Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 05 Lut 2023 21:22 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 928
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Przyszły do mnie Xero Trail EV.

Objętościowo zajmują tak z połowę tego co zwykłe sandały (Teva Terra Fi Lite). Wagowo 335g para. Bardzo podoba mi się kolor pasków - ciemno czerwony (wiśniowy? bordowy?). Paski przyjemne w dotyku. Generalnie sprawiają dobre wrażenie.

Chodziłem tylko po domu, więc ciężko powiedzieć coś jeśli chodzi o "czucie" nierówności.

Z minusów dla mnie za szerokie. Mam wąską stopę, czuję że mi w nich lata. W zwykłych sandałach paski lepiej trzymają stopę, może przez to że są grubsze, te w Xero są cienkie i przez to stopa ma dużo miejsca.

Tak więc będę odsyłał. Jak ktoś ma jakieś pytania to pytajcie zanim nie odeślę (jak ktoś z Krakowa i chciałby odkupić to też jest możliwość)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#122 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
polecam, daja rade w gorach i na ulicach
https://www.nordstrom.com/s/keen-newport-h2-sandal-men/3410258

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 19 Lut 2023 22:46 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 928
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Przyszły do mnie Monks Ruivo https://shop.monksandals.com/pl/glowna/ ... ibram.html
Rzeczywiście niezwykle lekkie, minimalistyczne, oba zajmują pewnie tyle co jeden mój normalny sandał.
Niestety będę odsyłał, bo nie trzymają dobrze stopy (może przesunąć się do przodu, paski wokół kostki nie są przytwierdzone do bocznych słupków tylko przesuwają się razem ze stopą), plus boczne słupki mogą uciskać stopę jeśli stopa zejdzie z centrum podeszwy na bok.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 29 Mar 2023 22:06 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 928
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
-- 29 Mar 2023 21:55 --

Nie poddałem się i zamówiłem Decathlonowe "Sandały biwakowe męskie Forclaz MT500"
https://www.decathlon.pl/p/sandaly-biwa ... mc=8506214

Lekkie, cienkie, ale niestety niewygodne - pięta mi się o podwinięty tył opierała/wbijała. Więc będę zwracał...

-- 29 Mar 2023 22:06 --

elwirka napisał(a):
A do chodzenia po mieszkaniu najlepsze są jednorazowe hotelowe kapcie. Waga niczym piórko, upchniesz gdziekolwiek w bagażu.


Skorzystałem z porady i zamówiłem dwa rodzaje:

1. "Kapcie jednorazowe z flizeliny zakryte", 1 zł za parę.
https://allegro.pl/oferta/kapcie-jednor ... 2664186496

Całe, łącznie z podeszwą, są zrobione z tego samego materiału. To taka jakby bibuła/chusteczka. Jak się wejdzie w jakąś wodę w łazience albo rozlaną kawę w kuchni to przepuszczą i skarpetka będzie mokra. Więc będę zwracał.

2. "Kapcie hotelowe standard zakryte", 3 zł za parę
https://allegro.pl/oferta/kapcie-hotelo ... 1543529685

Podeszwę mają z innego materiału, wygląda na to, że nie przecieka. Bardzo lekkie, moja tania wędkarska waga nie potrafiła ich zważyć. Będę testował w weekend.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 30 Mar 2023 00:24 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
becek napisał(a):
Zacna marka, ale do gór raczej słabe. Nie da się ciasno zapiąć w razie potrzeby, stopa będzie zjeżdżać na stromym zboczu.
Za to dobrze chroni palce, więc raczej daje radę w terenie i na ulicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 01 Kwi 2023 00:32 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
Generalnie im mniej przylegających do skóry elementów typu sprzączki, zapięcia, rzepy, łączenia pasków, szwy itp. tym mniejsza szansa, że coś będzie uwierać/obcierać/pruć się. Pod tym względem wyjątkowe są sandały firmy Chaco z Kolorado z kultowej serii Z, których konstrukcja opiera się w całości tylko na jednym pasku poprowadzonym kanałami w podeszwie, która to dodatkowo jest specjalnie wyprofilowana ortopedycznie. https://www.chacos.eu/en/z-sandals/
Zajechanie dwóch par klasycznego modelu Z/1 zajęło mi kilkanaście lat i oprócz genialnie prostej konstrukcji eliminującej do minimum ilość wspomnianych elementów, które mogą obcierać i solidnego wykonania z zalet mogę wymienić jeszcze: w porównaniu np. do Teva Hurricane itp twardych rzepowych sandałów - elastyczny i szeroki pasek dodatkowo w spokojnych kolorach, szybkie schnięcie bo ideą ich wynalezienia było przeznaczenie również do wody, dobrą trakcją, anatomiczny kształt i amortyzację podeszwy zwłaszcza pod piętą, które nie obcierała nawet przy długim marszu oraz stosunkowo dobrą trwałość. Z wad to przede wszystkim: absorbujący system regulacji bo pasek w podeszwie poprowadzony jest stosunkowo ciasno, masywność podeszwy oraz cena. Ale to ostatnie to dawniej kiedy w PL nie były prawie do zdobycia choć kilka lat temu w sklepie Podróżnika na Kaliskiej znalazłem o dziwo za połową tego co w USA, a nawet teraz widzę w jednym sklepie internetowym - 40%.Pewnie skusiłbym się po raz trzeci, tym razem może na model Z/2 gdybym nie zaopatrzył się wcześniej w: https://www.crocs.pl/article/10434/Mens ... eck-Sandal
które to z kolei są bardzo elastyczne, wygodnie się je zapina i chronią palce ale trudniej wyjąć z nich np. kamyk, a przede wszystkim mają słabą podeszwę, którą łatwiej przebić i bieżnik szybko się zużywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group