Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2022 03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Bardzo fajne ceny i pewno ktoś poleci, a ja bym się ostrożnie skłaniał ku ich bojkotowi za to że latają do Rosji.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Gru 2022 10:19 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Jestem jak najbardziej za bojkotem, tylko co z innymi liniami, które też latają do Rosji? TK, QR i EK też bojkotujemy ;) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2022 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Oczywiście. Bojkotujemy!
No chyba, że wrzucą jakieś tanie bilety...
Góra
 Profil Relacje PM off
26 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2022 10:40 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Tak, a najlepszą formą bojkotu będzie znaleźć w tych liniach jakiegoś EF'a - my polecimy, a oni ucierpią finansowo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2022 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
No tak z tym że Turków i Arabów nie mamy dużego wpływu. A to jest jedyna linia europejska która lata do Rosji i to z kraju który ma aspiracje do UE. Gdyby nie latali, utrudniłoby trochę Rosjanom dostanie się do Europy. KE próbowała wywierać na nich presję ale się nie udało.


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 09 Gru 2022 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Gru 2022 16:24 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Mamy technicznie dokładnie taki sam wpływ - można przecież nie rezerwować biletów m.in. w TK, PC, QR, EK i innych. Jakoś nie widziałem nawoływania do bojkotu, dominuje raczej podniecenie promocjami, jak tylko wrzucą ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Gru 2022 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Postanowili zarobić na tym że inne linie z Europy przestały latać. Jako obywatele UE zawsze jesteśmy bliżej, w różnych aspektach, krajowi europejskiemu i mamy większy wpływ niż na Arabów i pisanie że że jest inaczej to teoretyzowanie.
Poza tym TK itp. ciężko jest czymś zastąpić. A JU to stosunkowo mała linia o zasięgu europejskim bez której się możemy obejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Gru 2022 16:40 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Bajerglowa94 napisał(a):
Tak, a najlepszą formą bojkotu będzie znaleźć w tych liniach jakiegoś EF'a - my polecimy, a oni ucierpią finansowo ;)

Gorzej jak będzie EF i anulują, wtedy zostaniemy sponsorami pożyczki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2022 16:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@onufry_z
Czyli jednak hipokryzja? ;-)
Albo coś się z jakiegoś powodu konsekwentnie bojkotuje, albo nie. Co to znaczy większy wpływ? Jednostkowy pasażer Kowalski może nałożyć "sankcje" swoim portfelem i efekt tego będzie taki sam w przypadku niekupienia biletu w JU, jak i w TK czy EK. JU jest be i można się obejść, ale jak QR wrzuci bilety po 2 k do BKK to już nie da się bez nich obejść?
Analogicznie choćby z accorem - tam też nie widziałem specjalnie oburzenia ;-) Czyżby dlatego, że Ibis tańszy gdzieś niż inne hotele, to "ciężko go czymś zastąpić"? 😄
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2022 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
@onufry_z nie brnij już w to dalej, wystarczy zmienic post i zamienic go slowem "del"
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Gru 2022 17:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
W tej samej logice, powinniśmy banować amerykańskie linie za wojny na świecie, chińskie za Ujgurów etc
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Gru 2022 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
@Zeus to co piszesz to nie logika tylko teoretyzowanie jak już napisałem. Nie mamy prawie wpływu na konflikty poza Europą i na tamtejsze linie. Np. linie o których piszesz nie przywożą nam stosunkowo szybko i tanio Rosjan do Europy.
Chin owszem jestem zdania że należy unikać bo jest to straszny komunistyczny kraj pod dyktaturą i wymienianie go obok USA w takim kontekście jest nieporozumieniem. Amerykańskie wojny i Ameryka zła? Tylko dlaczego pół świata tak na nich narzekającego jak Ty w tej chwili chciałoby tam emigrować, pracować i żyć?
Na Malcie, ogłupiony arabską propagandą emigrant z Libii, w taksówce próbował mi „wyjaśnić” że wojnę w Ukrainie wywołały USA i UK a nie Rosja. Jednak nie umiał odpowiedzieć na pytanie dlaczego w takim razie ludzie z jego kraju emigrują do UK i USA a nie do Rosji.

