Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co warto A czego nie?
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
Co warto a czego nie?

Jako dzieciak marzyłem że pojechać do kraju lemurków i do tego śmiesznie brzmiącego miast "Antananarywa"...
Tak było... Teraz za Chiny bym nie pojechał do jednego z najbardziej obskurnych miast jakie widziałem... chyba ze wroce to znow bede tam ladowal, ale od razu wyjade gdzies...

Trzeba jechać tam, gdzie nie ma ludzi... Trzeba tez za to slono placic...

Parki Narodowe -
Wstep do paru najlepszych parkow narodowych kosztuje bagatela 75zl za 4dni plus czesto musisz brac przewodnika... bo? No pewnie! Muszą zarobić :) dla samej zasady nie pojechałem tam, aleee to nie było przedmiotem naszej rozmowy...
Jak 1 raz widziałem lemurka to wstep i przewodnik (nie chcialem go) kosztowal mnie okolo 40zl - za ogladanie 30min lemurow w klatce... Za drogo i dojaaaaazd pochlonie z 5-10 razy wiecej niz koszty dostepu do lemurkow... czasem parki sa przy glownej drodze to latwo jest dojechac a ze w kraju wiekszym prawie dwukrotnie od Polski jest 7 glownych drog to sami wiecie ze czasem jest czelendz i koszta...
Wstęp do rezerwatów lub ośrodków rozmnażania lemurow jest też drogi i najgorsze ze trzeba prawie zawsze brać przewodnika...
Wszędzie gdzie jest natura, gdzie faktycznie możesz z łatwością przenieśc się w czasie (twierdzi się że podroż w czasie jest niemożliwa) - jest cudnie....

Miasta - za wszelką cenę unikać... bo tam nic nie ma...zero architektury, praktycznie nic, tylko tłumy korki, spaliny i względna szansa ze wrócisz do domu bez aparatu i telefonu...

Plaże - Im większy kurort tym więcej ludzi tym większą szansą ze będzie brudnej niż częściej... lepiej poszukać czegoś mniejszego i wyczilowac się chyba ze szukasz dobrej biby w nocy to w ciszy i spokoju się za nudzisz...

Ja jadąc na Madagaskar za cel miałem pogłaskać lemura...
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa


Ostatnio edytowany przez Abcn 27 Lut 2016 20:57, edytowano w sumie 2 razy
ort
Góra
 Profil Relacje PM off
karolinanina31 lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Lip 2015 11:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Na Madagaskarze prawie nigdzie nie ma ludzi... (turystów), a najbardziej turystyczne miejsce w kraju oznacza max kilkanaście osób.
Zgadzam się, że nie warto zatrzymywać się na dłużej w miastach ale często są to dobre bazy wypadowe, bo są tam przyzwoite hotele. Trzeba mieć samochód, żeby dotrzeć do wszystkich fajnych miejsc, czasami potrzebny jest 4x4, choć do znacznej części wystarczy zwykły samochód (nie dajcie się naciągnąć biurom podróży w Internecie, że bez 4x4 nic nie zobaczycie).
Zwiedziłem kilkanaście parków narodowych, do każdego wstęp płatny ale warto! Dodatkowo do każdego płatny przewodnik obowiązkowy ale również warto! Na pewno nie są to bardzo drogie wstępy, a jak już ktoś jedzie na drugi koniec świata to nie można żałować tych przytoczonych 75zł na 4 dni! Inaczej po co tam jechać?
W takim parku będziecie Wy + max kilku turystów. Przyroda, trekkingi przepiękne. Nie chodziłem do żadnych mini zoo itp. prywatnych obiektów gdzie ogląda się zwierzęta w klatce, wolałem naturalne środowisko życia i się nie zawiodłem.
Parki narodowe to główna atrakcja Madagaskaru, trzeba tylko wybrać te które pasują i w drogę!
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2016 12:06 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 8
Loty: 68
Kilometry: 227 941
Co warto:
- Parc National Ranomafana
- Parc National Isalo
- Park Tsingy
- Nosy Be/ plaże
- Nosy Komba

