Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: trasa po RPA
#61 PostWysłany: 21 Wrz 2018 03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Zdecydowanie brakuje Krugera, CPT i Przylądka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: trasa po RPA
#62 PostWysłany: 21 Wrz 2018 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Nie mam czasu na CPT. To miasto i okolice zostawiam na inną wyprawę, dlatego celowo omijam. Lecieć do CPT na 2-3 dni nie ma sensu.
Krugera też omijam, bo dopiero wróciliśmy z Namibii i naoglądaliśmy się zwierząt po pachy w Etosha i Erindi :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: trasa po RPA
#63 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W Swazi polecam Mantenga Cultural Village.

Są 2 razy dziennie występy + później oprowadzanie po wiosce. Jak my tam byliśmy, to przyszły oglądać występy miejscowe wycieczki szkolne (na oko w wieku gimnazjalnym). Ich spontaniczne reakcje i w zasadzie współudział w pokazie były największą atrakcją. Takiej publiczności nie powstydziłby się żaden Ed Sheeran, czy Justin Bieber.
Nocowaliśmy w Mantenga Lodge, oddalonej o 2 lub 3 km od wioski - bardzo sympatyczne miejsce, polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Wrz 2018 12:24 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
@john_doe - właśnie, mógłbyś dokończyć relację bo fajnie się czytało i dało sporo do myślenia w kontekście planowania kolejnego wyjazdu do RPA. mocno kibicuję! :)

Jak dla mnie poświęcenie 1 dnia na Cape Town i okolice to lekka pomyłka. To już lepiej sobie w ogóle odpuścić. 2-3 dni to absolutne minimum. Nawet żeby tylko poczuć klimat tego miejsca. Zresztą nie na darmo co roku CPT jest bardzo wysoko we wszystkich rankingach podróżniczych.

Ja w przyszłym roku wybieram się na road trip po RPA i nie wyobrażam sobie nie spędzić przynajmniej kilku dni w Mother City.

pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 21 Wrz 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Na sam Kapsztad spokojnie wystarczy jeden dzień. Do tego można zrobić kolejne dwa na Przylądku z noclegami w Simons Town.

No i Kruger obowiązkowo.
W pobliżu Knysny jest też park Tsitsikama, warto się w nim zatrzymać i przejść szlakiem na wiszące mosty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 21 Wrz 2018 18:40 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Tutaj należy się zgodzić- Kapsztad jako Kapsztad stricte do zwiedzania "miejskiego" to faktycznie jeden dzień.
W zasadzie- herezje, herezje, ale prawdziwe- w ogóle stricte "miejską" część można pominąć, bo przy niczym nie opada szczęka- może poza coffee shopami ;)
Miarą tego jest fakt, że za jedną z topowych atrakcji miasta jest uznawany... Waterfront. Także fakty mówią same za siebie ;) Bookap przereklamowany też.

Ale- Kapsztad jako okolica to zupełnie inna historia.
Genialny jest ogród botaniczny Kirstenbosch. No i ogólnie, góry okalające miasto- to absolutny obowiązek.
Winnice, Cape Peninsula a także- spokojnie w ramach jednodniówki- nadmorskie / górskie tereny na wschód od miasta, w kierunku Stony Point.

Jest co robić i gdzie spożytkować nawet i tydzień zupełnie bez nudy. Ogólnie to też kwestia tego, na ile chcecie/lubicie "wędrować".

Idą zimne dni- duża szansa, że dokończę relację. Będzie w niej zresztą sporo o okolicach Cape Town, w których spędziliśmy ostatnie 3 dni wyjazdu właśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Wrz 2018 13:07 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jakby co- dodałem ostatni post w relacji. Zapraszam- akurat co nieco o okolicach Cape Town.
kraj-raj-caly-swiat-w-jednym-kraju-rpa,213,124981&p=1129640#p1129640
Góra
 Profil Relacje PM off
Ami921 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 23 Wrz 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
john_doe napisał(a):
becek napisał(a):
Kapsztad jest chyba najfajniejszym tam miastem co nie zmienia faktu ze jest na jeden dzień, razem ze zdobyciem pieszym góry


