Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#101 PostWysłany: 23 Lip 2017 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Wrzucałem ten wpis w temacie lustrzanek ale tu też będzie pasował z małymi poprawkami :)
Sporo osób zastanawia się nad zmianą lustrzanki na bezlusterkowiec, lub stoją przed wyborem - lustro czy bezlusterkowiec.
Ja jestem po zmianie lustrzanki na bezlusterkowca. I jestem zachwycony. Sprzedałem lustro,obiektywy itd i kupiłem bezlusterkowiec.Zawsze na wyjazdy biorę aparat. Możecie sobie porównać na moim przykładzie jak wychodzą zdjęcia lustrzanka vs bezlusterkowiec.

Zmieniłem całkowice system - Nikona zastąpiłem Fuji. Sprzęt jest dużo mniejszy, bardzo poręczny i wygodny. Zdjęcia mają moim zdaniem super jakość. Do podróżowania zdecydowanie polecam bezlusterkowce.

1) aparat bezlusterkowiec Fujifilm X-T10
dwa obiektywy Fuji 35 mm f/1.4 oraz kit Fuji 16–50 mm
wyjazd Portugalia
Algarve [url]http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-algarve/[/url]
Porto http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-cz-4-porto/
Lizbona http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-lizbona/

2) aparat lustrzanka Nikon D80 i dwa obiektywy: Sigma 30mm 1,4 i Tokina 11-16mm 2,8
wyjazd Włochy i Malta
Rzym http://www.szkoda-czasu.pl/wlochy-rzym-i-watykan-14/
Amalfi http://www.szkoda-czasu.pl/wlochy-wybrzeze-amalfi-55/
Dingli i plaże http://www.szkoda-czasu.pl/malta-25-klify-dingli-plaze-w-okolicy-golden-bay-blue-grotto/
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#102 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
obejrzałem Porto - tak n moje oko poszalałeś z suwaczkami w Photoshop'ie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#103 PostWysłany: 25 Lip 2017 13:44 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 59
Porównując samą jakość obrazka - zdecydowanie lepiej podobają mi Twoje zdjęcie z lustrzanki. Aczkolwiek podejrzewam, że na moje zdanie wpływ może mieć stopień obróbka zdjęć - te z lustrzanki są przyjemniejsze w odbiorze, głównie ze względu na mniejszą kontrastowość.

Na pewno niezaprzeczalną zaletą bezluster są gabaryty. Ja osobiście na chwilę obecną pozostanę jednak przy lustrzance, głównie ze względu na lepszą dostępność obiektów w akceptowalnych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#104 PostWysłany: 28 Lis 2017 18:47 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
Ja zakupiłem już kilka lat temu system NX od Samsunga. A dokładniej NX1000, zmieniłem tylko obiektyw na 16-50 i jestem zadowolony z jakości co do ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 28 Lis 2017 18:52 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
Dzień dobry! :)
Być może ktoś ma takie cudo i będzie mi w stanie polecić coś co jest dobrym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Fotografią i Filmowaniem.
Chodzi oczywiście o bezlusterkowca. Nie chce dużych lustrzanek i malutkich kompakcików.
Do tej pory używałem system NX od Samsunga ale chyba wykorzystałem już jego możliwości.
Zależy mi na dobrej stabilizacji Wideo.
Jakieś propozycje? Przykłady zdjęć ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Politolog lubi ten post.
Politolog uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 28 Lis 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Ogarnij sie
Spokojnie przejrzyj forum taki temat oczywiście już istnieje
Ale lepiej idz na jakieś forum foto/ video , to forum jest poświęcone podróżowaniu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Lis 2017 20:05 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
Becek, wiem, że są ale na rynku foto/wideo wiele się zmienia i tematy z przed kilka miesięcy/lat stają się nie aktualne. Poza tym chciałem zapytać podróżników o ich opinie, nie potrzebuję żeby mi jakiś fotograf wyskoczył z sprzętem za 10 tys. Ludzie tutaj chyba lepiej rozumieją potrzeby osób podróżujących.
Po to jest ten dział z tego co widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Politolog uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 28 Lis 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Osobiście posiadam Panasonica G80 i szczerze go polecam. Aparat posiada uszczelniane body oraz bardzo dobrą stabilizację obrazu (7-krotną). W stosunku jakość cena chyba obecnie nie do pobicia.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 28 Lis 2017 21:26 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
Garuda88

Wideotesy na YT wyglądają zacnie.
Czy on ma też nagrywanie w 60 klatkach?
bo nigdzie nie mogę znaleźć info.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Gru 2017 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Politolog uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
a nie lepiej sie zdecydowac? kupic dobry aparat i osobno jakas kamerke typu gopro?

inaczej to zawsze jest jakis kompromis i cos kosztem czegos...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:36 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
Kamerka się nie umywa do bezusterkowca jeśli chodzi o jakość Wideo :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 09 Gru 2017 01:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Politolog uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
moze sony a7s?

ja obserwuje spadajace ceny a7 i czekam ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ajs lubi ten post.
Ajs uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 29 Lis 2017 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Też się mierzyłem z tym tematem jakiś czas temu i wybrałem Panasonic Lumix GX80. W numeracjach serii GX ciężko się trochę połapać, bo najpierw były bardzo chwalony, komapktowy bezlusterkowiec GX7, potem zrobili wersję GX8 która nie była kontynuacją serii, a aparatem z trochę wyższej półki cenowej i teoretycznie jakościowej, choć testy temu przeczą. A potem zobaczyli co nie wyszło z GX8 i zrobili... GX80 czyli który już jest kontynuacją GX7, czyli to takie odświeżone i trochę ulepszone GX7, również z bardzo dobrymi recenzjami, również w kwestii filmów. Występuje też oznaczenie GX85 (i recenzji/przykładowych filmików warto szukać też po tym oznaczeniu) i jest to ten sam aparat co GX80 tylko na rynek amerykański. Dlaczego tak? Tego nie wie nikt ;) Zresztą ten polecany przez kogoś innego G80 też na amerykański rynek ma oznaczenie G85.

Filmików na necia z porównaniem np. stabilizacji obrazu w GX80 jest sporo, także możesz sobie jakoś tam ocenić. Ja osobiście jestem zadowolony, choć zaznaczam, że nie jestem żadnym ekspertem od filmów. Jeżeli chodzi o zdjęcia to jestem bardzo zadowolony, nawet kitowy obiektyw daje radę.

Dlaczego ja wybrałem GX80? Bardzo dobre recenzje pomijam, bo to jest punkt wyjścia i wybierałem tylko miedzy tymi z bardzo dobrymi opiniami. Jako, że to aparat do robienia zdjęć w podróży to zależało mi na aparacie maksymalnie kompaktowym, czyli małym, poręcznym, lekkim z zachowaniem wszystkich zalet bezlusterkowca. A GX80 i GX7 mają małą konkurencję w tym zakresie. Również video w 4k miało swój wpływ na decyzję. A no i ja operowałem w zakresie cenowym do 3k (oczywiście z możliwym jakimś 10-20% odchyłem jakby było coś naprawdę dużo lepszego).

Porównując GX80 do G80 (które ktoś proponował) to GX80 jest mniejszy, lżejszy, tańszy, technologię stabilizacji obrazu ma podobną lub identyczną i obiektywy też pasują te same. Jeśli stosunek jakość/cena jest ważny to dla mnie tutaj wybór jest oczywisty. Porównań obu aparatów, również w wersji video znajdziesz sporo.


Ostatnio edytowany przez kiew 29 Lis 2017 12:50, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Ajs uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 29 Lis 2017 00:48 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
A korzysta ktoś z:


https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/aparat-olympus-e-m10-mark-ii-14-42mm-iir-czarny?querystring=olympus%20mark


?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:14 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Ja z EM10 III
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 30 Lis 2017 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Ajs napisał(a):
Czy on ma też nagrywanie w 60 klatkach, bo nigdzie nie mogę znaleźć info.


Ma nagrywanie w 60 klatach przy FHD. W 4K maksymalnie 30 klatek.

ibartek napisał(a):
Porównując GX80 do G80 (które ktoś proponował) to GX80 jest mniejszy, lżejszy, tańszy, technologię stabilizacji obrazu ma podobną lub identyczną i obiektywy też pasują te same


Rok temu miałem podobny dylemat, który z tych dwóch aparatów wybrać. Zdecydowałem się na G80 ze względu na to, że ma uszczelniane body. Dla osoby dużo podróżującej i przebywającej w różnych warunkach myślę, że to istotny argument "za". Na pewno pewniej leży w ręce niż GX80, co też przekłada się na większy komfort pracy przy kręceniu chociażby filmów. Dodatkowo GX80 nie ma wejścia mikrofonowego. Chcąc robić vlogi takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Ponadto G80 posiada wbudowane dwa dodatkowe profile przy nagrywaniu. Osoby lubiące samodzielną pracę nad obrazkiem (color grading) na pewno docenią ich obecność. Obraz i stabilizacja w obu kamerach są takie same. ;)
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 06 Gru 2017 18:11 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
"Politolog"

Ogólnie rzecz biorąc to belzusterkowiec w podróży sprawdza się dużo lepiej. Polecam. Mam nx1000 ale szukam coś lepszego.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Gru 2017 18:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 06 Gru 2017 18:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@Politolog Jeżeli uważasz, że bezlusterkowiec jest mniejszym odpowiednikiem lustrzanki, to proponuję jeszcze jednak trochę poczytać. A jak słusznie zostało zauważone przez @becek temat o bezlusterkowcach już istnieje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Wtrące swoje spostrzeżenia.
Nie polecam kręcić w 30 klatkach i oglądać na urządzeniach PAL. Potrafi zgubić jedną klatkę na sekundę = nieplynny obraz.

Kompakciki też potrafią wiele. Popularny Lx100 (niedługo będzie następca).
Tak samo Panasonic DMC-LX15 szkło 1,4-2,8
Sony z pełną klatką, kilka modeli innych firm ze stałą ogniskową.

Co do filmowania to odkąd szwagier nabył DJI Osmo to każdy film bez sprzętowej stabilizacji odbieram jak w czasie trzęsienia ziemi.
Także moje choć teraz się szczególnie staram.
Tak jak napisali wcześniej : filmiki - GoPro lub podobne i gimbal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#120 PostWysłany: 23 Gru 2017 21:36 

Potrzebuję aparatu kompaktowego do 400-500 zł, może być używany, byle sprawny. Co możecie polecić ? Zależy mi na dobrym zoomie i dobrej jakości nagrywania
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group