Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Praga 1-2 kwietnia
#1 PostWysłany: 24 Mar 2017 10:40 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
Cześć,
Wspólnie z znajomym wybieramy się do Pragi na weekend 1-2 kwietnia. Wyjazd w sobotę wcześnie rano z okolic Katowic/Rybnika/Gliwic ( miejsce do uzgodnienia) powrót w niedzielę w godzinach późno wieczornych.

Mamy nocleg blisko centrum Pragi ( pokój 2-os 130 zł ze śniadaniem ).
Ktoś chętny na wspólny przejazd lub zwiedzanie ? :) 2 miejsca w samochodzie wolne.
Jeśli tak - aktywnaturystka@gmail.com :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#2 PostWysłany: 24 Mar 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Zbłądziłaś ;) Wszyscy są wtedy w Budapeszcie :)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#3 PostWysłany: 24 Mar 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
O przepraszam , ja jestem w Rzymie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Praga 1-2 kwietnia
#4 PostWysłany: 24 Mar 2017 15:13 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
Też bym chciała być wtedy w Rzymie :)

MaPS napisał(a):
Zbłądziłaś ;) Wszyscy są wtedy w Budapeszcie :)


Budapeszt ? Podasz jakieś bardziej szczegółowe info ? :)
Zawsze można zmienić kierunek podróży :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 25 Mar 2017 08:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#5 PostWysłany: 24 Mar 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
aktywna_turystka napisał(a):

Też bym chciała być wtedy w Rzymie :)


Do zrobienia, musicie wyjechać w piątek wieczorem, jak nie będziecie marudzić, to na lunch prawdziwa pizza.
Lub szybciutko jakieś bilety przytulić ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#6 PostWysłany: 24 Mar 2017 15:28 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
aktywna_turystka napisał(a):
MaPS napisał(a):
Zbłądziłaś ;) Wszyscy są wtedy w Budapeszcie :)


Budapeszt ? Podasz jakieś bardziej szczegółowe info ? :)
Zawsze można zmienić kierunek podróży :)

Proszę :)
zlot-f4f-budapeszt2017-zapisy-lista-informacje,1592,107031
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#7 PostWysłany: 24 Mar 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@‌aktywna_turystka‌

Impreza na ponad stówę się zapowiada, jeszcze możesz się nawrócić.
A @‌BrunoJ‌ nie słuchaj, On zazdrości, bo też chciałby być w Budapeszcie :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Praga 1-2 kwietnia
#8 PostWysłany: 24 Mar 2017 15:40 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
Przemyślę dziś kwestię nawrócenia : )
Chociaż widzę, że zapisy były do 20 marca..


Ostatnio edytowany przez michzak, 25 Mar 2017 08:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#9 PostWysłany: 24 Mar 2017 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
MaPS napisał(a):
A @‌BrunoJ‌ nie słuchaj, On zazdrości, bo też chciałby być w Budapeszcie :D

Oczywiście że chciałbym, ile razy można ruiny oglądać. Nawet wstępnie wyszukiwałem jakieś połączenia z Rzymu do Budapesztu na weekend. Ale karkołomność takiego przedsięwzięcia sprawiła, że ostatecznie odpuściłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#10 PostWysłany: 24 Mar 2017 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
MaPS napisał(a):
@‌aktywna_turystka‌
Impreza na ponad stówę się zapowiada, jeszcze możesz się nawrócić.

Kolega @MaPS ma racje, ja mialem w planach leciec do Reykjaviku i zamienilem na Budapeszt. ;)
A tak szczerze mowiac, szkoda ze kolegi @BrunoJ nie bedzie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#11 PostWysłany: 24 Mar 2017 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Kiedyś musi się udać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#12 PostWysłany: 26 Mar 2017 10:14 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
Praga zarezerwowana ! ;)
Nawrócenia nie będzie.. ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#13 PostWysłany: 26 Mar 2017 10:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
aktywna_turystka napisał(a):
Nawrócenia nie będzie.. ; )

Może następnym razem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#14 PostWysłany: 26 Mar 2017 11:55 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
aktywna_turystka napisał(a):
Cześć,
Wspólnie z znajomym wybieramy się do Pragi na weekend 1-2 kwietnia. Wyjazd w sobotę wcześnie rano z okolic Katowic/Rybnika/Gliwic ( miejsce do uzgodnienia) powrót w niedzielę w godzinach późno wieczornych.

