Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2014 23:38 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Wybieramy sie do Afryki w przyszlym roku, poczatek lipca. Druga czesc pobytu chcemy spedzic na Zanzibarze a pierwsza przeznaczyc na safari. W zwiazku z tym mam pytanie: czy jest faktycznie duza roznica pomiedzy parkami jezeli chodzi o ilosc zwierzat i turystow :) ?
Z tego co przeczytalam w necie w Serengeti duzo zwierzat i duzo turystow a Mikumi - malo zwierzat malo turystow. Ceny za safari ksztaltuja sie podobnie.
Zastanawiam sie czy leciec do Kenii (Nairobi najblizej Arushy) powrot z Dar czy wystarczy do Dar el Salaam.
Dziekuje za wszelkie uwagi.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Kwi 2017 00:04, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2015 23:05 

Rejestracja: 16 Wrz 2012
Posty: 1
Byłam w Serengeti w lipcu.
Dużo zwierząt, niewielu turystów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2015 20:23 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Byłeś sam czy z biurem? Możesz opisać swoją trasę i podać koszty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Kwi 2017 22:18 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja miałem okazję porównać oba parki. I prawdę mówiąc oba są inne. Ale faktycznie jest tak, że w Serengeti jest dużo zwierząt i dużo turystów. Ale to też rozległy park, no i ma swoją renomę.
Mikumi natomiast faktycznie było bardziej kameralne. Nie ma przede wszystkim dużych stad zwierząt, ale to nie znaczy, że ich nie ma. Akurat w tej porze roku, w której byliśmy, Mikumi było wysuszone, podczas gdy Serengeti jeszcze zielone, więc niby dość blisko, ale wizualnie wyglądały inaczej.
Natomiast jeśli ktoś chce park z małą ilością turystów i dużą zwierząt, to polecam Tarangire.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:06 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Wybraliśmy Mikumi trochę ze względu na logistykę i cenę. Oczywiście bardzo się nam podobało jednak moge tylko porównać to safari do safari na Sri Lance a właściwie to nie ma nawet czego porównywać ... teraz szukam jakiegoś innego parku i myślałam o Chobe połączyć z wodospadami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
aviel napisał(a):
Wybieramy sie do Afryki w przyszlym roku, poczatek lipca. Druga czesc pobytu chcemy spedzic na Zanzibarze a pierwsza przeznaczyc na safari. W zwiazku z tym mam pytanie: czy jest faktycznie duza roznica pomiedzy parkami jezeli chodzi o ilosc zwierzat i turystow :) ? Z tego co przeczytalam w necie w Serengeti duzo zwierzat i duzo turystow a Mikumi - malo zwierzat malo turystow. Ceny za safari ksztaltuja sie podobnie. Zastanawiam sie czy leciec do Kenii (Nairobi najblizej Arushy) powrot z Dar czy wystarczy do Dar el Salaam. Dziekuje za wszelkie uwagi.

Ja w zeszlym roku polaczylem Zanzibar z 3 parkami: Arusha, Manyara i Tarangire.
Niedlugo bede w Serengeti, Ngorongoro, Ruaha, Mikumi, Udzungwa i w Selous.
Jesli szukasz parku, gdzie jest duzo zwierzat i malo turystow, to polecam Ruaha.
Ja na Twoim miejscu polecialbym bezposrednio do Dar es Salaam i stamtad pojechal na safari do Ruaha.
A jesli ma byc Serengeti, to Kilimajaro Airport jest duzo blizej do Arushy, niz Nairobi. ;)