@marek2011 Accor działa w Rosji? Oczywiście w takim razie jestem zdania że należy go unikać. Próbować wywierać presję na ile to możliwe, żeby bardziej opłacało, im się wycofać niż tam być.
Super by było gdyby linie arabskie i tureckie przestały latać do Rosji, i gdyby można było wywrzeć na nich presję powinno się to zrobić, ale my jako Europa niestety mamy na to wpływ znikomy.

Może od początku użyłem za mocnego słowa „bojkot”, „unikanie” byłoby może lepsze.

Przypominam tylko. Za naszą południowo-wschodnią granicą zabijani są ludzie, niszczony jest kraj i życie jego mieszkańców. Jeśli Putinowi udałoby się podbić Ukrainę, następne w kolejce mogą być Państwa Bałtyckie i my. Działania izolujące Rosję są pożądane. W związku z tym linie europejskie przestały latać do Rosji i wzajemnie. Air Serbia jako jedyna linia z Europy przeciwnie, wyłamała się i postanowiła zrobić na tym interes.
Każdy zrobi co uważa. Ja odwołuję się do moralności która powinna być ważniejsza niż interes ekonomiczny. Niewiele mogę ale tak akurat bardzo pośrednio mogę wesprzeć Ukrainę i jej mieszkańców.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
zero0 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Gru 2022 09:09 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 87
Mieszkałem kilka lat w USA, a teraz od 14 lat mieszkam w Rosji. Wojny nie miały z tym nic wspólnego.
Myślę, że ludzie emigrują do USA w poszukiwaniu pieniędzy i lepszego życia. Z tego samego powodu masa ludzi z republik byłego ZSRR emigruje do Rosji. Wojny wywołane przez USA i Putina nie mają z tym nic wspólnego.
Zbojkotuję te loty. Nie polecę z Berlina przez Belgrad do Walencji bo żeby tak polecieć musiałbym najpierw dolecieć do Berlina z Moskwy przez Stambuł...
A teraz na serio - propozycje bojkotu Air Serbia są śmieszne. To jest ten sam poziom co zmienianie nazw pierogów ruskich na inne. Tylko sankcje na surowce energetyczne mają sens. W skrócie - bardziej uderzycie w Rosję gotując ryż pod pierzyną niż odstawiając taką szopkę z bojkotem linii. Pracuję w oil&gas więc wiem o czym mówię.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Gru 2022 10:09 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie wymagaj, by nawołujący do bojkotu, ponosili jakieś koszty. Bojkot jest pożądany, gdy dotyczy innych i .nie obciąża mnie kosztami.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JaneczekB uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Gru 2022 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1702
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@onufry_z

Cytuj:
@marek2011 Accor działa w Rosji? Oczywiście w takim razie jestem zdania że należy go unikać. Próbować wywierać presję na ile to możliwe, żeby bardziej opłacało im się wycofać niż tam być.


Sprawdzałem co jakiś czas stronę Accor i lokalizację Rosja i...tak, cały czas można założyć rezerwację tam na hotele. Działają tak jakby się nic nigdy nie wydarzyło.
Na Ukrainie również można założyć rezerwację.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Gru 2022 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
To jest bardzo ciekawa dyskusja, choć niespecjalnie pasująca do tego wątku.
Bojkot może dać bardzo dobre rezultaty jeśli jest powszechny.

Próbuję się dowiedzieć (ale niezbyt aktywnie) jak wyglądają przychody koszona, leroy merlin i decathlonu po ich hienim zachowaniu w Rosji. Jakby ktoś miał takie dane, to poproszę.

Ja w każdym razie żadnego z tych przybytków nie odwiedziłem i nie planuję. Muszę powiedzieć, że dobrze mi z tym. Z drugiej strony w Biszkeku świadomie kupiłem jakieś kraftowe piwo z Gorkiego - było ekstremalnie tanie, więc sobie zracjonalizowałem, że w sumie browar do niego dopłaca (choć pewnie to był EF w sklepie)

Kwestia oceny kto z handlujących z Rosją jest zły, a kto dobry (nie zły) to jednak sprawa, która relatywizuje kwestię izolacji Rosji. Daleko jej jednak do Iranu, gdzie większości zachodnich dóbr jednak nie ma - tam sankcje są szersze i bardziej szczelne i obejmują nie tylko węglowodory.

