Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 16 Sty 2015 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Kupowałem kartą z Raiff. Kupiłem, poleciałem, da się :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#682 PostWysłany: 18 Sty 2015 14:39 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Ja już nie pamiętam którą, albo visą z citibanku, albo mastercard z aliora (warto mieć więcej niż 1 kk ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 21 Sty 2015 00:50 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
Hej, jeśli ktoś by się zastanawiał co można robić w Iquique to zapraszam do obejrzenia filmu:
http://ourlittleadventures.pl/wp/?p=2033
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 05 Lut 2015 22:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Garuda88 napisał(a):
Sorvali napisał(a):
czy ktoś orientuje się czy jest możliwość zwrotu biletu kupowanego przez http://www.lan.cl i odzyskanie przynajmniej części $ ?


Jeśli bilet kupiłeś w najtańszej taryfie, to nie zwrócą Ci pieniędzy za niewykorzystany lot. Możesz się jedynie domagać zwrotu podatku.



udało mi się odzyskać 100% ceny z uwagi na powód (ciąża). a nawet na tym zarobiłem bo w międzyczasie USD skoczył w górę o 15% ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 04 Mar 2015 20:51 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
BusinessClass - czy wlepki Legii w Donde Augusto w Santiago oraz na dworcu w Puerto Natales to Twoja robota ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 04 Mar 2015 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
@ Sorvali - nie tylko tam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:12 

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 9
Hej wszystkim.
Orientuje sie ktos, czy wycieczki w Chile ( Peru jezeli ktos tez wie;)) np. w San pedro czy na poludniu Chile na wyspy Magdaleny, lodowce itd. sa platne tylko w USD? Czy sa podane w Pesos a obok ich wartosc w USD dla tych ktorzy wola zaplacic w dolarach? Jezeli jest opcja platnosci albo peso albo dolar to jest to przeliczane po jakims oficjalnym kursie czy wymyslonym :)? Pytam dlatego, ze mimo iz dolar jest w tej chwili bardzo drogi to peso tez stracilo sporo do niego.

Pozdrawiam :)

Ps. przepraszam za brak Polskich znakow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 17 Mar 2015 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć, nie korzystaliśmy z wielu wycieczek zorganizowanych w Chile, ale na przykład w San Pedro za wycieczkę "astronomiczną" w biurze Spaceobs płaciłem dolarami, a na przykład za lot paralotnią w Iquique można było płacić pesos lub dolarami/euro. Co do kursu wymiany wszędzie były to oficjalne kursy lub mocno zbliżone. Generalnie nie ma problemu z wymianą walut czy płatnościami kartą w najbardziej popularnych miejscach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 17 Mar 2015 04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Ja za wszystkie wycieczki płaciłem w lokalnej walucie. W grudniu ubiegłego roku za 1$ dostałem 610 peso. W San Pedro de Atacama jest sporo kantorów, więc bez problemu wymienisz pieniądze. W zasadzie większość firm w cennikach miała ceny podane w peso, a nie w dolarach. Chyba tylko na Salar de Uyuni ofertę dostaliśmy w dolarach, ale i tak za chwilę babka zamieniła je na peso po normalnym kursie.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 17 Mar 2015 11:28 

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 9
Hej,
Dzieki za informacje. Balem sie, ze np. kwota wycieczki wyrazona w dolarach bedzie stala i niezalezna od kursu lokalnej waluty. Jezeli przeliczaja ja na dolary z lokalnej waluty po kursie w miare aktualnym to nie ma problemu :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 26 Sie 2015 16:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
krzysztof_Peru napisał(a):
Kasia_S napisał(a):
Dzień dobry,
Ze względów czasowych planuję jednak powrót z Buenos do Santiago samolotem. Przeglądam od tygodnia wszystkie możliwe kombinacje i nasuwa mi się jeden wniosek. Dużo bardziej opłacalne ( 600-700 zł ) jest kupno biletu na przelot w dwie strony aniżeli samego powrotnego z BUE do SCL. Czy dobrze myślę , że niestawienie się na ostatni odcinek nie będzie stanowiło problemu ? Mógłby ktoś to potwierdzić ..
Z góry dziękuję , K


Kasia_S: nie bedzie problemu, poza tym na stronie LAN mozesz sie ubiegac o zwrot podatkow/oplat lotniskowych za niewykorzystany ostatni odcinek lotu. Nie bedzie tego duzo, ale zawsze cos: http://www.lan.com/cgi-bin/devoluciones ... ciones.cgi Oczywiscie musisz podac, ze bilet zakupilas w Chile. Kase otrzymasz na swoja karte kredytowa w ciagu paru dni, a LAN bedzie Cie informowal emailowo o rozwoju wypadkow (tzn. ze przyjeli zgloszenie a pozniej kiedy przeleja kase).


