Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zeus napisał(a):
Noclegi -> noclegi,forum,772
Auta -> transport,forum,773
Sytuacja covid-owa na miejscu -> meksyk-i-czas-covid,774,154008

Bo znowu się zrobi bajżel jak w innych tematach i informacje się pogubią


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 291 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#201 PostWysłany: 19 Kwi 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Czy ktoś próbował zamienić LIS na WAW w przypadku początku podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#202 PostWysłany: 19 Kwi 2021 14:19 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Jak zmieniacie to podawajcie daty wylotow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#203 PostWysłany: 19 Kwi 2021 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
Dodatkowo piszcie czy rezerwacja była robiona bezpośrednio w TAP czy przez OTA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#204 PostWysłany: 19 Kwi 2021 17:13 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
A czy udało się zmienić lotnisko wylotu na WAW komuś, kto lot ma później niż powiedzmy za miesiąc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#205 PostWysłany: 22 Kwi 2021 03:31 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Witajcie,
dostałem info że 16.04 zmienily się zasady na lotach. Nie mogę sie doszukać szczegółów.

Czy ktoś z życzliwego Państwa mógłby dac znac czy na trasie CUNCUN->LISBONA (potem Warszawa) jest potrzebny nadal test PCR?

Mam wylot 24.04 więc muszę już się testować, zatem będę bardzo wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#206 PostWysłany: 22 Kwi 2021 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
O ile mi wiadomo, to nic się pod tym względem nie zmieniło, ale nie mam nic przeciwko temu, by ktoś mnie skorygował.
Mamy lot 23.04, testujemy się jutro (22.04).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#207 PostWysłany: 22 Kwi 2021 16:38 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Dzięki, robiłem dzisiaj testy (22.04) w Amatista.w Playa del Carmen.
Poczekamy na wyniki ale obsługa rewelacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#208 PostWysłany: 22 Kwi 2021 22:20 

Rejestracja: 12 Kwi 2021
Posty: 4
Dostałam dziś od TAP informację o zmianie lotu (powrót z Lizbony 31.05. zamiast 30.05.), co oznacza dobę koczowania na lotnisku. W mailu do kliknięcia przycisk "Confirm or change flights". Bilety zostałe zakupione w MyTrip.
Szczerze mówiąc w takiej sytuacji chciałabym w ogóle zrezygnować z całego lotu i odzyskać pieniądze. Czy ktoś mi podpowie, co najlepiej zrobić i co w ogóle da się zrobić?
Jutro rano będę się kontaktować z MyTrip, ale może ktoś z Was wcześniej odpowie jak się do takiej rozmowy przygotować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#209 PostWysłany: 22 Kwi 2021 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
@whatsername89 czemu dobę koczowania? Lizbona to piękne miasto, warto ten czas poświęcić na pobyt w tym mieście.
W takiej sytuacji (zmiana powyżej 5h) możesz domagać się zmiany terminu podróży, ale anulacja chyba też wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#210 PostWysłany: 23 Kwi 2021 10:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2021
Posty: 4
Dowiedziałam się od MyTrip, że owszem, mogę anulować rezerwację, ale anulowany zostanie tylko odcinek Cancun-Warszawa, bilety w pierwszą stronę pozostają bez zmian. MyTrip tłumaczy to tym, że wylot i powrót są na oddzielnych numerach rezerwacji, ale gdzie tu jest logika? Mam lecieć i nie wracać? :D

Poczekam jeszcze kilka dni, może w wylocie (13.05.) też coś namieszają i będę mogła zrezygnować z całości bez problemu. Póki co dodatkowa doba w Lizbonie totalnie nam nie leży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#211 PostWysłany: 23 Kwi 2021 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
@whatsername89 musisz mieć świadomość że kupując bilety na osobnych rezerwacjach istnieje takie ryzyko - i że sytuacja pierwszej rezerwacji nie ma wpływu na drugą.
To czy zmienią cokolwiek na trasie Warszawa - Cancun to już będzie loteria, chodź wątpię w to. Trzymam kciuki że wszystko się ułoży :) Lecz nadal polecam zwiedzanie Lizbony! :) Lub zmiana wylotu z Cancun na inny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#212 PostWysłany: 23 Kwi 2021 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
@whatsername89 Różne numery rezerwacji czy różne numery zamówienia? Z punktu widzenia OTA to jest różnica...

Jeśli chcesz odzyskać kasę (i uda się Ci anulować rezerwację) to przygotuj się na długie oczekiwanie. W moim przypadku anulacji połączenia TAPu zarezerwowanego przez mytrip, po 3,5 miesiącach użyłem chargebacku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#213 PostWysłany: 23 Kwi 2021 17:12 

Rejestracja: 12 Kwi 2021
Posty: 4
@abelincoln Bilety dla dwóch osób w dwie strony zostały zakupione przez MyTrip, wrzucone do jednego koszyka i opłacone, do tego mam jeden numer zamówienia.

