Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Maj 2020 18:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
No tak, ale to raczej historia o poziomie CC w danym OTA (i tu się w pełni zgadzam - generalnie w xp można liczyć na dużo większą pomoc i zaangażowanie w podobnych przypadkach niż w jakiś popularnych tutaj też na forum OTAch "krzkach" z którymi albo w ogóle nie ma kontaktu, albo zaczynają rozmowę od naliczenia opłaty za ewentualne zajęcie się sprawa), a nie tym, że akurat xp wywalczyła utrzymanie tych biletów w oryginalnej postaci w AZ dla swoich klientów, podczas, gdy wszystkim innym linie je zamieniły na średnio pociągającą trasę europejską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#42 PostWysłany: 08 Cze 2020 21:53 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Przyszlo info od Expedii o kosmetycznych zmianach, wiec kto ma slabsze serce ostrzegam :lol:
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Cze 2020 07:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Tyle się mówi o dzwonieniu :lol: :lol: ;) tutaj cytat z FT

Cytuj:
I boldly called last week and asked if my reservation was still good, out of Dubai in January 2021 and the agent said yes, no changes or cancellations. Just tickets for 2020 cancelled, I found that strange but ok??
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Cze 2020 08:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Agent przez telefon będzie zupełnie prawidłowo widział brak zmian, bo na razie - jak wynika z tego, co raportują ludzie na FT - dali (przynajmniej tym, do których dotarł mail) wybór różnych opcji i czekają na reakcje paxów (wskazanie wybranego wariantu). Co dalej zrobią - zależy od decyzji odpowiedzialnego za prowadzenie sprawy departamentu: albo mogą zostawić tak jak jest i zapomnieć o sprawie, albo w zasadzie w dowolnym momencie (także na lotnisku w dniu wylotu) np. zdowngradować rezerwację do Y czy ją skasować i mają podkładkę, bo informowali wcześniej o błędzie. Historie EF znają zarówno taki, jak i taki obrót wydarzeń ;-) Oczywiście wszystkim życzę spełnienia pierwszego scenariusza 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 09 Cze 2020 09:53 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wlasnie sobie uswiadomilem ze w ubezpieczeniu z mBank WE MC, odmowa wejscia na poklad jest rozumiana tylko przez OverBooking, a w calym ubezpieczeniu brak jest mowy o downgradzie... :(
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Cze 2020 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ziombel z FlyerTalk napisał(a):
I boldly called last week and asked if my reservation was still good, out of Dubai in January 2021 and the agent said yes, no changes or cancellations. Just tickets for 2020 cancelled, I found that strange but ok??


Na miejscu omanczyków wysłałbym gdzieś w grudniu 2020 info o tym, ze rezerwacje na 2021 nie będą honorowane. Jeszcze pół roku obracania kasą za darmo zawsze spoko. A co zrobią to się okaże...
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Cze 2020 14:30 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
:(
Cytuj:
Dear Valued Guest,

You have recently purchased (a) ticket(s) with Oman Air for the itinerary Dubai to Auckland via Muscat and Kuala Lumpur.

We regret to inform you that this was a genuine fare filing error whereby, the wrong booking class ‘R’ (Business Cabin) was associated to your travel itinerary instead of the correct booking class ‘L’ (Economy Cabin) which clearly signifies in the Fare Basis issued ‘LELOAE21’.

As the fare construction is for travel in Economy cabin, we are pleased to offer you the below options:

Reissue the itinerary with the correct booking class "L" – Economy class.
Reissue the itinerary in Business Class ‘R’ paying the difference in fare of approx. AED 7,740 per passenger
Reissue as Return flight in either cabin by paying the difference in fare. Change penalty will be waived off.
Reroute to another Oman Air destination. Difference in fare to be paid (if applicable). Change Penalty will be waived off.
A travel voucher with the value of the ticket(s) issued valid for one year from date of issuance to be used for future travel.
Refund of total ticket(s) value with tickets for travel on/after 21Oct20.


We regret for the inconvenience caused and request you to select from the options above and our Reservation & Ticketing team will assist you accordingly.

We look forward to Welcome you onboard on our flights in the future.

Sincerely yours,
Oman Air

Natomiast od Expedii cisza
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez klapio, 15 Cze 2020 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Cze 2020 14:33 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Potwierdzam, mam to samo. Expedia cisza.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 21 Cze 2020 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
I expedia po rozmowie, potwierdza że nic nie wie o zmianach. A od Omanu dostałem kolejnego emeila:

Dear Valued Guest,
 
Greetings from Oman Air, Hope you are doing good.
 
A gentle remainder on the below e mail , appreciate your earliest response.
 
Regards,
Oman air

Rezerwacja na expedi i Omanie wisi bez zmian xd Jak reszta odpisaliście coś Omanowi ?
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 21 Cze 2020 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ja odpisalem, ze chce refund, ale warunek zwrotu po 21.10.2020 uwazam za nieakceptowalny. Albo kasa do 2 lipca, albo chargeback.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Cze 2020 11:13 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Znowu dostalem maila i ktos dzwonil do mnie z UAE tylko nie wiem czy to ma zwiazek z ta rezerwacja?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Cze 2020 13:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Potwierdzam email + telefon, ktory ma zwiazek ze sprawa.
Nie odebralem, czekam co na to expedia.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 27 Lip 2020 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Dostalem zwrot na revo. Niestety poralo mi AED z konta zlotowkowego, a oddalo AED na konto w AED, wiec stracilem 500 pln. Takie jest zycie. A szybki zwrot jednak cieszy :)

Tak oto ucieszylem sie dealem dwa razy, a wcale nie polecialem. Raz z zakupu, raz ze zwrotu :D

Trzymam kciuki za innych!
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 31 Lip 2020 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@apadlo ze stratami trzeba sie zawsze liczyc, u mnie strata 180 zeta, ale porzadne linie, ze teraz zwracaja, a mieli jeszcze sporo czasu.
Kase oddali, a rezerwacja nadal sobie istnieje. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 31 Lip 2020 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
zlozylem wniosek o chargeback, więc mogli albo oddać, albo oddać z karą. Więc nie wiem czy porządne, czy po prostu rozsądne. W pierwszej wersji chcieli oddac kase pzod koniec pazdziernika :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Lip 2020 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mi grzecznie zwrocili bez chargeback. Btw jeszcze nigdy nie skladalem wniosku o chargeback o cokolwiek.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Wrz 2020 10:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Napiszę tylko informacyjnie. Lotu nie będzie, otrzymałem także maila od expedii, że rezerwacja została anulowana, nie są w stanie zaproponować mi niczego innego, więc mam czekać na zwrot środków.

Amba fatima, bilety były, biletów ni ma ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Paź 2020 09:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Informacyjnie z mailu od expedii

Cytuj:
Hi there, I have just contacted the airlines and they have informed us there is possibility for a full refund however, we need to send an email to their refunds team to get a written authorization. Hence, an email has already been sent to the airlines once, we get any reply we will notify you


Cytuj:
I am sorry but it a long procedure. Once, we get an authorisation for full refund thereafter, it will take 8-12 weeks to get the funds back to your card.


Heh, można było brać od razu zwrot po pierwszym mailu od Oman Air
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Paź 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Udało mi się dostać zwrot od Revolut za bilety, składałem prośbę o zwrot 03.08.2020. Bilety kupowałem na expedii.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group