Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: RegioJet opinie
#1 PostWysłany: 27 Sie 2016 10:40 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Witajcie na gorąco podzielę się z Wami podróżą przewożnikiem który niedawno wszedł na trasę Praga-Warszawa. Wczoraj miałem przyjemność z nimi jechać z Pragi . Wyjazd z Pragi godzina 10 , autobus podstawiono ok 9.40 gdzie stewardessa sprawdzała rezerwcję a kierowca pakował bagaże [ uwaga !!!! bagaż kosztuje 10 koron lub 5 zł a o tym dowiedziałem się na miejscu ] ,po wejściu na pokład stefka zaczęła chodzić i rozdawać słuchawki oraz gazety. Gazety typowo Czeskie dzienniki oraz prasa ekonomiczna. Całą podróż co 15 minut chodziłą i proponowała coś do picia oczywiście free [ kawa, czekolada, cappuccino ]. Na wyposażeniu każdego fotela jest tablet z internetem działającym tylko na terenie Czech, parę filmów z 2010, 2014 roku , ogólne wrażenie z rozrywki pokładowej cóż zostaje wiele do życzenia .Wc jest identyczne prawie jak w Pb więć ciężko dla osób wysokiego wzrostu .Przed wjazdem do Wrocławia staliśmy w gigantycznym korku przez co przyjechaliśmy do Warszawy 60 minut po czasie . Po odbyciu podróży firma wysyła ankiety na temat oceny pracy obsługi , ogólnie moje wrażenie na temat podróż jest średnie.
+ nowoczesny autokar
+obsługa
+ serwis pokładowy
- długa podróż
- kiepskie połączenie Wi-Fi
Zdjęcia wrzucę potem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 28 Sie 2016 09:53 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
Witam, czy ktoś korzystał z łączonego połączenia Kraków-Praga w ostatnim czasie? Cena jest śmiesznie niska (11,5euro), ale widzę, że obłożenie autobusów dowożących do Ostrawy jest słabe. Leo wydaje się bardziej popularny, choć ceny są zdecydowanie wyższe. Gdzie tkwi haczyk?:) Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2016 10:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
ratat napisał(a):
Cena jest śmiesznie niska (11,5euro),

To jeszcze nie widziałaś prawdziwie niskich cen, haczyk to konkurencyjna walka o klienta.Ta trasa teraz tak ma. ;)Większa popularność Leo wynika z lepszego komfortu podróży pociągiem (odcinek czeski).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#4 PostWysłany: 28 Sie 2016 12:19 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Ja swojego czasu korzystałem z RegioJet (ówczesnej Student Agency) bardzo często, zarówno po Czechach jak i poza kraj. Co mnie kłuło w oczy (plusów zddcydowanie mniej):
-bagaż płatny na trasach innych niż wewnątrz czeskie, przy czym w różnych cenach w zależności od kraju (najbardziej boli jak widzisz bagaże spakowane w Pradze czy Brnie za darmo, a ty na Słowacji musisz już płacić - a przecież odcinek krótszy).

-stewardessy nauczone chyba na szkoleniach bardzo specyficznej kultury (albo raczej braku): przy wpuszczaniu każda się uśmiecha, jak już jedziesz to przychodzi naburmuszona że w ogóle czegoś chcesz. Napoje podaje zazwyczaj raz po odjeździe z każdego przystanku z wyłączeniem przystanków typu lotnisko X - miasto X gdzie nie ma serwisu pomiędzy. Co 15 minut żeby chodziła, mi się nie zdażyło.
Podczas mojej ostatniej jazdy, napojów w ogóle nie było (pociąg) bo steward wolał wymuszać od pasażera dopłatę na bilecie (wsiadł w Ostrawie hlavnej miał bilet od Svinova czy coś w tym stylu - pojęcia nie mam) pod groźbą najpierw wezwania kierownika pociągu, potem Policji.

-kierowcy kuturą gorsi od naszych PKSowców, dlatego pewnie stewardessy odpowiadają za komunikację z klientem. Styl jazdy zawodowy (+).