Tak, to jest oddawanie Rosji w objęcia Chin, ale to i tak się stanie. Pytanie czy Chiny nie są gorsze od Rosji (napewno są potężniejsze - pomijając potencjał nuklearny)

@onufry_z historia z winą zachodu za wojnę z Ukrainą to jest po prostu opowieść wciskana przez rosyjską propagandę i kupowana w wielu miejscach. Jest to opowieść nie pozbawiona logiki, choć z jednej strony nie za bardzo prawdziwa (zachód jednak uparcie odmawiał romansu z Ukrainą, to wojna wywołana przez Rosję wepchnęła obie strony w objęcia), a z drugiej nie dająca praw do najeżdżania suwerennego państwa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 16 Gru 2022 20:37 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 87
Pabien przy tej inflacji w Europie to samo porównanie przychodów niewiele da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Gru 2022 21:38 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
-- 16 Gru 2022 21:31 --

Zdecydowanie jestem za bojkotem. Nie chodzi tylko o to, że ich linia lata do Rosji ale też o inne fakty wskazujące, na ich komitywę z państwem - terrorystą czyli Rosją. Chociażby informacja, ze w Belgradzie tzw. wagnerowcy otwierają centrum kulturalno-informacyjne, żeby walczyć z propagandą oczerniającą Rosję.
Uważam zatem, że nie powinno być lotów tej linii do żadnego kraju Unii.
Ale każdy z nas, w tym każdy z forumowiczów jest wolnym człowiekiem. Może latać na urlop tam, dokąd chce: Rzym, Bangkok, Belgrad, Soczi czy Mineralne Wody i dopóki nie jest to zabronione przez demokratyczny akt prawny, to jak najbardziej wolno tak spędzać wolny czas. Nie ma też obowiązku być krytycznym wobec polityki zagranicznej Serbii czy Rosji. Nie jestem też zwolennikiem karania za światopogląd i dopóki są to czyjeś prywatne poglądy, to pozostaje to prywatną sprawą tego człowieka, co najwyżej głupio może być afiszować się nimi ale chyba niewiele ponadto.
Oczywiście, żaden z nas nie ma wpływu na to, skąd jest np. paliwo, które kupuje na stacji paliw. Ale to nie znaczy, że nie wolałby, aby było to paliwo z kraju innego niż Rosja

-- 16 Gru 2022 21:38 --

jacek96 napisał(a):
Nie wymagaj, by nawołujący do bojkotu, ponosili jakieś koszty. Bojkot jest pożądany, gdy dotyczy innych i .nie obciąża mnie kosztami.


Dla mnie nie ma problemu, żeby zapłacić dwa razy więcej za bilet i polecieć inną linią lotniczą lub inna trasą - że tak pozostaniemy w tematyce podróży lotniczych. Błędem jest każdego mierzyć swoją miarą ale zgadzam się, że wielu taką postawę prezentuje: mocni w gębie a gdy przyjdzie co do czego, to znaleźć potrafią mnóstwo wyjaśnień i usprawiedliwień.. Uważam, że nie warto dla głupich paru złotych wyjść na głupka, co to niby słowami wyraża oburzenie a w praktyce robi co innego. Można tak, nie jest to zakazane, ale dozwolone jest też nieco się cenić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Gru 2022 21:58 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Na szczęście Rosja poza byciem stacją benzynową sama nie produkuje niczego, co mogłoby być potrzebne zwykłemu człowiekowi. Bojkotować należy zatem firmy, które po 24 lutego nie odeszły od zasady business as usual i dalej zarabiają na kontaktach handlowych z Rosją. Serbii na plus należy zapisać to, że ona od zawsze kocha Rosjan i nie kluczy, jak niektóre kraje Europy Zachodniej. Wyżej od Air Serbia na mojej czarnej liście są na pewno Leroy Merlin i Auchan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Gru 2022 05:47 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Bojkotować...Bo? Mają powiązania z Ruskimi?

Założę się, że osoby, które mówią o bojkocie, pierwsze kupiłyby bilety, gdyby eyszla fajna promocja. Niewspominając o Aeroflot
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group