Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2022 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Hej,
Przymierzam się do kupna lekkiego plecaka turystycznego o wielkości około 45 litrów na kilkudniowe podróże po górach. Plecak miałby też przy okazji służyć do dłuższych podróży samolotem, gdzie mały bagaż podręczny ok. 25-30 litrów nie wystarcza.
Mój obecny plecak już się rozpada i podróż z nim zamienia się w udrękę. Chciałbym już tutaj zainwestować i kupić coś dobrego / bardzo lekkiego, co przy kilkudniowych podróżach przyniesie nieco ulgi (docelowo chcę z nim zrobić GSS, GSB).

Czy ktoś może posiada coś tej wielkości i może polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2022 19:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
osprey exos 48 albo levity
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2022 22:13 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Gossamer Gear Mariposa- teoretycznie 60 l, ale to razem z bocznymi kieszeniami, komora główna ok. 48 l. Sprawdzony przez 2 tyg. na HRP w Pirenejach z namiotem, jak i na kilkudniowych wypadach w Tatry- super wygodny i ultralekki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Kwi 2022 23:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
da sie go dostac w EU w rozsadnej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Kwi 2022 08:40 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Kupowałem w czeskim sklepie pod7kilo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Kwi 2022 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Raczej coś mniejszego właśnie potrzebuję. W tym litrażu mam już plecak Gregory i jest super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Sie 2022 21:26 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 31
Loty: 144
Kilometry: 305 062
Darek, i zdecydowałeś się na coś?
Szukam podobnego plecaka, tylko w damskiej wersji. Najpierw chciałam Osprey Lumina 45, ale jest nie do kupienia obecnie.
Teraz zastanawiam się pomiędzy tym: https://8a.pl/damski-plecak-gorski-deut ... nAQAvD_BwE
A tym: https://www.decathlon.pl/p/plecak-trekk ... 04&c=Szary
Podoba mi się ze w obu plecakach mam opcję powiększenia go.
Deuter jest trochę lżejszy a ten z decathlonu trochę bardziej funkcjonalny, więcej kieszonek, zamków itd. (wersja bez komina waży 1,1 kg).
Może ktoś coś podpowie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Sie 2022 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jeszcze nie, na razie przerzuciłem się na wycieczki rowerowe latem, ale niedługo wrócę do tego tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Lis 2022 12:50 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 31
Loty: 144
Kilometry: 305 062
Jeśli kogoś to interesuje to kupiłam ten z Decathlonu o którym pisałam wyżej i jestem bardzo zadowolona, sprawdził się mega podczas tygodniowego trekkingu w Himalajach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lis 2022 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Ja mam Osprey Talon do dayhikingu i nie zamienilbym go na 3 inne decathlonowe (a tez mialem) - az tak nie patrz na wagę, tam sa świetne systemy nośne u ospreya i wszystko przemyślane. Do wyboru jest dużo plecaków (np pisza ze Stratos dobrze sobie radzi z wiekszym obciazeniem). Polecają tez w rankingach Gregory czy Deutery.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OLB lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Sie 2023 22:27 

Rejestracja: 05 Mar 2020
Posty: 25
Cześć, odkopuję temat. Poszukuję plecaka o podanej w nazwie tematu objętości, natomiast co ważne dla mnie chciałbym, żeby główna komora otwierała się nie tylko przez górę, ale przez przód/tył plecaka, czy możecie coś polecić takiego? Może macie jakieś opinie na temat:

1. Salewa ALP MATE 36

2. Salewa Trek Mate 50/55

3. OSPREY KESTREL 38

4. Jack Wolfskin Highland Trail 50/55
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sie 2023 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
mam kestrela 38
jednym słowem, ZNAKOMITY
jak mi się kiedyś rozsypie to kupię go ponownie

to jest naprawdę spory worek, pakuję do niego do środka, namiot, śpiwór, samopompe i wiadomo, żarcie, kuchnie i cały mandżur na trekkingi.

aha i zaleta jest taka, że jak komina nie załadujesz to przechodzi jako podręczny w normalnych liniach a lowcostach jako duży podręczny.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
derotterdam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group