Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Obowiązkowa lektura!
podejrzanie-niska-cena-za-lot-przeczytaj-zanim-kupisz,11,75621

Ostrzeżenie przed rezerwacją na Fluege.de
ostrzezenie-przed-rezerwacja-na-fluege-de,11,71133

Klony Fluege.de
lista-klonow-fluege-de,181,86777&hilit=fluege


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Kwi 2016 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4477
srebrny
Bardziej bym się martwił o wylot z LWO bez wizy AZ i irańskiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#42 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:04 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 24
Troszkę wątpliwości.
Dlaczego Ci ze Lwowa mieli by być szczególnie upierdliwi?
Jaki sens mają zatem wizy wjazdowe?
Czy ktokolwiek z Was spotkał się OSOBIŚCIE z sytuacją, że pomimo iż można było uzyskać wizę wjazdową do kraju docelowego to nie wypuścili Was z danego kraju?
Nie tylko sprawdzali ale też nie pozwolili wsiąść do samolotu...
Przepisy wizowe dla obywateli różnych krajów są szczególne więc może najzwyczajniej pytają zapobiegawczo. W końcu działają na podstawie przepisów, a nie domysłów.
Najpierw nie pozwolą Ci wsiąść a potem sprawdzą przepisy?
No chyba, że powoli wysnuwamy teorię że na Ukrainie wszystko jest możliwe...w tedy może rzeczywiście warto się ubezpieczyć na taką ewentualność, albo raczej... na każdą ewentualność.


*Oczywiście rozmawiamy cały czas o sytuacji z przesiadką na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Kwi 2016 20:47 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
1) Pewną iskierkę nadziei rozpalił Zeus ostatnim postem (Chwałą Ci Wielki Zeusie!). Ale oprócz tego zapisu w IATA, ZUPEŁNY BRAK gdziekolwiek oficjalnej takiej informacji.
2) Póki co nikt nie sprawdził u źródeł (lwowscy pogranicznicy) jak sprawa wygląda.
3) Tak, pogranicznicy ukraińscy mogą (i robią to często) postępować niezgodnie z przepisami. Nic im nie zrobisz. Tam ciągle "pan władza" to władza.
4) OSOBIŚCIE nie zostałem wpuszczony w WAW do samolotu z WAW do HEL (tranzyt do LED) z powodu braku fińskiej wizy (dawno ale sytuacja analogiczna).
5) OSOBIŚCIE zostałem wysadzony z pociągu Moskwa-Warszawa w Brzesciu z powodu białoruskiej braku wizy tranzytowej i de facto cofnięty do Rosji.

Nauczony doświadczeniem ostrzegam innych.
Na marginesie: w ciągu jednego dnia zapłaciłem na Ukrainie 13 mandatów. Wszystkie za przekroczenie prędkości. Jechałem zgodnie z przepisami.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4477
srebrny
szumny napisał(a):
...w ciągu jednego dnia zapłaciłem na Ukrainie 13 mandatów. Wszystkie za przekroczenie prędkości. Jechałem zgodnie z przepisami.

W Siankach jak to mówią, mają autobanę.
Trzeba jechać albo 30 na godzinę albo 130, ale kto wie jakie tam przepisy drogowe są ;)
Masz rację. Toż to Ukraina przecie. Za to trochę ją lubimy nie? 8-)
Ale na lotnisku to trochę bardziej, jak to powiedzieć... europejsko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:50 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie byłem na nowym (euro 2012) terminalu ale chyba terminal nie ma nic do rzeczy.
Jedna z historii która spowodowała u mnie opad szczeny: przylatuję z KBP (nie pamiętam czy UIA czy może śp. aerosvit). Na płycie, po sąsiedzku, na wyciągnięcie ręki stoi aktywny ATR z WAW (widać przez okno, malowanie eurolot). Akcja właściwa: stewka przed otwarciem drzwi informuje że w pierwszej kolejności wysiadają 2 osoby lecące do WAW bo amolot do WAW czeka i jest już opóźniony. Szybka akcja i dwie osoby przeflancowane razem z bagażami. Bez security i innych dupereli. Pozostali zapierdzielają po płycie do terminala - bagaże z luku w rękach.
Nie było kodszera z tym lotem do WAW ale się dało zrobić. Kto rządzi? Kto ma moc władczą/sprawczą?
Są takie rzeczy o których nie śniło się fizjo- coś tam.

