Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2023 19:06 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Z sieci. Maj 2023.

Załączniki:
lbp.jpg
lbp.jpg [ 23.72 KiB | Obejrzany 5240 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lut 2023 20:51 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Ja tylko napomknę, że lotnisko w La Paz (El Alto) położone jest na wysokości 4100 m n.p.m i niewiele jest miejsc w pobliżu gdzie wysokość spada poniżej 3700 m. Jakoś nie wyobrażam sobie tam lecieć bez aklimatyzacji. Obawiam się, że to oferta dla prawdziwych hardkorów, choć trzeba przyznać, że cena zacna..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2023 20:59 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Znam takich, którzy specjalnie chcieli lecieć do LPB i polecieli :) Wracali chyba z CBB jak mnie pamięć nie myli.
Sam bym nie poleciał, dla mnie też za wysoko na początek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2023 21:17 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 55
na Aiguille du Midi siedzieć albo Diamox wcinać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2023 21:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Przylatujesz, nie planujesz nic na dzien przylotu. Wchodzisz do pierwszego napotkanego marketu. Kupujesz herbate z lisci koki. Pijesz 2 torebki w filizance co 2h bez browarów czy alko z dutyfree. Budzisz się na następny dzisń i zero problemów :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2023 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jest jeszcze kilka inny opcji - namiot hipoksyjny. :D

Dużo apapów zeby rozrzedzić krew. NIe robisz głupich ruchów i jak powiedział @oskiboski nie planujesz nic na dzien przylotu.

Jak wszedłem powyzej 4k w Alpach to uznałem, ze swietnym pomysłem będzie jak sobie wykopie nore w lodowcu i poleze kilka godzin. Mysle że gdybym wspinał się sam mogłbym tak skonczyć, ale znajomi jednak powiedzieli idziemy bezwzglednie do schroniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pralinkakarolinka lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2023 22:13 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@oskiboski: dokładnie tak, i jak piszesz ważne aby z niczym innym nie mieszać!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
radeom uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lut 2023 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
To musi być na dosć specyficzne daty, bo u mnie wchodzi przy kilku wyszukiwaniach po 2914zł. Jakby ktos jednak wolał cos przyjaźniejszego dla organizmu w tamte rejony to z bagażem rejestrowanym wchodzi trochę drożej VVI.

Załączniki:
vvi.jpg
vvi.jpg [ 32.33 KiB | Obejrzany 4786 razy ]
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
Liu lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2023 16:58 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2139
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Daty na f.com lub w innych źródłach podane masz dokładnie. Deal polega na tym,ze lot jest do LPB, można OJ złożyć VVI/LPB również.
VVI było z Paryża w przyjemnej cenie ~2300 nie tak dawno temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2023 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
OT: No z wysokością >4000 po locie w eco rzeczywiście może być słabo, pewnie są metody na przykład herbatka. Jak z SPdA wjechaliśmy na 4600 autem to musiałem szybko robić odwrót bo byśmy już ze mną za sterami nie zjechali, ale dzieciaki i żona niczego nie odczuwały.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lut 2023 09:10 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
4200 w Chile pomogły liście koki
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2023 17:06 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
IMO nie ma znaczenia czy eco czy biznes. W tym przypadku "aklimatyzacja" to pewnie kilka godzin w Bogocie na 2600m.
Jeśli ktoś nie próbował się wcześniej na takiej wysokości nie powinien planować takiego wyjazdu. Takie jest moje zdanie.
Pisanie o wyjeździe na 4000 z SPdA to jednak co innego. Trzeba dolecieć do Calamy (2300), później przejechać do San Pedro (niby 2450, ale droga w maksymalnym punkcie przebiega na ponad 3300). Po wszystkim jest jakiś nocleg w SPdA bo nikt nie jedzie z biegu na El Tatio czy inne Piedras Rojas. To są długie godziny aklimatyzacji na wysokości około (ponad) 2500m . Tutaj lądujemy od razu na 4100 o drugiej w nocy, na lotnisku, z którego o tej porze bym nie wychodził, bo okolica delikatnie mówiąc jest średnia. Jak kogoś "zetnie" to będzie "umierał" do rana.
I tak Diuramid działa, ale jeszcze raz powtórzę jak ktoś nie wie jak zareaguje jego organizm to lepiej zrobić to z głową, szczególnie lądując w takim mieście jak La Paz, w środku nocy.
Trzy bezpieczne scenariusze to :
1) Przylot do Peru, na przykłąd do Arequipy i stopniowe przemieszczanie się wyżej w okolice Puno, a dalej przekroczenie granicy Peru/Boliwia- teraz niemożliwe ze względu na sytuacje polityczną
2) Przylot do Calamy w Chile i podróżowanie przez SPda (kilka dni na aklimatyzacje) , stamtąd wycieczka na Salar de Uyuni i dalej po Boliwii (jak tak robiłem i polecam)
3) Zamiast La Paz wybranie Santa Cruz (o ile pamiętam poniżej 1000 m n.p.m.).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2023 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Dobra cena i nawet "niedługa" podróż. Najtaniej co udało mi się znaleźć na listopad ubiegłego roku to składak z BER za w sumie 4000 zł i to przez VVI.
A w kwestii wysokości to nie ma reguły - razem z dziewczyną nie mieliśmy kompletnie żadnego problemu po przylocie, a spaliśmy na wys. ok. 3 700 m. Natomiast dziewczyna z Tajwanu będąc już wcześniej kilka dni w SPdA, zasłabła i hiperwentylowała się przy krótkim pobycie w Piedras Rojas.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lut 2023 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Bo to są totalnie indywidualne predyspozycje. może powiedzmy ze wytrenować się ale tylko do pewnego poziomu w zakresie lepszej aklimatyzacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lut 2023 00:15 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
E tam, aklimatyzacja. Nie każdy jej potrzebuje. Ja na przykład w ogóle nie odczuwam różnicy na takich wysokościach. Fakt, że powyżej 4000 m to nie testowałem (bo w Andach to jednak jakaś tam przynajmniej krótka aklimatyzacja była choćby z racji długich podróży drogą lądową), ale wyjście na szczyt Etny od poziomu morza w raptem kilka godzin nie było dla mnie żadnym problemem, choć kumpel cierpiał na ogromne bóle głowy tak od mniej więcej połowy drogi. Jak ktoś chce sprawdzić, jak jego organizm zareaguje bez żadnej aklimatyzacji, niech próbuje. Życie w końcu jest przygodą, a świat do odważnych należy. Oczywiście, że osobom zawsze źle znoszącym wysokości to można odradzać, ale zakładam, że każdy swój organizm raczej zna, więc powinien wiedzieć, czy mu aklimatyzacja jest potrzebna czy nie. Ja bym bardzo chętnie tam poleciał "na żywca".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lut 2023 00:49 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
Robaku napisał(a):
Jest jeszcze kilka inny opcji - namiot hipoksyjny. :D

