Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Sie 2022 20:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Było wcześniej i jest opisane tu: https://www.aerlingus.com/travel-inform ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 14 Sie 2022 08:14 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Jak w końcu jest z tym bagażem przy biletach z deską? W regulaminie mają, że podręczny idzie do luku, chyba, że dopłacasz za priorytet, na pokład tylko ten small personal Item.
Ale przy transatlantyckich podręczny na pokład.
Czyli mając loty:
Praga- Dublin 23h stopover
Dublin- Nowy Jork
nadaje od razu w Pradze wszystko i odbieram w Nowym Jorku kolejnego dnia?
Powrót Nowy Jork- Dublin 5h stopover, Dublin Berlin - chcemy odebrac bagaż już w Dublinie i wracamy dalej Ryanair- czyli mówię przy odprawie, że bagaż tylko do Dublina?

Czy odprawiać się online, czy na lotnisku?

Poradźcie. Przekonałam info air lingus i nie jest to jasno napisane. Mimo wielu lotów jesteśmy debiutujący w regularnej linii i na locie łączonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:03 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@bo76 Bagaż podręczny w Pradze wnosisz do samolotu tak jak jest napisane na stronie informacyjnej:

Some customers will have a 10kg carry-on bag with priority boarding included in their booking, please see the list below. If a 10kg bag is included, you must take this on board with you. You will not be permitted to drop this bag off at check-in.
[...]
Infants - Accompanying adult travelling with an infant.
Connections - Customers connecting to/from an Aer Lingus transatlantic flight or a connecting flight with an interline partner.

- Nadając bagaż w Pradze, jest rejestrowany już do USA, pytanie jak będzie przy 23h stopover.
- Na powrocie też chcę nadać bagaż tylko do Dublina i powiedziano mi, że nie powinno być z tym problemu.
- Aby się odprawić samemu przez internet, trzeba zainstalować apkę VERIFLY, która to weryfikuje COVID pass i może też ESTA... Nie wiem na pewno, bo mi się tego nie chciało przechodzić. Na żadnym lotnisku nikt nas nie zapytano o paszporty COVID'owe.
- Wczorajszy A330 do ORD był sold-out. Na dwóch dorosłych i dwójkę dzieci, tylko ja z synem dostaliśmy miejsca obok siebie, przy czym na wejściu do samolotu same stewardesy powiedziały, że drugie dziecko nie może samo siedzieć i pomogły przeorganizować miejsca tak abyśmy siedzieli wszyscy razem.
- Po przejściu pre-clearance w Dublinie, jesteśmy w zasadzie w USA i jest już tylko jeden ubogi sklepik, raczej mało wolnocłowy. Nie zaglądałem do sklepów po stronie "irlandzkiej".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Sie 2022 02:22 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 32
Informacyjnie:
- Miałem bagaż rejestrowany oraz normalnie podręczny
- Odprawa na lotnisku, miejsca obok siebie dla mnie i mojego towarzysza podróży, PRG-DUB pełen, DUB-JFK pełen. Długa kolejka do nadania bagażu w PRG. W DUB sprawniej to szło, więcej okienek otwartych, natomiast potem kolejka do security i kolejka do pre-clearance, to wszystko trwa.
- W Pradze bagaż nadali mi bagaż do Dublina (23h stopover), w Dublinie musiałem go odebrać i na drugi dzień nadać do JFK
- W DUB pre-clearance i wysiadka w JFK bez kontroli jak przy locie domestic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 22 Sie 2022 02:24 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Potwierdzam to, co piszecie. Mieliśmy jeden bagaż 23kg, każdy 10kg i małe plecaczki podręczne. Można, ale nie trzeba nadać bagażu podręcznego.
23h stopover- nie było możliwości nadania od razu bagażu ani nie dostaliśmy biletów na drugi odcinek.
W Pradze mniej sprawnie, niż w Dublinie, w Dublinie przed południem 2h w całości z preclearence.
Lot powrotny mamy w czwartek wieczorem.
W
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Sie 2022 14:02 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
@JIK - gdzie składałeś wniosek o odszkodowanie? Bezpośrednio w linii czy przez pośrednika (jeśli przez pośrednika to jakiego)?

Powrót z JFK 25.08.22 - wylot z powodów technicznych opóźniony o ponad 2h...

Przylot (z 40 minutową walką z otwarciem drzwi) - 7.30/8.10 = planowo 4.55 ...przebukowanie lotu do Berlina na 17.55...nie chcieli nic zmienić jeśli chodzi o lotnisko docelowe...w Berlinie ponad 11h później...w środku nocy:(

Chce składać wniosek o odszkodowanie tylko gdzie?


