Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 13 Gru 2016 17:09 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 9
A co myślicie o Canon PowerShot SX720 HS ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#142 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
Dołączam się do wcześniejszego pytania kolegi.
Napiszę znacznie więcej, bo potrzebuję kilku rad przy wyborze aparatu. Do rzeczy:
Potrzebny mi japoński aparat z wbudowanym GPS. Te dwa parametry są konieczne, zamierzam go używać w Japonii.
Cena 900-1200 zł również ma znaczenie. Wynika z wysokich kosztów podróży na drugi koniec świata.
Przeglądam stronę: recenzje.net.pl i lokalnych sklepów. Obstawiam takie aparaty:
Canon PowerShot SX-620 lub SX-720
Nikon Coolpix AW130
Panasonic Lumix DMC-TZ60

Jestem zaliczakiem i nie chcę kupować wysokiej klasy aparatu. Moje oczekiwania:

- Aparat z wysuwanym obiektywem zamiast długiej lustrzanki.
Będzie przez większość czasu na szyi więc liczy się wygoda. Poza tym jak mniej wystających części to mniejsze ryzyko uszkodzenia.
- Lokalizacja zdjęć w oprogramowaniu zamiast nakładki GPS.
Powód jak wyżej - coś przymocowanego łatwiej uszkodzić lub zgubić.
- Żeby ten GPS mógł działać podczas lotu, jeśli to jest możliwe.
@Apocalipse - dziękuję za info jak to działa mniej-więcej: Link
- Możliwość robienia zdjęć i filmów podczas ładowania baterii.
Dotychczas u mnie takie coś można robić jedynie telefonem. Aparat był w trybie uśpienia.
- Redukcja wstrząsów.
Statywu nie mam i raczej skorzystam z naturalnych podpór. Trzeba wziąć pod uwagę, że gdzieś można trafić na trzęsienie ziemi [oby nie]
- Program w języku polskim.
Niby oczywiste ale z tego powodu nie planuję zakupu w Japonii. Nawet jeśli tam niektóre aparaty są tańsze to często mają tylko japońskie menu.
- Tryb panoramy.
Liczy się również to aby w pamięci zostały zapisane pojedyncze zdjęcia, z których ma być panorama.
- Szybkość robienia zdjęć
Aparat ma być głównie do fotografowania z okien pociągów. Czas reakcji bardzo się liczy bo niektóre pociągi shinkansen mkną ponad 300km/h.
- Nagrywanie filmów 1080 HD.
To nie jest priorytet. Natomiast chcę uniknąć sytuacji gdy aparat automatycznie zastosuje wymiary filmowe do zdjęć, szczególnie pionowych.

Mam jeszcze 2 ważne pytania:
- czy aparat długo wyszukuje lokalizację?
- wyszukiwanie uniemożliwia zrobienie w tym czasie zdjęć?
Namierzanie sieci jest ważne bo Japonia to dużo gór i tuneli. Wtedy sygnał GPS raczej zanika. Szkoda zachodu, jeśli wyszukiwanie trwa długo lub/i wymaga restartowania tego programu za każdym razem.
Jeśli gra niewarta świeczki to pozostaje kupić aparat bez GPS.

Proszę o spostrzeżenia jak działa u Was to co mnie interesuje. Mało znam się na fotografowaniu, dlatego niektóre z moich pytań są banalne. Forum optyczne.pl jest za bardzo fachowe.
Proszę o info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Mar 2017 15:40 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
@‌JR Jazda‌ Trochę nie rozumiem powyższego wpisu. Czy tylko japońskie aparaty mogą być używane w Japonii? Tam jest jakiś zakaz czy co? Poza tym co to znaczy japoński aparat? Wszystkie tanie będą Made in China. Nawet dużo droższe modele są tam produkowane. Czy jeśli firma, która kiedyś była założona w Japonii, ma obecnie większość kapitału pochodzącego od firm z innych państw, to nadal jest japońska?

Co do innych pytań. Może warto byłoby, żebyś przed kupnem aparatu poczytał coś o zupełnych podstawach fotografii?

Do zdjęć szybko poruszających się obiektów potrzebujesz aparat z jak najkrótszym czasem otwarcia migawki. 1/8000 - 1/16000 s to już przyzwoite czasy. Pamiętaj tylko, że wtedy dostaniesz bardzo mało światła, więc takie zdjęcia wyjdą tylko przy bardzo dobrym nasłonecznieniu. Mylisz czas reakcji z czasem otwarcia migawki.

Nie znam aparatu, który stosuje wymiary filmowe do zdjęć. Jak ustawisz zdjęcia na 4:3 lub 3:2, to film i tak nagra się w 16:9. Ustawiasz to zawsze niezależnie.