Dużo apapów zeby rozrzedzić krew. NIe robisz głupich ruchów i jak powiedział @oskiboski nie planujesz nic na dzien przylotu.

Jak wszedłem powyzej 4k w Alpach to uznałem, ze swietnym pomysłem będzie jak sobie wykopie nore w lodowcu i poleze kilka godzin. Mysle że gdybym wspinał się sam mogłbym tak skonczyć, ale znajomi jednak powiedzieli idziemy bezwzglednie do schroniska.


apap nie rozrzedza krwi, uprzedzając aspiryna tez nie. rozrzedza woda a zapobiega krzepnięciu heparyna. kwas acetylosalicylowy zapobiega agregacji plytek miażdzycowych w tętnicach i nie wplywa na krzepliwosc krwi i zatory w zyłach.
musiałbyś sobie clexane wstrzyknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2023 00:54 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
@chartsman Mylisz trochę pojęcia. Po pierwsze Etna jest jednak trochę niżej. Nie odczuwałeś wyjścia na szczyt, bo pewnie z niego zaraz schodziłeś. To jest właśnie jeden ze sposobów na zdobycie szczytu bez aklimatyzacji - szybkie zdobycie wysokości i szybkie zejście. Sam jednego dnia, przy wcześniejszej aklimatyzacji na ok. 4000 metrów, zaczynałem na 3200, żeby zdobyć 5600 i schodziłem znów 3200. Ale my tu mówimy o wylądowaniu na ponad 4000 mnpm i następnie spaniu na 3700 metrów. To zupełnie coś innego. Jeśli tego nigdy nie doświadczyłeś, to nie możesz mówić, że "każdy swój organizm raczej zna, więc powinien wiedzieć, czy mu aklimatyzacja jest potrzebna czy nie". Nie znasz reakcji na przebywanie na takiej wysokości bez wcześniejszej aklimatyzacji, dopóki tego nie doświadczyłeś. Powtórzę: przebywanie, a nie tylko wejście i szybkie zejście.

Kilka lat temu w Yading widziałem osobę, która też widocznie stwierdziła, że życie jest przygodą i chciała sprawdzić jak zareaguje organizm bez aklimatyzacji. Pomagałem w jej znoszeniu, gdy była półprzytomna.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Lut 2023 08:31 

Rejestracja: 10 Lis 2022
Posty: 240
srebrny
Ja dodam od siebie ,że w Boliwi jest boisko piłkarskie na 3600 i czesto zespoły tam remisują albo przegrywają (dużo lepsze),a to są zawodowi sportowcy,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lut 2023 00:08 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
@Nvjc Moim zdaniem i tak dramatyzujesz. Tysiące ludzi dziennie na tym lotnisku wysiada i jakoś żyje. Owszem, zdarzyć się mogą omdlenia, bóle głowy i inne, ale gdyby to było takie niebezpieczne, to nie funkcjonowałoby tam lotnisko międzynarodowe z taką ilością połączeń. Nie znamy reakcji na wiele czynników, ale większość z nas w górach jednak była i każdy powinien wiedzieć, czy ma trudności z aklimatyzacją, czy nie. Niektórzy nawet przy szybkim wejściu i zejściu już mają zawroty głowy, a inni w ogóle różnicy nie czują. Jak chcesz, to kupuj sobie dodatkowe loty na aklimatyzację, nikt nie broni przecież, a i tak ludzie będą latali z poziomu morza do samego La Paz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Lut 2023 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Lot samolotem to tak jak przebywanie na wysokosci ok. 2000m wiec troche aklimatyzacji sam lot juz da.

Najlepsza sytuacja jest na Hawajach na Mauna Kea 4200m, tam doslownie wiekszosc turystów wjezdza autem od 0m na szczyt i potem padaja jak kaczki :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jacke oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group