Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 20 Lut 2018 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
W kierunku AMS-MEX, jeśli podstawią dziewiątkę to brać 26 rząd. Gwarancja miejsca na nogi w takiej ilości, że mozna by się nawet położyc :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#242 PostWysłany: 21 Lut 2018 00:44 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Zjadacz napisał(a):
Odprawa przeszła bez problemu, 24h przed, miejsca były przydzielone ale istniała możliwość zmiany, dosc sporo było zaklepanych

A tak wyglądają moje zakupy dla lokalsów (dorzuciłem jeszcze pasty do zębów, ostatecznie 1/3 plecaka mi to wypełniło ), człowiek nie zbiednieje a sprawi komuś radość


Zamiast kupować prezenty lepiej zostawić sobie kasę na "extra" wydatki, czyli naciąganie. Kasowali za wszytko za co mogli i często kręcili, taksówki często droższe niż w PL i czasem mawet nie chcieli negocjować ceny tylko czekali na turystów z bogatszych krajów. Nie jestem pewny czy za takie nastawienie do turystów taka pomoc im sie należy. Owszem spotkałem sporo życzliwych ludzi ale to jednak mniejszość. Dla większości byliśmy jednak chodzącym potrefelem. Zawiedziony specjalnie nie jestem bo było to wszytko opisywane wcześniej i dlatego niespecjalnie poczuwałem się do robienia prezentów, co najwyżej cukierki dla dzieciaków ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#243 PostWysłany: 21 Lut 2018 02:09 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Nie bede nikogo przekonywał do „prezentów”’, oczywiście w głównych turystycznych miastach jest po części tak jak piszesz, ale wystarczy zatrzymać sie w jakiejś mniejszej miejscowości by zobaczyc ze ludzie nie myślą w ten sposób zupełnie ;)

My zatrzymaliśmy sie w kilku wioskach podczas podróży zeby rozdać to co mieliśmy ;)

Pozdr z Trynidadu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 21 Lut 2018 10:24 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Drobne prezenty są OK, nas nic nie kosztują, a ocieplają relacje. Przypomnę, że oni tam średnio zarabiają równowartość słownie stu złotych, a zaopatrzenie w podstawowe towary jest bardzo słabe. Będą się cieszyć ze wszystkiego: długopisu, balonika, cukierka, hiszpańskojęzycznej gazety, którą za darmo dostaniecie na pokładzie Aeromexico. Tylu życzliwych ludzi to ja dawno nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#245 PostWysłany: 21 Lut 2018 10:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Tylu życzliwych ludzi to ja dawno nie widziałem.

Ja również - życzliwych, pomocnych, radosnych i zadowolonych z życia.
Góra
 Profil Relacje PM off
almukantarant lubi ten post.
 
      
#246 PostWysłany: 21 Lut 2018 11:45 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Ogólnie dostali od Fidela prikaz, że mają łupić wszystkich na kasie niemiłosiernie. Ci co świadczą usługi są bezlitośni, nawet negocjować się nie da. Ale ogromna większość to ludzie życzliwi, pomocni, a to że oczekują wdzięczności to normalne przy tej nędzy...przykład - spadł mi łańcuch z rowerka i tak się zaklinował że masakra...prawie natychmiastowa pomoc lokalsa, trochę pogmerał, wyrwał na siłę, upaćkany niemiłosiernie...jak mu nie dać gifta...poszedł 1 CUC i gitara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 21 Lut 2018 11:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Ogólnie dostali od Fidela prikaz, że mają łupić wszystkich na kasie niemiłosiernie. Ci co świadczą usługi są bezlitośni, nawet negocjować się nie da
.
Co Ty chłopie za bzdury wypisujesz???
Góra
 Profil Relacje PM off
tomwie lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 21 Lut 2018 12:50 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
To info od Kubańczyków, a jak myślisz po co dwie waluty? I porównaj ceny za mieszkanie (o hotelach wspomnę), taksówki itd. choćby z tymi w Pl...


Ostatnio edytowany przez pajacyk, 21 Lut 2018 12:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 21 Lut 2018 12:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Daj spokój, nie wypisuj głupot...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 21 Lut 2018 12:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Poziom dyskusji...brak słów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 23 Lut 2018 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Była petarda Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#252 PostWysłany: 23 Lut 2018 13:38 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Czy te kropki w prawym górnym rogu to desant amerykański lądujący na kubańskiej plaży? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 01 Mar 2018 12:07 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
też w końcu wybraliśmy się na Cayo Santa Maria, tu polecam podejść na plażę hotelu Valentín Perla Blanca i zagadać z obsługą, za 100 pln [na 4 os.] mieliśmy przez 5h leżaki, open bar oraz hamburgery :) [w ramach tipa, poza protokołem]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 01 Mar 2018 12:42 

Rejestracja: 28 Mar 2013
Posty: 19
@Zjadacz

Byłem akurat w tym hotelu i zastanawiałem się co tak szybko hamburgery i mohito schodzą w barze przy plaży ;-)

Hotel mogę polecić. Cena w miarę rozsądna, trochę za dużo ludzi jak na mój gust ale plaża jak z folderów rekompensuje wszystkie minusy.

