Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#201 PostWysłany: 21 Wrz 2017 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
Np. Dla mnie ważna była waga i przestrzeń spakowanego śpiwora . A już przy niskiej temperaturze komfortu w syntetykach ciężej z tym

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#202 PostWysłany: 28 Wrz 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Ok, to teraz przechodząc do konkretów:
Norwegia, okolice trolltungi 3-7 listopada, będzie ~3-5 stopni najmniej z tego co widziałem na temp historycznej, ale w namiocie więc pewnie ciutkę cieplej.
Głównie zależy mi na tym, żeby był ciepły, przyjemny i zajmował mało miejsca po spakowaniu.

Wybrałem sobie Fjord Nansen "TROMS MID -5°C / 1466g"
http://www.tuttu.pl/product-pol-23003-S ... 1466g.html
-t komf: 1 C
-t lim: -5 C
-1466 g

Da radę? Nie umrę? ;) Widziałem, że syntetyki w tej cenie często ważą więcej a "temperaturowo" wypada dobrze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#203 PostWysłany: 07 Lis 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Czesuaf napisał(a):
Ok, to teraz przechodząc do konkretów:
Norwegia, okolice trolltungi 3-7 listopada, będzie ~3-5 stopni najmniej z tego co widziałem na temp historycznej, ale w namiocie więc pewnie ciutkę cieplej.
Głównie zależy mi na tym, żeby był ciepły, przyjemny i zajmował mało miejsca po spakowaniu.

Wybrałem sobie Fjord Nansen "TROMS MID -5°C / 1466g"
http://www.tuttu.pl/product-pol-23003-S ... 1466g.html
-t komf: 1 C
-t lim: -5 C
-1466 g

Da radę? Nie umrę? ;) Widziałem, że syntetyki w tej cenie często ważą więcej a "temperaturowo" wypada dobrze!


Wróciłem z Norwegii, może komuś się przyda ta informacja odnośnie TROMS MID -5 / 1466g.
Minimalna temp była -3°C / -4°C, w namiocie było na pewno było ponad 2°C+. Było mi ciepło, aczkolwiek po długiej nocy przy stopach zaczynało się robić coraz chłodniej, aż zrobiło się zimno. Wziąłbym coś ciut cieplejszego następnym razem, ale i tak oceniam na 8/10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#204 PostWysłany: 07 Sty 2018 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Parę osób polecało Yeti. Podpisuję się pod tym.
Używam wariantu Kolba+. -2 komfort i -10 ekstremum i sprawdza się.
Używany w Skandynawii zimą, przy -8 spało się bardzo przyjemnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#205 PostWysłany: 12 Lut 2018 00:31 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 39
Loty: 47
Kilometry: 88 078
Dla mnie przy wyborze śpiwora najważniejszy byl jego rozmiar. Mogę polecić śpiwór high peak pak 600 naprawde ciężko znaleźć cos mniejszego. Temperatura komfortowa to 14 C dla mnie wystarczająco, spalem w nim też przy niższej temperaturze i nie zmarzłem.
Używam go od 5 lat. Cena też calkiem spoko bo około 150 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#206 PostWysłany: 22 Kwi 2018 19:02 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Znalazlam własnie wyprzedaz w decathlonie:

https://www.decathlon.co.uk/forclaz-0-h ... 82843.html

Zastanawiam sie nad tym spiworem pod katem trekkingu w Norwegii latem, gdzie zamierzam spac w namiocie na dziko.
Nigdy nie kupowalam spiworow z Decathlona ale cena jest dobra wiec kusi.
Czy ktos moze uzywa ten spiwor (lub podobny) i moglby sie wypowiedziec na jego temat?
Niby komfort w tym spiworze jest przy 0 stopni, choc nie wiem czy mozna w to wierzyc.
Warto go kupic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#207 PostWysłany: 22 Kwi 2018 21:24 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
za malo parametrow podali, puch + pierze. tkanina nie-wiadomo-jaka, nie wiadomo czy oddycha, ale na lato powinien byc ok.

dla kobiet powinien byc cieplejszy. jesli to spiwor na jeden raz to ok, jesli nie to zainwestowalbym w cos lepszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#208 PostWysłany: 19 Kwi 2019 15:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
niezle parametry, puch, jeszcze lepsza cena

https://www.skalnik.pl/specjalne/polski ... ven-595800
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#209 PostWysłany: 19 Kwi 2019 17:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Troche tylko malo wypelnienia przez co komfort cieplny jak na puchowke sredni - ale cena i waga/rozmiar fajne.