Akcja druga w LWO: Nie ma miejsc w samolocie ale "na stojaka" dało się polecieć do Symferopola. Oczywiście po "dogadaniu się" z kapitanem. Kolega siedział w kabinie. Ja na miejscu dla cabin-crew.
Akcja trzecia: UTair LWO-VKO (chyba - może DME)::dzień przed odlotem nie ma miejsc - przyjdźcie tuż przed odlotem, może coś będzie wolne. Nocujemy w hotelu "tustan" niedaleko lotniska. Na drugi dzień, po "boardingu": tylko my na pokładzie i załoga.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:50 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 24
Dzięki za pomoc. Będę informował o postępach krótkiej tułaczki.
Tak czy inaczej chcę starać się o wizę tarnzyt. jednokrotną, żeby "liznąć" Baku, natomiast zastanawiała mnie czy istnieje szansa zaistnienia problematycznych sytuacji jeżeli jej nie dostaniemy.
Małym problemem będzie rezerwacja WSZYSTKICH noclegów Iranie, która potrzebna jest do uzyskania wizy do Azerbejdzanu...
Znacie kogoś/jakiś hostel który chętnie wystawiłby potwierdzoną rezerwację w Teheranie na 12 dni "w zamian" za deklarację pojawienia się tam powiedzmy na dzień/dwa. :D ?
W drodze powrotnej (10 godzin na lotnisku w Baku), niewypuszczenie z Teheranu rozumiem mogę uznać za mniej prawdopodobne?
(Irańczycy jak zapewne część z Was wie i jak zdążyłem się przekonać 1,5 roku temu, raczej idą przyjezdnym na rękę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
ale co Wy macie z tymi pogranicznikami?
o kwestii dopuszczenia pasażera do rejsu decyduje przewoźnik a nie straż graniczna, jeśli przewoźnik wyda kartę pokładową i nie robi problemów, to pogranicznicy nie mają nic do tego, co się tyczy wymogów wizowych w krajach trzecich.
Ukraina się od tamtych czasów też zmieniła.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 05 Kwi 2016 22:23 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Do przewoźnika trzeba się dopchać przez pogranicznika.
Jeśli jesteś pewien że pójdzie bez bólu to daj tę gwarancję (w tym finansową) wszystkim tym których problem nurtuje.
Sam żywo jestem zainteresowany Teheranem. Na Ukrainie bywam min. raz na 2 tygodnie. Rozważam wylot z LWO albo z KBP. Na razie NIKT nie potwierzdił mi info o niepotrzebności wizy w Baku. Wręcz przeciwnie. 19/20 twierdzi że trzeba. Jeśli masz wiarygodne info to się po prostu podziel źródłem.

Tak, Ukraina się zmieniła. Kiedyś 1UAH więcej wartował niż marka niemiecka czyli 2 zł. Mentalnie, to zmienili się tak mniej więcej jak my. Jak można kogoś wk...ić to należy.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:00 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 24
Śledze bardzo żywo co się dzieje w tym wątku i wydaje mi się że jedyny wniosek jaki mogę wyciągnąć to troszke na odwrót:
Wiarygodne źródła wskazują na to że NIE TRZEBA, natomiast przesłanki i wzgląd na przykre doświadczenia z innych miejsc każą się zabezpieczyć w miarę możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:01 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Ktoś ma tak, że azal.az nie widzi biletów? Próbowałem po numerze biletu, rezerwacji i locie.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:43 

Rejestracja: 05 Kwi 2016
Posty: 2
Ukraińscy pogranicznicy mają zwykle to do siebie że jak się o coś czepiają to najlepiej dać im łapówkę i wtedy przestają się czepiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:48 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Tak. Biorą wszyscy. Temat do załatwienia w ten sposób. Pytanie: ile? Widząc desperata mogą zażyczyć sobie 100-200e.
Nie bądźmy desperatami.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 06 Kwi 2016 12:30 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 24
vincenzo napisał(a):
Ktoś ma tak, że azal.az nie widzi biletów? Próbowałem po numerze biletu, rezerwacji i locie.

U mnie to samo
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenzo lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 06 Kwi 2016 18:11 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No trochę ale to trochę Ukraina się zmieniła, ale tylko trochę. Po pierwsze na terminalu we Lwowie najpierw są jednak panie od checkinu i to one sprawdzają wizy w naszym paszporcie, dość szczegółowo jak pisałem wcześniej i właśnie ta pani decyduje czy nam wyda kartę pokładową czy może z braku wizy i jej złego dnia, nie! Pogranicznicy są na samym końcu i w ogóle ich nic nie interesowało poza sprawdzeniem w swoich bazach czy nie jestem im potrzebny. Sprawdzali to również tak dość skrupulatnie, a propos same laski wymalowane jak na disco ;) . Na samym terminalu LWO co chwilę leci film o celnikach ukraińskich, w tym po polsku, że już nie biorą łapówek i są dla obywateli..itp,. w to ciężko akurat uwierzyć min. w Hrebennem. No i ta nowa Policja! podobno nie chcą w ogóle brać! Słowa lwowskiego taksiarza, ale nie czepiają się nawet jak jedziesz pijany... :) aby tylko nie rozwalić najbliższego przystanku.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Kwi 2016 12:33 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 24
Danny007 napisał(a):
Ok, zbadałem sprawę z wizą tranzytową najdokładniej jak się da. (pytałem konkretnie o wizę tranzytową na jeden dzień - 20 h między lotami. Docelowo ciśniemy do Teheranu).
Wygląda to następująco:
Wizy wyrabiane są tylko w Ambasadzie. W wypadku wizy tranzytowej (jednokrotna 20$ dwukrotna 40$). Do dokumentów, zdjęc i wniosków (standardowych wymogów na stronie ambasady) należy dołączyć wymiennie:
1. Bilety ze wskazaniem końcowego miejsca pobytu + Wiza kraju docelowego (w tym wypadku Iranu).
2. Bilety ze wskazaniem końcowego miejsca pobytu + Opłacona rezerwacja WSZYSTKICH! noclegów w Iranie (pytałem czy wystarczy pierwszy nocleg...nie wystarczy. Straszne zdziwienie w słuchawce na moją informację że chcemy zobaczyć więcej niż jedno miasto w Iranie...)
Czas oczekiwania około 2 tygodni.
Jeżeli nie wychodzimy z lotniska wiza jest zbędna. Pytałem kilka razy.
Informacje na bieżąco konsultowane z panią/panem konsul. Ewidentnie nie były to odpowiedz na zasadzie "wydaje mi się że...". Po każdym pytaniu kobitka szła się zapytać do działu konsularnego lub "wyżej" jeżeli dział konsularny nie potrafił udzielić rzetelnej informacji.
A propos uciążliwych celników na lotnisku we Lwowie Pani stwierdziła że nigdy nie zdarzyła im się taka sytuacja (tzn. nie słyszała)


