Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Angola - info różne
#1 PostWysłany: 03 Maj 2023 12:28 

srebrny
Jako, że nie ma tu zawrotnej ilości postów to wrzucę różne info do jednego wora (czy tam posta).

Info z końca 2021r.

Stronka do sprawdzania czarnorynkowego kursu Kwanzy: http://www.kinguilahoje.com/ Bankomaty dzialaja, ale po bankowym kursie.

Piwo Cuca w sklepie ok. 150-200Kz. W lokalnym barze 200-250Kz.

Fortaleza - wstep 250Kz (tzn. 264, ale z wiadomych przyczyn kasuja 250) - jest tam muzeum wojny - jak ktos lubi muzea to moze go zaciekawi - opisy tylko po portugalsku - natomiast mnie najbardziej zaciekawil widok na miasto, z racji ze fort jest na gorce to widok jest ciekawy.

Miradore de Lua - z centrum ponad 60km - z poltorej godziny jazdy. Droga asfaltowa, za Luanda jednopasmowa, ale ruch bardzo maly za miastem. Klasyczny punkt widokowy z ladnym widokiem. Wiec moim zdaniem warto podjechac. Udalo mi sie wziac kierowce na pol dnia za 15k Kz.

Kissama NP - ogolnie jesli chodzi o obsluge, to zachowuja sie jakby turysta byl najwiekszym zlem i przeszkadzal im w nicnierobieniu. Na bramce nam powiedzieli, ze ponoc auto do safari maja zepsute i jak chcemy to mozemy naszym pojechac (dadza nam przewodnika za 50% ceny w zwiazku z tym).
Jak pytalem o lodke - ta sama historia - nie da sie bo zepsuta w tej chwili. I auto i lodka staly w parku i wygladaly ok - nie mam pewnosci czy aby byly zepsute, czy poprostu latwiej im bylo tak powiedziec. Jesli chodzi o sam park - jest spoko, napewno nie tak skomercjalizowany jak inne, ale tez zwierzat jak na lekarstwo. Widzielismy raptem pare antylop i 2 stadka Gnu. Byly tez swieze gowna sloni - wiec slonie napewno sa, ale nie udalo sie zobaczyc.
Kwestie logistyczne - dojazd do parku to ok 30km od glownej drogi. Droga bez asfaltu, sporo piachu - mysle, ze daloby sie dojechac zwyklym autem, ale napewno by sie z tym troche umeczyl. Lepszym pomyslem jest przynajmniej jakis SUV albo cos 4x4. Jesli chodzi o sama wycieczke po parku z przewodnikiem to tylko 4x4. Wiec na chile obecna nie ma sensu jechac zwyklym autem, skoro nie chca organizpowac safari parkowym autem.
Koszty - wstep do parku 2500Kz/os (za auto nie kasuja, ale za kierowce trzeba zaplacic) i za przewodnik na safari 2000Kz/os (to juz ponoc po tej 50% znizce).

Za wycieczkę do Kissama i na powrotnej jeszcze zajechaliśmy do Cabo Ledo zapłaciłem 60k Kz + wstępy dla siebie, kierowcy i Ziutka co mi wycieczkę zorganizował. Byłem sam.

Pół dniowa wycieczka z tym samym Ziutkuem do plazy wraków 30k Kz. Było ugadane 25k, ale jak się zgłosiliśmy w 4 os to stanęło ze będzie 30k.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 08 Sie 2023 16:18 

srebrny
Od maja Kwanza poleciała mocno w dół (z okolic 500 za 1usd na ponad 800).

No i cena paliwa została pewnie w związku z tym zaktualizowana.
Benzyna 300Kz (była po 160) a diesel nadal po 135Kz.

W sklepie jakiś drastycznych różnic w cenach nie widzę, wiec można powiedzieć że dla nas się taniej zrobiło.
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 25 Lut 2024 18:40 

srebrny
Kilka info z dzisiaj (II 2024).

Czarny rynek wymiany Kwanzy ma się cały czas dobrze - dzisiaj za euro dostałem 1100Kz (oficjalny kurs kapkę poniżej 900).
Ponoć najlepsze kursy w kraju dają na tej uliczce zaraz koło (za chwilę starego) lotniska.
Tu: https://www.google.com/maps/place/R.+15 ... ?entry=ttu
Nie jestem w stanie napisać gdzie dokładnie ale na tej uliczce jest sporo ludzi którzy chcą Ci wymienić. Mnie akurat zaprowadzono do sklepu spożywczego gdzie na zapleczu dokonano transakcji.

W temacie wycieczek.
Dzisiaj na tapecie było Calumbo i łódka po rzece Kwanza.
Ziutek mnie wziął na cały dzień za 80k - drogawo - no i twierdził, że musimy mieć 4x4 dlatego drogo - co było całkowitą nieprawdą - do samego Calumbo prowadzi asfalt.
Na miejscu ludzie nas pokierowali do restauracji Chilala i tam wynajmują łódki. Niestety nie ma opcji dłuższej wycieczki (do parku ponoć nie można) - więc przejażdżki są 10-minutowe. Za 3-os za 10min brali 2k za łódkę. Wzięliśmy pół godziny i trochę popływaliśmy w koło. Ogólnie ładnie, zielono, jakieś knajpy na rzece - ale bardziej to przy okazji niż żeby specjalnie jechać.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 17 Mar 2024 13:27 

srebrny
Już gdzieś tam wcześniej pisałem, że z aplikacji taksówkowych w Luandzie działa Heetch (ale mało aut wtedy było).
Natomiast ostatnio zauważyłem (nie korzystałem, więc się nie wypowiem czy dobrze działa czy nie) auta jeżdżące po Luandzie obklejone reklamami YANGO.
Po szybkim guglowaniu wychodzi na to, że to aplikacja taksówkarska. A aut dosyć sporo widywałem, więc jest nadzieja, że to może działać nie najgorzej.
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 17 Mar 2024 14:12 
Awatar użytkownika

Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Yango to ruski yandex, jakby co
 Relacje PM off  

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum