Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 30 Wrz 2022 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@oskiboski - do LH? bo UA powiedziało, że biletu nie tknie, drugie podejście na infolinii LH (tym razem w UK) też nic nie dało, "nie da się skorygować jednego segmentu" a potem się babka rozłączyła ...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 30 Wrz 2022 11:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Dzwon lepiej na amerykanski numer LH. Oni są bardziej kumaci (IMO)
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 30 Wrz 2022 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Zeus napisał(a):
Dzwon lepiej na amerykański numer LH. Oni są bardziej kumaci (IMO)


Ano, ogarnięte są (teoretycznie, czekam na aktualizację i maila) - zmiana odcinka SCL-IAH o 3 dni wcześniej.
(czekam na potwierdzenie, na razie zmiany nigdzie nie widać co mnie lekko martwi bo już kupiłem następny lot dopasowany do nowej daty)

17 minut całość zajęła, na infolinii PL dzisiaj stałem 3h w kolejce i się nie udało.

(edit)
no jednak nic nie dało, bo zmiany nie było zatwierdzonej.
druga runda PL (pudło), us (pudło), DE - sukces. Pani miła widziała że coś było kombinowane i tym razem już nie było odmowy (rano gość z DE powiedział że mam do UA dzwonić). Zmiana widoczna na stronie UA i w apce LH.

Czyli jak to zawsze bywa - reguły nie ma, trzeba do skutku.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 02 Paź 2022 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
oskiboski napisał(a):
zawiert napisał(a):
Próbuję przestawić segment SCL-IAH, niemiecka infolinia LH powiedziała, że mam sobie dzwonić do united w tej sprawie. Oczywiście United pewnie się wypnie, pytanie czy da się to jednak zrobić od strony LH? Lotniska bez zmian, chodzi o korektę dni.
Pisz do nich na messenger. Nic nie kosztuje a sprawnie odpisuja

Podpowiesz na jakie dokładnie konto podbijać do nich na messengerze w sprawie zmian w rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 02 Paź 2022 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@kemot https://www.facebook.com/United/ ja tu pisałam - szybciutko odpisują i bardzo miło ("You're welcome. We're happy to help. ^SL")
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#126 PostWysłany: 02 Paź 2022 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Dzięki, choć akurat miałem na myśli czat LH a nie UA :D
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 08 Paź 2022 18:55 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Udało mi się przesunąć wszystkie loty o -1dzień na polskiej infolinii LH. Na nowej rezerwacji miałem inne klasy rezerwacji. Na szybko sprawdziłem na WtC i według pierwotnej rezerwacji powinienem dostać niecałe 6k mil. Teraz pokazuje ponad 12k mil :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Paź 2022 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Jak ktoś leci odcinek FRA-BOG w ramach tego deala to bilet może mu się całkiem łatwo zwrócić i to prawie podwójnie, podobno non stop overy i dzisiaj też szukali przy gate ochotników na 600€, hotel i lot jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 11 Paź 2022 15:57 

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 17
Czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie, za opłatą naturalnie, pomóc w sprawie zmiany lotniska wylotu i lądowania, z AMS na HAJ ?


Ostatnio edytowany przez pcefun, 11 Paź 2022 17:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 11 Paź 2022 16:03 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Na pewno na żadne chińskie lotnisko nie zmienią.Tym bardziej na HCJ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 12 Paź 2022 14:21 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy lot do Chile jest traktowany jako OW czy każdy pośredni lot to inny odcinek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 12 Paź 2022 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
To znaczy? :) Wszystko masz na jednym bilecie, być może ze stopoverami, bo dopuszczała to taryfa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 12 Paź 2022 15:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
OW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 13 Paź 2022 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Lot do Chile w tej konstrukcji to formalnie jest ostatni odcinek podróży "tam" po AMS -FRA-XXX nawet jeśli w XXX mieliśmy stopovera.