Kanadyjczycy rozwijali mój polski kompleks, że w hotelach ALL zawsze robimy największą wiochę. Nieprawda - są od nas lepsi. A że był to hotel w opcji Adults Only to nie trzeba było się krępować szczeniaków własnych i obcych i można było pić od rana. Czułem się niezmiernie głupio od czasu do czasu podchodząc do baru po kubeczek piwka lub drinka. Wszyscy, ale to dosłownie wszyscy przyjechali do hotelu z własnymi bidono-termosami o pojemności min. 2 litrów, które to ochoczo uzupełniali płynami w barze, mniej więcej raz na pół godziny.

To się nazywa dbać o stałe nawodnienie organizmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:06 

Rejestracja: 22 Cze 2017
Posty: 10
Z praktycznych informacji warto jest wiedzieć, że od stosunkowo niedawna nie trzeba podczas tranzytu w Meksyku odbierac bagażu i nadawać go ponownie na kolejny lot.
Walizkę odbiera sie dopiero na lotnisku docelowym, więc problem z głowy :-)

Odnośnie lokalsów i ich podejścia, prawdą jest to, że bezlitośnie skubią turystów z kasy, ale dla wielu z nich to jedyna możliwość zarobku, więc jadąc tam trzeba sie liczyc z tym, że będziemy łatwym celem... Tez sama zmęczyłam się tym, że wręcz wymagają napiwku za każdą jedną pierdołę, przede wszystkim dlatego, że w niektórych przypadkach miałam do czynienia z ludźmi którzy robili cos całkowicie bezinteresownie i wolałam odwdzięczyć sie im za uczciwość i właśnie tą bezinteresownośc... Przede wszystkim dużo takich sympatycznych i serdecznych osób spotkałam w biedniejszych okolicach, gdzie faktycznie dostęp do podstawowych środków do życia jest ograniczony. Ci ludzie nie chcieli ode mnie ani grosza, ale ucieszyło ich właśnie coś tak banalnego jak mydło.

Sama widziałam jak za włożenie plecaka do luku autobusów Viazul w zależności od tego kto podchodził kasowali różnie (1 CUC, 2 CUC, 5 CUC). Być może dla Francuza 5 CUC tipa to żaden pieniądz, ale przy moich zarobkach to duża kwota, więc myślę, że tipowanie w CUPach to zawsze jakas alternatywa za usługi za które uważałam, że wcale nie powinni dostac nic tak naprawdę.

Przyznaje, że znajomość języka hiszpańskiego pomaga dużo, zarówno w kwestii głębszych rozmów z lokalsami, poznania ich tadycji, kultury i przede wszystkim punktu widzenia, ale również przydaje się do tego żeby sprawnie negocjować i pokazać, że nie tak łatwo nas zrobić w bambuko ;-) Także polecam liznąć przynajmniej jakies podstawy hiszpańskiego przed podróżą.

Co do plażowania, jak ktoś chce dziko, rajsko i nie turystycznie to polecam Cayo Jutías przy okazji pobytu w Viñales.

Chwała osobom, które rozpisały szczegóły odnośnie przejazdów miejskimi autobusami w Hawanie!
Przede wszystkim trasa na lotnisko była niezmiernie użyteczna :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Odnośnie lokalsów i ich podejścia, prawdą jest to, że bezlitośnie skubią turystów z kasy, ale dla wielu z nich to jedyna możliwość zarobku, więc jadąc tam trzeba sie liczyc z tym, że będziemy łatwym celem... Tez sama zmęczyłam się tym, że wręcz wymagają napiwku za każdą jedną pierdołę,

Mam ABSOLUTNIE PRZECIWNE doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#257 PostWysłany: 07 Mar 2018 17:07 

Rejestracja: 22 Cze 2017
Posty: 10
Lucky you ;-)

W jakimkolwiek miejscu na świecie jednego okradna a drugiego nie, jeden sie zatruje jedzeniem a drugi nie, od jednego będą wymagac tipa a od drugiego nie.

Ile osób tyle doswiadczeń... Ja przeszłam przez to w 1 osobie, wielokrotnie musialam reklamowac "przypadkowo" źle wydana resztę, widziałam i słyszałam (mówię po hiszpańsku) jak próbują oszukiwac innych turystów...


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Mar 2018 17:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:12 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Na lotnisku w Hawanie zabrałem walizkę z paska i wpadłem na odkrywczy pomysł, że zerwę sobie zawieszkę bagażową, to mi się później nie będzie niepotrzebnie majtać. I tak drobny ruch trwający sekundę przerodził się w ponadgodzinne utkwienie na lotnisku. Okazało się, że bez tej cennej zawieszki nie da rady bezproblemowo wyjść ze strefy przylotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group