Nie sądzę też, żeby w jakimkolwiek aparacie z GPS wyszukiwanie sygnału miało blokować możliwość zrobienia zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 13 Mar 2017 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Miałem Panasonica TZ60, ale w mojej ocenie jakość zdjęć była słaba i się go pozbyłem. Co do GPS, to bardzo długo łapał fix’a, nawet ponad 5 minut, ale w dużej mierze było to uwarunkowane od miejsca – na otwartych przestrzeniach było to ok 2 min. Jak złapał fix’a, to już bezproblemowo trzymał sygnał, ale wówczas drenaż baterii był tak duży, że po 2h czuwania bateria padała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 09 Gru 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Podbijam temat, bo zdecydowana część wpisów ma już, w końcówce roku 2018, wartość historyczną.
Cena do 1200 PLN
Z tego co się zorientowałem to kompakt lub bezlusterkowiec.
Jak siebie znam to nie ogarnę wymiennej optyki.
Jak popatrzyłem na zdjęcia z ostatniej wyprawy to fotografowane obiekty znajdują się w odległości 1,5 metra do 50 metrów. Są to zdjęcia na otwartej przestrzeni, praktycznie nie ma zdjęć z pomieszczeń. Aczkolwiek lampa błyskowa, fajnie aby była.
Zdjęć z zoomem praktycznie nie robię, może dlatego że zoom w obecnym aparacie jest kiepski.

Co mam - Panasonic Lumix DMC - FS 11. Robi ostatnio zdjęcia "szare", pomimo wyczyszczenia obiektywu przez kumpla fotomaniaka.

Na czym mi zależy - żywe jasne kolory, oddanie pełnej gamy barw tego co widzę. Może jakiś zoom abym mógł sfotografować obiekty w oddali.

Co potrafię a czego nie - wybrać fotografowany obiekt pod kątem kompozycji, barw, światła (amatorsko sporo maluję); nie ogarniam zależności przysłony od migawki, czułości i czasu ekspozycji (tak to się chyba nazywa). Najbardziej zaawansowany technicznie aparat jaki miałem to Smiena a i tak sobie nie radziłem :)
Do furii doprowadzają mnie tryby pracy do wyboru: dom, dom ciemny, dom ciemny z oknem, dom jasny, dom jasny jak jasna cholera... dlatego jadę na trybie automatic idiotenkamera.

Więcej grzechów nie pamiętam i proszę o pomoc.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 09 Gru 2018 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
rok nie ma znaczenia, dobre aparaty kosztują >1200
kompakt w tych pieniądzach będzie ok, bez względu na markę
ale żaden tani kompakt nie nadaje się do pomieszczeń
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 09 Gru 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
becek napisał(a):
rok nie ma znaczenia,

chodzi o to, że aparaty polecane w roku 2014 są obecnie już niedostępne w sprzedaży
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 09 Gru 2018 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale są ich następcy
Panasonic, Sony, Nikon, Canon, najdroższe ich kompakty maja dobre parametry
na Twoim miejscu poszedłbym do sklepu i się pobawił, tej marki ,który Ci najlepiej lezy w reku wybierz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 09 Gru 2018 13:44 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Jak troche grosza dasz więcej to tylko i wyłącznie Sony rx100
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 09 Gru 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Lub w tych pieniądzach używany rx100mk2/3
Nie ma nowych wpisów bo poza zwiększaniem parametrów filmowania niewiele się zmienia w kwestii prostych aparatów foto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 09 Gru 2018 18:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Oprocz rx100 dokladam do listy canona gx1 albo gx7, olympus tez robi czesto promo, wiec pen albo m10 ii. Canon wypuszcza teraz nowe wersje, wiec poprzednie moga byc w dobrych cenach.

Wszystkie ponad budzet, ale nie ma sensu kupowac tych kompaktow z mini matryca i ciemnym obiektywem, bo koniec koncow sie okaze ze telefon robi lepsze zdjecia.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 09 Gru 2018 19:25 

eskie napisał(a):
do 1200 PLN

Ciężko będzie wybrać coś z nowych.
Szukaj używek - Sony RX100, Canon G7X, Lumix LX100.
Góra
 PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 10 Gru 2018 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Wiem że to nie jest cena 1200 :), ale czasem warto dołożyć więcej, pracuje na fuji, jeżdżę wszędzie z fuji , nie sprzedaję fuji :) Fujifilm XF10 mały kompaktowy, matryca APS-C, w miarę jasna stałka 18,5mm F2.8 ( czyli około 28mm w FF ) idealna ogniskowa do wyjazdów, można zrobić szeroko, jest też z czego wyciąć jak trzeba z zachowaniem świetnej jakości. Kolory w jpg z fuji, oraz rozpiętość tonalna są według mnie nie do przebicia, do tego symulacje filmów fuji. Tutaj recenzja totalnego maniaka fuji w pozytywnym tego słowa znaczeniu, gościu siedzi w fuji i wie co pisze :) https://www.x-man.pl/2018/10/02/fujifilm-xf10-recenzja/
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 21 Mar 2019 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
a co myślicie o Canon EOS M100 24,2 MPix za nie całe 1000 zł
użytkuje ktoś może ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
masz świadomość że piszesz o samym body?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Teraz w kilku sklepach Olympus PEN E-PL8 jest w przyzwoitej cenie 1499PLN.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 21 Mar 2019 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
@becek tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 21 Mar 2019 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to bardzo dobry sprzęt gdzie jak zwykle dla mnie największym minusem są błyskawicznie znikające baterie
jeśli Ci to nie wadzi to będziesz Pan zadowolony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 10 Kwi 2020 13:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
cyfrowe.pl wyciek danych

https://niebezpiecznik.pl/post/kradziez ... yfrowe-pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group