No właśnie, oj Becek, jak przykro Cię załapać na takich herezjach. Pomijając definicję "fajnego miasta" (może w tej kategorii rozmiarów- owszem, ale RPA posiada też perełki architektury kolonialnej i klimatu)- to skoro na Cape Town i okolice wystarczył Ci jeden dzień, to... wiesz gdzie byłeś i co widziałeś.


dowartościowałeś się? brawo Ty
nie wiem co planują bo nie napisali
dalej twierdze ze jeden dzień jest ok i dalej w drogę
ale co dalej i jak to niech każdy planuje jak uważa
można zrobić następny nocleg na winnicach albo przy pingwinach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 23 Wrz 2018 13:59 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
becek napisał(a):
dowartościowałeś się? brawo Ty
nie wiem co planują bo nie napisali
dalej twierdze ze jeden dzień jest ok i dalej w drogę


Dowartościowałem się. Wiedzieć coś lepiej od Ciebie i Cię zagiąć to nie lada wyczyn. Bez ironii. Zresztą to chyba nieporozumienie- bo miałeś na myśli stricte miasto i z tym się akurat zgadzam.

Napisali, że planują 3 dni w Cape Town a później siną dal, więc raczej na okolice więcej czasu nie przeznaczają. Zatem- jeden dzień na "Cape Town" w ich rozumieniu to stanowczo za mało. Jeśli już mamy oceniać plan, bo temu służy ten wątek.- a jest w tym planie to, co jest. I wobec tego śmiem twierdzić, że te okolice Cape Town to będzie jedna z lepszych rzeczy, które zobaczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Wrz 2018 09:26 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
myślę, że to oczywiste, że nie będziemy siedzieć 3 dni w samym mieście ;) Cape Town traktujemy jako bazę wypadową do zwiedzenia okolicy...
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 27 Lis 2018 01:34 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej

Zastanawiamy sie nad 2 tygodniowym tripem do RPA - wylot koniec grudnia, powrot w styczniu.
Chcemy wynająć auto i pojezdzic, porobic trochę cool rzeczy (safari, troche wspinaczki, parki narodowe, ale tez chcemy pobyc troche w Cape Town, troche na plazy, moze jakies aktywnosci)

Tansze loty są do JNB, drozsze do CPT. Co radzicie - na nasz 2 tygodniowy trip, lepiej doleciec do CPT i stamtad auto i w droge, czy lepiej do JNB i stamtad auto w dol do CPT i pozniej dalej wybrzezem?

Nie przegladalem jeszcze zadnych planow i nie wiem gdzie sa atrakcje i must see rzeczy - ale chcialbym opinii z pierwszej reki jaka trase radzicie i co warto zobaczyc.

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Lis 2018 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Do CPT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Lis 2018 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Zdecydowanie CPT


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 27 Lis 2018 09:25 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Koło JNB masz Kruger Park. Koło CPT masz sporo fajnych rezczy, jestem tu już dwa tygodnie jest ciągle można coś nowego robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Lis 2018 09:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Proponuje JNB, auto do Krugera i powrot. Samolot do CPT i tam reszte czasu. Samochod na miejscu.

JNB i CPT sa jednak daleko, jak masz tylko 2 tyg to duzo stracisz czasu na przejazd. A CPT i okolica o wiele ciekawsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Lis 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
A nie możesz otworzyć szczek ?
9 dni CPT i okolice a 5 dni okolice JNB ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
CPT jest bezpieczniejsze (według mnie i lokalsów z RPA, których spotykałem podczas noclegów na Airbnb) no i wkoło sporo rzeczy do zobaczenia.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Lis 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Proponuje uklad jaki zaproponowal ibartek. Sama taki mam plan na styczen.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Lis 2018 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
CPT i Garden Route. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Lis 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Sporo linii lata między CPT i JNB. Za ok 200zł kupowaliśmy bilety RT. Więcej atrakcji jest w okolicach CPT ale najlepsza z nich czyli Kruger jest w pobliżu JNB
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group