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 26 Sie 2022 14:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Sie 2022 14:30 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Complaints????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Sie 2022 15:37 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Ja też siedzę i czekam w Dublinie.
I też jestem ciekaw szybkiej i skutecznej ścieżki odszkodowawczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Sie 2022 15:46 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
Wbijaj do mnie na górę przy Burger Kingu- zrobimy zbiorowy pozew:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Sie 2022 16:15 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
@piescirogi
W miasto poszedłem.
A na wspólne manifestowanie niezadowolenia otwartym.
P. S. Sądząc po długości kolejki do obsługi, chyba większość naszego samolotu nie przesiadła się.
Ale za to mieliśmy godzinę lotu gratis. I to nad Grenlandią 🤣
Góra
 Profil Relacje PM off
connexBB lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 26 Sie 2022 16:36 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Ja dziękuję za tą Grenlandię, siedziałem na F, nic nie czułem
Co do claimu to zobaczymy co nam EI odpowie i jakież to nadzwyczajne okoliczności nam przeszkodziły.

Co ciekawe ten Berlin wystartował opóźniony, minęliśmy się z nim podczas kołowania...
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 27 Sie 2022 09:59 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@piescirogi @Laczek Feluś - pisałem claim do Aer Lingu - oczywiście mnie zlali - sytuacja nadzwyczajna.
Pisałem do pośrednika - AirCompensa.com

Cytuj:
Dzień dobry,
Nie podejmiemy się sprawy z uwagi na brak oddziału przewoźnika w Polsce.


W końcu napisałem do https://www.flightrights.ie/ - irlandzki ULC - można tam pisać po otrzymaniu odpowiedzi od linii lub po 6 tygodniach od wysłania skargi do przewoźnika i braku odpowiedzi.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 29 Sie 2022 03:52 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
Dzięki z info...

w naszym przypadku jednak irlandzki ULC nie jest odpowiednią instytucją...

Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 86.25 KiB | Obejrzany 1642 razy ]


Trzeba szukać kogoś z Irlandii lub ewentualnie z UK (tam zawsze konsument ma mocne prawa)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Wrz 2022 19:27 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Mnie flugladen przysłało informację o opóźnionym locie wraz z propozycję dochodzenia swych praw z ich pośrednictwem. Wycenili się na 35% (gdy im się uda, gdy nie - nic nie płacę :)
Póki co czekam na odpowiedź od EI.
Góra
 Profil Relacje PM off
connexBB lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 01 Wrz 2022 20:48 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
U mnie analogiczne zachowanie ze strony Expedi i współpracującego z nią AirHelp...chyba nie ma co liczyć na dobrą wole EI...daj znać co odpowiedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Wrz 2022 12:54 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Leciałem na mulcity JFK i powrót z LAX, aktualnie walczę o zwrot pieniędzy za uszkodzony bagaż i wygląda na to że pójdzie u mnie gładko. Jakby ktoś miał jakieś pytanka to jestem na nie otwarty.

W obie strony loty bez żadnych komplikacji. Miałem literówkę w rezerwacji, której GoToGate nie chciał mi poprawić bez dopłaty 5000 zł, ale na szczęści w Dublinie poprawili mi to za free. W obu transatlantykach na pokładzie serwowali dosyć średni obiad, darmowe przekąski i napoje, na lotach PRG-DUB i DUB-BER wszystko było odpłatne. Internet na pokładzie wyłącznie płatny, nie da się obejść w żaden sposób.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Wrz 2022 13:56 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Właśnie Aer Lingus przyznał mi 110€ rekompensaty za uszkodzenie bagażu i poszło to dosyć bezproblemowo.
Czyli w sumie za moje multi-city z 1000 zł zrobiło się 480, było warto ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Wrz 2022 14:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
480 przy założeniu że ten bagaż był nic nie warty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 09 Wrz 2022 17:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
jaras724 napisał(a):
Właśnie Aer Lingus przyznał mi 110€ rekompensaty za uszkodzenie bagażu i poszło to dosyć bezproblemowo.
Czyli w sumie za moje multi-city z 1000 zł zrobiło się 480, było warto ;)


Kasa już na koncie? Pytam, ponieważ szwagier od marca czeka na przelew za uszkodzony bagaż :shock: :lol: :lol:
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 09 Wrz 2022 18:57 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
@SPLDER kupiony za stówkę 4 lata temu ;)
@JIK niby pieniądze mają przyjść w ciągu 7-10 dni roboczych, dam znać jak wpadną
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group