Lord Sidious napisał(a):
Natomiast jeśli ktoś chce park z małą ilością turystów i dużą zwierząt, to polecam Tarangire.
Bylem w Tarangire, park na prawde super, jeden z najfajniejszych parkow jakie widzialem w Afryce, mialem okazje zobaczyc leoparda na drzewie, ale nie powiem, ze bylo malo turystow. ;)
Ciekawe bylo rowniez nocne safari w Manyara Park, gdzie widzialem sporo biegajacych hipopotamow, a zaraz obok biegaly hieny.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Kwi 2017 23:55 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Zastanowiłbym się nad Ngorongoro - park położony w ogromnym kraterze to jednak coś specjalnego.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2017 07:12 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ngorongoro jest podobnie oblegane jak Serengeti. Też bardzo ciekawe. Tam podobno najłatwiej zobaczyć nosorożce, niestety nam się nie udało. Więc jest po co wracać :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2017 19:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Jak byłem parę lat temu w lutym to było pustawo. Nosorożce rzeczywiście były, do tego wieczorem na kemping przychodził do nas słoń :)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2017 07:57 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Myśmy z kolei w Serengeti mieli na campingu jednego dnia wizytę lwów, a drugiego (już w innym miejscu) hien. A tak to głównie gnu, żyrafy, góralki, małpy, marabuty no i guźce (ale to już było w Mikumi).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Kwi 2017 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
Jak wygląda cenowo jedno i drugie safari?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2017 23:20 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Tez przyłączam się do pytania :) jaki byłby koszt safari z Arushy lub Kilimandzaro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Kwi 2017 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
aviel napisał(a):
Wybraliśmy Mikumi trochę ze względu na logistykę i cenę. Oczywiście bardzo się nam podobało jednak moge tylko porównać to safari do safari na Sri Lance a właściwie to nie ma nawet czego porównywać ... teraz szukam jakiegoś innego parku i myślałam o Chobe połączyć z wodospadami

aviel napisał(a):
jaki byłby koszt safari z Arushy lub Kilimandzaro?
W sumie, to nie rozumiem, skoro pisalas wczesniej, ze wybralas Mikumi miedzy innymi ze wzgledu na cene, to chyba porownywalas ceny safari Serengeti i Mikumi? ;)
A ile placiliscie za safari w Mikumi?

Z tego co sie orientuje, ceny zaleza od sezonu, ilosci osob, standardu noclegu, auta, przewodnika, etc.
Mozna miec renomowanego touroperatora i porzadne auto terenowe, albo jechac jakims rzechem, co sie moze zepsuc w trasie i miec przewodnika, ktory albo b. slabo bedzie znal angielski, albo dopiero zaczal kariere i nie ma zbytniego doswiadczenia w tropieniu zwierzyny. Spotykalem roznych turystow w Tanzanii i nie kazdy byl zadowolony. ;)
Z tego co widzialem, to ceny zaczynaja sie od ok. $100-170 od osoby za dzien.
Za budget safari mozna zaplacic ok. $1000, albo zaplacic 10 x razy wiecej, to jest wlasnie Afryka Wschodnia.
W Ngorongoro cena wjazdu samego pojazdu wynosi $300 za 1 dzien, nie wspominam o wysokich oplatach parkowych od kazdej osoby za dzien i oczywiscie o dodatkowych napiwkach.
Na pewno bedzie powazna roznica cenowa, czy to bedzie camp, czy lodge. ;)
Podaje przykladowo cene samego noclegu w jednej z drozszych Lodge, chociaz sa jeszcze drozsze. Jak sie zabookuje 5 nocy, mozna dostac rabat prawie 1000 Euro. :D :D :D
Załącznik:
lodge.PNG
lodge.PNG [ 16.18 KiB | Obejrzany 5632 razy ]
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 25 Kwi 2017 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2017 07:25 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja jeszcze polecam:
https://www.safaribookings.com/
tam udało mi się znaleźć safari, wybierając sobie parki. Potem już dalej trzeba negocjować. Mi 7 dni w Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Manyara i Natron udało się zamknąć w 1350 USD, plus napiwki. No ale to było pod namiotem, ale też po długich negocjacjach mejlowych :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Kwi 2017 07:52 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Afryka jest niestety droga. Mi się udało za $900 na 2 osoby spędzić 3 dni i 3 noce.
2 dni to było safari (Ngorongoro i Tarangire), 1 dzień zwiedzania okolicy. Cena dobra, bo było to takie budżetowe all inc. W cenie mieliśmy wszystkie przejazdy (również z i na lotnisko), wszystkie posiłki i wszystkie noclegi. W dodatku mieliśmy być dołączeni do jakiejś innej grupy i jechać wspólnym autem, ale coś nie "pykło" i ostatecznie mieliśmy całą Toyotę dla siebie na wyłączność (oczywiście z przewodnikiem/kierowcą).
Normalne ceny wyjściowe za safari to tak między $200 a $300. Można stargować. Nie zawierają często dojazdu z i na lotnisko oraz pierwszego noclegu.
Co do transportu Dar es Saalam - Arusza/Kilimanjaro to polecam loty z FastJet. Przy zakupie na ok. 3 mies. przed cena to $40 z podręcznym (opcje: +$10 za bagaż 20kg, +$2 za wybór miejsca). Linia OK, samoloty nowe A319.
Gorzej z transportem na Zanzibar. My lecieliśmy do Dar a później prom.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Kwi 2017 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marcinsss napisał(a):
Gorzej z transportem na Zanzibar.