Nie warto:
- stolica Anatanarivo
- Toliara / chyba, że przejazdem do Morondavy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2016 14:50 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
może to głupie pytanie, ale jak to jest z tymi parkami? wstęp płatny, ok, ale co z tym przewodnikiem? jak chcę iśc na trekking kilka dni to ile kosztuje to obowiązkowe wynajęcie przewodnika i czy muszę dla niego zapewnić nocleg/jedzenie? podobne pytanie mam z kierowcą. Czy ktos wynajmował sam samochód na Madagskarze czy zawsze jest w pakiecie? Jesli to drugie, to co jak jedziemy na objazdówkę kilkudniową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2017 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Byłem tylko na Nosy Be i na północy Madagaskaru ale jak dla mnie to na pewno warto:
1. Z Nosy Be:
- Nosy Iranja - przepiękna wysepka, nawet bym zaryzykował, że jedna z piękniejszych na ziemi ;-) plaża, palmy, kolor wody no i sam klimat wysepki
- Nosy Komba - lemury!!! (cudowne, wspaniałe zwierzaki)
- objechać na skuterku wyspę i u lokalsa (niejakiego Christophera) zaliczyć wyprawę na Nosy Sakatia
2. Na północy:
- park narodowy Montagne d’Ambre
- czerwone Tsingy (Red Tsingy)
- park narodowy Ankarana
- plantacja kakao w Ambanja

Najlepiej oczywiście podróżować taxi-brussem :D A w tych atrakcjach na północy najpiękniejsze jest to, że są one tylko dla Ciebie... Poza nami (6 osób) za każdy razem spotykaliśmy może jedną grupkę (6-8 osób) turystów ;-)
Natomiast zasadnicza kwestia - jeżeli nie znasz francuskiego to w większości miejsc się nie dogadasz.

DJADKJGU odpowiadając na Twoje pytania:
- wstęp do parków jest płatny (bilet płatny od osoby) i wchodząc do parku musisz "wynająć" przewodnika (koszt jeden wspólny na całą grupę - nas było 6 osób); co do parków na północy to kilkudniowych trekingów tam raczej nie zrobisz ale w parku raczej nie ma opcji na spanie (wtedy nocujesz w jakiejś miejscówce przed wejściem do parku; o przewodnika się nie musisz martwić)
- co do wynajęcia samochodu to chyba nie ma opcji żeby wynająć bez kierowcy (w każdym razie na północy); na drogi na Madagaskarze jedyna opcja to samochód 4x4 (wchodzi do niego 6 osób z bagażami :D ) i wtedy płacisz za cały samochód (a nie od osoby) z kierowcą. Jak chcesz objazdówkę kilkudniową to mówisz jaka trasa i wtedy podają Ci cenę ze wszystkim (kierowca, samochód, paliwo, etc.), tylko upewnij się sto razy czy na pewno uwzględnili np. paliwo to malgasze lubią przyciąć białego na kasie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Kwi 2019 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 18
poszwin napisał(a):
Byłem tylko na Nosy Be i na północy Madagaskaru ale jak dla mnie to na pewno warto:
1. Z Nosy Be:
- Nosy Iranja - przepiękna wysepka, nawet bym zaryzykował, że jedna z piękniejszych na ziemi ;-) plaża, palmy, kolor wody no i sam klimat wysepki
- Nosy Komba - lemury!!! (cudowne, wspaniałe zwierzaki)
- objechać na skuterku wyspę i u lokalsa (niejakiego Christophera) zaliczyć wyprawę na Nosy Sakatia
2. Na północy:
- park narodowy Montagne d’Ambre
- czerwone Tsingy (Red Tsingy)
- park narodowy Ankarana
- plantacja kakao w Ambanja

Najlepiej oczywiście podróżować taxi-brussem :D A w tych atrakcjach na północy najpiękniejsze jest to, że są one tylko dla Ciebie... Poza nami (6 osób) za każdy razem spotykaliśmy może jedną grupkę (6-8 osób) turystów ;-)
Natomiast zasadnicza kwestia - jeżeli nie znasz francuskiego to w większości miejsc się nie dogadasz.

