Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Witam.
Jakie są szanse na ''Wielką Piątkę'' w parku Etoszy w drugiej połowie października?
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Cze 2017 08:38 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
My byliśmy w pierwszych dniach listopada i nie było problemu. Cały park jest ogrodzony, bo miejscowi chcą aby zwierzęta nie migrowały, tylko przebywały w nim cały rok. Czasami jednak słonie się przebiją...
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2017 13:40 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Szanse są :P Ale żeby całą piątkę zaliczyć to naprawdę trzeba mieć szczęście :)

My byliśmy na koniec października i poza lampartem udało się zobaczyć pozostałą 4 :) Zajęło nam to dwa dni jeżdżenia.

Powodzenia!
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Że tak podpytam.
Szukam takiego auta jak @Gleba3. Hiluxa na dwie osoby z paką do spania.
Na razie znalazłem za 59€. Co prawda około 15-20€ dodatkowo ubezpieczenia, 0 excess i inne takie-tam, ale bez tego ''sie nida''.
I tu pytanie: Czy można coś znaleźć na miejscu w drugiej połowie października, żeby uniknąć dziwnych sytuacji?
Wiem, że to Afryka, ale w Europie np.: na takiej Malcie brałem z ulicy za 15€ bez karty kredytowej.
Trochę poczytałem na TripAdvisor o wypożyczaniu aut w Namibii, łatwo nie jest.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2017 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pifko napisał(a):
Witam.
Jakie są szanse na ''Wielką Piątkę'' w parku Etoszy w drugiej połowie października?

Ja bylem krotko w drugiej polowie pazdziernika i nie udalo mi sie zobaczyc ani bawola, ani lamparta.
Poza tym park jest ciekawy, wyglada dziewiczo, lepiej mi sie podobal niz np. dosc skomercjalizowany Kruger.
Nie podoba mi sie tylko, ze park jest ogrodzony. :)

Gleba3 napisał(a):
My byliśmy w pierwszych dniach listopada i nie było problemu.

To jest niezmiernie ciekawe, bawola ze slynnej "Big Five" ostatnio widziano w latach 50-tych w Etosha. ;)
Jesli macie zdjecia bawola z Etosha, to mozesz wyslac do "National Geographic", powinna byc jakas porzadna nagroda. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Lip 2017 09:52 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Co do bawoła to możesz mieć rację. Wydawało mi się, że widziałem z daleka ale ręki sobie uciąć nie dam...

Co do samochodu - nie licz na wypożyczenie czegoś na miejscu od ręki. Ja rezerwowałem samochód naprawdę last minute - dzień przed wylotem i po obdzwonieniu 30 wypożyczalni udało mi się znaleźć słownie 2 samochody z czego jeden w horrendalnej cenie. A bez porządnego samochodu w tym kraju ani rusz.
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lip 2017 10:22 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
cccc napisał(a):
Gleba3 napisał(a):
My byliśmy w pierwszych dniach listopada i nie było problemu.

To jest niezmiernie ciekawe, bawola ze slynnej "Big Five" ostatnio widziano w latach 50-tych w Etosha. ;)
Jesli macie zdjecia bawola z Etosha, to mozesz wyslac do "National Geographic", powinna byc jakas porzadna nagroda. :D


Przejrzałem zdjęcia, to nie były bawoły, tylko gnu. Pomyliłem z bawołami z parku Krugera, w którym byliśmy później. Sorry.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy i dzieki za info, ucieszylbym sie bardzo, jakby bawoly znow sie pojawily w parku Etosha.
To fascynujace zwierze, przed ktorym mam wyjatkowy respekt. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2017 19:34 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 4
pifko napisał(a):
Że tak podpytam.
Szukam takiego auta jak @Gleba3. Hiluxa na dwie osoby z paką do spania.
Na razie znalazłem za 59€. Co prawda około 15-20€ dodatkowo ubezpieczenia, 0 excess i inne takie-tam, ale bez tego ''sie nida''.
I tu pytanie: Czy można coś znaleźć na miejscu w drugiej połowie października, żeby uniknąć dziwnych sytuacji?
Wiem, że to Afryka, ale w Europie np.: na takiej Malcie brałem z ulicy za 15€ bez karty kredytowej.
Trochę poczytałem na TripAdvisor o wypożyczaniu aut w Namibii, łatwo nie jest.


