Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2012 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 145
Loty: 56
Kilometry: 83 232
Witam. Ja zakupiłem za 12 PLN takiego małego grilla w tesco, zapakowałem do bąbelkowej koperty łącznie z trzema małymi nożykami, rozpałką do grilla i zapałkami. Waga do 1 kg. Wysłałem to pocztą do Sandefjord na Poste Restante (koszt przesyłki 26,60). Odbieram to z poczty 19.06. Po powrocie dam Wam znać gdzie będzie schowany, może ktoś też będzie miał ochotę zrobić sobie grilla w Norwegii ;)
A propos - nie orientujecie się czy w bagażu podręcznym można przewozić brykiety węgla drzewnego?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 11 Cze 2012 09:18 

Rejestracja: 22 Paź 2011
Posty: 109
niezłe -schowek dla forumowiczów :-) Sandefjord sie robi ciekawą opcją ...szkoda że ja tam będę już 16-tego ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2012 10:58 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
W Norwegii w praktycznie wszystkich sklepach typu KIWI, REMA 1000 można kupić jednorazowe grille za około 25 NOK (ok 15 zł) już w węglem i rozpałką. Idealnie nadają się na szybkie wypady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2012 11:14 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 36
goskatwo napisał(a):
W Norwegii w praktycznie wszystkich sklepach typu KIWI, REMA 1000 można kupić jednorazowe grille za około 25 NOK (ok 15 zł) już w węglem i rozpałką. Idealnie nadają się na szybkie wypady.



Tak ale wiesz nie ma to jak grillować po polsku z polskim grillem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2012 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 145
Loty: 56
Kilometry: 83 232
No a co z tym węglem drzewnym? Bo grilla wysłałem w celu wielokrotnego wykorzystania.
Nie bardzo chce mi się kupować cały worek węgla drzewnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Cze 2012 12:19 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
ze strony Urzędy Lotnictwa Cywilnego

Zakładka: Urządzenia emitujące ciepło - Rozpałki z tabliczek węgla drzewnego.
Jeśli nie wolno rozpałki z węgla drzewnego, to analogicznie węgla chyba tez nie można. Ale mogę się mylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Cze 2012 17:13 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 47
Zbanowany
:lol: No szacun.... szacun co za idea z grilem... :mrgreen: . Duch przygody w narodzie nie ginie!
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"(Witkacy);)
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Cze 2012 17:20 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
thomek205 napisał(a):
Tak ale wiesz nie ma to jak grillować po polsku z polskim grillem :D

Myślę, że taki jednorazowy Norweski grill z Polską kiełbaską, to doskonała mieszanka narodowa :) Zwłaszcza w takich okolicznościach przyrody :D

Załączniki:
grill.jpg
grill.jpg [ 44.55 KiB | Obejrzany 20787 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Cze 2012 17:29 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 47
Zbanowany
Najlepszy jest grill fiński :D, trzeba tylko dokonac trudnej sztuki odnalezienia składowiska śmieci u naszych ekologicznych 'sąsiadów' zza wody... wiadro, kratka z lodówki i jedziesz z grilowaniem :lol: .
_________________
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"(Witkacy);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2014 10:47 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
goskatwo napisał(a):
W Norwegii w praktycznie wszystkich sklepach typu KIWI, REMA 1000 można kupić jednorazowe grille za około 25 NOK (ok 15 zł) już w węglem i rozpałką. Idealnie nadają się na szybkie wypady.

Sezon grilowania wrócił :P
Czy w okolicy lotniska w Goeteborgu jest jakiś market, w którym można się zaopatrzyć w takiego grilla?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lip 2014 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4000
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
mc2 napisał(a):
goskatwo napisał(a):
W Norwegii w praktycznie wszystkich sklepach typu KIWI, REMA 1000 można kupić jednorazowe grille za około 25 NOK (ok 15 zł) już w węglem i rozpałką. Idealnie nadają się na szybkie wypady.

Sezon grilowania wrócił :P
Czy w okolicy lotniska w Goeteborgu jest jakiś market, w którym można się zaopatrzyć w takiego grilla?


Jadąc autobusem z lotniska do Goteborgu (dwiema trasami - Flugbusarną i "zwykłym" 36) nie widziałem żadnego sklepu - dopiero na przedmieściach Goteborga.

Za to na wzgórzu z zamkiem tłumy grillujących na tych jednorazowych grillach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Tylko jest jeden problem z tymi jednorazowymi grillami. Wydaje mi się, że jedzenie "lekko" przechodzi tą śmierdzącą rozpałką.

Załączniki:
grill.jpg
grill.jpg [ 19.12 KiB | Obejrzany 19135 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:19 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Ale (przynajmniej na niektórych) jest napisane, żeby po rozpaleniu odczekać ze 20min i wtedy nie czuć rozpałki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Po 20 minutach wyngiel już wypalony ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
koniecznie dajcie znać gdzie ten schowek ;) proponuje zrobić taki sam ze śledziami do namiotu!

a co do grilla jednorazowego, to super sprawa! co prawda testowaliśmy tylko polskie grille ale wyszło jak niżej!
po 20minutach rozpałka się wypaliła, a grill pozostał ciepły przez ok 2h.

więcej o grillu tu: http://babska-robinsonada.blogspot.com/ ... azowy.html

Image
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:44 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
almukantarant napisał(a):
Po 20 minutach wyngiel już wypalony ;P



Po 20 minutach masz wegiel wypalony i wtedy zaczynasz grillowanie. Jak chcesz smazyc w plomieniach to rozpal ognisko :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Lip 2014 15:32 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Babska_Robinsonada napisał(a):
co do grilla jednorazowego, to super sprawa! co prawda testowaliśmy tylko polskie grille ale wyszło jak niżej!
po 20minutach rozpałka się wypaliła, a grill pozostał ciepły przez ok 2h.

Po Twoim wpisie na blogu widzę, że w miniony weekend używaliśmy ten sam model grilla podczas spływu kajakowego. Potwierdzam pozytywne opinie na jego temat, dobra i wygodna alternatywa dla wożenia osobno grilla i węgla na krótkie wypady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Maj 2015 21:46 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak to jest z tym grillowaniem w Norwegii? Bo koleżanka, która tam mieszka na stałe, mówi że jest zakaz palenia ognisk i grillowanie też pod to podchodzi. Jednak jak czytam wasze relacje to wydaje mi się, że jeśli rozłożymy się z namiotami i podejdziemy gdzieś np. w okolicę jakiegoś jeziorka i tam na szybko machniemy grilla to nie powinniśmy dostać żadnego mandatu. Co o tym sądzicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Maj 2023 12:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Żeby nie zakładać nowego tematu:

Czy obecnie są jakieś restrykcje w używaniu grilla jednorazowego w okolicach Sandefjord?
Napotkałem na artykuł i nie wiem czy w sklepach w mieście znajdę jednorazówkę i czy przypadkiem nie będzie mnie to dużo kosztować w postaci mandatu po ewentualnym rozpaleniu:

https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/walcza-o-zakazanie-grilli-jednorazowych-problem-pozarow-i-zasmiecania-zglaszaja-od-kilku-lat-21748.html

Artykuł świeży bo z końca kwietnia. Ma ktoś może wiedzę w tym temacie? Wybieram się na jednodniówkę do TORP i już zgłupiałem. Oczywiście ewentualne użycie i palenie w miejscu wyznaczonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Maj 2023 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Raz nas skontrolowali jeśli chodzi o grila jednorazowego. Mieliśmy samego grilla na palecie postawionego, woda obok, worek ze śmieciami też był. Strażnik był miły, uprzejmy i życzył miłej i bezpiecznej zabawy. To jednak było kilka lat temu. Jednak tak samo było to w okresie suszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
yogibabu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group