-Doradcy klienta w punktach stacjonarnych: nie mam słów (ładnych) na opisanie ich podejścia do pasażera. Szwindlują, kręcą, robią wszystko aby wyciągnąć jak najwięcej kasy od człowieka. Ostatni przykład: pytam się pani w takim punkcie o możliwość bezpłatnej zmiany godziny odjazdu (bez anulowania biletu).
Sprzedająca: No problem, no problem. Dajcie mi bilet. Stuk puk stuk. No, to kiedy chcecie jechać?
Ja: Tak i tak.
Sprzedająca: Stuk stuk stuk, yyyyy... Ale macie niewystarczający kredyt. (Mowa o bilecie kredytowym, zasilanym samodzielnie)
Ja: WTF?!
Sprzedająca: No ja anulowałam ten wasz bilet, ale nowy kosztuje kilkukrotnie więcej :) :) 8-) A wy macie niewystarczająco środków.
Ja: Ale ja pytałem o możliwość zmiany biletu, nie anulacji!!!!
Sprzedająca: A nieeee, to tak to sie nie daaaa :) :)

Efekt: zostałem bez biletu, nowy na jakąkolwiek godzinę duuuużo droższy, a babka by wzięła z mojego konta dowolną sumę gdybym ją tylko miał doładowaną. I dowiedział bym się o tym po fakcie, a jakaś babcia w analogicznej sytuacji pewnie w ogóle.
MASAKRA.

-Tablety często nie działają, albo przynajmniej Internet
-Ceny poza promocjami.
-Gazety wyłącznie czeskie (RJ Bratysława Koszyce - słowackie)

+Poczekalnie w większych miastach, mimo że czasami oddalone całkiem sporo od dworców autobusowych to mają darmową kawę i gazety (czeskie lub słowackie) i połączenie z internetem.

+Miejsce na nogi (w porównaniu do np. PolskiegoBusa)

+Niskie ceny w menu pokładowym (konkretnie pamiętam Corny Big, w Auchan w PL jest po 2,19 a u nich po 0,50 euro - taniej).

+Kiedyś opłacało się czekać do godziny przed odjazdem, i ceny na niektórych trasach spadały całkiem dobrze. Ale chyba już nie ma tej oferty; dotyczyła tras międzynarodowych.

Obecnie nie korzystam już właściwie w ogóle, spostrzeżenia dotyczą głównie stanu do 2014 roku. W 2015 roku jechałem 2 razy z nimi (ostatni to opisywany brak napojów w pociągu, bo steward wolał dorobić sobie kilkanaście koron). W tym roku raz chciałem, ale 'na szczęście' odwiodła mnie od tego pomysłu kochana pani z punktu sprzedaży biletów RJ. Także...
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#5 PostWysłany: 28 Sie 2016 20:16 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
właśnie jestem w trakcie wymiany email i na facce z adminem zobaczymy do czego dojdziemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#6 PostWysłany: 31 Sie 2016 08:38 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
mezo23 napisał(a):
[ uwaga !!!! bagaż kosztuje 10 koron lub 5 zł a o tym dowiedziałem się na miejscu ]

Naprawdę stosują taki złodziejski przelicznik? 10 CZK to przecież jakieś plus minus 1,60 PLN, niechby brali nawet 2 złote, ale 5 to jednak lekka przesada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#7 PostWysłany: 30 Wrz 2016 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
pietia napisał(a):
Naprawdę stosują taki złodziejski przelicznik? 10 CZK to przecież jakieś plus minus 1,60 PLN, niechby brali nawet 2 złote, ale 5 to jednak lekka przesada


Chyba tak, informacja za maj 2016...

Kod:
Autobus Regiojet Ostrava => Kraków, opłata za przewóz bagażu: 10 CZK/0,5 EUR/5 PLN... Ten przelicznik wydaje mi się raczej mało fair

https://web.facebook.com/groups/5117081 ... 5413746131
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off
beyond uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#8 PostWysłany: 15 Lis 2016 10:36 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
No to pech chciał że zebrałem i doświadczenia 2016:
Dodatkowych plusów już brak.
Minusy:
-wybrane miejsce podczas rezerwacji było już zajęte, steward zbagatelizował problem mówiąc "siadajcie gdzie chcecie"
-miałem dość dużo bagażu podręcznego, mimo to najpierw miałem podejść do pierwszych drzwi aby się odprawić, potem chąc wsiąść pierwszymi drzwiami zostałem odesłany do drugich drzwi (pierwszymi nie wolno, bo nie; mimo że nic nie stało na przeszkodzie)
-"napój mogę dać wam wyłącznie JEDEN raz podczas CAŁEJ podróży"
-za samoobsułgę gazet zostałem zrugany niczym za pociągnięcie hamulca bezpieczeństwa.

