Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:50 

Ja absolutnie tez nie jestem fanem wycieczek z biura. Tyle, ze troche sie balem tej "Czarnej Afryki" - nie dlatego ze sie nie dogadam, tylko ze nie bedzie terminow, ze covid, ze cos tam jeszcze. A tak to zabrali nas z hotelu i bylo na gotowo. Chiny tez robilem z biurem, bo jakos nie do konca im ufam... :lol:
Co do dachu w busie, to bez problemu 6 osob moze stac za jednym razem. Wiekszosc czasu spedzilismy stojac w 6 i nie bylo problemow. Trzeba sie czasami mocniej przytulac ;) no i trzymac sie czegokolwiek, bo naprawde rzuca przy szybszej jezdzie.

1. noc spalismy w Ngulia Safari Lodge. Polecam, to wlasnie tam byly te czasowe wylaczenia pradu. Za to z tarasu mozna bylo zrobic takie zdjecia:
Image
Wyszedl gosc z obslugi i powiesil mieso na tym zaaranzowanym drzewie. Lampart zjawil sie w 20minut.

2. Noc w lozy namiotowej, zaraz pod Amboseli. Nie pamietam nazwy, ale jako jedyna nie byla w srodku parku. Moze 5min od bramy. Niby namioty ale z betonowa podloga, meblami w srodku, stelazem z rury kwadratowej. Oczywiscie prad, prysznic, ciepla woda. Uszczelnione od spodu, zadnego nadprogramowego robactwa, wezy. Tu wlasnie chcieli maske w stolowce.

3. Noc w Voi Safari Lodge. Najbardziej wypasiona, do tego bunkier do obserwacji zwierzat. W grudniu jest swiezo po porze deszczowej, wiec niestety bunkra nie uzywalismy - zwierzeta maja wody pod dostatkiem i nie musza przychodzic pod hotel. Ale widoki niesamowite.

Kilka zdjec na prosbe, nic specjalnego ale podgladowo.
Image Image Image Image Image Image

Tak jak pisal Przemm: na pewno mozna taniej i lepiej. Nasz kierowca po polsku znal wszystkie nazwy zwierzat, tak jak mowisz u nas angielski problemem rowniez nie byl.
Jak ktos chce na gotowo to wcale nie jest zle. Nam sie podobalo.
Ceny masz w internecie, naprawde roznie za to kasuja. Wejdz na strone teczowego biura i zobacz, ofert jest sporo z wylotem z Warszawy i Katowic. Lot waskokadlubowcem, wiec lekko nie jest...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krysteq uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 15 Lut 2022 16:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Myślę, że warto byłoby podać chociaż zgrubne ceny - te z biura i te prywatnie. Czy ogólnie jakieś informacje o kosztach zarówno samych atrakcji, jak i rzeczy przyziemnych (jedzenie, transport itp).

#63 PostWysłany: 15 Lut 2022 16:41 

My lecielismy przed Swietami, wiec cena na pewno promocyjna nie byla. Do tego 3 dni na wybrzezu w 5* hotelu tez swoje robi z cena.
„Tecza” nazywa ten objazd 4 noce - 1. nocka jest w hotelu na wybrzezu, tym samym dla wszzytkich bo przylot byl o 21. No wiec ta 1 noc + 3 podczas safari + 3 w Sarova w Mombasie. Ciezko to porownac z oferta jaka mial Przemm. Doplacalismy 265USD od osoby na miejscu, moze to bylo za safari?
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 15 Lut 2022 17:16 

niebieski
Wiele słyszałam o nieprofesjonalnych agencjach na miejscu, np. zapomnieli odebarac z lotniska czy przewodnik non stop siedział na telefonie i nie był zainteresowany turystami.
Mogą być plusy i minusy.

#65 PostWysłany: 15 Lut 2022 20:33 

niebieski
Mój ostatni post był wiele lat temu, zatem mogło się coś zmienić ale ogólny zarys pewnie zostaje aktualny:

safari,338,62313?start=20#p985787
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#66 PostWysłany: 16 Lut 2022 16:37 

Jeśli chodzi o Safari na własną rękę, mogę polecić BuyMore Adventures, ( dzięki @pestycyda )

Skorzystaliśmy z ich oferty - 4 Days Lake Nakkuru, Lake Naivasha & Masai Mara Private Safari ( pomysł z relacji od @b79 )

Cena zależna jest od tego czy decydujemy się na VAN/JEEP oraz standardem noclegów. W wersji private (2 osoby) wychodzi 600-800 USD/pax (wszystko wliczone).

Start z hotelu w Nairobi, na koniec szalona podwózka na pociąg do Nairobi, wszystko w klasie - polecam drivera/przewodnika Roberta ;)

Znajomość Suahili w komunikacji na radyjku podczas Game-drive nieoceniona, w innym wypadku bardzo ciężko o skompletowanie BIG-5.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Safari
#67 PostWysłany: 21 Maj 2022 17:50 

Loty: 494
Kilometry: 566 000
niebieski
@justysia75 @akot
Pytanie odnośnie safari u Kennedyego - rezerwowaliście mejlowo, wpłacaliście zaliczkę?
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Safari
#68 PostWysłany: 21 Maj 2022 19:05 

Kennedy przyjechał w pierwszy dzień naszego pobytu do naszego hotelu, wziął zaliczkę i potem resztę jak już przyjechał i zabrał nas na safari.
Wiem, że ludzie się zmieniała, ale na tamtą chwilę to uważam, że uczciwy człowiek :)
 Relacje PM off  

[ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości