Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nurkowanie w Kenii
#1 PostWysłany: 08 Lut 2023 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ktos ma jakieś diswiadczenia nurkowe z Kenii?
Czytałem o Vuma Caves ale tam schodzi sie na 20m warto?. Ktos z OWD tam był? Wezmą?

Co do parku Shimoni ktoś ma jakieś doświadczenia z tym miejscem?



Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Nurkowanie w Kenii
#2 PostWysłany: 08 Lut 2023 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Hola!

Będę na Diani od 20.02 zrobię reaserch, chciałbym zanurkować z Ocean Tribe - PADI 5 Star IDC Scuba Diving Centre mają chyba najlepszy sprzęt i opinię.
Do Watamu raczej się nie bede pchał , ale Shimoni czemu nie.
Nie wiem jak dla OWD , Ja praktycznie nie mam ograniczeń z racji posiadanych uprawnień nurkowych i nie widziałem żadnych wymagających miejscówek.
Tak czy siak służę pomocą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nurkowanie w Kenii
#3 PostWysłany: 08 Lut 2023 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
no to chyba będę pierwszy.. :) planuje do Watamu jechać ok 17.02 a do Shimoni ok 22.02
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nurkowanie w Kenii
#4 PostWysłany: 08 Lut 2023 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Byłam w parku Wasini (okolice Shimoni), ale tylko snurkowałam. Rafa jest całkiem ok i sporo kolorowych ryb ale woda bardzo płytka.
Jeśli są w okolicy miejsca z rafą i głębszą wodą to pewnie jest ok jeśli chodzi o nurkowanie i rafę - nie jest biała jak np. na Zanzibarze.
Widzieliśmy tam też dużo delfinów.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nurkowanie w Kenii
#5 PostWysłany: 13 Lut 2023 16:46 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Byłem dziś na Wasini (parku narodowym). Rafa bardzo przeciętna, trochę rybek, delfinów nie spotkałem. Drugi raz bym nie pojechał. Za private boat płaciłem 5500 ksh za 4 os rodzinę, do tego dość drogi wstęp do PN - 17/13 USD (dorosły/dziecko). Łatwo tam dojechać na własną rękę, dziwie się że praktycznie każdy brał „tour” za 100+ USD/os.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nurkowanie w Kenii
#6 PostWysłany: 20 Lut 2023 06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Wczoraj nurkowałem w okolicach Watamu. Zdecydowałem się na nury z Blue Fin Diving 80e 2 nurkowania +17usd wstęp do parku narodowego. Jeśli ktoś ma komputer maskę buty może liczyć na rabat. Mieszkałem 30km od bazy nurkowej w Malindi bez problemu mnie odebrali i przywieźli do hotelu.
Miła załoga. Co do miejsc to widziałem kanion ,rafa i sporo rybek krabów nic co zapierało dech w piersiach ale też nie bylo tragedii .
Co do Wasini to pisałem chyba do jedynej tam bazy nurkowej powiedzieli 140usd za 2 nury plus opłata do parku więc odpuszczam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nurkowanie w Kenii
#7 PostWysłany: 12 Lis 2023 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
W Diving The Crab robiłem podstawowy certyfikat padi Open Water Diver i wrażenia mam bardzo pozytywnie. Całość można zrobić w 3 dni, ale jako średnio bystry człowiek wybrałem zrelaksowaną wersję na 4 dni, gdzie 2 dni w basenie i 2 dni w ocenie.
Wprawdzie nie mam odniesienia do innych miejsc, ale byłem bardzo zadowolony z morskich nurków - dużo różnorodnych ryb, w tym ogromny kingfish i za każdym razem udało się sporego żółwia zobaczyć. Do tego - jako bonus - dwukrotnie towarzyszyły nam delfiny.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group