Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Loty: 90
Kilometry: 173 510
Cześć, przymierzam się do zakupu bezlusterkowca [albo kompaktu, whatever :) ], jeśli ktoś jest obeznany w tym temacie i mógłby coś polecić, albo miał do czynienia z przykładowymi podanymi przeze mnie aparatami to byłbym bardzo wdzięczny.
(A jeśli ktoś zaraz powie: było, używaj opcji szukaj!!11oneone, no to informuję, że przejrzałem już dużo tematów i wciąż nie mogę się zdecydować. Poza tym kazdy ma inne parametry według których kupuje aparat)

Postaram się zawęzić jak najbardziej parametry:
-im mniejszy tym lepszy
-zdjęcia głównie natury, koniecznie ostre i fajnie jakby kolory były ładne bez obróbki
-do 3 tys. brutto

Zastanawiam się obecnie nad canon powershot g7x mark ii oraz canon eos m50, przy czym chyba bardziej podobają mi się "sample photos" m50. M50 wydaje mi się robić lepsze zdjęcia jak porównuje setki sampli, g7x mii jest zdecydowanie mniejszy, nie trzeba obiektywów (choć może to i minus?) i ma obracany ekran (selfie [choć rzadko], te sprawy).

Ostatnio edytowany przez Czesuaf 17 Wrz 2019 10:27, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:15 
Awatar użytkownika

złoty
hmmm,pytasz o bezlusterkowca a rozważasz kupno kompaktu
przemyśl to sobie jeszcze raz na spokojnie
w googlach znajdziesz ,mnóstwo poradników jaki aparat wybrać

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:21 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 392 371
niebieski
Przyjrzyj się serii Sony A7. Poprzednie modele powinieneś być wstanie kupić do 3000 zł

Image
 Relacje PM off

#4 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:26 
Awatar użytkownika

@becek: A fakt, myslałem, że co nie jest lustrzanką jest bezlusterkowcem :D widzę już definicje i różnicę między kompaktem a bezlusterkowcem, ale nie do końca wiem, czy to jakoś mi ułatwia wybór: chyba jedynie prostuje czemu mi się bardziej podobają zdjęcia m50 (lepsza głębia i tak dalej) ;) nadal zastanawiam się w takim razie nad najlepszym wyborem bezlusterkowca. Jeśli znajdzie się równie dobry kompakt, to może być i kompakt.

@kefirm: kurcze, własnie mignął mi też, ale jak sprawdzałem ceny to wydawało mi się, że to kompletnie nie mój przedział. Zaraz przeszukam jeszcze raz. Jest też trochę sporawy, waga już w porównaniu do innych m50 np albo m6) rośnie
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:32 

platynowy
jak do natury to przyda sie i szeroko, i zoom.

z tych dwoch bym wzial m50, tylko ze g7x ma jasniejszy obiektyw, a te kitowe w bezlustrach wszedzie sa ciemne.

cos moze z bridge, jak fz1000 albo rx10 - ale to duze. mam fz1000 i nie jest tak zle z waga/mobilnoscia.

cos z fuji, np x-t100. dobre matryce i kolory.

cos z sony, kompakt rx100 albo seria a6000.

i niszowe, ale za to ostre, stalki jak fuji x100 albo ricoh gr - super zdjecia, ale bez zoomu. mam x100, mialem gr. ricoh lepszy.
 Relacje PM off

#6 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:33 
Awatar użytkownika

złoty
myślę że z tego pierwszego kompakta będziesz zadowolona
to profesjonalny sprzet

Relacje PM off

#7 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:42 
Awatar użytkownika

@becek ten kompakt najbardziej mi podchodzi z tego względu, że nie muszę nosić obiektywów, a czasem mi mocno wadzą w podróży. Tylko pytanie, czy po jakimś czasie nie stwierdzę, że brak obiektywów to błąd :) ale to chyba muszę przemysleć ten temat po prostu

@ibartek: dzięki za dużo przykładów, porównam sobie wady i zalety. O a6000 też dużo wyczytałem, dużo opinii na internecie jest z tego względu, że jest już trochę na rynku jeśli dobrze pamiętam. Z tych co podałeś (oprócz g7x i m50) który byłby twoim faworytem? Ricoh?
Przejrzałem sobie zdjęcia z ricoha i jestem zdumiony jak taki mały aparat może robić tak fantastyczne zdjęcia. Tylko ten zoom... Obecnie fotografuje podróże smartfon + gopro :oops: i czasem w sumie przydałby się jednak ten zoom. Lekki, ale zawsze. Z drugiej strony kiedyś nosiłem lustrzankę brata (nikon d7500) z dwoma obiektywami i nigdy więcej, wolę komfort niż zabawę w fotografa.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:48 

platynowy
pelna klatka w a7 jest fajna, tylko ze wymaga duzych obiektywow. przez co niweluje maly rozmiar body. nie wiem czy to dobry aparat na poczatek.

jak spadnie cena a7 ii, to moze zainwestuje, jest bardziej wygodny niz a7 i ma super stabilizacje, prawdopodobnie z m5 ii
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:49 
Awatar użytkownika

złoty
tylko ze tzw "lekki zoom" jest slaby optycznie, zazwyczaj
no i FF+obiektywy +wiaderko baterii kosztuje >3000

to jest male i fajne
https://www.ceneo.pl/54274776
do tego mozesz dokupic
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-canon-55-250-mm-f-4-f-56-ef-s-is-stm.html
i masz maly lekki zestaw z zadowalająca jakością

Ostatnio edytowany przez becek, 17 Wrz 2019 10:58, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:57 

platynowy
ricoh gr to moj ulubiony aparat, niestety sie zepsul, ale mysle zeby sie pozbyc x100 i wrocic.

jedyny minus w porownaniu z x100 to brak wizjera (i oczywiscie zoomu), poza tym same plusy, duza matryca aps-c foveon (poczytaj o zaletach), ostry obiektyw, nie zamula, miesci sie w kieszeni.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 17 Wrz 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Loty: 125
Kilometry: 288 984
srebrny
Przez 6 lat korzystalem z sony nex-5 i bylem zachwycony. Kompaktowe rozmiary, doskonale ostrzy, piekne kolory - wszystko czego potrzebujesz. Na Twoim miejscu celowalbym w taki sprzet, tyle ze nowszej generacji (cos z serii alfa). Na minus to niestety dosc drogie obiektywy, gdybys ktoregos dnia stwierdzil ze potrzebujesz czegos o wiekszym zasiegu.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 17 Wrz 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Potwierdza się chyba to, co przeczytałem już wiele razy: nie ma aparatu idealnego i aparatu do wszystkiego. Dziś siądę z dziewczyną i się zastanowie które parametry wyboru są dla nas najważniejsze.

Choć poważnie się zacząłem zastanawiać nad ricohem (jeśli bym olał kwestie zoomu itp.). Strasznie mi się podoba jego "ratio" rozmiar:jakość zdjęć. Nawiasem: @ibartek wiesz, czy jest jakiś przeważający argument ricoha gr 3 nad gr 2? Skok $ jest spory (aczkolwiek budżet mam powiedzmy elastyczny) a z tego co czytam i porównuję, to chyba nie ma jakichś wielkich dealbreakerów. No może zdjęcia wydają mi się ciut ciekawsze kolorystycznie (choć po ciemku nadal oba względnie słabo)
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 17 Wrz 2019 12:56 

platynowy
inna matryca (juz nie foveon) i stabilizacja. na razie placisz za nowosc (choc cena tego aparatu tak szybko nie spada). raczej bym bral II.

do zdjec po ciemku to trzeba jasny obiektyw, a to nie jest tanie. swietny byl sony r1, do tego matryca z niska rozdzielczoscia.

te bezlustra z kitem maja ciemne obiektywy, mozna zainwestowac w jakas jasna stalke.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 25 Wrz 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Loty: 84
Kilometry: 181 375
srebrny
@Czesuaf Nie wiem czy nie za późno, ale już kiedyś pisałem, mały rozmiar body, bdb dobre i małe obiektywy, kolory jpg ideał prosto z puchy to wszystko ma Fuji. Model i kwestia obiektywów trzeba samemu dopasować do własnych wymogów. Mogę pomóc na prv, zaznaczam nie sprzedaję, pracuje i podróżuję z Fuji. :)

Bulgaria
 Relacje PM off  

[ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości