Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pierwsza podróż
#1 PostWysłany: 19 Paź 2019 01:51 

Rejestracja: 14 Paź 2019
Posty: 7
Loty: 2
Kilometry: 3 002
Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy raz na tym forum jak również pierwsza podróż samodzielna.
Dotychczas zagranicę zwiedzałem jedynie podczas pracy zarobkowej, nie miałem okazji korzystać z transportu lotniczego i nie wiem jak go zniosę.

Doszedłem do wniosku że chciałbym spróbować i przeżyć w końcu jakaś przygodę.
Potrzebuję wsparcia "doświadczonej" osoby, która zechce ponoć mi zaplanować i towarzyszyć w podróży. Jako że to pierwsza taka wyprawa nie mam kompletnie pojęcia jak się spakowacć, jak zarezerwować lot, nocleg i wszystko związane z powyższym. Nie gra dla mnie roli miejsce, jednak na pierwszą podróż nie oczekuję fajerwerków.
Anglia, Norwegia, Szwecja, Włochy. Kierunek bez znaczenia cena do ustalenia (przeglądam co prawda ceny biletów i co chwilę widzę super oferty po mniej niż 100zł za lot, nie ukrywam że właśnie na taką ofertę poluję). A spać to mogę i na chodniku.. raz się żyje.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi oraz porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#2 PostWysłany: 19 Paź 2019 02:01 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jestem 62-letnia emerytka, lubie szydelkowac i robic zakupy w tanich sklepach. Chetnie by sie z toba wybrala w taka podroz za 100 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#3 PostWysłany: 19 Paź 2019 02:16 

Rejestracja: 14 Paź 2019
Posty: 7
Loty: 2
Kilometry: 3 002
Mówiąc 100zł mam na myśli koszt przelotu tj. "Oslo za 68zł z Gdańska". Wiadomym jest że na podróż przeznaczyć trzeba dużo więcej i liczę się z tymi kosztami. Myślę że spędzenie 3,4 dni w jakimś kraju europejskim wymienionym wyżej więcej jak 2 tysiące kosztować nie będzie. Chyba że się mylę to proszę mnie naprostować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#4 PostWysłany: 19 Paź 2019 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@LISART

na początek pobaw się tym

http://www.momondo.pl - prosta wyszukiwarka lotów
http://www.azair.com - ciut bardziej skomplikowana ale pokazująca więcej opcji
http://www.booking.pl - prosta rezerwacja miejsc do spania (sorry, chodników jeszcze nie wprowadzili)
http://www.expedia.com - bardziej skomplikowana wyszukiwarka pakietowa, ale potrafią się trafić perełki
http://www.fly4free.pl - tam też są fajne propozycje.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Paź 2019 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#5 PostWysłany: 19 Paź 2019 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
na początek polecam kupić bilet LOTu na jakąś krajówkę
przy okazji ogarnij tam na miejscu transport/nocleg/jedzenie
za granica jest tak samo tylko dochodzi kwestia jezyka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#6 PostWysłany: 19 Paź 2019 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Ja myślę że najlepiej w tej chwili to kupić bilet na weekend w Turynie za tydzień (kraków-turyn 26-27-10-2019), nie zabraknie Ci na pewno pomocników w jego ogarnięciu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#7 PostWysłany: 19 Paź 2019 09:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
lataczuk napisał(a):
Jestem 62-letnia emerytka, lubie szydelkowac i robic zakupy w tanich sklepach. Chetnie by sie z toba wybrala w taka podroz za 100 zl.
@LISART skorzystaj z deklaracji ta "emerytka" ma duży potencjał i doświadczenie i jak zechce to wydzierga na swoim szydełku coś fajnego na pierwszy lot dla nowicjusza.Jest z nami już 6 lat ,więc wiem co piszę ;) A Turyn to też świetny pomysł,mocniejszej opieki i wsparcia jak na wspomnianym locie chyba nigdzie nie znajdziesz :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#8 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
Uzyj stron podanych przez Eskie I kup lot wg uznania, miejsce do spania wg uznania - zobaczysz ceny, lokalizacje itd. Potem bedziesz musial dostac sie na I z lotniska, poszukaj tu na forum w dziale danego kraju jak dostac sie na lotnisko. Oczywiscie ze autobus nie zatrzyma sie pod twpim hostelem wiec bedzie trzeba skorzytsac z komunikacji miejskiej, to rowniez jest w tamtym dziale. Hostele czasami przychodza ze sniadaniem, jesli twpj taki jest to bedzie to napisane gruba czcionka podczas rezerwacji, jak nie widziales to zaloz ze nie. Hostele sa najlatwiejsze do zameldowania bo maja pelno obcokrajowcow wiec I na recepcji bez jezyka bedzie luzik. Jedzenie I plan dnia to tak jak wszedzie indziej. Nie wiem jak mowisz po angielsku, ale jezeli choc troche komunikatywnie to warto rozwazyc couchsurfing.com gdzie udajesz sie do nieznanej osoby co za darmo da ci novleg, dosc czesto pokaze miasto.. wszytsko za darmo, jedynie co wymagane jest wzamian to to ze ty rowniez ugoscisz kogos w przyszlosci u siebie. Ja tak zaczalem samotne podrozowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#9 PostWysłany: 19 Paź 2019 13:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Kiedyś człowiek kupował przewodniki, ślęczał nad nimi ustalając trasę i podliczając orientacyjne koszty. Teraz mamy wszystko jak na talerzu podane w necie, a ludziom i tak się nie chce poszukać. Ehhh... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#10 PostWysłany: 19 Paź 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
Teraz problemem jest to ze jest za duzo wyboru :)

Pierwsza podroz bedzie miala wiele bledow, nie przewidzianych sytuacji, cos co po powrocie stwierdzisz ze mogles zrobic lepiej, ale tu o to chodzi, zeby uczyc sie I poznawac I z kazda kolejna wycieczka ulepszac.

Sam sie dziwie czesto takim osobom na pytania w stylu jak to zrobic.. zakladam ze masz 17 lat I dopiero przygoda przed toba :) ale czesto nawet jak spotkam sie ze starszym rodzenstwem 30-40 to sytuacja taka sama, pogadamy caly wieczor, gotowi do kupna samemu.. po tygodniu pytam sie co wzieli I zbiega sie do All In w biurze w centrum miasta bo deal zycia, Turcja za 3000zl :) I tyle..

Zatem, kup byle co, lec I sie ucz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#11 PostWysłany: 19 Paź 2019 13:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Kiedyś to tylko latałem...na piwo. Póżniej zacząłem latać...za dziewczynami. A na starośc latam już tylko samolotami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#12 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:02 

Rejestracja: 14 Paź 2019
Posty: 7
Loty: 2
Kilometry: 3 002
LonDynia napisał(a):
Teraz problemem jest to ze jest za duzo wyboru :)

Pierwsza podroz bedzie miala wiele bledow, nie przewidzianych sytuacji, cos co po powrocie stwierdzisz ze mogles zrobic lepiej, ale tu o to chodzi, zeby uczyc sie I poznawac I z kazda kolejna wycieczka ulepszac.

Sam sie dziwie czesto takim osobom na pytania w stylu jak to zrobic.. zakladam ze masz 17 lat I dopiero przygoda przed toba :) ale czesto nawet jak spotkam sie ze starszym rodzenstwem 30-40 to sytuacja taka sama, pogadamy caly wieczor, gotowi do kupna samemu.. po tygodniu pytam sie co wzieli I zbiega sie do All In w biurze w centrum miasta bo deal zycia, Turcja za 3000zl :) I tyle..

Zatem, kup byle co, lec I sie ucz :D


Lat 24, własna działalność i brak odwagi na taki krok. Chcę coś zmienić w swoim życiu stąd taka decyzja i dlatego też szukam pomocy właśnie wśród użytkowników forum.
Przeglądam co chwilę portale tj. wakacyjnipiraci i widząc niektóre ceny dziwię się czy to w ogóle realne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#13 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
A ja się dziwię , że Ty się dziwisz? :lol: A tak tylko...BTW. Prowadzisz własną działalność i się...boisz? Za dużo sprzeczności. Gdzieś jest haczyk. Albo pracodawca nakazał Ci założyć własną działalność co by ZUS-ów srusów za Ciebie nie płacić albo skoro jesteś taki bojaźliwy to rada ,,starszego" kolegi. Zakończ tą działalność bo narobisz sobie kłopotów z taką postawą :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#14 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 397
Kilometry: 660 781
srebrny
Ale czego się boisz? Wpisać danych w wyszukiwarkę?
Sprawdź w pierwszej kolejności polecane wcześniej strony w terminach które Cię interesują