DJADKJGU odpowiadając na Twoje pytania:
- wstęp do parków jest płatny (bilet płatny od osoby) i wchodząc do parku musisz "wynająć" przewodnika (koszt jeden wspólny na całą grupę - nas było 6 osób); co do parków na północy to kilkudniowych trekingów tam raczej nie zrobisz ale w parku raczej nie ma opcji na spanie (wtedy nocujesz w jakiejś miejscówce przed wejściem do parku; o przewodnika się nie musisz martwić)
- co do wynajęcia samochodu to chyba nie ma opcji żeby wynająć bez kierowcy (w każdym razie na północy); na drogi na Madagaskarze jedyna opcja to samochód 4x4 (wchodzi do niego 6 osób z bagażami :D ) i wtedy płacisz za cały samochód (a nie od osoby) z kierowcą. Jak chcesz objazdówkę kilkudniową to mówisz jaka trasa i wtedy podają Ci cenę ze wszystkim (kierowca, samochód, paliwo, etc.), tylko upewnij się sto razy czy na pewno uwzględnili np. paliwo to malgasze lubią przyciąć białego na kasie ;-)


Mamy praktycznie ten sam plan do zrobienia. Zastanawiam się tylko czy warto zajrzeć do Diego Suarez?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Kwi 2019 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Załącznik:
GOPR1537_Moment_Moment_Moment.jpg
GOPR1537_Moment_Moment_Moment.jpg [ 97.81 KiB | Obejrzany 2140 razy ]
Załącznik:
20181211_095109_Moment.jpg
20181211_095109_Moment.jpg [ 251.3 KiB | Obejrzany 2140 razy ]
wszystko zależy co kto lubi, jeśli wyjazd jesienią to poleciłbym wycieczkę na oglądanie wielorybów, a trochę później rekinów wielorybich, a przy okazji nurkowanie z wielkimi żółwiami,
trzeba też też wspomnieć, że lemury choć urocze, to jednak prawie jak w zoo, udomowione, na widok człowieka podbiegają bo wiedzą, że dostaną coś do jedzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@Wilma
Lemury na Nosy Komba może i faktycznie trochę udomowione oraz przylatują na widok człowieka, jednakże zoo to nie jest bo żyją w naturalnym środowisku.
Natomiast całkowicie dzikie lemury można spotkać i je "upolować" obiektywem w park narodowy Montagne d’Ambre oraz w park narodowy Ankarana.
Co do Diego Suarez to zależy - od tego ile masz czasu. Jak mało to bym odpuścił, ponieważ to jedno z większych miasta na Madagaskarze a te z reguły są nieciekawe. Jak masz więcej czasu to te kilka godzin w centrum można spędzić pod kątem architektury kolonialnej - jest trochę ładnych budynków, szczególnie te zniszczone nad brzegiem oceanu robią wrażenie (bodajże dawny hotel). Z samego Diego Suarez ew. warto się wybrać do takiej małej miejscowości rybackiej (Ramena Village), gdzie reklamują, że jest ładna plaża. W tej miejscowości rybackiej jest kilka fajnych knajpek nad brzegiem oceanu oraz można kupić tanio suweniry (wanilia, olejek lang lang, itd.). Praktycznie w samym Diego Suarez jest też plaża z której widać taką bardzo charakterystyczną wysepkę - Pain de Sucre. Tam też warto się wybrać bo to taksówką kilka minut raptem.
Ponadto sporo osób polecało (my akurat nie korzystaliśmy) wziąć wycieczkę na Szmaragdowe Morze - Emerald Sea. Widzę, że w googlach jest trochę opisów tej wycieczki.
My w Diego Suarez byliśmy 2 noce, ponieważ to była baza wypadowa np. do Montagne d’Ambre.
Natomiast jeszcze co do samej miejscowości - to wszyscy mieszkańcy (np. w hotelu czy restauracji) straszyli nas żebyśmy uważali po zmroku, ponieważ jest tu strasznie niebezpiecznie i często ktoś ginie po zmroku :D Nie wiem ile w tym prawdy, my przeżyliśmy (chodziliśmy po zmroku, przy czym nas były 4 osoby) ale faktycznie wszyscy co nam o tym opowiadali to byli dość przestraszeni tym co tam się dzieje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
GuniaG lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Maj 2019 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 18
Dzięki wielkie zostawię więc Diego Suarez na standbayu ;) Nie robię planu dzień po dniu więc jak nam zostanie trochę wolnego czasu to może wpadniemy, ale teraz wiem, że nie niekoniecznie jest to główny punkt programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group