Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2017 17:26 

Punkty statusowe: 6
Hej,

Lecę na tydzień z dziewczyną do Maroka. Zasadniczo prześledziłem relacje i tematy na forum i stworzyłem jakiś zarys planu na wrześniowy tydzień. Zastanawiam się czy to ma sens, nie chcę robić z wycieczki wyścigu. Może więc warto coś wykreślić, zostać gdzieś dłużej lub wymienić miejsce na inne, dlatego proszę o rady.

Plan podstawowy:
04.09 - przylot o 19:50 do Agadiru i noc w hotelu
05.09 9:00 wyjazd do Essaouria (przyjazd o 12)
06.09 12:45 wyjazd do Marrakeszu (2:30 godziny jazdy) i od razu przesiadka dalej do Imlil
07.09 powrót do Marrakeszu
10.09 rano powrót do Agadiru
11.09 20:35 powrót do Polski

Alternatywnie:
Zamiast Imlil można zostać dłużej w Essaouria lub Marrakeszu
Ouarzazate ze zwiedzaniem studia filmowego i Ait Benhaddou (zamiast Essaouria lub Imlil)
1 dzień w Casablance
Pustynia - na tym nam zależało, jednak nawet w przypadku wycieczki do Zagory potrzebujemy minimum 2 pełnych dni

Alternatyny plan z pustynią:
04.09 - przylot o 19:50 do Agadiru i od razu wyjazd do Marrakeszu
05.09 - 08.09 wycieczka na pustynię Merzouga (ze zwiedzaniem Ouarzazate i Ait Benhaddou)
09.09 - Marrakesz
10.09 - Marrakesz, wieczorem powrót do Agadiru
11.09 20:35 powrót do Polski

Zastanawiam się czy pustynia jest warta poświęcania takich miejsc jak Essaouria, Imlil. Mniej czasu pozostanie też na Marrakesz.

Jeśli chodzi o wynajem samochodu, to raczej odpada chyba, że jest realne znalezienie wypożyczalni względnie taniej i bez konieczności posiadania karty kredytowej.

Dziękuję za każdą wskazówkę!:)

#2 PostWysłany: 13 Sie 2017 22:49 

Punkty statusowe: 0
Ja z moją dziewczyną lecę w tym samym terminie, więc zapewne spotkamy się w samolocie ;)
Nasz wstępny plan wygląda następująco:

04.09 - lądowanie w Agadirze, zakupy, wymiana waluty, nocleg
05.09 - plaża w Agadirze, 12-15 (największy upał) przejazd do Marrakeszu, popołudniowo-wieczorne zwiedzanie miasta
06.09 - wczesny wyjazd na pustynię, przyjazd do Merzougi 16-17, spacer, zachód słońca
07.09 - wyprawa 4x4 po pustyni, ok.3-4h, odpoczynek i wieczorno-nocna wyprawa na wielbłądach na pustynię, być może z noclegiem, być może nie
08.09 - przed południem wyjazd, po drodze Todra i/lub Dades na szybko i popołudniowy przyjazd do Ajt Ben Haddou, wieczorne zwiedzanie ksaru i nocleg
09.09 - wczesny wyjazd do Marrakeszu, zwiedzanie
10.09 - poranek w Marrakeszu, w godzinach południowych przejazd do Essaousiry, zwiedzanie miasta
11.09 - z rana wyjazd w stronę Agadiru wybrzeżem, przystanki na plażach po drodze tak długo aby zdążyć na nocny lot z Agadiru

Zamiast Essaousiry planowaliśmy Legzirę ale jednak troszkę za daleko, więc stwierdziliśmy, że nie warto.
 Profil Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 13 Sie 2017 22:53 
Awatar użytkownika

Loty: 21
Kilometry: 66 305
Punkty statusowe: 0
To mój prawowity profil w razie pytań
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości