Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plecak 60-70 litrów
#1 PostWysłany: 22 Lip 2018 14:51 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Jaki plecak polecacie na wyjazd do Azji lub gdzieś dalej

Ja co dwa lata muszę wyminiac , w liniach lotniczych nie dbaja o plecak
Ostanio Miałem plecak Deuter fajny na deszce itd ale nie wytrzymał przez linie lotnicze
Spotkałem nauczyciela z Izraela w Birmie i powiedział mi że mam kupowac plecaki do 100 USD ' drożej nie opłaca sie i plecak ma byc kolorowy ' nie czarny ' lepiej widoczny jest w nocy
Mysle o tym plecaku
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/ ... ak-944088/

https://www.sportisimo.pl/willard/highlander-80/154199/

https://www.sportisimo.pl/loap/snowdon-50+10/174955/

https://www.tomtop.com/pl/p-y7604gr.htm ... 5YQAvD_BwE

https://www.sklep-presto.pl/peme-plecak ... AsQAvD_BwE

https://allegro.pl/plecak-turystyczny-g ... GAodfX4C8w

https://www.sklep-presto.pl/peme-plecak ... rYQAvD_BwE

Najbardziej pasuje mi ten z sklepu jula


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Paź 2019 11:35, edytowano w sumie 2 razy
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Lip 2018 14:58 

Ja bym brał WISPORT, co cordura, to cordura.
Który konkretnie, to już sam musisz wybrać. Wybór masz spory.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2018 18:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Rada kupuj plecaki nie droższe niż 100 USD to spore uproszczenie tematu, zakładam więc, że pytasz o plecak, który będzie służył głównie do transportu bagażu, a nie np. do całodziennego chodzenia po górach. Jeśli tak, to w moim przypadku świetnie sprawdza się plecak firmy McKinley, której produkty znajdziesz w sklepach Intersportu. Radzę zajrzeć na stronę www i popatrzeć na ofertę. No i oczywiście Forclazy z Decathlonu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2018 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Dlaczego musisz mieć plecak 60/70 litrów?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:14 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
-- 22 Lip 2018 20:12 --

Bo taki mam obecnie i mi wystarcza

-- 22 Lip 2018 20:14 --

A jaki mam kupić
Znalazłem plecak anty kradzieżowy
https://www.decathlon.fr/sac-a-dos-trav ... 14728.html ale niedostepny w Polsce


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Paź 2019 11:34, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Z ciekawości, w jakie rejony świata jeździsz, na jak długo i w jakich miesiącach? No offence. 70 l. To jest gigantyczny plecak wyprawowy i Ty to chesz targać na plecach, stąd moje zaciekawienie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:20 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Latam do Azji na 2,5 - do miesiaca. Malezja , Birma itd
Może jakies propozycje
Plecaki traktują w liniach lotniczych jak odpad
Po 2 latach hmmm do wyrzucenia sa


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Paź 2019 11:37, edytowano w sumie 2 razy
A, B ,,,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Chyba trochę przesadzasz, mam plecak himountain outlander 40 od 17 lat, przeleciał kilkadziesiąt lotów.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:49 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
chcesz trwaly material, to kup z cordury, dla wojska czesto szyja, mozna poszukac z demobilu, wisport tez.

im wiecej elementow wystajacych, paskow etc, tym wieksza szansa ze cos uszkodza.

jak to ma byc plecak transportowy, to nie ma znaczenia, ale jak trzeba bedzie z tym czesto gesto chodzic i nosic, to taniego no-name'a bym nie bral ze sklepu z narzedziami, juz ten z allegro wyglada lepiej, a najlepiej dolozyc dwie stowy i miec cos lepszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2018 21:50 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@lukasz.zst
Możesz napisać co linie zrobiły z Twoimi plecakami? Ja ze swoim latam od wielu lat i nigdy jeszcze nie miałem problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Sęk w tym, że dla kolegi @lukasz.zst są dwa kryteria dla spełnienia
Pierwsze, to 60/70 litrów, bo od zawsze (tak mniemam) się nosił i jest przyzwyczajony
Drugie to cena.

Moim zdaniem, jeśli ma to być tylko worek do transportu gratów wszelkiej maści zastępujący pojemną torbę bazarową typu ukrainskie/chińskie to kupuj kolego cokolwiek co Ci się podoba.

Fakt, cordura to nie widzimisię ani też technologia kosmiczna, ale bardzo porządna tkanina, jak najbardziej polecam.

Jedyne co mogę polecić na przedłużenie żywotności plecaka i nie niszczenie na taśmach lotniskowych i przez obsługę to zawsze spinać pas biodrowy, piersiowy, maksymalnie ściągać wszystkie pasy, szelki, oplatać. Generalnie plecak powinien być zwartą bryłą, bez latających luźno szelek, pasów i dobrze jest też wrzucić w pokrowiec przecideszczowy czy nawet na worek na śmieci.

Do dziś mam w pamięci jak mi w Ammanie wciągnęło w taśmę pasek od biodrowego bo go słabo oplotłem i z uśmiechem na twarzy Jordańczyk przyniósł nóż :lol: na szczęście był na tyle cierpliwy i
że sam przy uciesze kilku mundurowych go wydobyłem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2018 20:39 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
https://www.decathlon.pl/plceak-travel- ... 11742.html
https://www.decathlon.pl/plecak-travel- ... 14724.html
Wystepuja te plecaki w roznych kolorach
Zamówiełm ten 70l , zobacz jest anty-kradziezowy
Nie ma go dostepnego na rynku polskim lecz zamówiłem go na specjalne zamówienie przez sklep nie raz tak robiłem jak produktu nie ma w Polsce a jest na innych rynkach


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Paź 2019 11:30, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Paź 2019 08:14 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 5
A ja trochę z innej beczki ;)

Chętnie przyjmę skan/xero paragonu zakupu plecaka turystycznego, na którym nie ma marki plecaka. Najchętniej z 2017 roku, ma ktoś?
Generalnie im droższy, tym lepszy 8-)

Chodzi o odszkodowanie od linii lotniczej, która zniszczyła mojego Bergsona... :( :( :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Gru 2020 23:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie wiedziałem, gdzie wrzucić - uznałem, że może tu będzie pasowało: w morele czy sklep-presto z kodem SWIETA20 można kupić plecak Elbrus Wildest Dress Blues/Cherry Tomato 60l w cenie 219 zł (zamiast 299 zł). Firma mi nieznana, więc jeśli to jakieś badziewie, to dajcie znać - wykasuję wpis 8-)

Załączniki:
plecakElbrus.PNG
plecakElbrus.PNG [ 209.32 KiB | Obejrzany 9509 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Sie 2023 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Zeby juz nie tworzyc nowego watku dokleje sie pod ten.

Pokrowiec na plecak.

Czy ktos z Was nadajac plecak korzysta z jakiegos osobnego pokrowca czy tylko z przeciwdeszczowki z zestawu z plecakiem? Jak Wasze doswiadczenia jezeli chodzi o wytrzymalosc?

Wybieram sie pierwszy raz w podroz z plecakiem wlasnie i zastanawiam sie dokupic jakis specjalny pokrowiec/torbe czy to juz 'paranoja' :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sie 2023 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Jak chcesz mieć święty spokój to wrzuć w duży i wytrzymały worek plastikowy na śmieci albo gruz, oklej taśmą i będzie ok
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Sie 2023 15:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Mam z decathlonu, jakieś 6 lat. Zwiedził kawał świata, w pierone lotnisk i dalej się trzyma.
No ale wiadomo teraz, to decathlon i lepiej poszukać czegoś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Sie 2023 16:55 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja mam patent z folia spożywcza :). Na wyjazdy często latamy z bagażem podręcznym, ale czasami, taniej jest nam go nadać niż brać na pokład, jesli po drodze są loty LCC. Lub jak ostatnio, wygodniej było mi jeden plecak podręczny nadać, jak mi to LATAM umożliwil, niż z nim biegać po GRU na krótkiej przesiadce. Wtedy owijam plecak folia, do tego obklejam wzdłuż i wszerz szara taśma typu duct tape i gotowe. Właśnie wróciliśmy z Am Pd i nasz stary forclaz 50 na tym patencie przeleciał bez zadrasniecia. A samo foliowanie na lotnisku to dosłownie 2 minuty. Na 12 lotów wystarczyly mi dwie standardowe rolki folii, takie po około 3zl z biedronki :).

Dawno temu plecak mi się rozpadł jako nadawany, od tego czasu jak mam możliwość, to wolę go foliowac.
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Sie 2023 17:39 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 143
Loty: 51
Kilometry: 109 338
niebieski
Ja też mam forclaz70 z Decathlonu, był kilka razy w Azji i stan ciągle bardzo dobry. Na lotach z Polski zawsze wrzucam w worek na śmieci i obklejam z grubsza zwykła taśma biurowa, na krótkich krajowkach po Azji tak jak poprzednicy spinam wszystkie pasy i obwijam paski żeby jak najmniej wystawało.

Ostatnio kupiłem 50l National Geographic (ten co był w action dostępny) bo na krótsze tripy 70l za duży a cena dobra więc nawet jak za długo nie wytrzyma to nie będzie jakaś wielka szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 28 Sie 2023 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Dzięki wszystkim za tipy.

No właśnie też zakupiłem 70l z decathlonu i rozkminiapem jak go nie rozwalić po 1 locie.

Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group