki w Struisbaai przy molo to faktycznie super atrakcja. Kupiliśmy killogram malych ryb i karmiliśmy je niczym fiordy. Płaszczki wchodzą w interakcje z ludźmi, dają się dotykać. Lokalne dzieciaki śmiało się z nimi bawią. Nie można tylko zapomnieć że te płaszczki mają spory kolec który może poważnie zranić i nawet zabić.

Jeżeli chodzi o safari w okolicy Port Elizabeth to bardzo polecam Addo w którym poza słoniami widzieliśmy na wolności wiele zwierząt w tym lwy.
Bardzo fajny i niedrogi jest też prywatny rezerwat Kragga Kama Game Reserve. Ponad 2 godzinna wycieczka z przewodnikkem (godzina 10 lub 14) kosztuje 265R za osobe (cena z lutego 2020, minimum 795R jak brakuje chętnych). Kragga Kamma jest nieduże w porównaniu do parków narodowych ale zdecydowanie łatwiej można zobaczyć wiele zwierząt. Mają tam między innymi: nosorożce, lwy, bawoły, żyrafy, zebry, gepardy. Drapieżniki z wiadomych względów żyją tam na wydzielonych częściach. Nie jest to prawdziwe safari ale polecam. Nie ma natomiast już aktywności zabawy z małymi gepardami. Nam Kragga Kamma bardzo się podobała, informacje przekazywane przez przewodniczkę były bardzo interesujące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lut 2020 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Z atrakcji, które jeszcze nie były tutaj polecane, gorąco rekomenduję moje dzisiejsze odkrycie czyli snurkowanie z fokami w Hout Bay. Mimo bardzo zimnej wody (13 stopni), która mimo podwójnej pianki mocno dawała się we znaki, było to niesamowite doświadczenie.
Polecam jednak tylko dla osób bardzo dobrze pływających i nie bojących się wody. Dzisiejsza pogoda była nieco sztormowa ale organizatorów to nie zniechęciło.
Jak dla mnie super ale trzeba wziąć pod uwagę, że to coś zupełnie innego niż snurkowanie w Tajlandii, szczególnie przy wysokich falach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Lut 2020 13:34 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Biorąc pod uwagę jaki drapieżnik żywi się głównie fokami to odważnie :) Tak czy inaczej zazdroszczę :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 08 Sie 2023 21:48 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Washington napisał(a):
Mniej więcej tak:

Stony Point
Kogelberg Nature Reserve – palmiet river walk
Walker Bay Nature Reserve – Die Plaat, Klipgat cave, hike wzdłuż wybrzeża
Gansbaai - nurkowaniem w klatce z żarłaczami
Struisbaai - Cape Agulhas, płaszczki przy molo, wrak Meisho Maru
Garden Route Game Lodge
Mossel Bay - St. Blaize Trail
Wilderness - Dolphin's Point, hike Giant Kingfisher Trail
Gerickes Point
Jubilee Creek Nature Reserve – Outeniqua Hiking Trail
Knysna Heads
Plettenberg Bay/Keurboomstrand - hike do Arch Rock
Robberg Nature Reserve – Windstand trail
Tsitsikama NP - Mouth trail , Waterfall Trail
Addo NP

Wybór trasy jeśli chodzi o aktywności fizyczne podyktowany preferencją spacerów do 2-3h - będziemy z dwójką małych dzieci


Jaką ostatecznie trasę robiłeś? Coś do polecenia lub odradzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group