Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 419 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 03 Lip 2020 18:29 

Rejestracja: 22 Maj 2020
Posty: 10
Mógłbyś rozwinąć? Mnie samemu wydaje się to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale znowuż, nie widzę zapisów rozporządzenia, które by przypadek taki jak mój wykluczały. Naprowadzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#362 PostWysłany: 03 Lip 2020 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
katka256 napisał(a):
czy ktoś już poleciał LOTnaWakacje? spotykacie się z jakimiś zmianami lotów?
Tak. Zmienili np. z WAW do ZTH wylot z 6.00 na 6.20 a powrót z 10.40 na 11.00


Ostatnio edytowany przez pawfazi, 03 Lip 2020 18:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 03 Lip 2020 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Lot do Nicei opóźniony o blisko 30 min, ale własnie wylądował ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
sliwa122 uważa post za pomocny.
 
      
#364 PostWysłany: 03 Lip 2020 21:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
@wtak
Lotu krajowego nie można zmienić na międzynarodowy i międzynarodowego na krajowy. Związane to jest z różnicą w podatku VAT.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#365 PostWysłany: 03 Lip 2020 23:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
oskiboski napisał(a):
Nie przyslugują hotele ani waw ani w miejscu pobytu

W miejscu docelowym oczywiscie nie, ale w WAW jak najbardziej.
Moj osobisty przypadek sprzed paru miesiecy:
Lot LH WAW-FRA-DUB, odcinek FRA-DUB odwolany przed wylotem z W-wy, przekierowanie na trase WAW-ARN-DUB, z tym, ze lot WAW-ARN dzis, a ARN-DUB jutro, czyli z noclegiem.
Juz na lotnisku w W-wie slysze, ze nic nie moga. Biore rachunek w hotelu i wysylam do Lufy. Oczywiscie odpowiedz, ze sie nie nalezy. To ja do nich, ze owszem, bo z wlasnej woli w Szwecji nie spalem. Potem O.K. i zwrot na konto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TomaszAtoniemasz lubi ten post.
TomaszAtoniemasz uważa post za pomocny.
 
      
#366 PostWysłany: 03 Lip 2020 23:48 

Rejestracja: 22 Maj 2020
Posty: 10
Sudoku napisał(a):
oskiboski napisał(a):
Nie przyslugują hotele ani waw ani w miejscu pobytu

W miejscu docelowym oczywiscie nie, ale w WAW jak najbardziej.


Och, moja naiwności, przez chwilę myślałem, że dwa dodatkowe noclegi w Rzymie w oczekiwaniu na opóźniony powrót LOT-em też mogę mieć na koszt naszego przewoźnika.

To lekki off-topic, ale tych odwołanych kierunków już trochę jest, więc może komuś się przyda.

Jak najlepiej negocjować przysługującą mi, cytuję zmianę planu podróży, na porównywalnych warunkach, do ich miejsca docelowego, w najwcześniejszym możliwym terminie? Dzwonić na infolinię i, jeżeli odmawiają, prosić o połączenie z kimś wyżej? E-mail (jaki?)? Biuro na lotnisku w moim mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 04 Lip 2020 07:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Lot do PMI opóźniony już 30min i czekamy dalej, sprawdzają kody QR lokalizatora hiszpańskiego, ludzie nie wiedzieli że mają wypełnić (4 strony) i siedzą teraz i klikają.. a obsługa też nie ogłosiła przez głośnik, tylko zawraca spod bramek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
#368 PostWysłany: 04 Lip 2020 07:50 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Daj znać jak poszło dalej
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 04 Lip 2020 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Washington pisałem o tym wczoraj w temacie o otwierających się krajach. Dokładnie taka sama sytuacja więc szkoda że nie wyciągnęli wniosków.

A najlepsze jest to że po przylocie wcale nie jest ten kod QR niezbędny bo na dziś spokojnie wystarczy papierowa wersja którą można wypełnić w samolocie lub nawet już po przylocie na lotnisko.

@katka256 Dalej jest tak że w samolocie dostaje się papierową wersję tego formularza (stan na wczoraj) i znowu wszyscy wypełniają (ja nie bo nie miałem długopisu). Na lotnisku po wyjściu z samolotu chyba w trzech miejscach po drodze stoją ludzie którzy kontrolują czy ma się papierową wersję formularza wypełnioną więc każdemu trzeba ją pokazać albo powiedzieć że się ma elektroniczną. Następnie jest pomiar temperatury i oddawanie formularzy LUB skanowanie QR. Całość trwa kilka sekund i nikt o nic nie pyta a potem do wyjścia.

