Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2012 15:37 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 13
Siema.

W miarę sensowne wycieczki typu rejs po Nilu organizuje Alfa Star (ze zwiedzaniem Kairu, ale tempo w większości bardzo szybkie). Przykładowa oferta jest w linku poniżej. Najważniejsze jest to, czy hotel ma być 4 czy 5 gwiazdkowy.
http://beta.alfastar.pl/hotel/691/55178 ... rzekroju_4

Oferty last minute można szukać również na stronie biura. Czasami można trafić coś ciekawego:
http://alfastar.pl/oferta,Last%20minute/

Osobiście odradzam dopłaty do górnego pokładu (w 5 gwiazdkowych statkach) nie ma dolnego pokładu oraz dopłaty do wagonu sypialnego na trasie pociągu. Fotele są bardzo wygodne i rozkładane.

W razie pytań pisz.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 04 Lut 2012 15:47 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
Bylem na takiej wycieczke z biurem alfa star. jednak tylko na rejsie po nilu (sam rejs to chyba 5 noclegow plus 2 noclegi w hotelach) pozwiedzalismy swiatynie po drodze a wycieczka zakonczyla sie w Asuanie (sylwestra tam spedzalismy) - bardzo ciekawe miasto z wielka tama i jeziorem Nassera i jeszcze jakas stara fabryka(nie wiem czy to poprawna nazwa) obelisków. zgadzam sie z tym ze nie ma co doplacac do 5* bo kajuty sa takie same. pamietam ze dosyc tanio wyszla mnie ta wycieczka w jakims last minute
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Gru 2019 23:13 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 9
Wiem, że mega stary wątek, ale pozwolę sobie odkopać? Był ktoś na takim wyjeździe w ostatnim czasie? Słyszałam, że Itaka coś takiego organizuje, ale trochę to kosztuje i zastanawiam się czy jest to warte swojej ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2020 17:38 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Viking River Cruises zdaje się od dwóch lat działa w Egipcie. W tym sezonie z tego co pamiętam dokładają nowy statek. Cenowo wysoko, ale część załogi, a w szczególności kadra zarządzająca jest z Europy, więc standard podobny jak w przypadku rejsów po Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2020 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
"trochę to kosztuje", a za darmo ma być ?, płynie się statkiem, rano bus i zwiedzanie codziennie innej świątyni, bardzo dobrze zachowane, po południu relaks na statku, pełne wyżywienie i alko, wieczorem program rozrywkowy, jak dla mnie było super
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2021 14:59 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 55
Jest jeszcze opcja spłynięcia feluką z Asuanu w dół Nilu. Np.do Luxoru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Mar 2022 21:22 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Czy ktoś może polecić bardziej budżetowe rejsy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Mar 2022 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Bardziej budżetowo można było popłynąć z polskim bp, np R.pl, trzeba tylko szukać ofert w najsłabszym terminie, czyli koniec listopada początek grudnia, wtedy przelot 3 dni w Marsa albo Safagia z AI i 4 dni na statku czyli rejs w jedną stronę. Kiedyś płynąłem z niemieckiego bp i rejs był 7 dni, z Esny jeśli dobrze pamiętam do Assuanu i powrót do Luksoru, więcej czasu na zwiedzanie i odpoczynek, ale na krótszym też można dużo zobaczyć i na pewno warto
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Mar 2022 23:52 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
r.pl
albo
https://www.booking.com/hotel/eg/luxor- ... 1#policies
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Mar 2022 11:31 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Arekkk napisał(a):
Czy ktoś może polecić bardziej budżetowe rejsy?


Zupełnie budżetowo, całkowicie nieturystycznie -> prom z Asuanu do Wadi Halfa (Sudan). Koszt w 2019 roku był poniżej 500 egp za 1 klasę ( w relacji z Sudanu są szczególy). W 2021 roku rejsy odbywały się normalnie. Nie wiem jak wygląda polityka covidowa Sudanu. Z Wadi Halfa możesz wrócić autobusem do Abu Simbel.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Mar 2022 12:11 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Zasłyszane u egipskiego przewodnika na statku na Nilu 2 tygodnie temu:
Etiopia buduje na Nilu Błękitnym zaporę i planuje napełnić zbiornik wielkości jeziora Nassera w ciągu trzech lat, a to będzie wymagało całkowitego wstrzymania przepływu wody tym dopływem. Dla Egiptu to będzie katastrofa, już zapowiadają, że konflikt może zakończyć się wojną.
Wniosek : spiesz się, a dla zachęty foto:

Załączniki:
nil.JPG
nil.JPG [ 369.11 KiB | Obejrzany 2119 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Sty 2023 14:17 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Czy ktoś z was organizował może rejs z Asuanu do Luxoru na miejscu w Asuanie. Nie jestem na tyle przekonany by przepłacać kupujać coś w ciemno online. Będę miał cały jeden dzień na zorganizowanie sobie czegoś co odpływa kolejnego dnia. Jest to wykonalne?
Pytać na przystani gdzie stoją (nocleg mam blisko), czy w lokalnych agencjach/recepcjach hoteli?
Jeśli się nie uda to zostanę dzień lub dwa dłużej i pojadę pociągiem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sty 2023 17:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
jasiub napisał(a):
Arekkk napisał(a):
Czy ktoś może polecić bardziej budżetowe rejsy?


Zupełnie budżetowo, całkowicie nieturystycznie -> prom z Asuanu do Wadi Halfa (Sudan). Koszt w 2019 roku był poniżej 500 egp za 1 klasę ( w relacji z Sudanu są szczególy). W 2021 roku rejsy odbywały się normalnie. Nie wiem jak wygląda polityka covidowa Sudanu. Z Wadi Halfa możesz wrócić autobusem do Abu Simbel.


Czy do tego nie trzeba doliczyć kosztu wizy do Sudanu, która najtańsza nie jest? Chyba, że Wadi Halfa jest w strefie bezwizowej?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sty 2023 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
@rob_sad Z Luksoru do Asuanu, w lutym ubiegłego roku: budżetowo za 85 USD, statek 5 gwiazdkowy, super warunki. Była to oferta typu last minute z ulotki wręczonej mi na dworcu w Luksorze. Statki płynące w drugą stronę są prawie puste i myślę, że nie powinno być problemu, żeby załatwić taki rejs. W Asuanie co chwila nas ktoś zaczepiał na przystani, czy nie chcemy płynąć z powrotem.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group