Mamy nocleg blisko centrum Pragi ( pokój 2-os 130 zł ze śniadaniem ).
Ktoś chętny na wspólny przejazd lub zwiedzanie ? :) 2 miejsca w samochodzie wolne.
Jeśli tak - aktywnaturystka@gmail.com :)


Hej
A czy wyjazd musi być autem ?
Z Kce, Rybnika macie naprawdę super połączenia pociągiem ewentualnie dojazd do Ostrava Svinov A1 (bez poplatku Bo nie wszyscy wiedzą że ten odcinek jest bezplatny) auto na parkingu i dalej LE, CD cena za osobę około 230_250 koron,a w Pradze auto się nie przydaje nawet jak noclegi dalej od centrum to i tak bez problemu się dojedzie nie wspominając już ze kierowca zawsze tylko obserwuje "pijaków".
Chętnie bym się wybrał ale termin nie ten (jedziemy w maju ) .
Jak już Byłaś to Wiesz jak w , po Pradze sie jeździ autem jak nie Byłaś to zastanów się raz jeszcze nad wyjazdem autem , jak Masz jakieś pytania to chętnie odpowiem,podpowiem co i jak .
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#15 PostWysłany: 26 Mar 2017 12:24 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
kewatkO napisał(a):
aktywna_turystka napisał(a):
Cześć,
Wspólnie z znajomym wybieramy się do Pragi na weekend 1-2 kwietnia. Wyjazd w sobotę wcześnie rano z okolic Katowic/Rybnika/Gliwic ( miejsce do uzgodnienia) powrót w niedzielę w godzinach późno wieczornych.

Mamy nocleg blisko centrum Pragi ( pokój 2-os 130 zł ze śniadaniem ).
Ktoś chętny na wspólny przejazd lub zwiedzanie ? :) 2 miejsca w samochodzie wolne.
Jeśli tak - aktywnaturystka@gmail.com :)


Hej
A czy wyjazd musi być autem ?
Z Kce, Rybnika macie naprawdę super połączenia pociągiem ewentualnie dojazd do Ostrava Svinov A1 (bez poplatku Bo nie wszyscy wiedzą że ten odcinek jest bezplatny) auto na parkingu i dalej LE, CD cena za osobę około 230_250 koron,a w Pradze auto się nie przydaje nawet jak noclegi dalej od centrum to i tak bez problemu się dojedzie nie wspominając już ze kierowca zawsze tylko obserwuje "pijaków".
Chętnie bym się wybrał ale termin nie ten (jedziemy w maju ) .
Jak już Byłaś to Wiesz jak w , po Pradze sie jeździ autem jak nie Byłaś to zastanów się raz jeszcze nad wyjazdem autem , jak Masz jakieś pytania to chętnie odpowiem,podpowiem co i jak .
Pozdrawiam.


Hej, Wiem, że mamy dosyć dobry dojazd pociągiem : ) Sprawdziłam wszystkie opcje.. Pod względem czasowym samochód jest najlepszą opcją - można dostosować czas zwiedzania do siebie a nie do tego o której wyjeżdża pociąg czy autobus. Poza tym jeśli chodzi o koszty to po sprawdzeniu cen biletów ( Polski Bus lub pociąg z Bohumina) i tak wychodzi taniej na własną rękę. Do granicy mam jakieś 20 km i od razu wjazd na autostradę :)
Byłam już autem w Pradze służbowo i nie narzekam ( nie gorzej niż w Warszawie czy innym dużym polskim mieście :)
Parking pod hotelem darmowy poza tym nie każdy wyjazd na weekend musi być "pijący" :P Podczas każdego wyjazdu zostawiamy auto w jednym miejscu i poruszamy się komunikacją.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#16 PostWysłany: 26 Mar 2017 14:57 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Hej
Jeżeli auto zostaje na parkingu i to darmowym to nie ma o czym dyskutować , myślałem że chcecie autem jeżdzić po Pradze, po za tym faktycznie jadąc autem zawsze ma się więcej możliwości zwiedzania i oczywiście nie ogranicza nas czas odjazdów pociągu, autobusu itd.
Czy jest taniej to już kwestia dyskusyjna mi zawsze wychodzi taniej pociąg bo tylko nim jeżdzimy (1 raz byliśmy autem i wystarczy ) a kupując bilety odpowiednio wcześniej to można je kupić i za 20kilka złotych/osoba (pociąg Ostrava-Praga bo auto zawsze zostawiamy w Ostravie przed stacją) więc ni jak ma się to do auta gdzie sam koszt paliwa t/p to jest około 100_110 złotych + vinieta na autostradę (nawet jak kupiona na rok ale zawsze płatna).
I Oczywiście nie każdy wyjazd trzeba pić ( ja akurat nie jestem pijacy,góra 1 ,2 piwka ) ale czasami trzeba oglądać tych co piją i jeżeli tylko piją to ok ,gorzej jak póżniej rozrabiają.

Jak nie Byłaś to polecam w Pradze restaurację Vytopna,super zabawa,ceny ok a i widoki za oknem też fajne .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#17 PostWysłany: 27 Mar 2017 08:37 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
kewatkO napisał(a):
Hej
Jeżeli auto zostaje na parkingu i to darmowym to nie ma o czym dyskutować , myślałem że chcecie autem jeżdzić po Pradze, po za tym faktycznie jadąc autem zawsze ma się więcej możliwości zwiedzania i oczywiście nie ogranicza nas czas odjazdów pociągu, autobusu itd.
Czy jest taniej to już kwestia dyskusyjna mi zawsze wychodzi taniej pociąg bo tylko nim jeżdzimy (1 raz byliśmy autem i wystarczy ) a kupując bilety odpowiednio wcześniej to można je kupić i za 20kilka złotych/osoba (pociąg Ostrava-Praga bo auto zawsze zostawiamy w Ostravie przed stacją) więc ni jak ma się to do auta gdzie sam koszt paliwa t/p to jest około 100_110 złotych + vinieta na autostradę (nawet jak kupiona na rok ale zawsze płatna).
I Oczywiście nie każdy wyjazd trzeba pić ( ja akurat nie jestem pijacy,góra 1 ,2 piwka ) ale czasami trzeba oglądać tych co piją i jeżeli tylko piją to ok ,gorzej jak póżniej rozrabiają.

Jak nie Byłaś to polecam w Pradze restaurację Vytopna,super zabawa,ceny ok a i widoki za oknem też fajne .


Jednak wybór padł na pociąg ; ) Wprawdzie cenowo nie ma szału 2 os/220 zł w dwie strony ale 3h w drodze z Bohumina zachęciło : )
Dzięki za polecenie knajpki : )
Jeśli ktoś chętny na wyjazd zapraszamy ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#18 PostWysłany: 27 Mar 2017 09:06 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
No ale to ile wydałaś na pociąg zależy już od twoich chęci.
Leo Express ma obecnie z Ostrawy bilety w cenach rzędu 25-45 zł za osobę w jedną stronę, jeśli nadal mowa o podróży tam 1.04. a powrocie 2.04. No i przy zakupie biletu w dwie strony oszczędzasz 20% ceny powrotnego, czyli by wyszedł tak do 35 zł za osobę
No ale zawsze można jechać Pendolino, biznesem a nawet wziąć auto do pociągu ("autovlak" 1x dziennie).
Wszystko zależy od priorytetów.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#19 PostWysłany: 03 Kwi 2017 08:01 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Tak z ciekawości ,
Jak już wrócicie to skrobnij jak/czym Jechałaś/liście i jak było po pogoda chyba dopisała.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga 1-2 kwietnia
#20 PostWysłany: 04 Kwi 2017 11:42 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 28
kewatkO napisał(a):
Tak z ciekawości ,
Jak już wrócicie to skrobnij jak/czym Jechałaś/liście i jak było po pogoda chyba dopisała.
Pozdrawiam.


Ostatecznie pojechaliśmy pociągiem - Pendolino z Bohumina w 3h w Pradze bezproblemowo (w Pradze o 10:22 powrót w niedziele o 17:37 : ) Nocleg mieliśmy w hotelu nie daleko centrum warunki idealne za małe pieniądze.
Pogoda marzenie - w sobotę ciepło w niedzielę z rana lekki deszczyk ale później słonecznie :) temperatura 25 stopni.
W sobotę Stare miasto, Wyszehrad, Tańczący dom, Mosta Karola i noc nad Wełtawą. W niedziele oczywiście most Karola, Mala Starna, Petrin. To tak z najważniejszych bo nie sposób wymienić wszystkiego : ) Knedliczki zjedzone! Nogi bolą kilometrów sporo zrobione ale zadowolenie jest :)

Załączniki:
10d2b40e-cdab-4bee-b73a-4eddba11acfe.jpg
10d2b40e-cdab-4bee-b73a-4eddba11acfe.jpg [ 187.25 KiB | Obejrzany 1281 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group