Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
brazylia-covid,744,155182

[ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 22 Lis 2020 01:01 

srebrny
A ja już w Brazylii. Loty zgodnie z planem, choć sam LATAM nie powala - podstawowy serwis, nawet w czasach covidowych nie dali chusteczek z odkazalnikiem przed posilkami. Posilki też takie sobie, rozrywka slabiutka - np. 95% muzyki po hiszpańsku i portugalsku. Dla mnie to najslabszy long haul od czasów Hanoi z LOT, gdzie rozrywka pokladowa byla na jednym ekranie dla wszystkich.

Wypełnienie dość spore, choć było trochę szczęśliwców mogących spać na 3 czy 4 miejscach. My zajęliśmy 4-osobowy środek, więc o komforcie można było zapomnieć.

Ważne info - miałem bagaż nadany bezpośrednio do Rio, ale i tak trzeba było go odebrać w Sao Paulo i potem ewentualnie ponownie nadać. Ponoć takie Brazylia ma przepisy. W Sao Paulo kontrola przeszla blyskawicznie, większość pasażerów to Brazylijczycy z automatyczną kontrolą paszportów.

W międzyczasie przebukowalem bezproblemowo bilet powrotny. Lot do Rio bez historii, wyjście z lotniska szybkie, busik do Localiza Hertz i już po 50 minutach po wylądowaniu ruszylismy w trasę wynajętym samochodem. Na razie wszystko zgodnie z planem, choć nie udało się znaleźć lokalnej karty sim - ale właściwie to jej za bardzo nie poszukiwalem.
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.

#182 PostWysłany: 22 Lis 2020 12:08 

Loty: 106
Kilometry: 231 638
platynowy
Sudoku napisał(a):
OT - nie rozumiem, dlaczego rząd piszesz z dużej litery? To powinno być pisane tak małą, że wręcz niewidoczną, bo taki jest ten w zasadzie nierząd.

OT - dalej - fakt. ;-) Zmienione.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#183 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:55 

srebrny
Co prawda leciałem TAPem, ale też byłem zaskoczony obłożeniem lotu w ok.65%.
Tam serwis na dobrym poziomie, zresztą z tego był mi znany przewoźnik. Obsługa bardzo miła, jak w Azji.
Wreszcie zlikwidowali te upiorne karty wjazdu, których trzeba była pilnować przez cały pobyt w BR.
Z kartami SIM w BR, to niekończąca się historia. Pomimo, że kupował mi znajomy Brazylijczyk na swój dowód, to i tak nie mogłem z niej korzystać przy poprzednim pobycie.
Teraz muszę się za nową rozejrzeć .
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 24 Lis 2020 02:16 
Awatar użytkownika

Loty: 198
Kilometry: 348 263
niebieski
Ot niespodzianka: Lastminute, po przysłaniu 4 czy 5 maili z informacją o rzekomej anulacji całej rezerwacji oraz wypięciu się na infolinii na możliwość zmiany rezerwacji, nagle dziś przysłali mi maila z informacją o zmianie dat/godzin lotów. Loty MXP-CDG i CDG-GIG pozmieniane tak, by to miało ręce i nogi. Zmiany godzin także na lotach powrotnych (w tym lot CDG-LIN przesunięty o ponad 10 godzin).
Mniej fajne, że dają tylko 48h godzin na decyzję (akceptacja zmian, prośba o inne loty, zwrot kasy), a potem mnie uszczęśliwią automatycznie akceptując zmiany w moim imieniu.
Na stronie Air France w rezerwacji loty do Rio rzeczywiście uporządkowane, tak jak w mailu od lastminute, ale powrotne bez żadnych zmian.
Na stronie Latam zmieniony tylko realizowany przez nich lot Rio-GIG, reszta bez zmian :), nadal brak pierwszego odcinka (MXP-CDG), skasowany przez AF lot CDG-GIG jest nadal widoczny itd.
 Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 24 Lis 2020 08:13 

Loty: 55
Kilometry: 126 873
niebieski
My też już dolecieliśmy, także wrzucam krótkie info od siebie. Lecieliśmy trasą POZ --> WAW --> MXP, nocka w Mediolanie i następnego dnia MXP--> CDG --> GRU --> GIG. Dwa pierwsze odcinki realizowane LOTem.

Lot WAW - MXP obłożenie 95%. W samolocie rozdawali deklaracje, które następnie zbierała załoga. Po wylądowaniu trzeba było ponownie wypełnić tę samą deklarację dla policji. W terminalu pustki, pojedyńcze sklepy czynne, w mieście koło lotniska również pustki. Autobusy kursują. Kolejny lot mieliśmy do Paryża i tak też w deklaracji wpisałem - Policjant nie robił problemów i nie dopytywał. Druki troszeczkę inne niż te na stronie rządowej do wypełnienia. Po wyjściu z lotniska udaliśmy się do hotelu.

Przy wyjeździe znowu zbierali karty i pytali o powód podróży. Mówiłem, że transfer przez Paryż, strażnik zapytał czy do Polski to tylko przytaknąłem. Był wyjątkowo dociekliwy przez co było trochę nerwów ale zobaczył karty pokładowe i w końcu odpuścił.

lot MXP - CDG obłożenie jakieś 70%. W samolocie wypełnia się jedynie druk z danymi kontaktowymi, żadnych deklaracji. Przy wyjściu z autobusu sprawdzane paszporty/dowody przez policję i pytanie gdzie dalej? W naszym przypadku Sao Paulo i też żadnych pytań i wypełniania dodatkowych formularzy (na stronie rządowej napisane, że jest wymagana deklaracja i oświadczenia o braku symptomów)Pani wskazała gdzie się udać na tranzyt.