Tak swoją drogą jak ktoś chce się odprawić online na pojedynczy rejs LATAM w tym dealu to musi sobie wydobyć w jakiś sposób numer rezerwacji LATAM, mi się to nie udało więc po prostu odprawiłem się na lotnisku ale może ktoś będzie wiedział jak to znaleźć. UA też ma swój własny numer ale z tym to akurat nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 13 Paź 2022 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Z ciekawości wszedłem na stronę LATAM, wpisałem PNR swojej rezerwacji (oryginalnej LH) i nie dość że ją bez problemu znalazłem, to jeszcze udało mi się wybrać miejsca na odcinku realizowanym przez przewoźnika...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 16 Paź 2022 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
poszwin napisał(a):
https://www.fly4free.pl/schiphol-przedluza-ciecia-lotow/?fbclid=IwAR3hJaimE4i5AQ0HDOaGXadLF5R7tcjbKwE17hJ7aN86TUIEaktQ-4jGHds

W dniu 23 listopada mamy mieć wylot do Panamy (z przesiadką na EWR) i potem dalej Kolumbia/USA. Póki co na stronie Lufthansy mam przy wszystkich lotach status, że są potwierdzone.
W kontekście powyższego artykułu czy ktoś (kto może bardziej śledzi temat) wie ile dni przed pojawiają się anulacje danego lotu? U mnie zostały mniej niż dwa miesiące więc na ostatniej promocji LOT-u dokupiłem już doloty do AMS a także zacząłem kupować przeloty wewnętrzne po Kolumbii.
Nie wiem czy mamy się obawiać anulacji naszego lotu (w sumie chodzi głównie o wylotowy lot z Amsterdamu do Nowego Jorku, bo przecież kolejnych lotów już to nie dotyczy a jak już na powrocie do Polski pojawi się problem to nie będzie to taki duży problem na końcu podróży jak na początku)? :?


Podbijam swoje pytanie ;)
Ktoś już leciał albo leci na dniach i śledził jakich lotów dotyczą anulacje z AMS? Może tylko krajówki, loty po Europie albo loty KLM?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 16 Paź 2022 21:28 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Po co się martwić. Skasują przebookują :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 16 Paź 2022 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Wiem ale już nie mogę się doczekać tego urlopu, ponieważ ostatnie miesiące miałem bardzo ciężkie...
P.S.
Te loty przebookują ale doloty do AMS czy przeloty wewnętrzne po Kolumbii już nie (a trochę to wszystko kosztowało).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 23 Paź 2022 18:22 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 86
niebieski
daro1978 napisał(a):
@ncn kilka razy tłumaczyłem że docelowym jest SCL, a osoba na infolini konsultowała się z managerem. Konkluzja była taka że muszę czekać na 'ruchy' na odcinkach lufy wtedy uda się przeprocesować to co chcę

Wreszcie mi się udało załatwić przesunięcie podróży na bardziej mi odpowiadające daty - negocjowałem
z trasy:
28.10.22 AMS-GIG
02.11.22 GIG-SCL
04.11.22 SCL-YYZ
06.11.22 YYZ-AMS

mam teraz:
28.04.23 AMS-GIG
04.05.23 GIG-GRU-YYZ
06.05.23 YYZ-AMS
Polska infolinia - negocjowałem chyba z 40 minut - 3x Pani uderzała do Managera - oczywiście mają notatki z każdej mojej wcześniejszej rozmowy (a było ich trochę ;), w tym z czata UK i Niemieckiej infolinii).

Przy okazji zmieniłem też dolot (tam miałem anulację w jednym segmencie na locie do AMS) na:
27.04.23 KRK-MUC-AMS
07.05.23 AMS-FRA-KRK

Nie wiem czy to szczęście czy negocjowanie obu rezerwacji czy cierpliwość została wynagrodzona czy też moja upierdliwość, ale zmiana na kilka dni przed wylotem - nie spodziewałem się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 24 Paź 2022 09:58 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
A miałeś zmieniane jakieś loty LATAM? Ja ich regularnie męczę, żeby mi zmienili stopover z NY na MIA, ale słyszę tylko, że się nie da bo to inna linia i w ogóle bezpłatnie to mogę zapomnieć mimo, iż już mam trzy zmiany w rozkładach właśnie na odcinkach robionych przez LATAM :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group