Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
myślę że z tego pierwszego kompakta będziesz zadowolona
to profesjonalny sprzet
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#142 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
@becek ten kompakt najbardziej mi podchodzi z tego względu, że nie muszę nosić obiektywów, a czasem mi mocno wadzą w podróży. Tylko pytanie, czy po jakimś czasie nie stwierdzę, że brak obiektywów to błąd :) ale to chyba muszę przemysleć ten temat po prostu

@ibartek: dzięki za dużo przykładów, porównam sobie wady i zalety. O a6000 też dużo wyczytałem, dużo opinii na internecie jest z tego względu, że jest już trochę na rynku jeśli dobrze pamiętam. Z tych co podałeś (oprócz g7x i m50) który byłby twoim faworytem? Ricoh?
Przejrzałem sobie zdjęcia z ricoha i jestem zdumiony jak taki mały aparat może robić tak fantastyczne zdjęcia. Tylko ten zoom... Obecnie fotografuje podróże smartfon + gopro :oops: i czasem w sumie przydałby się jednak ten zoom. Lekki, ale zawsze. Z drugiej strony kiedyś nosiłem lustrzankę brata (nikon d7500) z dwoma obiektywami i nigdy więcej, wolę komfort niż zabawę w fotografa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
pelna klatka w a7 jest fajna, tylko ze wymaga duzych obiektywow. przez co niweluje maly rozmiar body. nie wiem czy to dobry aparat na poczatek.

jak spadnie cena a7 ii, to moze zainwestuje, jest bardziej wygodny niz a7 i ma super stabilizacje, prawdopodobnie z m5 ii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tylko ze tzw "lekki zoom" jest slaby optycznie, zazwyczaj
no i FF+obiektywy +wiaderko baterii kosztuje >3000

to jest male i fajne
https://www.ceneo.pl/54274776
do tego mozesz dokupic
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-canon-55-250-mm-f-4-f-56-ef-s-is-stm.html
i masz maly lekki zestaw z zadowalająca jakością
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 17 Wrz 2019 10:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
ricoh gr to moj ulubiony aparat, niestety sie zepsul, ale mysle zeby sie pozbyc x100 i wrocic.

jedyny minus w porownaniu z x100 to brak wizjera (i oczywiscie zoomu), poza tym same plusy, duza matryca aps-c foveon (poczytaj o zaletach), ostry obiektyw, nie zamula, miesci sie w kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 17 Wrz 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 764
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Przez 6 lat korzystalem z sony nex-5 i bylem zachwycony. Kompaktowe rozmiary, doskonale ostrzy, piekne kolory - wszystko czego potrzebujesz. Na Twoim miejscu celowalbym w taki sprzet, tyle ze nowszej generacji (cos z serii alfa). Na minus to niestety dosc drogie obiektywy, gdybys ktoregos dnia stwierdzil ze potrzebujesz czegos o wiekszym zasiegu.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 17 Wrz 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Potwierdza się chyba to, co przeczytałem już wiele razy: nie ma aparatu idealnego i aparatu do wszystkiego. Dziś siądę z dziewczyną i się zastanowie które parametry wyboru są dla nas najważniejsze.

Choć poważnie się zacząłem zastanawiać nad ricohem (jeśli bym olał kwestie zoomu itp.). Strasznie mi się podoba jego "ratio" rozmiar:jakość zdjęć. Nawiasem: @ibartek wiesz, czy jest jakiś przeważający argument ricoha gr 3 nad gr 2? Skok $ jest spory (aczkolwiek budżet mam powiedzmy elastyczny) a z tego co czytam i porównuję, to chyba nie ma jakichś wielkich dealbreakerów. No może zdjęcia wydają mi się ciut ciekawsze kolorystycznie (choć po ciemku nadal oba względnie słabo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 17 Wrz 2019 12:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
inna matryca (juz nie foveon) i stabilizacja. na razie placisz za nowosc (choc cena tego aparatu tak szybko nie spada). raczej bym bral II.

do zdjec po ciemku to trzeba jasny obiektyw, a to nie jest tanie. swietny byl sony r1, do tego matryca z niska rozdzielczoscia.

te bezlustra z kitem maja ciemne obiektywy, mozna zainwestowac w jakas jasna stalke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 25 Wrz 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@Czesuaf Nie wiem czy nie za późno, ale już kiedyś pisałem, mały rozmiar body, bdb dobre i małe obiektywy, kolory jpg ideał prosto z puchy to wszystko ma Fuji. Model i kwestia obiektywów trzeba samemu dopasować do własnych wymogów. Mogę pomóc na prv, zaznaczam nie sprzedaję, pracuje i podróżuję z Fuji. :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 13
Loty: 21
Kilometry: 49 902
Ja bym się skupił na Sony z serii A7. Są to "pełne klatki", więc plastyka zdjęć jest świetna. Do tego jakieś ciekawe obiektywy 35mm pod street i portrety (ewentualnie 50mm, ale jednak w podróży lepiej sprawdza się 35mm) oraz jakiś zoom lub mój ulubiony 28-70mm. Warto również spojrzeć na aparaty Fujifilm (seria T1/2) - ich chyba nie trzeba opisywać. Niestety jeśli chodzi o Fuji to trzeba trafić dobrą cenę :(

Tak BTW jeśli masz miejsce to warto kupić sobie aparat analogowy. Robią naprawdę świetne zdjęcia, a plus jest taki, że każde musisz przemyśleć, bo jednak wiele ich na kliszy nie ma. Tutaj dobra opcją jest aparat Canon AE-1 Program, ponieważ jest już w pełni automatyczny i świetnie sprawdza się w podróży 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 28 Paź 2019 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Zdecydowałem się już jakiś czas temu na małego gracza Ricoh GR III. We Wrocławiu próbnie sobie popstrykałem zdjęcia i jestem bardzo zadowolony, ale prawdziwy test za tydzień w Peru i Boliwii, tak że jeszcze uzupełnie temat o wrażenia, może się komuś przyda. Na razie tez póki co przeglądam filmiki na YT profesjonalistów odnośnie tego jak poustawiać wszystko ;) Dzięki za zainteresowanie swoją drogą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#152 PostWysłany: 27 Lis 2020 12:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Odświeżam temat ;)
Przymierzam się do zmiany sprzętu foto z lustra na mniejsze gabaryty, wstępnie myślałem o Sony A6100, wygląda całkiem obiecująco ale to czego mi w nim brakuje to stabilizacji.
Ktoś coś doradziłby w budżecie do 3k za body?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#153 PostWysłany: 27 Lis 2020 14:30 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Niestety za każdym razem, gdy porzuca się platformę traci się kupę kasy (kompatybilność szkieł). A tak miałem z Sony, którego serwis wcale nie był zadowalający. Dlatego wciąż jestem w punkcie wyjścia. Z racji, że sam od kilku lat przymierzam się do porzucenia "lustra" skłaniam się do któregoś z produktów Fuji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#154 PostWysłany: 27 Lis 2020 14:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Rozwinąłbyś temat serwisu Sony i dlaczego potrzebowałeś? Szczerze to tego aspektu nawet nie brałem pod uwagę bo moje lustro mimo 8 lat i kilku odpadniętych części (gumy na uchwycie, klapka od baterii) działa nadal bez zarzutu i o sprzęcie foto myślałem jak o bezawaryjnym ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#155 PostWysłany: 27 Lis 2020 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 796
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Washington napisał(a):
Odświeżam temat ;)
Przymierzam się do zmiany sprzętu foto z lustra na mniejsze gabaryty, wstępnie myślałem o Sony A6100, wygląda całkiem obiecująco ale to czego mi w nim brakuje to stabilizacji.
Ktoś coś doradziłby w budżecie do 3k za body?


dołóż 7 paczek i bierz tego: https://www.ceneo.pl/35433387
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#156 PostWysłany: 27 Lis 2020 20:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
a7 ii ma stabilizacje matrycy z olympusa m5 zdaje sie, wiec jest dobrze. ale w olympusa dzis isc to troche ryzyko, bo sprzedali lub sprzedaja caly dziala photo.

e: te male soniaki a6xxx sa popularne i co chwile wychodzi nowa seria. sprawdzilbym czy warto doplacac, czy nie lepiej wziac poprzedni model i lepszy obiektyw, bo czasem rozrzut cenowy szeroki, a mozliwosci juz nie.

fuji tez robi niezle bezlustra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#157 PostWysłany: 27 Lis 2020 20:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
No tak, a7 ii przy tej cenie to bajka, ale moim podstawowym celem przy przymierzaniu się do bezlusterkowca było zmniejszyć wymiary i wagę (przy trekingach ma to spore znaczenie)
a zmieniając na a7 ii zyskałbym.. 20g czyli nic ;)

jeśli chodzi o przegląd serii a6xxx to oczywiście rozważałem starsze (i tańsze) ale a6100 mimo że jest niby tylko ulepszeniem a6000 to tak naprawdę zupełnie nowy aparat (m.in. dzięki rewelacyjnemu AF)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#158 PostWysłany: 27 Lis 2020 20:38 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
to wlasnie jest problem FF, ze aparat moze byc maly, ale obiektywy wagowo i rozmiarowo juz nie. na podroze bym bral APS-C jako najbardziej odpowiednie w relacji wygoda/jakosc.

ciezko doradzic modele, bo rynek pelny i co chwile nowosc. poki co aparaty jeszcze sie sprzedaja, ale niestety coraz gorzej, bo magiczne smarfony z algorytmami i wbudowanymi obrazami ksiezyca robia konkurencje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#159 PostWysłany: 27 Lis 2020 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 796
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@Washington - na Fotojoker masz Black Friday
przejrzyj - jest parę fajnych pozycji

https://fotojoker.pl/CategoryDisplay?dd ... 6%23322%3B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#160 PostWysłany: 27 Lis 2020 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1981
Loty: 846
Kilometry: 1 918 887
platynowy
Długo zgłębiałem temat, bo chciałem zmniejszyć wagę moich sprzętów, ale w końcu wyszło, że zaoszczędzę 200 gram a dołożę 7 koła. Wolę się pomęczyć z moim 6d ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group