Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2020 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
trafił ktoś może na informację na temat otwarcia Wielkiego Muzeum Egipskiego?
Z tego co się orientuję otwarcie ciągle jest przesuwane - obecnie na 2021 - może jakiś dokładniejszy termin/
P.S. Myślę, że warto założyć taki temat bo atrakcja zapowiada się ciekawie. pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 15 Lis 2020 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Rzecznik Ministerstwa Turystyki i Zabytków, Soha Bahgat, ogłosił w sobotę, że zakończono ponad 90 procent ostatnich przygotowań do ceremonii otwarcia Wielkiego Muzeum Egipskiego (GEM).

Ale nadal nie wiadomo kiedy ma być otwarcie.

Natomiast wiadomo, że cytuje:
Będziemy zapraszać prezydentów i królów z całego świata, więc myślę, że musimy poczekać, aby zobaczyć, jak będzie się zmieniać pod względem COVID-19 na całym świecie. Będzie to więc jakaś data w drugiej połowie 2021 r. ”- powiedział Al-Anani
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2020 12:15 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
https://turystyka.rp.pl/trendy/popularn ... egipskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2021 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Przenosiny mumii faraonów do nowego muzeum:

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... q,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2022 09:57 

Rejestracja: 08 Kwi 2019
Posty: 4
Loty: 93
Kilometry: 181 261
Na dzień dzisiejszy muzeum nadal funkcjonuje w centrum Kairu, z informacji od taksiarzy i ludzi z hostelu usłyszałem, że do roku powinno być już przeniesione do nowego budynku w Gizie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2022 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Takie coś wpadło mi dziś w oko:

https://english.ahram.org.eg/NewsConten ... omple.aspx

Oby się sprawdziło :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Byłem Ale tu https://nmec.gov.eg/
Bardzo duży parking samochodowy prawie pusty.
Większość ludzi przyjeżdża autobusami.
Wystawa ogólna, hmm Na pierwszy rzut oka skromna, ale jak naprawdę to przemyśleć to artefaktów było dokładnie tyle abym się nie znudził.
Wystawa z mumiami mega, super szklane gabloty, patrzysz na mumię z kilkudziesięciu cm. Jest klimacik. Całkowity zakaz robienia zdjęć u mumii bardzo rygorystycznie przestrzegany.
Do tego fajna wystawa włókiennictwa.
Dwie lub trzy sale wystawiennicze jeszcze nie otwarte.
Bilet o ile pamiętam 240 EG funciaków


Ostatnio edytowany przez turczy, 08 Mar 2023 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy to aby na pewno było to nowe muzeum? Z ich strony wynika, że ciągle nie są jeszcze otwarci:

https://grandegyptianmuseum.org/opening/
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
No i teraz rozwaliłeś mi system, to gdzie ja te wszystkie mumie zobaczyłem?
Na pewno nie w starym muzeum.

Już wiem gdzie. https://nmec.gov.eg/
Czyli to ja namieszałem przepraszam
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Też fajne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:50 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
To nie jest oficjalna strona. Tu jest oficjalna:
https://www.visit-gem.com/en/home

The GEM Complex is now offering limited guided tours to test site readiness and the visitor experience ahead of the official opening. Access is currently limited to the Grand Hall, Glass Court, conference center, commercial area and exterior gardens. All other interior spaces, including access to the galleries and collections, are restricted until the official opening.

Wiec może oboje macie rację;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
tropikey napisał(a):
Czy to aby na pewno było to nowe muzeum? Z ich strony wynika, że ciągle nie są jeszcze otwarci:
https://grandegyptianmuseum.org/opening/

To nie jest oficjalna strona nowego muzeum, co można przeczytać na dole strony, to strona prywatna niejakiego Johna Navarre.
Prawdziwa strona to: https://visit-gem.com/en/home
Dziś właśnie nabyłem bilety na przedpremierowe zwiedzanie.

turczy napisał(a):
Już wiem gdzie. https://nmec.gov.eg/
Czyli to ja namieszałem przepraszam

Jakbyś czytał relację LIVE @Woy to byś wiedział, bardzo polecał to miejsce. Jego relację ja bardzo polecam:
rodzinnie-dookola-egiptu,213,169757&start=20
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2023 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Cena biletu się nie zgadza.
Ale i tak miałem do Luksoru za rok lecieć wiec zrobię sobie dłuższą przesiadkę w Kairze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Mar 2023 23:11 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 279
srebrny
@sko1czek

Kiedy jedziesz? Jakoś 1000 EGP za zamknięte muzeum wydaje mi się sporawo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2023 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
Sporo, zgadzam się, za tour 45 minut tylko. Ale czy ja wiem, kiedy będę następnym razem? Od poprzedniej wizyty w Kairze minęło ponad 30 lat...
Będę zwiedzał 24.03. Zdam relację.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Kwi 2023 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
Z małym poślizgiem opisuję wrażenia z GEM: Grand Egyptian Museum w Gizie.
1. Po pierwsze: Uber nieprawidłowo lokalizuje wjazd/wejście do muzeum. Google maps znajduje dobrze: wjazd jest od strony Alexandria Desert Road, pomiędzy budynkami National Bank of Egypt i Cairo Pyramids Steigenberger Hotel, przy czym oba te budynku znajdują się po przeciwnej stronie dwupasmowej drogi, czyli naprzeciwko rozległego terenu muzeum.Tymczasem Uber lokalizuje wejście do muzeum zupełnie z drugiej strony, tam gdzie są bramy dla pojazdów budowy a nie dla zwiedzających: przy ulicy Al Remaya st. Ten kierunek wskazują też niestety znaki drogowe. Jak popytaliśmy cieciów, pilnujących wjazdu na teren budowy, to mówili jednym głosem, że muzeum jest nieczynne dla zwiedzających. W końcu jeden z pytanych policjantów, po telefonie do kogoś, wytłumaczył kierowcy Ubera, gdzie ma jechać.
2. Po drugie: godziny wejścia na szczęście nie są sztywne, mimo zakupu biletu na konkretną godzinę. Droga dookoła kompleksu, potem dwupasmową Alexandria Desert Road w przeciwnym kierunku i aż do pierwszej zawrotki, zajęła co najmniej 10 minut. Spóźniliśmy się na 10:00 o 20 minut. Trochę szkoda, skoro oprowadzanie miało trwać minut 45. Ale żaden problem. Pani przy wejściu poinformowała, że możemy dołączyć albo do grupy z 10:00 albo do kolejnej o 12:00; oprowadzania są zaplanowane co 2 godziny.
3. Po trzecie: turystów na terenie muzeum było niewielu ale kilka lokali gastronomicznych (przynajmniej dwie restauracje i lodziarnia) były otwarte nawet mimo Ramadanu. No i super, zjedliśmy doskonałe śniadanie w Bittersweet w oczekiwaniu na grupę z godziny 12:00, rozglądając się i trochę spacerując po korytarzach.
4. Po czwarte: zwiedzanie z przemiłym przewodnikiem rozpoczęliśmy na zewnątrz, przy obelisku nazywanym Wiszącym - zamontowano go na nowej, dorobionej podstawie, powiedzmy "na palach". Podano sporo ciekawych informacji o architekturze, kubaturze. rozmachu inwestycji, wreszcie o planowanym otwarciu "za 6 miesięcy", którego należy się spodziewać raczej dopiero od nowego roku, może w IV kwartale bieżącego. W środku oglądaliśmy kilka imponujących posągów z statuą Ramzesa II na czele, ale przemieszczać można się tylko w ogólnodostępnych korytarzach, hallach, prześwitach. Sale muzealne są jeszcze niewyposażone i niedostępne. Można fotografować, z wyjątkiem galerii rzeźb ustawionych na głównych schodach, tam jest zakaz - galeria dopiero się kompletuje?

Czy warto? Trudno rozsądzić. Byliśmy podekscytowani wejściem do nowego muzeum, jego realizacja już teraz robi ogromne wrażenie. A z drugiej strony - stare, poczciwe Muzeum Egipskie, które nadal zapiera dech w piersiach, zobaczyliśmy za 1/5 ceny nowego. Napiszę tak: za 1000 EGP warto zobaczyć GEM jeśli nie ogranicza was budżet (chociażby wieloosobowa rodzina) i jeśli macie wystarczająco czasu, by przede wszystkim zwiedzić, za 200 EGP, stare Muzeum Egipskie na Placu Tahrir.
I jeszcze dodam, że w Muzeum Cywilizacji Egipskiej w Gizie, polecanym przez @Woy, z braku czasu nie byliśmy.

Załączniki:
GEM21.jpg
GEM21.jpg [ 850.29 KiB | Obejrzany 707 razy ]
GEM11.jpg
GEM11.jpg [ 834.66 KiB | Obejrzany 707 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Kwi 2023 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jak rozumiem, docelowo ma być chyba tak, że wszystkie, a przynajmniej te najcenniejsze zbiory z muzeum w mieście mają być przeniesione do nowego?
Jeśli tak, to gdy ten cel zostanie zrealizowany, odwiedzenie muzeum w mieście straci chyba sens...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Kwi 2023 19:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Tak, docelowo zbiory ze starego muzeum trafią do nowego; z resztą w nowym będzie dużo więcej eksponatów, bo kolekcja ME w sporej części leżała w skrzyniach przez dekady z powodu braku przestrzeni wystawienniczej + dochodzą cały czas nowe odkrycia.

Samej inwestycji nie powstydziłby się sam Ramzes Wielki.


Ostatnio edytowany przez marek2011 09 Kwi 2023 20:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Kwi 2023 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
@tropikey @marek2011
Muzeum Egipskie, to stare, ma dalej funkcjonować. Mumie trafią, już częściowo trafiły, do Muzeum Cywilizacji. Wiele najcenniejszych artefaktów jedzie do nowego muzeum ale jednak część ma zostać, np. skarby z grobowców królewskich w Tanis. No i UE współfinansuje projekt transformacji starego muzeum. Zobaczymy jak będzie.
https://www.eeas.europa.eu/node/57241_en
https://www.thedailybeast.com/will-this ... iro-museum
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Kwi 2023 19:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@sko1czek: chodziło mi o to najbardziej znane, w tym sensie, bo o to pytał @tropikey
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group