Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Park Virunga
#1 PostWysłany: 18 Gru 2016 23:27 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Wiza do DR Kongo za pośrednictwem Parku Virunga, koszt 100$, wejście na godzinny trek z gorylami 200$ (od paź do gru była promocja, nie 400$ jak to zwykle bywa a 200$). W sąsiedniej Rwandzie i Ugandzie za podobny seans musimy zapłacić 750$.
Przejście granicy i dostanie wizy, po okazaniu kwitów z Virunga zajęło około 10 min. Zalecane przekroczenie granicy w Ginsenyi (Rwanda) przejściem o nazwie Grand Barriere, a nie oddalonym o 3km Petit Barriere (wędrówka ludu miejscowego).
Goma- pierwsze miasto w DR Kongo, zalecam stosunkowo wcześniej zabukowanie hotelu (niestety jest ich jak na lekarstwo), które są bardzo drogie. Dwójka w moim przypadku kosztowała 80$ za dobę, płatność z góry (hotel Rusina).
Rozmawiałem z miejscowymi i twierdzą, że był jakiś krach bankowy czy jakoś tak. Wszystkie banki pozamykane, przed każdym stoi uzbrojony żołnierz, ale ATMy czynne.
5000 franków kongijskich to 20 zł, 2500 to około 10 zł.
Transport z hotelu do Patrol Post Bukima w jedną stronę - 94$, droga kręta, wulkaniczna i wg mnie niebezpieczna, prowadząca przez okoliczne wioski. Cena wydaje się rozsądna.
Pracownik Virunga office, pomocny i rzetelny, rozmawiający po ang, Vianney - tel +243 991715401. Zresztą w srodku office'u można spotkać, trzymające łapę na interesie 2 brytyjki, z którymi to zresztą korespondowałem mailowo ustalając szczegóły.
Goma- Bukima około 2h
Bukima - goryle 1.40h
Przed wyjściem na trek jest odprawa, podział grupy, która do jakiej rodziny pójdzie na trek, warunki bezpieczeństwa etc.
W Gomie bardzo dużo samochodów i żołnierzy UN, do których miejscowi są średnio nastawieni. Pytałem UNowskich Rumunów o bezpieczeństwo, stwierdzili, że jest ok, ale w powietrzu można było odczuć niekoniecznie pozytywne wibracjie, Tzw. oddech szczura wyczuwalny :)
Goma - Bukavu (przez jezioro Kivu) łódź ekspres - 50$, czas 2.5h szkoda mi było czasu na łódź za 10/15$, która płynie całą noc.
Bukavu- podobnie jak Goma, nic specjalnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Park Virunga
#2 PostWysłany: 18 Gru 2016 23:58 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Park Virunga chodzi mi od dawna po głowie. Ceny , o których piszesz rzeczywiście są bardzo atrakcyjne. Czy na tej wizie można zostać w Kongu trochę dłużej na własną rękę? Chętnie zobaczyłbym jakieś fotki i pełniejszą relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#3 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
jasiub napisał(a):
Czy na tej wizie można zostać w Kongu trochę dłużej na własną rękę?


Można, zresztą sam Pozi o tym pisze. Wizę wydają na 14 dni i można by się pokusić o zwiedzenie jeszcze choćby parku Kahuzi-Biega. Problem w tym, że poza Gomą i Bukavu jest tam ciągle niepewnie, poniżej ostatnie doniesienia z Virungi:

http://news.nationalgeographic.com/2016/12/wildlife-watch-rangers-killed-virunga-national-park. Oczywiście nie ma co wpadać w panikę, jak ktoś tak jak Pozi korzysta z dojazdu organizowanego przez park, nie powinno mu nic grozić.

Mimo wszystko przy cenie 200$ za goryle całość jest bardzo atrakcyjna. To nie pierwszy raz z taką promocją, jak będzie kolejna, będę mocno polował na bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#4 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:17 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nieciekawe wiadomości z Parku Virunga:
http://www.bbc.com/news/uk-44101319
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#5 PostWysłany: 31 Maj 2018 14:04 

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1
Odwiedziłem park na kilka dni przed porwaniem dwójki turystów. Jeśli ktoś szuka aktualnych informacji to chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#6 PostWysłany: 04 Cze 2018 14:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
W wyniku tych (i chyba jeszcze innych) wydarzeń park został zamknięty dla turystów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewcyn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#7 PostWysłany: 26 Sty 2019 12:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Good news - dostałem dziś maila, że w najbliższych tygodniach park zostanie ponownie otwarty dla turtystów!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#8 PostWysłany: 27 Sty 2019 07:23 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Informacja z wczoraj od Polaków mieszkających w Kigali: wrócili oni z Virungi wczoraj, wszystko działa, wejście 400$.
Krążą plotki że Rwanda wysłała tam swoich żeby zasiać ferment i osłabić turystykę DRC, ale jak było naprawdę się nie dowiemy. Jednak 1500$ do 400$ robi różnicę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2024 00:50 

Rejestracja: 09 Maj 2021
Posty: 9
Próbował ktoś z Was w ostatnim czasie pojechać na trekk na goryle do Parku Virunga z Rwandy? Czy park jest otwarty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2024 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2031
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak byłem w Burundi w styczniu to nasz przewodnik mówił, że Virunga jest niedostępna z powodu zamieszek w Gomie i okolicach.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2024 09:47 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Park jest zamknięty od dawna, cały czas obserwuję, ale nic nie wskazuje by w najbliżsyzm czasie miało się otworzyć. Nawet strona parku, która długo działała mimo zamknięcia parku jest już zaniedbana -> https://visit.virunga.org/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2024 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2031
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nom..., zostaje Uganda jeśli chodzi o goryle górskie. Ja byłem w Rwandzie dawno temu za 500$. Tyle to warto wydać, 1500$ to już jednak trochę przesada.
Ewentualnie goryle nizinne, tych jest więcej i trochę taniej.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2024 15:18 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
A nie 800$.
Właśnie jestem na etapie przygotowań (wylot 30.08 do Ugandy ) -mam nadzieję że to nie za późno 😉
Czy ja dobrze rozumie, że skoro zamieszki w Gomie to trek na wulkan Nyiragongo odpada ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#14 PostWysłany: 04 Kwi 2024 15:47 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
justysia75 - to jest Afryka, wiele można załatwić. Jak jest jakakolwiek opcja treku na wulkan Nyiragongoto Ci go zorganizują. Pytanie czy warto.
Byłem w DRC na gorylach w 2006.
Nie czułem się ani bezpiecznie, ani komfortowo, ale goryle super i za 400 USD (z wizą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#15 PostWysłany: 04 Kwi 2024 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2031
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nikt do Gomy Cię raczej nie zabierze w obecnym czasie, więc i wulkan odpada.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Virunga
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2024 23:18 

Rejestracja: 09 Maj 2021
Posty: 9
@justysia75, Kontaktowałem się z parkiem narodowym - zarówno Virunga jak i wulkan są zamknięte. Tak jak @cart wspomniał - jedyna opcja w DRK to w tym momencie zobaczenie goryli nizinnych przy granicy z Rwandą.
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 lubi ten post.
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group