W tym zamówieniu natomiast są dwa numery rezerwacji (jeden na wylot i drugi na powrót). Od OTA dostałam info, że jeżeli TAP dokonał zmiany w jednej z rezerwacji (w tym przypadku powrót), to w przypadku drugiego numeru rezerwacji (wylot) nie ma opcji anulacji, bo te rezerwacje są jakby niezależne od siebie i wylot zostaje bez zmian.

Osobiście nie rozumiem tego, ponieważ bilety zostały zakupione od razu w dwie strony dla dwóch osób i z mojego punktu widzenia dotyczą jednej podróży jako całości, z której powinniśmy móc się wycofać, jeżeli nie zgadzamy się na zaproponowane zmiany. Ewidentnie realia są inne i nie tak logiczne. :)

Czy w takiej sytuacji jest w ogóle sens kontaktować się bezpośrednio z TAPem i próbować od nich uzyskać pomoc w zakresie anulacji całości? Co się stanie, jeśli nie zaakceptuję zmian w wylocie, czy nowy bilet zostanie mi jakoś automatycznie przypisany? Czy to się jakkolwiek kwalifikuje pod chargeback (płaciłam kartą kredytową, nie mam problemu z oczekiwaniem na zwrot)?

Przepraszam, jeżeli coś namieszałam, ale jestem nowicjuszem jeśli chodzi o podróżowanie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#214 PostWysłany: 23 Kwi 2021 22:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
To jest urok rezerwowania przez agencje. Trzeba się liczyć z niespodziankami. Cena była niska, gdyż OTA wyszukała 2xOW, więc linia nie musi i pewnie nie uwzględni zmian na drugiej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#215 PostWysłany: 23 Kwi 2021 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
@whatsername89 Z punktu widzenia linii jest to: a. bilet zakupiony przez OTA b. dwie osobne rezerwacje. Więc jest bardzo mało prawdopodobne byś cokolwiek uzyskał od linii lotniczej (aczkolwiek nie takie rzeczy widzieli radzieccy naukowcy).

Natomiast nie daj się posyłać na drzewo przez mytrip - u nich masz jeden numer zamówienia i (w teorii) nie powinno Cię interesować jak oni to skonstruowali. Natomiast po kilku kontaktach z ichnieszym supportem mogę przewidywać, że będziesz przełączany od jednego konsultanta do drugiego, potem do trzeciego - trzeci poprosi o chwilkę oczekiwania by porozmawiać z przełożonym - i dziwnym trafem rozmowa się rozłączy. A przynajmniej tak wygladały moje ostatnie 3 rozmowy z nimi...
Taki urok korzystania z OTA. :D

Jeśli chodzi o chargeback - zawsze możesz spróbować. Jeśli masz napisane w mailu że możesz anulować rezerwację i opiszesz próby zrobienia tego, to może - ale tylko może - visa\mastercard to zaakceptuje. Masz coś do stracenia tutaj?
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#216 PostWysłany: 04 Maj 2021 16:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Po 4:30h na telefonie mam i ja zmianę z LGW na WAW :shock: :twisted:
Bilety kupione na stronie TAP, moja zmiana rozkładu wynosiła ponad 24h w obie strony, loty na połowę czerwca.
Krótka instrukcja:
1) dzwonicie +351211234400
2) wybieracie 2, 2, 3, 1
3) mówicie że dzwonicie odnośnie rezerwacji xyz, weryfikujecie tożsamość po nazwiskach pasażerów/dniach lotów/numerze programu milowego/danych kontaktowych, mówicie że była zmiana lotu w związku z którą prosicie o zmianę miejsca wylotu na Warszawę, słuchacie muzyczki, szukacie z konsultantem możliwych dat, słuchacie muzyczki, potwierdzacie nowe daty i godziny lotów, słuchacie muzyczki, konsultant potwierdza zmianę, świętujecie
Podczas całego procesu wielokrotnie następuje samoistne rozłączenie na każdym możliwym etapie lub przełączają Was do osoby która nigdy nie odbiera - proces opisany powyżej przeprowadzacie aż do skutku (u mnie 5 razy).
Powodzenia :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#217 PostWysłany: 04 Maj 2021 16:52 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
A kiedy miałeś lecieć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#218 PostWysłany: 04 Maj 2021 17:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
15 czerwca także za trochę ponad miesiąc, ale chyba termin lotu nie interesował nikogo zbytnio
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#219 PostWysłany: 04 Maj 2021 18:37 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Dostałeś potwierdzenia mailowe? U mnie w cmt widać zmiany ale nie dostałem maila z amadeusa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#220 PostWysłany: 04 Maj 2021 21:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Tak, po ok 20min, ale zostałem poinformowany że do 24h może zająć wystawienie nowego biletu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 291 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group