I na koniec jeszcze dostałem tą uroczą ankietę, czy jestem zadowolony z pracy stewardów na pokładzie podczas ostatniej podróży...
Lubią ironię.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#9 PostWysłany: 19 Lis 2016 00:56 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Ja we wrześniu skorzystałem z ich usług na trasie Praga - Budapeszt. Dla mnie OK. W Irizarze, którym jechałem najlepsze były siedzenia, na tak wygodnych dawno nie jechałem. Bilet kupowałem w Euro i dopłata za sztukę bagażu wynosiła 0,50 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#10 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:27 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Witam!

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo niedawno kupiłem bilety na RegioJet Wiedeń <-> Bratysława.
W tej chwili wg strony internetowej mają trochę inną politykę bagażową w przypadku podróży z/na Słowację:
"Baggage in the baggage space with the max. dimension of 30×60×80 cm and up to 30 kg 1 pc FREE"

https://www.regiojet.com/prices-and-tic ... transport/

Czy faktycznie tak jest zobaczymy jak pojadę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2018 14:19 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Hej, moja znajoma z Macedonii jedzie w ciagu godziny z Krakowa do Ostrawy właśnie RegioJetem. Nie ma jednak nigdzie informacji o nr platformy, z którego autobus odjeżdża - pamiętacie może skąd odjeżdżał wasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#12 PostWysłany: 01 Kwi 2018 14:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Z górnej płyty. Muszy go szukać

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
haxzje uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#13 PostWysłany: 02 Cze 2018 11:38 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 37 458
krystian85 napisał(a):
W tej chwili wg strony internetowej mają trochę inną politykę bagażową w przypadku podróży z/na Słowację:
"Baggage in the baggage space with the max. dimension of 30×60×80 cm and up to 30 kg 1 pc FREE"

https://www.regiojet.com/prices-and-tic ... transport/

Czy faktycznie tak jest zobaczymy jak pojadę ;)


Jestem już po podróży Stadion U2 - Dworzec Nivy w obie strony i nie płaciłem za bagaż ale ci jadący na lotnisko płacili 5,50 EUR. Nie za bardzo zrozumiałem dlaczego. Trzebaby doczytać w regulaminach. W bagażnikach mają nawet zamontowane maszynki do drukowania paragonów z opłatą za bagaż.
Jako dodatkową ciekawostkę mogę napisać, że zdziwiła mnie kontrola dokumentów na granicy przy opuszczaniu Słowacji ;)

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#14 PostWysłany: 25 Lut 2021 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Anulowałem bilet w Regiojet. Kwota, którą zapłaciłem jest teraz w formie "kredytu" na moim koncie na stronie regiojet.pl. Czy ktoś z Was wie, w jaki sposób można te pieniądze otrzymać z powrotem na konto? Nie mogę odnaleźć informacji, w jaki sposób to zrobić.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#15 PostWysłany: 16 Kwi 2021 20:19 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Kupiłem bilet z Pragi do Rijeka za 790 koron w wagonie sypialnym, jak wyglada kontrol graniczna, w nocy budzą strażnicy na granicy w Chorwacji czy dokumenty sprawdza obsługa w pociagu w Pradze???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#16 PostWysłany: 28 Kwi 2021 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Biorąc pod uwagę rozkład jazdy, to stawiam na to, że kontrol wsiądzie w Lubljanie, a wysiądzie w Rijece, po drodze sprawdzając cały pociąg.
Daj znać jak będziesz już po - to b. ciekawe połączenie - można sobie zrobić island hopping do Zadaru.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#17 PostWysłany: 05 Maj 2021 18:04 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
To byłby hit
https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/re ... 02338.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#18 PostWysłany: 05 Maj 2021 18:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Godziny super na Schiphol do odlotów/przylotów za Atlantyk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#19 PostWysłany: 22 Cze 2021 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ogłoszone plany dotyczące Polski:
Praga - Gdynia
Wiedeń - Warszawa
Praga/Warszawa - Brenner/Landeck
Praga - Ukraina przez Polskę, pewnie najmniej prawdopodobna...
Wygląda, że Ostenda planowana tylko z Pragi...
https://zdopravy.cz/deset-novych-linek-napric-evropou-regiojet-ukazal-plany-na-velkou-expanzi-84632/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RegioJet opinie
#20 PostWysłany: 22 Cze 2021 06:44 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
To są tylko plany, co z planów Regiojet na ogółwynika wszyscy wiedzą, teraz maja taka moc przerobową że brakuje im wagonow i lokomotyw do obslugi połączeń dlatego czekamy min na trasę z Przemyśla do Pragi, zamknięte granice z Ukraina to tylko zagranie piarowe, także plany swoje, rzeczywistość swojw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group