Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Singapore Airlines we współpracy z Lufthansą. W drodze powrotnej cały dzień we Frankfurcie.

Załączniki:
capture-20200219-203850.png
capture-20200219-203850.png [ 35.19 KiB | Obejrzany 1928 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Lut 2020 21:44 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Do Nowego Jorku leci Lufa czy Singapurczyk?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2020 21:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
SQ
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2020 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Czy to SQ jest takie pocigajace? Czy PRG? :-)
Bo mozna i tak

Załączniki:
BZG-LGA.JPG
BZG-LGA.JPG [ 32.52 KiB | Obejrzany 1811 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2020 06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Jeśli leciałeś kiedykolwiek z nimi i masz porównanie do większości europejskich linii to już masz odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie.
Najbardziej wciągający zaś jest cały dzień we Frankfurcie w drodze powrotnej ;) .
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2020 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Bez urazy, to tak pol zartem, pol serio bylo, no offence.
Kojarze, ze o "posmakowanie" SQ chodzi. Ale ogolnie zastanawiaja mnie podobne "deale", gdzie potrzebny jest dolot/dojazd (LLC?) do innego panstwa Europy i abstrahujac od tego przypadku z SQ czesto jest: drozej niz z PL,
dluzej niz z PL,
bardziej niewygodnie niz z PL,
czesto z dodatkowa nocą na in/out,
bez gwarancji polaczenia, bez bagazu na dolocie LLC, itp.
Ale chyba juz marudze jak jeszcze jeden uzytkownik forum, ktory te zaczyna przedkladac wygode i czas nad cene. :-) Takie "niedogodnosci" sa wg mnie OK, ale jesli jest naprawde cos ciekawego, np. ostatnie NCE-IPC, ale oczywiscie kazdy ma inne kryteria i potrzeby. Wiec moze ma to sens... Aby nie bylo negatywnie, czasami naprawde jestem zainspirowany Twoimi pomyslami!.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam Molecki lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2020 08:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że we wskazanej cenie SQ oferuje bagaż...
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lut 2020 10:10 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
SQ oferuje bagaż 23kg na tej trasie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Taniej niż w tytule:

Załączniki:
capture-20200807-100605.png
capture-20200807-100605.png [ 81.27 KiB | Obejrzany 1150 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Sie 2020 18:06 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Także chciałem lecieć z PRG do JFK. We FRA zobaczyłem tylko jak startuje A380. Totalnie się wypieli, jedynie w LH wybłagałem nocleg i bilety kupiłem za mile. To nie był mój jedyny kontakt z SQ i IMHO jest to linia nieco gorsza niż FR i zdecydowanie gorsza od W6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sie 2020 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ciekawe są te historie. Ostatnio jedna dalsza znajoma (nie potrafię potwierdzić jej wiarygodności) mówiła mi, że leciała SQ na Bali i bagaże nie doleciały.
Linia zaoferowała jako rekompensatę loty dla dwóch osób z Warszawy do Azji pd-wsch lub 5k USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Sie 2020 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Cytuj:
Także chciałem lecieć z PRG do JFK. We FRA zobaczyłem tylko jak startuje A380. Totalnie się wypieli, jedynie w LH wybłagałem nocleg i bilety kupiłem za mile. To nie był mój jedyny kontakt z SQ i IMHO jest to linia nieco gorsza niż FR i zdecydowanie gorsza od W6.

Ale, że jak przepraszam? Nie wiem czy te bilety są wystawiane na stocku 220 czy 618, ale o ile spóźnione dotarcie do bramki w FRA nie było Twoją winą (za długo w saloniku, duty free, itp.) to nie wiem jak taka sytuacja mogła mieć miejsce.
Załatwienie hotelu przez LH sugeruje bilet 220 i jak? Załatwili hotel, a nie mogli Cię wrzucić na kolejny rejs? W takim razie na jakiej podstawie był ten hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Sie 2020 21:51 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Bilet był na stoku SQ, ale odcinek z PRG realizowała LH. Zdążyć nie mogłem bo miałem ujemny czas na przesiadkę. LH odesłała do SQ, a SQ stwierdziło, że nie powinienem kupować takich biletów. Hotel dostałem po interwencji firmy zarządzającej lotniskiem i był opłacony przez LH.
Sytuacja już była tu opisana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2020 22:30 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@niedzwiecki.pl, z wcześniejszej relacji wynikało, że SQ jednak ostatecznie przebukowało Cię na następny dzień (trasa one-way). A bilet, który musiałeś kupić za mile dotyczył odcinka powrotnego, realizowanego przez innego przewoźnika, co wynikał to z faktu, że miałeś natychmiastowy powrót.
Trochę inaczej brzmi stwierdzenie "Totalnie się wypieli, jedynie w LH wybłagałem nocleg i bilety kupiłem za mile."

Z ciekawości: wpadło 600eur?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2020 22:44 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Dokładnie tak. A totalnie się wypieli, gdyż odmówili mi przebookowania. Interwencja w biurze Fraportu poskutkowała dopiero, że po kilku godzinach biuro miejskie zgodziło się zmienić na następny dzień. Mogli mnie wysłać w tym samym dniu LH, ale odmówili całkowicie wsparcia i odmówili zupełnie zmiany rejsu.
600€ nie wpadło, pośrednik złożył pozew przeciw LH. Dlaczego przeciw LH, a nie SQ nie mam pojęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Sie 2020 23:05 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Zafascynował mnie ten przypadek. Ale nadal nie wiem, co w tej całej opowieści jest najciekawsze :D
- SQ proponujące trasę z ujemnym czasem przesiadki?
- Ty, który się na to zgadzasz?
- SQ, które nie uznaje obowiązku dotransportowania Ciebie do punktu końcowego?
- Fraport mieszający się w tą całą zabawę?
- LH, robiąca przysługę Fraportowi (???) i oferująca Tobie hotel?
- Ty, nadal twardo lecący trasę FRA-NYC, żeby zakupić bilet za 30k mil i wrócić natychmiast do PL?
...
- i wisienka na tym torciku (jak dla mnie winner): pośrednik (?) skarżący za ten bałagan firmę LH?!
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Sie 2020 00:07 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
- Ujemny czas przesiadki powstał w wyniku zmian rozkładowych. LH wystawiło karty pokładowe w PRG na oba odcinki.
- Miałem 100% błędne przekonanie, że polecę następnym rejsem LH.
- SQ mnie zaskoczyło, zwłaszcza ze względu na gwiazdki SkyTraxa.
- Poprosiłem o pomoc obsługę lotniska, to podzwonili gdzie trzeba.
- Tak dostałem voucher na hotel i kolację od LH, po interwencji pracowników lotniska.
- Miałem pilną sprawę w NYC i dlatego poleciałem. Powrót do WAW kosztował 30000 mil i 156 zł.
- To pewnie wiedzą prawnicy lot-opozniony.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group