Niestety obsługa lotów jest marna bo na lotnisku nikt nie wie że jeszcze (czytałem że do końca lipca) wystarczy wersja papierowa natomiast załoga samolotu nie wie że jest wersja elektroniczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#370 PostWysłany: 04 Lip 2020 11:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Koło godziny opóźnienia na wylocie ale nadrobione w powietrzu, ok 25min w momencie lądowania.
W samolocie nie dali papierowych kart, tylko polskie?? Takie jak na przylocie do Polski powinno się dostać kiedy był obowiązek i twierdzili że do oddania na lotnisku xD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 04 Lip 2020 11:59 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Udało wam się zrobić check in online?
Ja właśnie próbuję i mam komunikat
"None of the journeys retrieved are available, please contact an agent at the airport"

Nie wiem czy mam jechać jutro do Warszawy na Lotnisko czy lot będzie odwołany w ostatniej chwili..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:09 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@kalorymetr
A ile masz do lotu? Ja na dzisiejszy lot mogłem się odprawić 24 godziny przed a nie jak wcześniej 36.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:10 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Wylot jutro o 14:30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
@kalorymetr ja tak miałem jak leciałem miesiąc temu, pojechałem bez niczego na lotnisko i awantura była przy wejściu do terminalu, bo mnie wpuścić nie chcieli do środka, żebym kartę pokładową odebrał przy check-in, ponieważ wymagali ode mnie przed wejściem do terminalu.. karty pokładowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
kalorymetr napisał(a):
Wylot jutro o 14:30

No to policz teraz o której godzinie zaczyna się odprawa online dla Twojego rejsu i wszystko stanie się jasne.

Piatek napisał(a):
@kalorymetr ja tak miałem jak leciałem miesiąc temu, pojechałem bez niczego na lotnisko i awantura była przy wejściu do terminalu, bo mnie wpuścić nie chcieli do środka, żebym kartę pokładową odebrał przy check-in, ponieważ wymagali ode mnie przed wejściem do terminalu.. karty pokładowej.

W takiej sytuacju gdy odprawiamy się na lotnisku przed wejściem do terminala zazwyczaj wystarcza okazać potwierdzenie rezerwacji papierowe lub mailowe na telefonie, osobiście taką sytuację przerabiałem na początku tego tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:30 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Dobra, przedzwonilem i powiedzieli, ze lot sie na pewno odbedzie, nawet dlugo nie czekalem bo z 15 min na linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
No a wystarczyło policzyć o której godzinie rozpoczyna się odprawa online i 15 minut z życia byłoby zaoszczędzone.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
@kemot Ale do czego to zmierza, to jest przecież paranoja jakaś. W Egipcie miałem identyczną sytuację w zeszłym roku - nie chcieli mnie wpuścić do terminalu bo nie miałem biletu przy sobie. Skończyło się konfiskatą paszportu (gdzie takich rzeczy kategorycznie nie wolno zostawiać bez opieki, szczególnie za granicą) i zniknięciem z nim na kilka minut aby potwierdzić, że jednak mam bilet kupiony. Mam bilet opłacony to przyjeżdżam na lotnisko, idę do check-in po kartę pokładową proste i logiczne, a nie robienie swoim klientom problemów niepotrzebnych. W Krakowie w zeszłym miesiącu to samo, obstawę dostałem w postaci 1 osoby (oczywiście po kłótni, bo nie chcieli wpuścić), która poszła ze mną do check-in, gdzie nawet pracownik który ten punkt obsługiwał stwierdził w jego kierunku, że jest nienormalny, że takie coś robi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#379 PostWysłany: 04 Lip 2020 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Obecnie obowiązują takie obostrzenia, że tylko pasażerowie mają prawo wstępu do terminala w związku z czym trzeba w jakiś sposób udowodnić obsłudze, że rzeczywiście tym pasażerem się jest i odlatuje z tego konkretnego lotniska w ciągu kilku najbliższych godzin, a czy to będzie karta pokładowa czy samo potwierdzenie rezerwacji to bez znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 04 Lip 2020 13:24 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 51
W ZTH po wyładowaniu losowe testy na pseudo wirusa. Ponoć 24h do otrzymania wyniku trzeba być w izolacji. Większych grup nie brali na testy. Na wyspie w maskach tylko obsługa ale tez podchodzą do normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 419 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group