Ja lecialem z Zanzibar do Arusha Tropical Air, bylo tylko kilka osob na pokladzie, lecial praktycznie pusty. ;)
Ceny nie znam, bo mialem w pakiecie, ale mozna sprawdzic online.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2017 16:26 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
cccc napisał(a):
marcinsss napisał(a):
Gorzej z transportem na Zanzibar.

Ja lecialem z Zanzibar do Arusha Tropical Air, bylo tylko kilka osob na pokladzie, lecial praktycznie pusty. ;)
Ceny nie znam, bo mialem w pakiecie, ale mozna sprawdzic online.

Jaki park oraz transport pod kątem raczej budżetowego safari polecilbys komus, kto ma 2-3 dni do dyspozycji i jest na Zanzibarze? :)

Myslalem o Tarangire, bo jest blisko, ale moze faktycznie lepiej wybrac sie samolotem. Zalezy nam na kotach. :) Pozostale zwierzaki widizelismy juz na innych safari. Opcja raczej budzetowa, warunki snu bez znaczenia. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Kwi 2017 16:44 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ja leciałem między Aruszą, Dar i Zanzibarem PrecisionAir. Tyle, że kupowałem bilety dużo wcześniej, więc ceny jakieś masakryczne nie były. Jeszcze jest FastJet - ale tego nie sprawdzałem.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Kwi 2017 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Arekkk napisał(a):
Jaki park oraz transport pod kątem raczej budżetowego safari polecilbys komus, kto ma 2-3 dni do dyspozycji i jest na Zanzibarze? :)

Myslalem o Tarangire, bo jest blisko, ale moze faktycznie lepiej wybrac sie samolotem. Zalezy nam na kotach. :) Pozostale zwierzaki widizelismy juz na innych safari. Opcja raczej budzetowa, warunki snu bez znaczenia. :)

W jakim okresie bedziesz na Zanzibar?
Polecam Tarangire, ale nie masz za duzo czasu i moim zdaniem, poswiecic tylko 1 dzien na zwiedzanie, to troche malo. ;)
Ja zwiedzalem 3 dni i udalo sie zobaczyc lwy z bliska, oraz leoparda, ale byl dosc daleko na drzewie. Camp mialem w parku, slonie przychodzily powiedziec dzien dobry, a kazdej nocy slychac bylo ostre ryczenie lwow. Campu pilnowali dzien i noc dzielni Massai.
Pierwszy dzien: lot Zanzibar-Arusha i dojazd do kwatery w poblizu parku, albo na terenie parku, park Tarangire znajduje sie ok. 150km od Arusha
Drugi dzien: calodniowe zwiedzanie parku, zaczac mozliwie rano, nocleg
Trzeci dzien: powrot do Arusha i przelot na Zanzibar
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 25 Kwi 2017 18:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Kwi 2017 17:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Dzięki za informacje! Jestesmy teraz. Patrzę na doloty i kosztują kilkaset zł. Cena jest tutaj kluczowa, bo na kontynentalna Tanzanie/Kenie jeszcze kiedys trafimy zapewne. Wieksze parki zostalyby wtedy do odwiedzenia.

Mysle nad Mikumi. Stosunkowo najlatwiej sie dostac, kilka h jazdy z Dar. Macie jakieś doświadczenia z tym miejscem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group