Alternatywnie, w niektórych wyszukiwarkach np. skyscanner masz też opcję wpisania zamiast konkretnego kierunku hasła "wszędzie", wtedy zobaczysz najtańsze destynacje, możesz też wybrać opcję "najtańszy miesiąc" zamiast konkretnego terminu

https://www.skyscanner.pl/transport/lot ... e&ref=home
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#15 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
On się boi kliknąć "kup teraz". Bo wtedy ze sfery marzeń przeszedłby do rzeczywistości;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#16 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:26 

Rejestracja: 21 Paź 2019
Posty: 2
Pierwszy lot zawsze jest najtrudniejszy, ale może skoro nie ktoś z forum, to weź ze sobą kogoś bliskiego? Ot taki spontan, zawsze razem trochę raźniej w razie nieprzewidzianych sytuacji! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#17 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Skoro całe 24 lata na karku i działalność, to być może wypalenie zawodowe. ;)

Jeśli DG do korpo, to #YOLO, #SWAG, rzucaj korpo i leć w świat. :P

A tak na serio, to trochę odwagi, ale przede wszystkim inicjatywy, bo tak jak wyżej napisano, obecnie wszystko jest w necie dostępne. Aż stach pomyśleć, co by było, jakby ludziom teraz smartfony zabrano...
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#18 PostWysłany: 21 Paź 2019 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
HandSome napisał(a):
A ja się dziwię , że Ty się dziwisz? :lol: A tak tylko...BTW. Prowadzisz własną działalność i się...boisz? Za dużo sprzeczności. Gdzieś jest haczyk. Albo pracodawca nakazał Ci założyć własną działalność co by ZUS-ów srusów za Ciebie nie płacić albo skoro jesteś taki bojaźliwy to rada ,,starszego" kolegi. Zakończ tą działalność bo narobisz sobie kłopotów z taką postawą :mrgreen:

No właśnie... ja to na odwrót... prędzej boję się zakładać jakąś działalność, natomiast do podróży nie potrzeba odwagi, bo mnie rwie, żeby się wyrwać gdzieś ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#19 PostWysłany: 22 Paź 2019 10:45 

Rejestracja: 14 Paź 2019
Posty: 7
Loty: 2
Kilometry: 3 002
Nie mam problemów z prowadzeniem tejże działalności. Tak jak kolega wcześniej napisał "taki był wymóg, ktoś kazał". Niesprecyzowałem wcześniejszej wypowiedzi. Lubię mieć wszystko zaplanowane, chciałbym wszystko przewidzieć i mieć nad tym kontrolę, a jak wiadomo nie nad wszystkim się ma. Nie chodzi o to że się boje i koniec. Myślę nad tym co by było gdyby... i to wprowadza we mnie niepokój. Dlatego postanowiłem coś zmienić, wyjść ze swojej strefy komfortu i popracować nad sobą, dlatego chciałbym gdzieś wyjechać i potraktować to jako krok poprawy siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pierwsza podróż
#20 PostWysłany: 22 Paź 2019 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
LISART napisał(a):
Lubię mieć wszystko zaplanowane, chciałbym wszystko przewidzieć i mieć nad tym kontrolę, a jak wiadomo nie nad wszystkim się ma.


Masz rację, trzeba dążyć do minimalizacji ryzyka i zdobywania doświadczenia.

Ktoś Ci słusznie radził abyś poćwiczył w PL. Wykup sobie krajówkę z LOT lub WIZZ, zarezerwuj nocleg przez booking, znajdź knajpę przez tripadvisor dotrzyj na lotnisko i z lotniska inaczej niż taksówką.

Ponieważ siedzę dziś przed kompem zrób taką symulację i zapodaj linki.

DO DZIEŁA!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group