Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#81 PostWysłany: 03 Kwi 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Ja mam cosś takiego i bardzo chwalę sobie. Był już na kilku wyprawach tylko z podrecznym . Manfrotto MK393-PD 393
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#82 PostWysłany: 03 Kwi 2017 09:06 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@‌mkranik‌, ten Compact Action ma max udźwig 1,5 kg, więc do 300mm troszkę bym się bał go używać. Ja pod kątem podróży kupiłem sobie Benro iTrip IT15. Oprócz wielu zalet ma jedną nieocenioną - po złożeniu ma niecałe 40cm, więc nawet w Wizz-ie wchodzi do małego podręcznego:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#83 PostWysłany: 26 Kwi 2017 10:17 

Rejestracja: 23 Lip 2016
Posty: 6
Mi ochrona zabrała statyw (podstawowy Hama) w Bergamo we Włoszech. Wiozłem go w bagażu podręcznym.. Na nic zdały się tłumaczenia :( Także uważać na to lotnisko..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#84 PostWysłany: 26 Kwi 2017 11:19 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Kiedy to było? To już nie pierwszy raz kiedy czytam, że w Bergamo ktoś stracił statyw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#85 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:01 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Polecam lekkie statywy Sirui:

Model: T-005 - cena z głowicą około 500 zł
Materiał: stop aluminiowy
Dostępne kolory: czarny, czerwony, niebieski
Długość po złożeniu: 31 cm
Wys. minimalna: 26 cm
Wys. maksymalna: 130,5 cm
Waga: 800 g
Obciążenie dopuszczalne: 4 kg

Model: T-025 - cena z głowicą około 800 zł
Materiał: włókno węglowe
Długość po złożeniu: 31 cm
Wys. minimalna: 26 cm
Wys. maksymalna: 130,5 cm
Waga: 600 g
Obciążenie dopuszczalne: 6 kg

Głowica Model: C-10
Materiał: stop aluminiowo-magnezowy
Dostępne kolory: czarny, czerwony, niebieski,
Średnica kuli: 29 mm
Wys. głowicy: 83 mm
Waga: 200 g

Mam T-025x - ten karbonowy i jestem zachwycony - idealny na podróże z plecakiem, gdzie nie wezmę "profesjonalnego" statywu firmy na literkę M (bardzo stabilny, ale duży i ciężki)
Długo szukałem lekkiego ale w miarę stabilnego statywu i właśnie ten spełnia jak na razie moje wymagania. Lekki, wytrzymały i mały po złożeniu - tylko 31 cm.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#86 PostWysłany: 16 Wrz 2017 14:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@Maxon gdzie Ty masz ten węglowy Sirui w takiej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#87 PostWysłany: 16 Wrz 2017 17:23 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
-- 16 Wrz 2017 17:23 --

Serwis aukcyjny All... wpisz i poszukaj "Statyw karbonowy Sirui T-025X+ gł. kulowa C-10S" - cena 799 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 23 Cze 2018 17:52 

Rejestracja: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Czy w wizz I ryanie istnieje mozliwosc wniesienia razem z podrecznym torby z aparatem? Czy trzeba to upychac w plecaku? Czytalam, ze wiele w tej kwestii zalezy od lotniska. PI czy sa jakies problemy z przewiezieniem statywu w podrecznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 23 Cze 2018 17:58 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
W Wizz, żeby mieć podręczny przy sobie musisz dokupić priority. Teoretycznie przy opcji priority masz możliwość zabrania dodatkowo małej torby. Bez pierwszeństwa masz jedną torbę i brak gwarancji zabrania jej na pokład, czy raczej od wczoraj gwarancję oddania do luku. Jeśli statyw nie mieści się rozmiarze bagażu nikt Tobie nie zagwarantuje, wniesienia go na pokład. Zależy to raczej od obsługi naziemnej lotu niż samego lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Cze 2018 20:05 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Mini statyw był już na kilku wyprawach lotniczych w bagażu podręcznym i ani razu nie było problemu, ale zawsze liczymy się, że może trzeba się będzie z nim pożegnać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Cze 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
sylgrusz napisał(a):
Czy w wizz I ryanie istnieje mozliwosc wniesienia razem z podrecznym torby z aparatem? Czy trzeba to upychac w plecaku? Czytalam, ze wiele w tej kwestii zalezy od lotniska. PI czy sa jakies problemy z przewiezieniem statywu w podrecznym?


To tylko dodam, że ja od paru lat latam ze statywem w podręcznym plecaku i jeszcze nigdy nie miałam problemów z przewiezieniem go. Jeden jedyny raz w Maroku kazali mi go wyjąć z plecaka na security, żeby zobaczyć co to, a tak to spokój i mam nadzieję, że tak pozostanie ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#92 PostWysłany: 26 Cze 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a ja sobie ostatnio taki sprawiłem
https://www.rbl24.pl/akcesoria-fotograficzne/statywy/stolowe/statyw-cullmann-neomax-220
na wypady tanimi liniami wręcz stworzony

takie foty robi

Załączniki:
2w2.jpg
2w2.jpg [ 165.07 KiB | Obejrzany 5850 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#93 PostWysłany: 26 Cze 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dopisz, jeśli to nie tajemnica, co było przymocowane (jaki aparat) do tego statywu, bo to kluczowa sprawa przy mniejszych konstrukcjach.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#94 PostWysłany: 27 Cze 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
@Tom K
fuji xt-10 ale canona 5D tez utrzymuje
głowica jest standardowa i raczej do lekkich aparatów ale nic nie stoi na przeszkodzie założyć głowice z większego statywu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#95 PostWysłany: 21 Sie 2018 00:41 

Rejestracja: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Kurczę...mój statyw ma równe 55 cm xD
Co jeśli nie uda mi się go wnieść, bo obsługa nie pozwoli? Czy wtedy pożegnamy się na zawsze czy jest jakaś przechowalnia na takie okazje? Jak to działa w Kato?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#96 PostWysłany: 22 Sie 2018 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jeszcze 2 lata temu statyw był nieodłącznym wyposażeniem w podróży, jednak po zmianie systemu na lżejszego bezlusterkowca spróbowałem i lżejszego ministatywu - Manfrotto PIXI. No i duży statyw zabieram już tylko podczas samochodowych wyjazdów.
Ciężko to nazwać alternatywą dla wysokiego statywu, ale jeśli ktoś wozi statyw tylko dla paru nocnych zdjęć (jak ja dotychczas) czy selfiaków, to takie maleństwo dobrze się sprawdzi. No i nie ma problemu na lotniskach ;-)

@sylgrusz Z Kato i Krakowa wiele razy wylatywałem ze statywem przytroczonym do podręcznego plecaka, nigdy nie robili problemów. A o przechowalni na takie okoliczności jeszcze nie słyszałem, więc odmowa zabrania statywu raczej oznaczałaby kosz...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#97 PostWysłany: 28 Gru 2018 14:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Latałem ostatnio ze statywem w podręcznym i wszystko bez problemów (Modlin, Cagliari, Paryż Beauvais), ale w przyszłym roku będę miał przelot przez Bergamo, które wspominane było tutaj jako lotnisko, gdzie ludzie tracili statywy na kontroli bezpieczeństwa. Czy ktoś leciał ostatnio z Bergamo ze statywem w bagażu podręcznym i może podzielić się informacją, czy były jakieś problemy/pytania czy jednak przechodzi gładko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#98 PostWysłany: 15 Lut 2019 20:24 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 18
Zabieraj ze sobą chociaż najmniejszy miniaturowy statyw - to zawsze poprawia jakość zdjęć!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#99 PostWysłany: 07 Mar 2019 23:19 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Sirui T-005, trudno o mniejszy i lżejszy (200 g lżejszy Sirui T-025 wg mnie nie wart jest 2x wyższej ceny) statyw, który po rozłożeniu daje w sumie pełną funkcjonalność. Trzeba starannie skręcać, ale utrzymuje spokojnie sporą lustrzankę z nie małym szkłem, łącznie ponad 1kg.
Przewoziłem wiele razy w bagażu podręcznym, bez problemu.
Najczęściej jednak polegam na masie lustrzanki, przyłożona do oka pozwala utrzymać z ręki całkiem sensowne czasy bez poruszenia i podbijania ISO, zwłaszcza z uwa. Wnętrza kościołów czy miasto nocą spokojnie daje radę w ten sposób, statyw używam w zasadzie tylko do nocnego nieba. Albo jak mam za dużo czasu na wyjeździe, co się rzadko zdarza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#100 PostWysłany: 07 Maj 2020 10:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Gdyby ktoś chciał się zaopatrzyć w statyw na przyszłe podróże, to w promocyjnej cenie 169 zł do kupienia Hama Traveller 117 Ball dostępny w morele.net i RTV Euro AGD (tutaj na nocnej promocji, która wkrótce się kończy).

Załączniki:
HT117morele.PNG
HT117morele.PNG [ 19.57 KiB | Obejrzany 3096 razy ]
ht117Euro.PNG
ht117Euro.PNG [ 54.65 KiB | Obejrzany 3096 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group