Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1334 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 01 Lis 2022 04:22 

Rejestracja: 30 Paź 2022
Posty: 6
To co przytrafiło mi się dzisiaj z flixbusem to sytuacja jaka nigdy mi się gorsza w podróżowaniu nie przytrafiła. Miała się odbyć nasza podróż z Katowic do Paryża - bezpośrednio. I wszystko było ok, do czasu - wyjechaliśmy o 11:55 z Katowic a przed 20 dotarliśmy do Pragi. Było to miejsce gdzie kierowcy mieli się zmienić z następnymi kierowcami. I wszystko zaczęło się w tym momencie - okazało się, że tych kierowców na zmianę nie ma ma! Panowie kończyli zmianę i słusznie wybierali się na wypoczynek. My zostaliśmy wypuszczeni z autobusu, a panowie jedyne jak mogli nam doradzić to tyle, że przyjdzie do nas SMS z alternatywną trasą. Autobus wysprzątali i odwieźli. Godzina 20, dopiero 1/3 drogi za nami, po 10 godzinach jazdy, na praskim dworcu nie mieliśmy nawet czeskich koron. Wszyscy w stresie i szoku udali się do informacji flixbus na dworcu. Tam przedstawiciel proponował nam alternatywne trasy - o które poza tym ludzie zaczęli walczyć bo przecież kupujàc bilet na ostatni moment tych miejsc jest niewiele. Oczywiście alternatywne trasy nie były żadnym rozwiązaniem. Nam przydzielono trasę do Brukseli o 23, a następnie w niej przesiadkę do Paryża o. 15:40 czyli bylibyśmy może po 20 na miejscu gdzie na miejscu mieliśmy być o 8:50 i to bezpośrednio. No moim zdaniem jest to mocna przesada. Wykupiliśmy bilet u innego przewodnika za 162€ na dwie osoby by dostać się do Paryża o 12, co zresztą lekko przekracza kwotę jaką zapłaciliśmy za podróż flixbusem. Oczywiście tych miejsc było mało, nie wszystkim się udało i byli skazani na alternatywę flixbusa lub nie wiem na co. Dalsza podróż super nie była bo były to miejsca „ostatki” niezbyt komfortowych lokalizacjach autobusu by przetrwać podróż całą noc. A na flixbusie rezerwowalismy miejsce o wiele wcześniej gdzie mogliśmy komfortowo zapewnić sobie miejsce gdzie chcemy. Czy kwota jaką poniosłam za kontynuowanie podróży jest mi należna? Wydaje mi się to oczywiste ale nie wiem czy będę musiała się z nimi bić. Czasem zdarzajà się odwołane przejazdy, ale żeby w trakcie przejazdu okazało się, że nie ma nas kto dalej zawieźć?!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
#1222 PostWysłany: 10 Lis 2022 16:48 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
Jak ktoś chce zobaczyć cyrk (na kółkach!) to dzisiaj o 19:10 wyjeżdża przeładowany flixbus z Warszawy do Paryża, dla co najmniej dwóch osób nie starczy miejsca. Niemieckiemu flixbusowi (platforma sprzedaży biletów) oczywiście zależy tylko na kasie więc sprzedaż nadal jest, a co! Albo ktoś nie przyjdzie albo odjadą bez kogoś i będzie że wina partnera (przewoźnika).
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#1223 PostWysłany: 10 Lis 2022 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@tiffany Obecnie brak miejsc, ale skąd wcześniej było wiadomo, że przeładowany ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1224 PostWysłany: 10 Lis 2022 19:12 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
W apce dla przewoźników, czytaj kierwców można otworzyć listę pasażerów już wcześniej. A w tym piętrowcu co jeździ do Paryża nie ma 79 miejsc.

Sytuacje jak ta mają miejsce całkiem często niestety.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz881 uważa post za pomocny.
 
      
#1225 PostWysłany: 23 Lis 2022 10:42 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Porada praktyczna. Maksymalnie trzy Vouchery z anulacji biletów można połączyć w jeden duży https://help.flixbus.com/s/article/PSSP ... anguage=pl . Po załadowaniu strony trzeba wcisnąć "Wypełnij formularz" i wtedy pojawiają się pola do podania kodów i adresu mejlowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1226 PostWysłany: 27 Sty 2023 12:58 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Na ile do przodu Flixbus wrzuca bilety do zakupu? Kiedy można spodziewać się rozkładu maj?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 11 Lut 2023 23:29 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Czy we Flixbusie są ścisle określone pule biletów w danych cenach czy działa to podobnie jak w LCC i nawet jutro może być niższa/wyższa cena bez względu na sprzedaż trasy?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 11 Lut 2023 23:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Jest pula biletów i ceny rosną w miarę sprzedaży, a także w ostatni dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 11 Lut 2023 23:40 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Czyli generalnie nie ma opcji, że dane połączenie stanieje, a jedynie może zdrożeć?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 12 Lut 2023 01:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
#1231 PostWysłany: 12 Lut 2023 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Zdarza się tak (np. na kursach międzynarodowych), że przez pierwsze 2-3 dni od udostępnienia biletów ceny są zaporowe by następnie spaść o 50% i... nadal być zaporowymi.
Poźniej jedyna szansa to jakaś promocja z % obniżką, ale tych w PL już nie robią, bo przecież nie ma konkurencji na torach w promocyjnych cenach :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: FlixBus - promocje
#1232 PostWysłany: 23 Lut 2023 10:43 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Kto ostatnio widział bilet za 1 PLN we Flixie :?:
https://www.money.pl/gospodarka/kto-dop ... 7697v.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 24 Lut 2023 11:35 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1614
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Arekkk napisał(a):
Na ile do przodu Flixbus wrzuca bilety do zakupu? Kiedy można spodziewać się rozkładu maj?


