Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kapsztad
#81 PostWysłany: 17 Gru 2018 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Napiszę krótki plan, który zrealizowaliśmy. Może komuś się przyda.

1. Śniadanko Mariner's Wharf, następnie Boulders Beach, Cape Point, na powrocie obiadokolacja w Fish on the Rocks.

2. Winnice - byliśmy w Stark-Conde Wines (kapitalne widoki), następnie Waterford Wine Estate, Groot Constantia + obiad w Simon's, na koniec Kirstenbosch National Botanical Garden.

3. Lion's Head + Bo Kaap

4. zwiedzanie stadionu + Table Mountain

5. Robben Island + Waterfort

6. Two Oceans Aquarium Cape Town + Muizenberg Beach + Camps Bay
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kapsztad
#82 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:19 

Rejestracja: 29 Sie 2013
Posty: 8
RaDiDaM napisał(a):
Napiszę krótki plan, który zrealizowaliśmy. Może komuś się przyda.

1. Śniadanko Mariner's Wharf, następnie Boulders Beach, Cape Point, na powrocie obiadokolacja w Fish on the Rocks.

2. Winnice - byliśmy w Stark-Conde Wines (kapitalne widoki), następnie Waterford Wine Estate, Groot Constantia + obiad w Simon's, na koniec Kirstenbosch National Botanical Garden.

3. Lion's Head + Bo Kaap

4. zwiedzanie stadionu + Table Mountain

5. Robben Island + Waterfort

6. Two Oceans Aquarium Cape Town + Muizenberg Beach + Camps Bay


to wszystko jednego dnia, czy w klika? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
RaDiDaM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#83 PostWysłany: 08 Wrz 2019 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Rozbite na dni, patrz pierwszy punkt zakonczony kolacja.

Ciezko bylo by to zrobic wszystko w, jeden dzien, chyba ze z samolotu przez lornetke. Cape Town I okolice sa spore, zaznacz sobie te punkty na mapie google I zobacz ile sie jedzie z A do B, juz nie mowiac o wypadzie w gory, tam mozna smialo kilka dni spedzic, choc mozna tez wjechac kolejka, walnac selfie I zjechac, ale po co :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
maja_m lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#84 PostWysłany: 11 Wrz 2019 15:10 

Rejestracja: 29 Sie 2013
Posty: 8
LonDynia napisał(a):
Rozbite na dni, patrz pierwszy punkt zakonczony kolacja.

Ciezko bylo by to zrobic wszystko w, jeden dzien, chyba ze z samolotu przez lornetke. Cape Town I okolice sa spore, zaznacz sobie te punkty na mapie google I zobacz ile sie jedzie z A do B, juz nie mowiac o wypadzie w gory, tam mozna smialo kilka dni spedzic, choc mozna tez wjechac kolejka, walnac selfie I zjechac, ale po co :-)



trochę się śmieję, byłam już w Kapsztadzie ;) ale kilka punktów zaznaczyłam, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#85 PostWysłany: 12 Paź 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Z tematów "plażowych" to Hout Bay lub Camps Bay są absolutnie godne polecenia.
Obie dostępne nawet bez auta za pomocą lokalnego hop on hop off ;)

Za bazę miałem Sea Point i mega bezpiecznie, choć jakoś szczególnie późno już się nie kręciliśmy.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#86 PostWysłany: 20 Lis 2022 00:28 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Potwierdzam, siedzę od tygodnia w Camps Bay, bardzo przyjemne miejsce, polecam kameralną plażę Bakoven Beach.
Na Waterfront idę godzinę dziesięć spacerkiem. Poza tym UBER bardzo tani, więc ogarniam nim dalsze miejsca. Hout Bay bardzo fajne, podobnie jak Fish Hoek i Muizenberg. We wtorek przemieszczam się (z żalem) do Stellenbosch (raczej UBERem, niż pociągiem, bo przestrzegają mnie lokalesi).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#87 PostWysłany: 20 Lis 2022 03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@snooka
Jak będziesz miał okazję, odwiedź też Franschoek i Paarl. W Stellenbosch polecam wizytę na winnicy Lanzerac :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
snooka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#88 PostWysłany: 23 Mar 2023 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Bardzo polecam lot w tandemie paralotnią z Signal Hill - absolutnie niesamowite doświadczenie :)

Korzystałam z Winelands Paragliding, cena 1300 ZAR + 300 za zdjęcia/video.
Możliwość lotu jest oczywiście uzależniona od pogody - ja czekałam 4 dni, udało mi się w ostatnim dniu pobytu o 14 a lot do domu miałam o 18, więc mocno na styk.

Parę dni wcześniej czekając na korzystną pogodę na paralotnię i nie wiedząc czy się uda, zdecydowałam się na lot widokowy helikopterem - też fajnie ale do paralotni się nie umywa. Cena 2900 ZAR.
Lot paralotnią przy dobrym wietrze trwa 15 minut a helikopterem 18 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group