Podróżowałem po Namibii w listopadzie ub r. i wynająłem terenówkę (4x4 na 4 osoby i z dwoma namiotami - na dwie osoby i z jednym namiotem są ciut tańsze) ze sporym wyprzedzeniem tj. na początku września. Przejrzałem oferty chyba 15 czy 20 różnych firm a ta http://www.windhoek-autovermietung.com/ była jedną z dwóch najtańszych. Prócz tego pomagają zaplanować trasę tj. przedstawiasz im swój plan z noclegami a oni sprawdzają to i rezerwują w Twoim imieniu lub informują, że np obiekt ma pełne obłożenie, wskazując coś w zamian. Do tego dodają dokładny plan wyjazdu czyli np. przez 38 km jechać drogą D1690 po czym skręcić w lewo na drogę D 1658, przez 15 km ..... itd.
Wynajem "z bomby" w tym okresie jest chyba prawie niemożliwy - sam byłem świadkiem jak odmówiono paru ludziom z powodu braku pojazdów.
Co do samego wynajmu to potrzeba prawo jazdy i paszport. 0 excess w niektórych firmach nie jest możliwy przy wynajmie krótszym niż 14 czy 15 dni. Wtedy przy wyborze np 75% blokują część na karcie tytułem zabezpieczenia i zwalniają po zwrocie auta. Sama płatność jest dokonywana przez internet za pośrednictwem banku.
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Lip 2017 12:13 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Naprawdę rozejrzyjcie się za czymś z namiotem na dachu zamiast zwykłym pickupem z budą z tyłu. Koszt trochę wyższy ale jednak komfort spania moim zdaniem dużo wyższy. Poza tym absolutnie pełne wyposażenie.

Ja polecam https://safaricarrentalnamibia.com Praktycznie nowe samochody i wszystko tip-top. Do tego odbiór samochodu przy drodze z lotniska do Windhuk więc nawet nie trzeba jechać do centrum tylko można od razu uderzać w trasę.

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lip 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Będziemy w Namibii 2 tygodnie. Pierwsze dwa dni w Windhuk. Potem ruszamy dalej. Niestety różnica pomiędzy autem pick-up a z namiotem jest 30-50€ co dla nas jest sporo. Najwyżej jak nic nie znajdziemy w akceptowalnej cenie to wypożyczymy osobówkę i zobaczymy co się da, a resztę no cóż... może kiedyś.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lip 2017 15:48 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Odradzałbym osobówkę. ciężko wam będzie po szutrach jechać i niezbyt to bezpieczne. Poza tym większe prawdopodobieństwo, że osobówka wam się poobija od kamieni i obciążą was za zniszczenia. 90% dróg to szutry.

Próbujcie cokolwiek terenowego. Najwyżej bez namiotu (z paką z tyłu).

Powodzenia!
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Sie 2017 16:42 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 4
pifko napisał(a):
Będziemy w Namibii 2 tygodnie. Pierwsze dwa dni w Windhuk. Potem ruszamy dalej. Niestety różnica pomiędzy autem pick-up a z namiotem jest 30-50€ co dla nas jest sporo. Najwyżej jak nic nie znajdziemy w akceptowalnej cenie to wypożyczymy osobówkę i zobaczymy co się da, a resztę no cóż... może kiedyś.


Da się osobówką, ale musicie być świadomi, że będziecie dłużej jechać (ale oczywiście rozumiem względy finansowe). Dlatego planując trasę weźcie pod uwagę, że większość dróg to szutrówki, często "karbowane" w poprzek i nawet jazda terenówką z prędkością nie większą niż 60km/h na pewnych odcinkach była męką.
Nie chce się Wam narzucać ale Windhuek to nie jest zbyt ciekawe miasto. Biali poruszają się tylko taksówkami po zmroku i takie zalecenia wiszą w wielu miejscach. Nasz obóz, Urban Camp (bardzo fajny zresztą) ogrodzony był stalowym płotem o wysokości ok. 3 m z drutem kolczastym na zwieńczeniu. I tak wygląda wiele domów - wysoki mur i drut kolczasty. Dlatego jeżeli macie możliwość to "uciekajcie" od razu w głąb kraju.

Robiłem trasę Nanib Grens ->Soussusvlei ->Spitzkoppe -> Palamwang Lodge (przejeżdżając po drodze przez Wybrzeże Szkieletów) -> Epupa Falls -> Kamanjab -> Etosha (Halali i Namutoni) -> Windhuek.

Jeżeli macie zatem jeszcze jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Wrz 2017 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Udało się. Mamy pięcioosobową Toyotę Hilux 4x4 z namiotem na dachu.
Jedziemy we dwójkę 12-27 października. Jakby ktoś chciał dołączyć to proszę pisać na priv. A deal na tanie loty wciąż działa: https://www.fly4free.com/flight-deals/e ... -for-e276/
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group