Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Madagaskar w tydzień
#1 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Cześć wszystkim,

Z racji na absolutnie FANTASTYCZNE ceny lotów na Madagaskar (i wiele innych miejsc przy okazji) z Turkish Arlines zastanawiam się nad dwutygodniowym wypadem w tamte rejony, w porze suchej. I teraz pytanie: czy ma sens zrobienie intensywnego zwiedzania wyspy (4x4, samemu) przez 7-8 dni, a potem odpoczynek na Seszelach? Znalazłem właśnie też takie open-jaw'y do TNR i powrotny z SEZ za 1800 zł. Czy ktoś, kto już był na Madagaskarze może polecić lub odradzić taki krótki wypad? Oczywiście wykluczam plażowanie na Madagaskarze w tym pakiecie, tylko parki narodowe, kameleony i lemury. Francuski znam dobrze, więc chyba nie powinno być problemów z dogadaniem się na miejscu; z internetu można raczej wyczaić, że poruszanie się po kraju sprawia najwięcej problemów.

Dzięki z góry za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Byłem tydzień i intensywnie da się parę rzeczy zobaczyć, ale moim zdaniem trudno bez przelotu przynajmniej w jedną stronę gdzieś. Jeśli myślisz o samodzielnej jeździe 4x4 to trzeba być jednak serio świetnie przygotowanym do tego typu otoczenia kierowcą. Drogi są fatalne, pełne dziur, styl jazdy lokalsów też bardzo specyficzny, główne drogi krajowe (czytaj dziurawa szosa 5 kategorii wijąca się przez góry) zapchane wyprzedzającymi się wielkimi cysternami, busami, samochodami itp. Przejazd 300 km zajmuje 9-10 h wychowanemu w tych warunkach lokalnemu kierowcy, moim zdaniem ktoś nieprzygotowany będzie jechał z 1,5 x dłużej. Do tego dla bezpieczeństwa jazda praktycznie tylko w dzień więc uciekają ci kolejne na przemieszczanie się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2017 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Dzięki za odpowiedź. Jasne, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

@cccc Z tego co pamiętam, byłeś niedawno na Madagaskarze - rozumiem, że opinia podobna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Mar 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sz@lony napisał(a):
@cccc Z tego co pamiętam, byłeś niedawno na Madagaskarze - rozumiem, że opinia podobna?

@Szalony, sorry dopiero zauwazylem Twoj post, moim skromnym zdaniem da sie w tydzien, ja bym nawet na weekend polecial. :D
Na Twoim miejscu bym Seszele odpuscil (chyba ze z Ukochana), a pozostal dluzej na Madagaskarze, to nie jest kraj, tylko kontynent.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Mar 2018 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
To świetnie się składa, bo kupiłem jednak bilety i będę miał 11 dni na wyspie. Seszeli jako deser po wyprawie nie odpuszczam właśnie z powodu, o którym wspomniałeś ;)

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Mar 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Sz@lony, wszystko jasne i zycze udanego pobutu. :)
BTW zabierz troche kasy, mozesz kupic ladny rubin czy szafir dla Ukochanej, ale polecam w renomowanym sklepie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2018 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Wielkie dzięki! Jak masz namiar na dobry sklep, to daj znać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2018 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@Sz@lony
Można wiedzieć ile dałeś za loty? Czaję się ostatnio na ten kierunek i chciałbym wiedzieć co kryje się pod "fantastyczną" ceną :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2018 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Turkish Airlines, LGW-IST-TNR, powrót SEZ-IST-LGW za niecałe 1800 PLN, do tego TNR-SEZ ok. 850 PLN. Pewnie dokupię jeszcze SEZ-PRI-SEZ, ale tam ceny są raczej stałe. Czy to fantastyczna cena - nie wiem, na pierwszy rzut oka wydawała się sporo niższa od standardowych 3k.
Była opcja samego SEZ albo TNR (bez open jaw'a) za bodajże 1600 PLN. Ale kupowałem to kilka miesięcy temu.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Sz@lony, to sa dopiero fajne ceny, ja za bilet przez Paryz do Tana zaplacilem 1289.- CHF. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Mar 2018 12:50 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
@Sz@lony tydzień to krótki okres czasu, nawet na EU, tym bardziej na Madagaskar. Zauważ, że kilometrażowo to wielka wyspa.
Dobrze wcześniej zaplanuj pobyt, na pewno zarezerwuj kierowcę z samochodem już z domu żeby na miejscu nie tracić czasu na poszukiwania i negocjacje. Jeżeli zrobisz one-way samochodem, a powrót do TNR samolotem to możesz zapuścić się trochę bardziej na południe. Jak daleko to już sam musisz zdecydować. Niestety z tego co słyszałem air madagacar nie jest zbyt solidny, więc branie lotu powrotnego bez min. 1 dnia zapasu w TNR wydaje się być bardzo ryzykowne, a to niestety mocno skraca możliwy do zrealizowania plan.
Oczywiście jazda samochodem po zmroku nie jest na miescu zalecana, chociaż my czasami dojeżdzaliśmy do celu już gdy było ciemno, raz niestety prawie straciliśmy przez to zawieszenie, bo wpadliśmy do "krateru", innym razem po zmroku drobiazgowo kontrolowała nas policja. Dlatego raczej polecam wstawać bardzo wcześnie rano, a wieczory spędzać już przy piwku. ;) Odpoczniecie sobie później na plażach SEZ.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2018 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
opo napisał(a):
Dlatego raczej polecam wstawać bardzo wcześnie rano, a wieczory spędzać już przy piwku

Polececam raczej winko, niekoniecznie z RPA, zalezy od standardu lokum, ja dostalem nawet Malbeca.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Kwi 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@opo
Ułożyłem wstępny plan wycieczki, o samochodzie cały czas myślę. Najbardziej mnie boli ta jazda z kierowcą, bo do wielu parków narodowych prowadzi RN7, która jest w (ponoć) dobrym stanie. Dla mnie niezależność, jaką daje własne auto na wyprawie, jest absolutnie bezcenna. To trochę jak różnica między spoconym, bezradnym autostopowiczem a Lordem Glenarvanem brawurowo eksplorującym świat z powieści J. Verne'a. Oczywiście bez urazy, to bardzo subiektywne odczucie, ale każdy może lubić co innego ;)

Btw, nawet kilku Polaków pokonywało te trasy bez problemu na własną rękę, np. Rafał Żurkowski z globtroter. Nie zapuszczałbym się daleko na południe, najdalej powiedzmy do Isalo NP, a poświęcił trochę czasu na przyrodę w centralnej części wyspy (czyli jazda RN7, RN2, no i Tana-Morondava). Najtrudniejszy byłby off-roadowy odcinek do Tsingy, a skoro nie mam zbyt dużego doświadczenia w takiej jeździe, może warto by było mieć kierowcę. Z drugiej strony zarówno przepłacanie za własnego Nissana Patrola (99 EUR/d zamiast ok. 50-55 EUR/d z kierowcą) albo wzięcie X-Trail za 69 EUR/d i zostawienie go w Morondavie, żeby dokupić 3-dniową wycieczkę do Tsingy też wydaje się przeciętnym pomysłem.

Wieczorne wino to również ważny element na koniec dnia :D tylko czy nie przeszkadza w tym konieczność brania leków antymalarycznych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Kwi 2018 08:28 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
@Sz@lony
Obawiam się, ze trudno będzie Ci znaleźć samochód bez kierowcy, a jak znajdziesz to zapłacisz znacznie więcej, Ja tez lubię prowadzić i w różnych dziwnych miejscach robiłem to sam, jednak nie zamierzam kopać się z koniem i na wyspie odpuściłem, było przyjemnie, coś jak uber po Warszawie z Ukraińcem ;)
Tsingy abolutnie odradzam robić samemu, sama droga do Morondava jest już wymagająca, do tego przejezdność zależy od sezonu.
Komunikacja miejska Bush taxi jest Ok, to albo minibusy albo koniowozy, jeździłem i przeżyłem , jednak jak masz mało czasu to ta opcja odpada, nic nie zobaczysz, bo zatrzyma się w mieście i dalej albo z buta, ryksza jak blisko albo taxi, do tego oczywiście odjeżdża gdy full czyli możesz czekać kilka h, a w ekstremalnych miejscach kilka dni.
Bierz furę, nie myśl , polecam, zwiedzisz przynajmniej co zakładasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group