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#210 PostWysłany: 19 Kwi 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Cena dobra, ale puch kaczy a nie gęsi i 700 cuin no i jak zauważył @Washington mało puch. A ten vovlen to co to jest, nie znam marki. Ciekawe jakie zamki, pewnie no name bo nic nie mówią w specyfikacji. W sumie to jest ciężki, jak na wypełnienie tylko 350 gram powinien ważyć z 700/800 gram. Ale tak czy owak nawet jak na ubogą puchówkę cena zacna.

W skalniku jest jeszcze promo, kup 2 produkty 3 gratis

Załączniki:
skalnik.jpg
skalnik.jpg [ 106.35 KiB | Obejrzany 16590 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#211 PostWysłany: 19 Kwi 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
cypel napisał(a):
A ten vovlen to co to jest, nie znam marki. Ciekawe jakie zamki, pewnie no name bo nic nie mówią w specyfikacji


Volven to marka własna Skalnika, co w sumie może nie jest takie złe. Logo zupełnie przypadkiem trochę z Jackiem Wilcząskórką mi się kojarzy ;) .
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#212 PostWysłany: 19 Kwi 2019 20:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
po krotkim researchu: zamki prawdopodobnie no name, a spiwor made in china.

wiadomo ze pertex i gaska w tej cenie to nie jest, ale przejrzalem opinie na stronie i ludzie nawet chwala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#213 PostWysłany: 19 Kwi 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
...ciężko byłoby o YKK i inne atrakcje przy kwocie, którą sobie życzą w Skalniku za tego Volvena. Relacja jakość/cena zacna, przy ograniczonym budżecie (IMO) dość ciekawa propozycja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#214 PostWysłany: 20 Kwi 2019 19:00 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Ten śpwór jest stale "w promocji". W zeszłym roku o tej porze z kodem kupiłem go za 340zł i zwróciłem. Wykonany tak sobie, dla mnie jakoś niewygodny, ale jestem duży na szerokość. Przegrał z lafumą mixwarm (mieszanka puchu i syntetyka, na amazon płaciłem poniżej 60euro ) - teoretycznie ciut zimniejszy, ale dla mnie wygodniejszy, kompresja podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#215 PostWysłany: 13 Lip 2019 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 823
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
jestem laikiem, namiot już mi doradzili, ale jaki śpiwór? zima czy jesień odpada, chodzi mi raczej o spontan wyjazd latem nad morze czy mazury i wbicie na kemping żeby się nie stresować popołudniami czy znajdę nocleg czy nie, myślę, ze w nocy nie będzie zimniej jak 8 - 10 stopni, tzn. nie zamierzam nigdy spać w namiocie przy takich temperaturach ale jakby się zdarzyło że w dzień 25 a noce chłodne to taką temperaturę przyjąłem. jak najtaniej ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#216 PostWysłany: 21 Wrz 2019 11:08 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Poleci ktoś śpiwór tak najlepiej do temp. komfortowej 0*C i ekstremum -10*C. Zależy mi przede wszystkim na małych rozmiarach. Cena racjonalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#217 PostWysłany: 15 Maj 2020 00:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie wiem jak z jakoscia zajo w kwestii spiworow, mam ich polarteca pro i jest ok.

ale jak wroca te spiwory po covidzie (podejrzewam ze szyja to gdzies w Azji) i w tej samej cenie, to warto sprawdzic.

pertex i kilo hydrofobowego puchu z gaski 800 cuin za 645zl.

https://www.zajo.net/pl/spiwory/bering- ... 778-5.html

e: podobne (troche lepsze) yeti za 3k https://aurapoland.com/pl/spiwory/35-ga ... awra_hydro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#218 PostWysłany: 15 Maj 2020 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
akurat aura (yeti) robi moim zdaniem i wielu moich znajomych przeciętne rzeczy. Z Polskich producentów najlepszy stosunek cena/jakość plus parę fajnych rozwiązań ma na tą chwilę cumulus :) Mam od nich śpiwór, który przeżył już chyba wszystko i jestem mega zadowolony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#219 PostWysłany: 15 Maj 2020 02:17 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
mam yeti i zlego slowa nie powiem, ale tez rozwazalem teneqe od cumulusa. do tego malachowski i pajak.

niestety yeti czyli aura ostatnio z cenami leci w kosmos. oby sie nie przeliczyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#220 PostWysłany: 17 Maj 2020 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
ja mam kurtkę od pajaka i jestem bardzo zadowolony, ale ich ceny śpiworów to już od dawna kosmos. Za to jak ktoś ceni sobie indywidualne podejście do klienta i możliwość edycji nawet najmniejszych detali to chyba najlepszy pod tym względem w Polsce pozostaje robert's. Ale ceny też mają odpowiednie. Pozostaje się cieszyć, że mamy taki wybór i takich dobrych producentów w Polsce :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group