Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Mar 2020 03:23 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
Widze, ze juz wszystko, no jestem zainteresowany - czy dzialalo vice-versa SIN-CPH-SIN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 08 Mar 2020 08:56 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
tak bo działało OW..
Góra
 Profil Relacje PM off
Bohdan Demydov lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 30 Mar 2020 11:58 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Czy ktoś moze leci szybciej niż @piotrger 28.04 ?

Mam lot na czerwiec, jest jeszcze sporo czasu ale wole wcześniej wiedzieć jakie są możliwości zmiany w przypadku nieciekawej sytuacji z wirusem - z tego co widziałem w warunkach taryfy dla Semi Flex zmiana rezerwacji wiąże się z opłata Ok 450 pln - czy jeśli znajdę bilety w tej klasie rezerwacyjne i taryfie, to zmiana będzie mogła nastąpić bez zapłaty różnicy biletów ?

Bo jeszcze jest druga teoretyczna opcja jeśli Lot przedłuży termin obowiązującej akcji darmowej zmiany podróży - wtedy jest jak wyżej tylko bez tej opłaty 450 pln dobrze rozumiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Mar 2020 12:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Nie, jeśli zmiana przed pierwszym segmentem, to raczej na bank zostanie przeliczona taryfa wg aktualnych stawek, bo historyczna jest już niedostępna.
Czyli będzie dopłata $$$$$$
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 30 Mar 2020 13:13 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Dzięki za odp

A czy są sytuacje kiedy taka zmiana może być bez dopłaty różnicy - w sytuacji gdy odwołają te loty to rozumiem ze przynajmniej w teorii tak być powinno ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Mar 2020 13:30 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
A czy nie jest przypadkiem tak, ze poruszasz się w obrebie danej klasy taryfowej a niekoniecznie w kwocie pienieznej? wiec jeśli znajdziesz termin w tej samej klasi e(nawet dużo drożej) to wszystko ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Mar 2020 14:28 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 42
Tak jest w przypadku tego ich programu elastycznej zmiany, lub gdy jest znulowany któryś z segmentów - ale nie jak pax chce sam z siebie zmienić bilet - wtedy jest przeliczenie.
Ja czekam na anulacje któregoś z odcinków, wtedy poproszę ich o zmianę biletu na jesień, a może nawet się uda na zimę 2021. Jeśli do tego nie dojdzie,
zakładam, ze Singapur albo Dania (mam CPH-SIN), będą nadal miały jakieś zakazy wjazdu/kwarantanny itd i wtedy to można wykorzystać. Czekam z niecierpliwością,
bo szkoda by było stracić taki bilet.


Ostatnio edytowany przez J29, 30 Mar 2020 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Mar 2020 16:57 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
KKL napisał(a):
A czy nie jest przypadkiem tak, ze poruszasz się w obrebie danej klasy taryfowej a niekoniecznie w kwocie pienieznej? wiec jeśli znajdziesz termin w tej samej klasi e(nawet dużo drożej) to wszystko ok?


Ja tez tak to rozumiałem, ale nie widziałem jeszcze żeby ktoś jednoznacznie to potwierdził w innych tematach dot elastycznej zmiany terminu przez Lot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Pamietajcie,ze ta sama klasa = ta sama cena. W tym przypadku roznica jest znaczaca
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:22 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@oskiboski w takim przypadku jeśli tak mam to rozumieć - ani odwołanie biletów przez przewoźnika ani tez elastyczna zmiana terminów nie daje możliwości zmiany daty ?

Tj albo się poleci w wybranym terminie albo trzeba zrobić zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Według tego co jest na stronie LOT mozna zmienic termin jesli ma sie zakupiony bilet do 31.12.2020. Zmiana jest bezplatna jesli roznica w taryfie jest mniejsza niz 200 pln. Inna opcja to czekanie czy odwolaja i wtedy zmienic rezerwacje na inne
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:30 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Ok czyli tylko odwołanie rezerwacji pozwoli zmienić termin lotu bez dopłaty różnicy na bilecie. Jeśli Cię dobrze zrozumiałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Dobrze
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 30 Mar 2020 18:02 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Wirus szaleje, a tu widzę optymiści pokupowali bilety na kwiecień, maj... Obyście polecieli, nie tylko palcem po mapie;) Sam mam pokupowane bilety z różnych okazji na maj, czerwiec, sierpień, listopad...i coraz bardziej się zastanawiam czy w sierpniu uda się polecić:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Mar 2020 18:09 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Jeśli odwołają i będę miał możliwość darmowej zmiany terminu to na pewno nie będę z tego powodu narzekał ;)

Z tego dealu mam akurat Seul na czerwiec, gdzie sytuacja wydaje się być w miarę opanowana, ale mam tez loty do USA na wrzesień i tam zaczynam powątpiewać z podróżą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Mar 2020 20:04 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 42
Przy braku zajęć przez wszechobecny COVID, nie wytrzymałem i z nudów zadzwoniłem do LO wypytać o te zmiany. "Aaaaaaaaaa tak, widzę... to jeden z tych biletów... no tak, mieliśmy błąd w systemie i sprzedawało za 2400..." :? ;)
Niestety, gdyby chcieć skorzystać z "elastycznej zmiany biletu" opisywanej na stronie LO (o to dzwoniłem dopytać) - trzeba pokryć różnicę w taryfie, pomimo, ze "literka" sie zgadza ("F").
Pan sam mi poradził, żebym czekał na anulację któregoś odcinka i wtedy będzie można bilet dowolnie zmienic na wylot w ciągu 12 miesięcy od oryginalnej daty wylotu.
No to czekam... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 06 Kwi 2020 15:44 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Mam pytanie bo naszła mnie na szybko wątpliwość - jeśli na jednej rezerwacji mam kilka osób a cześć nie będzie mogła lecieć i będzie chciała zrezygnować w oparciu o możliwości semi flex - nie powinno być z tym problemu żeby części osób z rezerwacji anulować bilety ? Czy zmiany mogą dotyczyć tylko całej rezerwacji i są skuteczne względem wszystkich ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Kwi 2020 15:52 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@Zjadacz nie powinno być problemu, wystarczy zadzwonić do linii lotniczej i poprosić o rozdzielenie rezerwacji.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 06 Kwi 2020 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Zjadacz napisał(a):
Mam pytanie bo naszła mnie na szybko wątpliwość - jeśli na jednej rezerwacji mam kilka osób a cześć nie będzie mogła lecieć i będzie chciała zrezygnować w oparciu o możliwości semi flex - nie powinno być z tym problemu żeby części osób z rezerwacji anulować bilety ? Czy zmiany mogą dotyczyć tylko całej rezerwacji i są skuteczne względem wszystkich ?


Wstrzymaj się. Te loty się raczej nie odbędą i kasowanie czegokolwiek teraz to strata pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 06 Kwi 2020 16:30 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Na pewno się wstrzymam z anulowaniem do samego końca, z tym ze cześć osób może jednak nie poleciec, wiec zastanawiam się, czy lepiej nie rozdzielić rezerwacji już teraz bo np. tydzień przed lotem będą robić z tym problem (z rozdzieleniem rezerwacji)

Zakładasz, ze się nie odbędą bo anulują je nam, czy bardziej z powodu wirusa się nie odbędą?

Bo co do 1 opcji to widziałem ze były już kontakty z linia lotnicza wiec chyba maja już świadomość tego błędu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group