mam pytanie o zwrot podatków w Lan chile. Nie było problemów? kiedy i jak to zrobiłeś? i jakiego rzędu to były kwoty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 26 Sie 2015 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Ja po powrocie zadzwoniłam do warszawskiego biura Lan (22-455 38 23) i powiedziałam, że chciałabym odzyskać podatek za niewykorzystany lot - o ile dobrze pamiętam to miły pan przyjął zgłoszenie przez telefon i już nic nie musiałam robić, tylko dostawałam maile informujące o rozwoju wydarzeń.
My za 2 bilety w 2 strony płaciliśmy 136.796 CLP, za niewykorzystany lot powrotny zwrotu dostaliśmy 6,699 CLP za każdy z biletów. Jak kupujesz bilet to masz napisane, ile z tej ceny to podatki - dokładnie to Ci później zwrócą (a przynajmniej u nas tak było).
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#693 PostWysłany: 17 Wrz 2015 19:44 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Kamil napisał(a):
25 XI do 1 XII włącznie jestem w rejonie Atacama z bazą w San Pedro. Będziemy mieć auto i będziemy bez spinki (tzn czy dojedziemy do celu czy nie ma znaczenie drugorzędne) zwiedzać na własną rękę. Jak ktoś któregoś dnia chce dołączyć, to zapraszam, w aucie 2 miejsca są wolne.


@Kamil gdzie udało Wam się dotrzeć samochodem? jak się jeździ po Chile?

chcemy wypożyczyć auto w Calamie i oddać w Santiago, rzućcie okiem pls czy jesteśmy w stanie zrealizować plan osobówką, ew. co odpuścić albo dodać jak już będziemy w rejonie:
Calama - San Pedro de Atacama
Miscanti Lake, Laguna Cejar, Salar de Atacama
Salar de Talar
Chaxa, Geyser del Tatio, Termas de Puritama
Valle de la Luna, Valle de la Muerte
San Pedro de Atacama - Arica y Parinacota
Lauca National Park
przejazd wybrzeżem w stronę Santiago
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 23 Wrz 2015 17:59 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
@ara
Byłeś/łaś już na tej wysokości ? (po wyżej 4000 mnp)

- Miscanti Lake, Geyser del Tatio - ja się tam czułem jak bym wypił półlitrówkę, nie wyobrażam sobie kierować w takim stanie samochodem.

- Calama - San Pedro de Atacama banalna prosta wręcz nudna droga.
- Valle de la Luna, Valle de la Muerte bardzo przyjemna trasa na rower.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#695 PostWysłany: 31 Paź 2017 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 25
Loty: 27
Kilometry: 69 681
@poncz ale może i inni podróżnicy- apropos sprzętu do Torres del Paine

słyszałam, że jest możliwość wypożyczenia w Punta Arenas/Puerto Natales namiotu/karimaty/śpiwora/plecaka do trekkingu. Prawda to? Polecacie? Opłaca się? Przyznam, że w Polsce nie mam takiego sprzętu więc tak czy siak musiałabym go kupić. Ale może jednak bardziej opłaca się wynająć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 31 Paź 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Ostatni raz w TdP byłem pięć lat temu, ale wtedy było możliwe wypożyczenie wszystkiego i w przystępnych cenach. Sądzę, że i obecnie nie będzie z tym problemu.

Możesz znaleźć kilka firm z Puerto Natales i zapytać o ceny wypożyczenia. Tu masz kilka firm: http://www.itorresdelpaine.com/tipo/arriendo-de-equipo/, pierwsze dwie mają maile. Możesz też szukać w google pod hasłem np.: "Puerto Natales alquiler equipo de camping" lub coś w ten deseń.

P.S.
Wypluło mi takie coś na fb: https://www.facebook.com/events/1748192088788502/. Zestaw ma 5 dni dla dwóch osób (namiot, karimaty, śpiwory, kuchenka, garnki) za 55 tyś CPL - około 90 USD. Jeśli to prawda, to cena super. Ale zweryfikuj i napisz kilka maili.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
cirillaaa lubi ten post.
cirillaaa uważa post za pomocny.
 
      
#697 PostWysłany: 09 Lis 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 25
Loty: 27
Kilometry: 69 681
Dzięki!!!

Mam jeszcze jedną sprawę. Przez komplikacje z kampingami firmy Vertice (nikomu nie odpisują, nie odbierają telefonów, z internetu widzę że to problem nie tylko nasz, wrrr) musimy zrobić w Torres krótszą trasę, przez co zostaje nam jakieś 3-5 dni na południu Chile. Pytanie- co radzicie zobaczyć? El Calafate i lodowce, Ziemię Ognistą..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 10 Lis 2017 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Ja bym radziła jakieś treki z Chalten, z pewnością nie samo Calafate. 3 dni na Tierra del Fuego wydaje się mało (szczególnie, że piszesz o Chile, a z Chile musiałabyś się przedostać lądowo do Argentyny co też w obie strony (bo zakładam, że stamtąd wylatujesz) zabierze Ci trochę czasu jeśli stawiasz na autobusy.
Ale jeśli miałabyś 5 dni, to ja wybrałabym TdF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 10 Lis 2017 19:15 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Zupełnie z innej promocji będę w Santiago pomiędzy 19 i 30 listopada. Jak ktoś ma ochotę na jakieś spotkanie na miejscu to się polecam :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group