Co najśmieszniejsze...Przezornie zadzwoniłem jeszcze raz z podobnym pytaniem i Ambasada Azerbejdżanu w ciągu kilku dni zdążyła już zmienić zdanie.
Potrzebujemy rezerwacji tylko pierwszego noclegu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Wrz 2016 10:44 

Rejestracja: 22 Lip 2016
Posty: 1
Odbył już ktoś lot z tego lwowa przez Baku?????
Lecę za tydzień i do tej pory żyłam w błogiej nieświadomości z tą wizą a teraz zaczynam się bać, mam 8 godz przesiadkę w Baku... cóż pozostaje mi liczyć iż w razie problemów sprawę załatwi łapówka.

Moich biletów również nie widać w azal, są za to w gotogate, skąd uzyskałam informację że odprawa internetowa rozpoczyna się 24 godz przed odlotem można się tez odprawić na lotnisku do 4 godz przed odlotem czyli standard, także chyba nie powinno być problemów..
Co do lotów sprawdziłam na stronie lotniska we Lwowie są loty do Baku w takich godzinach i o takich numerach jak na rezerwacji mimo że azal ich nie znajduje, natomiast azal znajduje kolejny etap podróży Baku-Dubaj po numerach więc ogólnie jakiś cyrk na kółkach, za tydzień dam znać jak poszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Ja odbyłem :)
Rezerwację widać na stronie mobilnej Azal: https://flyazal.mobi/itravel/

We Lwowie nikt o żadne wizy nie pytał.
Przy odprawie w Baku na kolejny odcinek (we Lwowie nie potrafili nam wystawić kart pokładowych na kolejny lot) sprawdzali wizy do Iranu.
Ja akurat miałem wizę ale na moją luźną uwagę, że mógłbym nie mieć i wyrabiać wizę na lotnisku w Teheranie jakoś nie protestowali.

We Lwowie sprawdzali natomiast wagę i wielkość bagażu podręcznego.
Limit jest obecnie 10 kg. Ja miałem 11-12 kg, na dodatek nawet kolanem nie mogłem wepchnąć plecaka całkowicie do skrzynki
ale na jedno i drugie machnęli ręką :)
Ale lepiej z tym nie przeginać ;)
Przy kolejnych odprawach nikt nie zwracał specjalnej uwagi na wielkość bagażu podręcznego mimo, że nie mieliśmy rejestrowanego.

We Lwowie bardzo długa kolejka do check-in (sporo Azerów z hurtowymi ilościami walizek). Warto być te 2 godz. wcześniej, jeżeli ktoś nie odprawia się online lub ma bagaż rejestrowany. My byliśmy 1,5 godz. przed lotem i ledwie zdążyliśmy się odprawić. Długa kolejka też do security (czynne jedno stanowisko!).

Loty LWO-GYD i GYD-LWO opóźnione po ok. 1,5 godz.
Warto to wziąć pod uwagę przy planowaniu powrotu z Lwowa do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 23 Lut 2017 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
ktoś już może przerabiał problem w jaki sposób dokupić bagaż rejestrowany, skoro rezerwacji nie widać na stronie azal ? (rezerwacja jest widoczna tylko na stronie mobilnej https://flyazal.mobi a numery biletów mam na Saudi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Lut 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Mam ten sam problem, w ogóle na stronie tego przewoźnika nie można kupić bagażu rejestrowanego, może tylko na lotnisku, oczywiście pewnie za sowitą opłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Lut 2017 19:17 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Opłata jest na stronie, chyba koło 40usd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Anonim oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group