Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Gru 2019 00:44 

Rejestracja: 12 Lis 2019
Posty: 27
witam.

mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z was, był może na wycieczce po kalifornii z rainbow tours. wycieczka nosi azwę california dreams. Czy może ktoś podac hotle w którym sa noclegi ? w biurze podróży nie chcą mi podać, mówiąc, że to sie okaże dopiero na miejscu, ale przeciez nie wydaje mi się, aby na wariata szukali noclegu. Nawet jak wybierają ad hoc z pewnych opcji to są max dwa noclegi do wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Gru 2019 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Na takie wyprawy, rzadko kto z tego forum, lata z biurem podróży (BP)
Co do noclegów, BP nie szukają na wariata, ale mają sprawdzone i porezerwowane hotele, być może z opcją zamiany. Szczerze wątpię aby podali Ci konkrety.
Taka rada - za wycieczkę z BP zapłacisz mniej więcej dwukrotność kwoty za którą sam byś zorganizował sobie wycieczkę. ZASTANÓW SIĘ NAD SAMODZIELNOŚCIĄ.
Dwie osoby - 17.800 PLN
Program zwiedzania 360USDx2x4PLN - 2.880 PLN
Obiady i kolacje, napoje - 60USDx10x4PLN - 2400 PLN
RAZEM - 23.000 PLN
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Więc prosto licząc 3x drożej wyjdzie niż samemu jadąc, ciągle się dziwię kto na takie wycieczki jeździ?, w dzisiejszych czasach przy użyciu smartfona kupi się loty, hotele, auto, a nawet atrakcje na miejscu, wszystko leżąc wygodnie w łóżku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Gru 2019 10:33 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jeżdżą osoby, które np. nie znają języka i samodzielne wynajęcie samochodu czy kupno biletów na autobus/pociąg za granicą będzie przerastało ich możliwości.
Jeżdżą osoby, którym po prostu nie chce się bawić w samodzielne rezerwacje iluś tam hoteli, przejazdów, atrakcji, może po prostu wolą wsiąść do podstawionego przez biuro podróży busa, posłuchać przewodnika i nie myśleć o niczym innym, tylko cieszyć się wyjazdem. Mało tu było informacji w relacjach o różnych zdarzeniach, które się czasem dzieją i psują misternie ułożony plan indywidualnego wyjazdu? Z biurem podróży takie ryzyko jest zminimalizowane.

Sam nigdy na wyjazdy zorganizowane nie jeździłem i nie będę jeździł, ale nie dziwię się osobom, które to robią, a tym bardziej ich nie potępiam. W końcu biura podróży też na czymś muszą zarabiać, a tak, to zawsze interes się kręci i jakaś mała kontrybucja do PKB też jest. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Gru 2019 11:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Każdy jeździ tak jak lubi. Jedni chcą sobie sami wszystko ogarnąć, inni wolą być wygodni.
Co do języka, ja bardzo słabo ogarniam angielski, ale nie przeszkadza mi to w organizacji lotów, hotelów, wynajęciu auta, ogarnięcia tematu w restauracji, stacji kolejowej, sklepie. Według mnie to jest tak jak z kupnem auta. Jeden wybiera serwis i kupuje nowe, inny szuka wśród aut używanych.
Ważne aby jeździć i to samo dotyczy wyjazdów.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Gru 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
a ja jeździłem z bp na objazdówki, co prawda dawno temu, kiedy nie było takich możliwości jak dziś, ale czasami się opłacało, jak chociażby z rainbowtours na safari w Kenii, na miejscu było drożej i gorzej, kupiłem u nich, albo z itaki do Wenezueli, i nikomu nie zabraniam kupowania dzisiaj jak ktoś lubi bezsensu tracić swoje ciężko zarobione pieniądze, ale takie tematy to nie na tej stronie i tym forum, tu ma być za free (przynajmniej w teorii), sg temu niestety przeczy,
a co do hoteli na trasie to są to bardzo przeciętne hoteliki i czasami poniżej standardu przeciętnego, nie mówić już o oczekiwaniach ludzi którzy zapłacili majątek za wycieczkę
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Gru 2019 23:38 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Popytaj może na grupach Fb. Tutaj to wszyscy raczej sami ogarniamy wyjazdy :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Gru 2019 20:47 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 6
Zdarza mi się jeździć z biurami podróży, w tym z Rainbow i nie uważam, żebym przepłacała, wręcz czasem oszczędzam. W niektórych krajach jeśli samemu ktoś chce sobie zorganizować objazd to musi np. wynająć kierowcę, przewodnika itp, jak na przykład w Wietnamie czy w wielu miejscach w Afryce, a wtedy koszty rosną. Wyjazdy do takich krajów jak Maroko, Egipt czy Tunezja realizuję tylko z BP. Jeśli chodzi o standard hoteli to najczęściej zależy to od kraju, czym jest tańszy, tym standard hotelowy wyższy. Biura też mają jakiś limit ceny, jeśli hotel w stosunkowo wysokim standardzie w danym kraju kosztuje 500 zł za osobę za noc to wiadomo, że ten standard będzie troszkę niższy. Z resztą nikt organizując sobie samemu wyjazd nie oszczędzi, bookując hotele w wysokim standardzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Daska napisał(a):
Jeśli chodzi o standard hoteli to najczęściej zależy to od kraju, czym jest tańszy, tym standard hotelowy wyższy

Próbuje zrozumieć i nie mogę, możesz jaśniej?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
OT.
A ja zrozumiałem, chyba ;)
Wg @Daska biura podróży planują w budżecie różnych wycieczek podobną kwotę na nocleg, w biedniejszym kraju wystarcza to na hotel ***, w Szwajcarii na hostel.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
wynająć kierowcę, przewodnika w Wietnamie, !? chyba jakieś żarty, idziesz do biura, które jest na każdym rogu i kupujesz wycieczkę 5x taniej niż zorganizuje biuro w Polsce, podobnie w Maroku, Egipcie czy Turcji
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Gru 2019 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
W Turcji byłem na tej samej wyciecze, jeep safari, z lokalnego biura jak ci i z Rainbowa czy innej Itaki. Nie na takiej samej, na tej samej. Jechaliśmy tym samym autobusem, mieliśmy takie samo ubezpieczenie, jeździliśmy tymi samymi terenówkami, to samo jedliśmy w tej samej jadłodajni.

Różnice były dwie:
1. ja kupiłem w biurze za rogiem prowadzonym przez Polkę w Turcji, oni na spotkaniu z rezydentem w hotelu.
2. ja zapłaciłem jakieś 20 Euro, oni po 50 E.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Sty 2020 22:23 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 6
eskie napisał(a):
Daska napisał(a):
Jeśli chodzi o standard hoteli to najczęściej zależy to od kraju, czym jest tańszy, tym standard hotelowy wyższy

Próbuje zrozumieć i nie mogę, możesz jaśniej?



Wietnam, Tajlandia, Indonezja - tanie kraje, a więc standard hotelu na przeciętnej objazdówce będzie wyższy. Islandia, Norwegia, Holandia - drogie kraje - za te same pieniądze standard hotelu będzie niższy, bo gdyby biuro chciało zakwaterować swoich klientów na wyższym poziomie to nikt by tej wycieczki nie kupił, bo po prostu byłaby za droga. Przerabiane własnym doświadczeniem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Teraz rozumiem co chcesz przekazać. A jak szacujesz standard hoteli?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Sty 2020 22:41 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 6
-- 02 Sty 2020 21:34 --

kostek966 napisał(a):
wynająć kierowcę, przewodnika w Wietnamie, !? chyba jakieś żarty, idziesz do biura, które jest na każdym rogu i kupujesz wycieczkę 5x taniej niż zorganizuje biuro w Polsce, podobnie w Maroku, Egipcie czy Turcji


Wietnam to mój stały punkt więc przerobiłam już wszystkie możliwe opcje. Wycieczki w biurach lokalnych w Wietnamie mają to do siebie że niestety często odbywają się z opóźnieniem kilkugodzinnym, a program znacznie odbiega od tego co jest obiecane. Zdarzyło mi się także dwa razy, że wykupiona wycieczka się nie odbyła.

Problem zaczyna się wtedy, kiedy ma się napięty grafik albo jedzie się na przykład z dziećmi, rodziną, grupą osób i nie ma się ochoty na wietnamskie zagrywki w stylu wysadzanie 5 km przed miastem żeby potem można było za 30 zł kupić moto taxi do centrum. Moja mama by tego nie zniosła ;) Jeśli ma się bardziej sprecyzowane indywidualne plany zwiedzania to wycieczki w lokalnych biurach też odpadają.

Poza tym polegając na lokalnych biurach i lokalnym transporcie autobusowym można dostać... no nie powiem czego ;) Raz sobie zafundowałam taki backpacking w stylu wietnamskim, nigdy więcej. Objazdówka z Rainbow była dla mnie najprzyjemniejszym doświadczeniem Wietnamu, bo 90% mojego czasu nie zajmowałam się zastanawianiem nad tym, czemu nasz autobus kręci się po mieście przez 2 godziny, zabierając pasażerów, kiedy powoli robi się ciasno i spóźnię się zaraz na lot krajowy - po prostu cieszyłam się Wietnamem :)

-- 02 Sty 2020 21:41 --

eskie napisał(a):
Teraz rozumiem co chcesz przekazać. A jak szacujesz standard hoteli?


Ogólnie? Zazwyczaj w biurach jest podanych standard hotelu na objeździe, ale wiadomo, że gwiazdki mają nieco inne znaczenie w zależności od kraju. Zwykle patrzę na ceny podstawowych produktów w danym kraju, ceny w restauracjach, na hotele o różnym standardzie i to mi daje już jakiś ogląd.


Ostatnio podbity przez Daska, 02 Sty 2020 22:41
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group