W Brazylii piękna pogoda i żadnych problemów. Większość osób w maskach, na plaży nikt nie nosi.

Powrót mamy GIG-->GRU-->MAD-->MXP. Ze względu na wizytę w Brazylii ostatni odcinek do kasacji i powrót LOTem MXP--WAW--POZ też wycięty. Także powrót do dopracowania. Liczę, że uda się w LATAM zmienić powrót na KLM przez Amsterdam i wtedy zamiana w locie też AMS-->WAW-->POZ
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#186 PostWysłany: 24 Lis 2020 09:12 

worminfested napisał(a):
Ot niespodzianka: Lastminute, po przysłaniu 4 czy 5 maili z informacją o rzekomej anulacji całej rezerwacji oraz wypięciu się na infolinii na możliwość zmiany rezerwacji, nagle dziś przysłali mi maila z informacją o zmianie dat/godzin lotów. Loty MXP-CDG i CDG-GIG pozmieniane tak, by to miało ręce i nogi. Zmiany godzin także na lotach powrotnych (w tym lot CDG-LIN przesunięty o ponad 10 godzin).
Mniej fajne, że dają tylko 48h godzin na decyzję (akceptacja zmian, prośba o inne loty, zwrot kasy), a potem mnie uszczęśliwią automatycznie akceptując zmiany w moim imieniu.
Na stronie Air France w rezerwacji loty do Rio rzeczywiście uporządkowane, tak jak w mailu od lastminute, ale powrotne bez żadnych zmian.
Na stronie Latam zmieniony tylko realizowany przez nich lot Rio-GIG, reszta bez zmian :), nadal brak pierwszego odcinka (MXP-CDG), skasowany przez AF lot CDG-GIG jest nadal widoczny itd.
U mnie to samo, a już dwa razy składałem wniosek o zwrot kasy (?). Mega dziwna sytuacja
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 24 Lis 2020 12:37 

Loty: 837
Kilometry: 788 299
platynowy
Przypuszczalnie wynika to ze zmian w rozkładach AF.
Ja też dziś dostałem maila z OTA ze zmianami, które porządkują loty, bo wcześniej pozmieniali w taki sposób, że lot z Paryża do Brazylii był przed lotem z W-wy do Paryża.
Teraz tylko pytanie, kiedy ostatecznie będą w Polsce ferie zimowe i kiedy będzie to na 99% pewne (bo na 100% to nie będzie nigdy)? :?

#188 PostWysłany: 25 Lis 2020 12:40 
Awatar użytkownika

Expedia oddała sianko w ciagu 2 tyg od anulowania - szoooook 😱
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#189 PostWysłany: 27 Lis 2020 05:41 

niebieski
@Woy jeśli możesz to napisz gdzie udało Ci się przebookować bilet powrotny. Ja w Brazylii karty telefonicznej nie kupowałem a na polskiej nie uśmiecha mi się wisieć na infolinii :) Jaką trasą planujesz powrót?
 Relacje PM off  

#190 PostWysłany: 27 Lis 2020 11:34 

srebrny
@kuba1306 Bilet przebukowalem w kasie LATAM na lotnisku w Sao Paulo. 15 min roboty. Jak nie chcesz dzwonić, szukaj kasy na mieście w Rio albo na lotniskach. Mój powrót taki sam, jak przylot, SDU-GRU-FRA-WAW.

Ja kartę SIM kupilem bez problemu w salonie Claro na paszport. Mnie jest niezbędna do podróży po brazylijskim interiorze i codziennej zmianie miejsca pobytu. Już drugiego dnia maps.me wyprowadzilo mnie na ok. 70km drogi gruntowej :o . Jakbym nie miał SUVa, to byłaby śmierć w oczach, choć teraz po 6 dniach jestem już weteranem dróg gruntowych, wczoraj nawet droga krajowa (z symbolem BR) z Goias do Brasilii miała takie odcinki. Karta kosztuje tylko 10 reali, minimalne doładowanie drugie tyle.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
kuba1306 uważa post za pomocny.

#191 PostWysłany: 28 Lis 2020 12:35 

niebieski
Krótkie info dla dla osób, które będą chciały zmienić bilet. Próbowałam tak jak napisał @Woy wczoraj zmienić bilet w kasie LATAM na lotnisku w Sao Paulo podczas naszej przesiadki do Foz do Iguazu na tę samą datę ale inną linię. Plan był taki jak napisałem kilka postów wyżej. Pan w okienku się delikatnie mówiąc na nas wypiął i powiedział najpierw, że nie ma dostępnych miejsc, później była wersja, że nie mogę zrobić zmiany ponieważ raz już była robiona (wynikało to z wykasowania jednego z odcinków przez linię), a na końcu info, że to jest kasa i tam tylko mogę kupić bilety i on żadnych zmian zrobić nie może. Lekko poirytowany zostawiłem sprawę i poszedłem na swój lot. Po wylądowaniu w Foz postanowiłem spróbować szczęścia na stanowisku LATAM przy wyjściu z terminala. Przemiła Pani sprawę załatwiła w 15 min i mam dokładnie to co chciałem i kiedy chciałem. Jak będę miał chwilę na lotnisku postaram się dowiedzieć jak wygląda sprawa ze zmianą ostatniego segmentu lotu i ewentualną zamianą AMS- MXP na AMS-POZ. Także nie zniechęcać się:)
 Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.

[ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 6 gości