Jeszcze miesiąc temu nie było na maj z Poznania do Berlina (konkretnie lotnisko), teraz wrzucili na tę trasę do końca roku 2023 i ceny na poranne loty z BER bardzo wysokie. Przy zniżkach PKP (na przykład PROMOPLUS - korzystna oferta) opłaca się jeździć do BERLIN HBF i dalej kombinować do BER lub jechać PKP do Szczecina i dalej Flixbusem do BER.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 25 Lut 2023 00:56 

Rejestracja: 19 Wrz 2022
Posty: 4
Witam,

Mam pytanie o trasę Poznań-Berlin.
Ceny na lotnisko są znacznie wyższe nić ceny na dwa kolejne przystanki w Berlinie - Sudkreuz i ZOB.
Moje pytanie: czy można kupić bilet do Sudkreuz lub ZOB i wysiąść wcześniej na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 25 Lut 2023 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@magic22 Nieformalnie tak.
Z bagażem podręcznym nie będzie problemu, jeśli pakujesz walizkę do luku, to tam, gdzie pasażerowie wysiadający na lotnisku.
Nie słyszałem ani nie widziałem sytuacji, w której kierowcy Flix'a sprawdzali pasażerów wysiadających i robili z tego powodu szopki jak np. NeoBus na przystanku na lotnisku w Krakowie.
Połączenia, na którym nikt nie będzie wysiadał lub wsiadał na BER raczej nie uświadczysz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
magic22 uważa post za pomocny.
 
      
#1236 PostWysłany: 25 Lut 2023 09:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
magic22 napisał(a):
Witam,

Mam pytanie o trasę Poznań-Berlin.
Ceny na lotnisko są znacznie wyższe nić ceny na dwa kolejne przystanki w Berlinie - Sudkreuz i ZOB.
Moje pytanie: czy można kupić bilet do Sudkreuz lub ZOB i wysiąść wcześniej na lotnisku?
Bez problemu. Robię tak również w drodze powrotnej. Czasami kierowca pyta się czemu lotnisko a nie tak jak mam bilet, mówię że się pomyliłem i po temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Bagaz - pytanie
#1237 PostWysłany: 27 Lut 2023 13:21 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Kupiłem bilet na przejazd Flixbus
W liniach lotniczych mam dwa bagaże:
1. Bagaż rejestrowany 20kg
2. bagaż podręczny: 55x40x20 cm.
Flixbus ma wliczone w cenę biletu dwa bagaże:
1. Bagaż podręczny: 42x30x18cm maks 7kg
2. bagaż rejestrowany do luku 80x50x30 cm 20kg
I o ile bagaż rejestrowany się będzie zgadzał bo juz tak wielokrotnie przewoziłem. To czy nie będzie problemu jeśli wezmę bagaż podręczny 55x40x20 cm zamiast 42x30x18cm.
Waga i tak się będzie zgadzać. Za duzo nie zamierzam tam upychać.
Po prostu w jedną stronę będę jechał sam, w powrotną we dwie osoby.
Liczy się każdy cm bagażu. Im więcej tym lepiej.
Jak to wygląda w praktyce. Wiem, że Flixbus pewnych rzeczy luźno przestrzega. Bo już mnie się tak parę razy zdarzyło. Ale nie wiem jak jest z bagazem.
Liczę na pomocne opinie i komentarze.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagaz - pytanie
#1238 PostWysłany: 27 Lut 2023 13:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Nie będzie, nikt nie mierzy - o ile na oko wygląda ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#1239 PostWysłany: 28 Lut 2023 14:49 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem bilet. Moze mnie pamiec nie myli ale wydaje mi się, że w ubiegłym roku były zawieszki do wydrukowania. Przychodziły na email.
W tym roku na email przyszedł bilet + faktura. Nie ma zawieszek do wydrukowania. Coś sie pozmienialo od początku roku 2023?
Znalazłem tylko coś takiego:
https://cdn-cf.cms.flixbus.com/drupal-a ... 7588590426
Do samodzielnego drukowania i wypełnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1240 PostWysłany: 28 Lut 2023 16:12 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@mathew77 Z moich obserwacji mało kto drukował i przyczepiał te zawieszki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1334 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group